Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Romania > despre becuri

Thread Title Search
Advertise on ICMag - Click for more info
Post Reply
despre becuri Thread Tools
Old 07-28-2009, 04:44 PM #1
cannabis god
Guest

despre becuri

pana acum n-am folosit decat cfl si hps,dar as dori sa incerc si mh.ma poate indruma cineva in directia asta?
am un nou spatiu de crestere,170/120/200,ventilat corespunzator si as vrea sa achizitionez metal halidele.
intrebare:de unde sa le iau si ce s-ar potrivi la spatiul meu?
merci pentru orice raspuns pertinent si care m-ar putea pune in posesie.pace!

Old 07-28-2009, 06:07 PM #2
VanVulpen
Sending the wrong message to the children

VanVulpen's Avatar

VanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of light
io am luat mh-uri de 400 si de 250 de la Lohuis... ai nevoie de datele unei firme cand le cumperi
VanVulpen is offline Quote

Old 07-28-2009, 06:16 PM #3
cannabis god
Guest

le-ai luat onlie,sau de la noi de pe undeva?un link,sau ideea despre magazin,sau orice mai explicit?merci.

Old 07-28-2009, 06:28 PM #4
VanVulpen

VanVulpen's Avatar

VanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of lightVanVulpen is a glorious beacon of light
nu cred ca vand online dar le poti cumpara de la showroom... detalii gasesti pe lohuis punct ro

Old 07-28-2009, 10:56 PM #5
cannabis god
Guest

e ca si rezolvata treaba,thanks van vulpen.
totusi,inca o intrebare,am nevoie de balast si igiter pentru alea de 400?sau oare pot pune becul mh pe un balast si igniter care deservesc o lampa hps de 400?merci din nou.

Last edited by cannabis god; 07-28-2009 at 11:13 PM.. Reason: completation

Old 07-29-2009, 12:10 AM #6
haomaru
New Member

haomaru is on a distinguished road
Eu as vrea sa-mi fac un mic grow box cu cfl-uri. Stie cineva pe unde sa ma uit? Ca pe net la noi nu prea am gasit, si la ce am gasit zice "lumina alba" sau sunt philipsuri de 50 de wati si 1 milion. Si ultima intrebare ca hijack- cati lumeni imi trebuie pe m2 minim?
haomaru is offline Quote

Old 07-29-2009, 05:05 AM #7
VanVulpen

VanVulpen's Avatar

Quote:
Originally Posted by cannabis god View Post
e ca si rezolvata treaba,thanks van vulpen.
totusi,inca o intrebare,am nevoie de balast si igiter pentru alea de 400?sau oare pot pune becul mh pe un balast si igniter care deservesc o lampa hps de 400?merci din nou.
lampile mh nu au nevoie de igniter, poti folosi balastul de hps doar daca e unul universal adica si pentru mh, am si io unul dar nu e de la Lohuis, probabil ca stiu ei mai bine ce si cum... vrei sa renunti la hps in favoarea mh? hps-ul iti face buzii mai compacti si mai "grei", mh-ul e indicat mai ales sativelor pentru ca atinge si spectrul UV care stimuleaza productia de trichomi. Io le folosesc combinat, 400mh + 2x250hps intr-un spatiu ceva mai mic decat al tau si sunt foarte multumit de rezultate...
vorbesc fireste de flower, pentru veg e recomandat mh only, pare-se ca procentul de femele din seminte standard e mai ridicat decat in cazul hps...
mult noroc!

Old 07-29-2009, 05:20 AM #8
VanVulpen

VanVulpen's Avatar

Quote:
Originally Posted by haomaru View Post
Eu as vrea sa-mi fac un mic grow box cu cfl-uri. Stie cineva pe unde sa ma uit? Ca pe net la noi nu prea am gasit, si la ce am gasit zice "lumina alba" sau sunt philipsuri de 50 de wati si 1 milion. Si ultima intrebare ca hijack- cati lumeni imi trebuie pe m2 minim?
bine ai venit haomaru
sigur ca poti folosi si CFL-uri, cauta-ti ceva serios de firma, Philips ori Sylvania... cand o sa le pui cap la cap insa ai sa vezi ca tot mai bine iesi cu un hps de 70/150/250

Old 07-29-2009, 10:14 AM #9
cannabis god
Guest

nu,nu renunt la hps,doar schimb cfl-urile pe care le folosesc in veg cu mh,ca stiu ca fac treaba mai buna decat neoanele.pana acum aveam un spatiu mai mic si nu puteam folosi mh.si in flower ca de obicei,hps.
balastul e de la romlux,am sa incerc sa vad,ca n-are ce sa se intample,daca merge se aprinde becul,daca nu,nu).pace!

1 members found this post helpful.
Old 07-29-2009, 02:31 PM #10
pothead66
Member

pothead66 is on a distinguished road
hps`urile pot fi folosite si in veg? Dar daca le tin pe 12/12 din seed ? (scz ca am postat aici dar n`are rost sa fac inca un topic pt 2 intrebari)
pothead66 is offline Quote

1 members found this post helpful.

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules