What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

First experience with Casey Jones and Kali Mist

Elessar

Active member
Zdravím Vás kamarádi:wave:
především posílám srdečné pozdravy na Slovensko, odkud jsem si přivezl miminka. Veliké díky Periphery:yes:

Setup:
Box: 1,2 m x 1,2 m x 2 m
Ventilace: přítah - pasivní – 9 děr o průměru 80 mm
Odtah - RUCKISO TX 200 - 680 m3/h + regulátor otáček
Pachový filtr – 800 m3
Světlo: 600 w Philips Green power
Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu maxinebler v 15 l nádobě, to půjde dobře vidět na fotkách
Hnojiva: Biobizz - celá řada
Substrát: Biobizz Light-Mix
Květníky: 6,5 l
Zalévání: ručně

Osazenstvo:
10x Casey Jones
6x Kali Mist


Začátky jsou vždycky těžký u mě, mám pořád problémy s vlhkostí(nízká) a s teplotou, snažím se to nějak ukočírovat už od soboty, kdy nemyslím na nic jiného. Dnes jsem dodělal zvlhčovací systém, který by mohl jakžtakž fungovat. On je to vážně problém, teplota jde nahoru, když stáhnu odtah a když to osolím, vlhkost jde pryč. Mám tedy nahoře nad kytí folii, ale už nemá boční strany, takže by to takhle mohlo jít dobře.
Myslím že nejlepších podmínek by se dalo dosáhnout s uzavřeným okruhem chlazení výbojky a samostatný odtah, všechno na regulaci a dalo by se s tím vyhrát. A vypnout cirkulační ventilátor, protože ten mi to taky pěkně rozfoukává.
Vlhkost bych do budoucna řešil asi tryskami nad jednotlivými květníky, čerpadlo, zapnout na spínačky a jedem. Takový automatický postřikovač. Přijde mi, že tohle by se jim líbilo.
Kdyžtak napište vlastní názory, klidně můžem rozjet diskuzi a čím dál víc zdokonalovat své skříňky, či roomy.

No a teď samozřejmě fotky
1st day on 20/4 - (na doporučení Peripheryho)

takto se mnou přicestovaly až domů
picture.php


Kali Mist
picture.php


picture.php


Casey Jones
picture.php


picture.php


Kali vs. Casey
picture.php


Celkový pohled, do ještě zhasnutého boxu
picture.php


Tady už se svítí, jde vidět folie, která je natažena nad
picture.php


A jak to vypadá uvnitř
picture.php


picture.php




Jo málem bych zapomněl na hodnoty:
světlo je 90 cm nad vrcholky
Kali Mist měří 23 cm
Casey Jones měří 15 cm
teplota 27°C/20°C (den/noc), někdy se to vyšplhá až na 30°C
relativní vlhkost vzduchu 45-70%

Holky dostaly po přesazení 300 ml/kytičku
1ml/l Fish-Mix
1ml/l Root-Juice
pH = 6,70
Ec = 0,52 mS/cm
t roztoku = 20,8 °C

Dneska by jsem je měl zastřihnout, snad to stihnu.
Taky ještě nafotím ten zvlhčovací systém.

Případné otázky a připomínky rád zodpovím a vyslechnu.

Mějte se krásně.

Good Luck
El
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Zdravím:),zas po nějaké době...
Nejdřív radu:co zkusit zkrátit ty přítahový hadice o 5-10 čísel(víc vzduchu),anebo je rovnou otočit tak jak je máš,ale naopak směrem ven?No,ale zase-radši to nedělej:D,minulý kolo si to měl taky takhle tak proč měnit,že:D...no,ale za to zkrácení se přimlouvám./)
klony vypadaj parádně,poklona Perimu...těšim se na výsledek:)
 

Elessar

Active member
Ahojky, taktéž Tě zdravím:wave:
Jo dobrej nápad zkrátit bych je mohl(myslíš jako na lepší přítah, viď?)Já to mám takhle až k podlaze hlavně kvůli světlu, aby nepronikalo žádné dovnitř, když maj mít tmu, tak ať ji mají úplně. Jedu obrácený cyklus(ve dne spí, v noci maj den)
Každopádně dík za radu, já tam chtěl dát původně světelné pasti, ale pak z toho nějak sešlo. Chtěl bych ten box mít na více věcí, na různé systémy, prostě takovou skládačku, tak pořád hledám, jak by to šlo ce nejlépe promakat s co nejlepšími výsledky.
Jo Peri je MASTER :respect:a hlavně člověk se srdcem na pravém místě.

El
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Och-och-och :woohoo:
Nádhera, a moc se těším na tohle vlákno.
Řezy vypadají tak jako mají, co se často nestáva.
Taky mám v boxu pár CJ a KM a roste to neuveřitělne rychle...
Držím palce nech to vyjde podle představ....:yes:
 

CrTecekk

Member
Elessar krasne, velice krasne zase se zvysi moje navsevnost pac to hle sledovat bude zase pastva pro oci a poteseni na dusi. K tomu pritahu si myslim prave ze to mas udelane nejlip jak to de vysvetlim to ufo az pojede kvet v plnem proude pojede na plno a ten podtlak to bez problemu nasaje a hlavne ti pude krasne cerstvi vuduch az od spod pres celou visku porosu rostlin jiz rozvire ( turbulentne) lepe nez kdyby jsi mel diry v podlaze....myslim ze z meho pohledu velmi ucine navrze! ale tu ucinost v tom takhle vidim...ze ti vlastne v boxu nezustane "mrtve " misto a protahnes cely objem az od podlazky... at se dari a sem zvedavej na Džounse a smoke report..at se dari a preju jeste lepsi vysledky nez minule. Mej se.
 

simor

Member
Veteran
Zdar kolego
..mno ty klony nejdou přehlédnout :D
S tím přítahem to máš vykucený efektně,já měl kolínka do úplnýho ESKA(proti průniku světla) a ty trubky tím pádem byly ještě delší.Tím podtlakem to fičí parádně a takový kolínko to brzdit nebude.
Také se připojím k přátelům výše a popřeju Ti hodně zdaru.
...parádní boxík :respect: ,už vidím ty Kaliny :smoker:
 

Elessar

Active member
Zdravím radviho, Mirisa, CrTeckka a simora:wave:
děkuju za sledování, za přízeň.
2 sps jsem tam měl u Sage, jedna se mi bohužel rozbila, tak to pak musela utáhnout jedna a moje časté chození ke kytičkám(což je pro mě velkým potěšením) a rosení. Kdyby byla menší teplota venku, tak bych mohl vypnout cirkulační ventilátor a ta vlhkost by se tam držela lépe.

Ty přítahy jsem právě udělal kvůli dostatečnému množství čerstvého vzduchu, když jede odtah na 3/4 výkonu a já si sednu do boxu, hadice na přítah zvednu mírně nahoru, tak mi vlají vlasy. Dalo by se to řešit ještě nainstalováním takového Učka z trubek, po obvodu bočních stěn s dírami, napojené na ventilátor s regulací(dělá se to jako příslušenství do nějakých komerčních boxů, jestli jste náhodou neviděli).

Nebo by to šlo po celém obvodu skříně natáhnout trubky a napojit také na ventilátor s regulací, dá se s tím hodně pohrát, jen to člověk musí všechno zkusit. No a pak do těch trubek přivést třeba vlhkost. Je hodně možností.

Ukážu vám jak jsem vykutil zvlhčování já, šlo by to udělat ještě lépe, ale mně to hned nenapadne úplně dokonale, hlavně jsem chtěl mít co nejdříve zajištěné příjemné prostředí pro miminka.

Fotky řeknou víc:

V kyblíku je Maxinebler, 2 flexo roury na přítah vzduchu, šedé trubky vedou vlhkost do boxu.
picture.php


picture.php


zvlhčovač je na regulaci, je to tak lepší, dá se s tím hrát
picture.php


v boxu jsou 2 trubky s dírou ke každé kytičce.
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


pohled ze zhora
picture.php



Vodu která kondenzuje v trubkách vylévám na podlahu v boxu otočením trubky, pak následně vytírám(někde by se dal udělat ventil, že by se to dalo vypustit do nádoby, tyhle starosti by odpadly, ještě je co zlepšovat)

Good Luck
El
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Casey Jones- Casey Jones- Casey Jones :woohoo::woohoo:
Na tohle se moc těším u tebe pod 6 kilem..a hlavne pak na konci uvidis..ale spousta amiku, kanadanu neda na tenhle model dopustit a ospevuji ho jak jen jde..proto jsem zvedavy jak to dopadne u tebe, a jak ti bude chutnat..u me to nebude zadna slava nakolik je to jen pod 4kilem a jedu pseudo"SOG" takze ani necekam nejaky veliky palice, jako u tebe :respect:
Tohle vlakno bych uz ted vystavil, bo verim ze se bude na co koukat, spis cumet z otevrenou hubou :yoinks::yoinks::muahaha:

takze budu kytky pohanet pres sit az ktobe nech to roste, kvet, smrdi a chuti :yeahthats
 

Elessar

Active member
Ještě jednou ahoj radvi:wave:
Já vlastně o Caseym nic nevěděl, až tady, ale vždy jsem chtěl zkusit ECSD, když jsem si tady o tom čet, viděl ty fotky. Už teď z toho mám respect a tak moc děkuju za genetiku, že si to ani nedokážeš představit, chodím davem lidí a jen tak se usmívám,mám doma opravdu nádherný miminka. Snad to na konci dopadne dobře(bojím se teploty, CJ to moc nemá rád)

Myslím, že pod tím čtyřkilem to bude taky super, já chtěl vždycky šestikilo, až teď mám tu možnost, zase bych chtěl maminky a mít doma výborné genetiky, taky si hrát. Hlavně bych Vám to všem chtěl jednou oplatit, podarovat Vás tím, co zase nemáte. Snad se mi můj sen splní, ale teď nemám tolik prostoru(asi bych musel snížit na 400 a 400 na maminky).

Jestli máš tu možnost, zkus šestistovku, je to opravdu nářez:yoinks:


Ještě jednou děkuju za podporu. Doufejme, že všechno bude O.K. a dočkáme se šťastné sklizně, případně i ochutnávky, což bych strašně rád.

Měj se krásně
El
 

PERIPHERY

Member
Veteran
Ahoj kamarade:wave:

Co moze bit krajsie..su v bezpeci svojho noveho domova..
Presadene a dostali papanicko....slniecko svieti....:canabis:

Kali Mist je najIndicovejsie pheno,vybrane s 20 krasnych samic..
Ma na Mostly Sativa slusne vetvenie..
Doporucujem sa nebat a smiknut ich o 6-8cm..
Cim ich vyskovo zrovnas s Casey Jonesom..
(Bolo ich treba rezat o niaky den skvor,nakolko Kali
neprekorenuje tak rychlo ako Casey Jones)
A este viac podporis vetvenie a tym aj konecny vynos..
Hned od spodu ti tak vznikne 4-6 silnych vetiev..

V "Peri" Jones su pekne vyvazene obe strany genetiky..
East Coast Sour Diesel V3 aj Oriental Express s jeho Thai stranov..
Ma slabe vetvenie,ale jeho rast je velmi rychli a po dvoch zastrihoch..
Ti vzniknu minimalne 4 silne vetvy=vrcholovky..Ktore bude treba privezovat..

Tiez budem zacinat grow,v case tych najvecsich horucav..
Velmi drzim palce..Viem ze sa budu mat u teba krasne :wink:

Opatruj sa..
S nadsenim sledujuci "P"
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Ještě jednou ahoj radvi:wave:
Já vlastně o Caseym nic nevěděl, až tady, ale vždy jsem chtěl zkusit ECSD, když jsem si tady o tom čet, viděl ty fotky. Už teď z toho mám respect a tak moc děkuju za genetiku, že si to ani nedokážeš představit, chodím davem lidí a jen tak se usmívám,mám doma opravdu nádherný miminka. Snad to na konci dopadne dobře(bojím se teploty, CJ to moc nemá rád)

Myslím, že pod tím čtyřkilem to bude taky super, já chtěl vždycky šestikilo, až teď mám tu možnost, zase bych chtěl maminky a mít doma výborné genetiky, taky si hrát. Hlavně bych Vám to všem chtěl jednou oplatit, podarovat Vás tím, co zase nemáte. Snad se mi můj sen splní, ale teď nemám tolik prostoru(asi bych musel snížit na 400 a 400 na maminky).

Jestli máš tu možnost, zkus šestistovku, je to opravdu nářez:yoinks:


Ještě jednou děkuju za podporu. Doufejme, že všechno bude O.K. a dočkáme se šťastné sklizně, případně i ochutnávky, což bych strašně rád.

Měj se krásně
El

Dobre genetiky mit budes o tom zadna..proto jsem zalozil CCC aby vsichni co jsou tam mali moznost se dostat ku elitnim genetikam, ktere sme spolocnou silou sehnali.....( hodne jsi toho vazim ) .....vzdy jsem chtel mat doma neco jineho jako vsichny, neco vynimecne, proto jsem se rozhod na zacatku zainvestovat do genetiky.......
*Anesthesia ( Old school Positronic AfganSkunk x Herijunana )
Pre 98 Bubba Kush x Molokai Frost
Cali.O Ae 77 x Deep Chunk
Chunky Cheese
SFV OG Kush x C99 ( pineaplle pheno )
ChemdogD x C99( pineaplle pheno )

Dalsi objednavky chystam na podzim........:woohoo::woohoo:

Sesti kilo bude ale az pristi rok, nakolik by jsem to v byte neuchladil..uz ted je to jen tak tak....
Na zacatku kdyz sem chtel zacat stavet box jsem chtel jenom 250 w ale na konec jsem se rozhod na zacatek radeji pro 4 kilo, nakolik mam spotrebu nekdy i 2-3 lidi..( nevim proc ale me huleni dava energii a chut do zivota..hodne vela veci se mi dela lepe kdyz jsem zhulenej.. )
Na ochutnavkuz se tesim, hadam se nekdy potkame.....
Na novy rok se chci stehovat nekde do domku, takze tam to pak rozbehnu jak se patri...hlavne kuli tomu aby jsem se moch hrat s genetikou a pracovat na svych krosech elitnich genetik a udelany sveho vlastniho modelu..na domu chci pak rozbehnut 2 x 600 ( kvet ) + 2 x 400 ( matkaren + selekce )
Mozna na posledni grow v tomhle boxu uz vyskousam i 6 kilo, ale zatim je to daleko takze se uvidi..ale teraz pres leto urcite ne.....
Mam jedine stesti ze me zena v tom celku poporuje...za co ma u me hodne veliky respekt.... ( proste pochopila ze me pestovani a kultivace bavi )
 

aero1

Member
parada :) pod tou 6ti koulí to bude krása
jedu casyho ted pod 400 zitra jej přepínám na květ

at se ti to vydaří ! ++
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
jo slyšel sem že prej na Pankráci maj pořád dost místa.Moje žena umí parádní buchty,dej pak vědět přes PM:D

Proc bych mel jit na Pankrac ??? :noway::noway:
Znam tady i na Svk dost lidi co jdou podobny setup......:yoinks::yoinks:
Kdyz chces neco delat s genetikou a hrat se sni tak potrebujes misto a to potrebuje wataz...nerikam ze to bude presne tak mozna na matkaren jen jedna 6 koule.....
Jinac buchty bych jsi dal i ted....takze rekni zene nech napece, pak dajm vedet a zastavim se :muahaha:
Nedavno jsem byl z jednym znamym platit za elektrinu a doplacal cca 40 litru (30 litru dal na zalohach) za 2x 600 + 2x 600..funguje uz tak par let a rikal ze neni problem kdyz platis elektrinu poctive.....hlavne jsi hned na zacatku zvednut zalohy za elektrinu, abych nedopadl jako ted.........
Samozrejme to iba v pripade kdyz bude rod. domek..do bytu bych jsi to nedovolil.......

Elle...sorry za zasirani vlakna , ale na tohle jsem musel odpovedet...
 
1

1000ARMSofKALI

dobrý výběr genetiky, asi to nebudeš mít na spaní co? Elessare:muahaha:, kali mist indica pheno neznám, ale CJ je moje oblíbená, přeju ti jedině úspěch a ať sou kytky co nejzdravější...

CJ diesel pheno
picture.php


kali
 

PERIPHERY

Member
Veteran
Krasny den vsetkym..

Asi najviac mi na Grower.cz prekazalo prave to..
Ze kazdy kto mal len trochu vyssiu Wataz,
bol automaticky povazovany za dilera..

Ked chcete robit len tie najmensie selekcie novych genov..
A to hovorim iba o 10 - 20 -30 zo semena rastucich rastlin..
A musite pockat kym ukazu pohlavie..A popritom si drzite
par pracne a za nemali peniaz ziskanych maminiek z minula..
Tak potrebujete priestor a samozrejme aj dostatok lumenov..
Ale to este stale nemate nic v kvete....

Za cele roky som sa nestretol z jedinym pripadom a to zijem
na Slovensku....Aby niekomu kto plati pravidelne zalohy..
(Ten kto neplati toho aj tak okamzite,hned druhy mesiac vypnu)
Dostal otazku preco tak vela elektriny mina a na co...
Cele leto mi bezi 3500W klimatizacia..Nie je to dovod,aby mi vtrhlo
komando do domu?Pani ked vam to skodi,dajte si pauzu..
Zivot s paranojou ohrozuje nie len vase okolie,ale mozete bit
nebezpecny aj sami sebe..

Sorry za OT,ale sme na ICMag nie na Grower.cz
"P"

PS: Pfujtajbl ale som sa nasral..hehehe
 

Elessar

Active member
Hezký večer všem :wave:
Týden uběhl rychle jako voda a já jsem tu s další várkou fotek. Ještě než se do toho pustím, chtěl bych něco napsat k té watáži, co se tu tak rozebírá.
Já mám pěstování jako velkého koníčka, je to pro mě relax(když si jen tak sednu, otevřu skříňku a koukám, jak to pěkně roste, jak sluníčko svítí, jak se to zelená, později jak to bobtná). Snažím se do toho dávat co možná nejvíc a věřím, že mi to kytičky vrátí, baví mě o ně se starat.
Kdybych měl prostor a více možností tak rozjedu klidně 3kw a více. Ne proto abych toho měl kvanta a topil se v palicích, jen proto, že mě to prostě baví, dělám to rád.
Jak tu psal Radvi a Periphery, chceme něco víc než jen normální genetiku.Já chci to stejné, jsme asi fanatici a moc lidí to nechápe(to byl jeden z důvodů, proč jsem se tady regnul, že si budu moct povídat s někým, kdo je do toho stejně, nebo ještě víc zapálený než jsem já).
Selekce opravdu potřebuje svůj čas a hlavně prostor a mě nebaví věci dělat napůl, chci dát rostlinkám nejvíc co jde. Pokud bych mohl, klidně bych selektil z 50 a více semen, to by bylo úplně jiné kafe. Pokud člověk má větší watáž, nemusí to vždycky znamenat, že je špatný člověk, prostě jen dělá co ho baví a chce dělat věci kvalitně.
Já bych třeba chtěl vidět u mě ve skříňce, nebo roomu 2 m velikou Kali Mist, prostě ji neomezovat, nechat pořádně vyrůst a jen tak se kochat jak je to krásná kytička, přiblížit si ten pocit, jako kdybych ji viděl růst v přirozeném prostředí někde venku.
To že na G, když má člověk velkou watáž, je někde na pokraji je smutné, zase na druhou stranu chápu, jaký to může mít neblahý vliv pro postoj serveru ve společnosti, v očích těch, kteří onoho člověka vidí jako producenta velké masy této nebezpečné drogy.
Dalo by se asi o tom debatovat sáhodlouze, já jsem chtěl naznačit jen můj postoj, lidé kteří dělají takovéhle selekce,mají více watů, mají můj obdiv, úctu, pochopení.


A teď konečně fotky:
7 days on 20/4

celkový pohled
picture.php


picture.php



picture.php


Casey Jones
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php



Kali Mist
picture.php


picture.php




Ještě nějaké info:
Kytičky dostaly dnes třetí zálivku, kořínky už jsou vidět na spodu květníků. Zatím moc nepijí.
2ml/l Root-Juice
1ml/l Fish_Mix
1ml/l Bio-Grow
1ml/l Bio-Heaven

pH = 6,6
Ec = 0,9 mS/cm
t roztoku = 21,6°C

Kali Mist měří 28 cm
Casey Jones měří 26 cm
Obojí je zastřihnuté.
Kdyžtak někdo navrhněte kdy přepnout, nerad bych aby mi to prorostlo stropem, zase chci vyplnit prostor.

Mějte se krásně a buďte na sebe hodní

Good Luck
El
 

Review

Member
zdravíčko Elessar,
vypadá to na super projekt,já se nemůžu dočkat na ně venku a ty už máš krásky uvnitř :) watáž mi přijde dostačující každopádně,nevidím na tom nic špatného.

Měj se
 
Top