What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

M

MJMJ

Am inca o chestie de intrebat si sunt sigur ca voi avea altele pe viitor, asa ca am decis sa fac un thread dedicat intrebarilor. Deci orice probleme sau nelamuriri pe care le aveti le puteti scrie aici si astfel evitam incarcarea forumului cu tot felul de thread-uri pentru cate o intrebare.

Intrebare: Daca vreau sa cresc niste clone direct pe 12/12 cand le bag in pamant,cam ce dimensiuni sa aiba ghivecele?de 4-5l sun ok?Dar daca pun 2-3 intr-un ghiveci de aprox 11L?
 
E

evilkid

ghivece de 4-5L sunt ok. cu cat mai mari cu atat mai bine

daca pui mai multe intr-un ghiveci or sa se streseze una pe cealalta. recomand recipienti separati pt fiecare planta in parte



intrebare : folie panda sau mylar?
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
clonele au nevoie sa prinda radacini. daca te referi la transplantat dupa inradacinare, atunci mergi pe ghivece mici. radacinile nu cresc prea tare in floare.

panda film - albul reflecta mai bine lumina, nu apar puncte fierbinti si e mai usor de instalat si scos.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
la 12/24 din start, cu clone mici nu iti vor trebui mai mutl de 2 l de pamant, de preferat mai mult inalte decat intinse sa fie recipientele. daca clonele sunt mai maricele.. 3-4 l.

panda!~

intrebare: ce conteaza mai mult pentru voi la o genetica: calitatea sau cantitatea?
 
M

MJMJ

ok,multumesc pt raspunsuri!

@exploziv: calitatea (oricum eu nu fumez des,imi place foarte mult sa cresc)
 
F

fabba

degeaba ai 20 de grame de iarba daca nu sparge macar 3-4 oameni, am avut parte si de asa ceva. veneau dilari uite cata iarba am, bagam nasu in punga deja mirosea "fishy" cand am aprins cuiu am zis mai bine lasa..
deci calitatea.
 
M

MJMJ

nu prea m-am lamurit...de ce lumina afecteaza radacinile daca ajunge la ele?
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
calitatea este importanta, pt ca daca muncesti putin poti scoate o cantitate impresionanta.
totusi, cand nu ai ce fuma, o planta care iti da kilu de bud e de preferat. chiar si daca nu e un high prea puternic, un daysmoke este intotdeauna binevenit.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
deoarece zonele expuse luminii declanseaza fotosinteza si se inverzesc crezand ca au ramas expuse la suprafata solului. Practic inhibi sau intarzii aparitia radacinilor.
 
M

MJMJ

Mersi,explo! Te apreciez pt tot ce faci pe forumul asta!

intrebare: de ce va bateti capul cu mariaceamik ? :bump:
 

Skit

Member
degeaba ai 20 de grame de iarba daca nu sparge macar 3-4 oameni, am avut parte si de asa ceva. veneau dilari uite cata iarba am, bagam nasu in punga deja mirosea "fishy" cand am aprins cuiu am zis mai bine lasa..
deci calitatea.

Sa am 20grame si sa nu sparga 3-4 oameni e un fail curat! Eu nici nu le-as numi " Cannabis ".


Intrebare: Se poate face de mai multe ori topping pe acelasi varf ? Gen tai unu si mai ies doua...la fel fac si cu urmatoarele ca sa mai scoata inca doua fiecare :) Se leaga bine procesu ?
 

zeeland

Member
se poate. o problema ar fi, faptul ca crengile devin parca tot mai subtiri si suporta mai greu greutatea budului.
 

Skit

Member
In aceasta poza e vorba de Topping sau asa au crescut ele ? strainul e " Dutch Cheese "

picture.php
 
P

PotGrower

in borcane etanse in congelator, da.dar daca il desfaci trebuie sa te apuci de el, nu e bine sa desfaci, iei , pui la loc la congelator.
 
P

PotGrower

tu ce zici ingheata in congelator?:D..nu cred ca o sa usuci tu mugurele ala la 0% h2o :)
 

zeeland

Member
merge lejer si la temp camerei. sa fie inchis ermetic si sa nu stea la soare. daca ai o pivnita ii si mai ok. congelator nu merita, evtl in frigider. chestia ii ca daca vrei sa pastrezi pe termen lung, probabil ca ai suficient incat sa iti ocupe un volum destul de mare. eu pastrez cu succes, timp de un an, la temp camerei, fara probleme.
 
Top