Register ICMag Forum Menu Features
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Nordic Countries > Finland > Overdose ja Tulumioutdoor

Thread Title Search
Click to Visit Cannapot for Cannabis Genetics
Post Reply
Overdose ja Tulumioutdoor Thread Tools
Old 02-18-2009, 03:28 PM #1
Kalber
Member

Kalber's Avatar

Join Date: May 2008
Posts: 47
Kalber will become famous soon enough
Overdose ja Tulumioutdoor

Olen keräillyt jonkun verran ulkosiemeniä tässä talven aikana, ja pari vähän kummallisempaa lajiketta saanut käsiini. Overdose on kuulemma jokin jeppis-sukuinen vaasalinen ulkolajike, ja tosta tulumista en tiedä mitään. Jos kellään löytyy mitä tahansa tietoa näistä niin kertokaa ihmeessä .
Kalber is offline Quote


Old 03-22-2009, 11:35 AM #2
blaublau
Newbie

Join Date: May 2008
Posts: 8
blaublau is on a distinguished road
tulumi's outdoormix sisälttää kutakuinkin:

FIN 420 F2
CULT F2
Ovela Olema
Rentun Rutku F3
Lowryder
Lowryder risteytyksiä
BIG thc
erinäisiä tanskalaisia lajikkeita risteytettynä
jne jne. Näin kertoivat suomalaisella foorumilla
blaublau is offline Quote


Old 03-23-2009, 09:45 PM #3
tulumi
Registered User

Join Date: Feb 2004
Location: Wonderland
Posts: 70
tulumi is on a distinguished road
(;
tulumi is offline Quote


Old 03-24-2009, 12:47 PM #4
JayJay
Member

Join Date: Nov 2008
Posts: 55
JayJay is on a distinguished road
näyttää makoisalta setiltä, mistäköhän tuommosia mahdollisesti löytää ja mihin hintaan? :p
JayJay is offline Quote


Old 03-26-2009, 03:59 PM #5
blaublau
Newbie

Join Date: May 2008
Posts: 8
blaublau is on a distinguished road
Smile

Hamppumarssilla on ainakin joskus noita pussukoita on jaettu, hinnasta eikä saatavuudesta minulla ei kyllä ole mitään hajua. Onnea metsästykseen!
blaublau is offline Quote


Old 04-06-2009, 07:48 PM #6
Kalber
Member

Kalber's Avatar

Join Date: May 2008
Posts: 47
Kalber will become famous soon enough
Joo tosiaan mielenkiintoisia lajikkeita tossa mukana, toivottavasti satsista löytyis muutama tai edes yks helmi...
JayJay, sain noi siemenet toisen kaupan yhteydessä, ei mitään hajua mistä sais. Ne oliki stäpaitsi tulumioutdoor x lowryder
Kalber is offline Quote


Old 04-07-2009, 08:51 PM #7
Stombe
Member

Stombe's Avatar

Join Date: Mar 2006
Location: Paradise
Posts: 307
Stombe will become famous soon enoughStombe will become famous soon enough
Tulumin "suomi" outdoorit ja Unatureal:in "suomi" outdoorit on antanut minulle jo kolmena kesänä putkeen valmista ulkokukkaa suomen kesässä, suosittelen kovasti jos vain käsiinne saatte.

Kesä 2006:




Kesä 2007:



Kesä 2008:




Tänä kesänä ei itellä valitettavasti ole kummankaan siiduja mitä ulos laittaa mutta aion kokeilla lajiketta nimeltä "Northern Sun" sekä vähän suomes tuotettuja "Diesel Ryder" siemeniä. Ja sit löytyy myös itsetuotettuja Early Wonder Skunk mitä ajattelin ehkä maalle nakata jos löydän mestan siellä.
Stombe is offline Quote


Old 04-08-2009, 02:16 PM #8
Kalber
Member

Kalber's Avatar

Join Date: May 2008
Posts: 47
Kalber will become famous soon enough
Jess, tosi hienoja kasveja olet saanut aikaiseksi! Tuo Northern Sun kuullostaa kiinnostavalta, mitä nyt olen hnetissä lueskellut. Todella vähän tietoa siitä olen nähnyt, pystytkö kertomaan siitä yhtään?
Kalber is offline Quote


Old 04-08-2009, 02:32 PM #9
perakko
Guest

Posts: n/a
meikä on tästä aiemminkin avautunu mut minusta hieman typerää antaa noinkin "viilee" nimi geenipoolille joka on vuosien päässä vakaasta linjasta. norhern sun sisältää minun käsityksen mukaan kaikkee mahollista pienistä lr-tyyppisistä kasveista niinkin myöhäisiin jotka eivät edes kuki loppuun ulkona. löytyy hartsista ja indicaista ja satkuista ja ties mitä. myöskin mitä lukenu niin itämisprosentit ovat olleen lähes säälittäviä (viime vuosi?) ja myöskin papujen jakamisperusteet ovat olleet kovinkin häilyviä?

hyvällä asialla tottakai mutta ois kannattanut tehdä jonkinlaista valikointia ennenku ku nämä pavut jakaa ympäri suomee 'northern sun' tägin alla. hyvällä tuurilla 10 vuoden päästä on 100 erilaista 'northern sun' kantaa eikä kukaan enää tiedä mikä on mitäkin.
Quote


Old 04-08-2009, 02:41 PM #10
Cannabal
Guest

Posts: n/a
Niin, itse toivoisin että lajikkeiden nimet olisivat kuvaavia.Hyvä nimi antaisi vihiä kasvutyypistä ja makutyypistä. On outoa lähteä keksimään nimi ensin ja sitten vasta breedata itse hamppu.

Mitkäs ne pera oli ne jakamisperusteet ?
Quote


Post Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off


All times are GMT +2. The time now is 02:17 PM.


Click to shop for Extractors and Hardware


This site is for educational and entertainment purposes only.
You must be of legal age to view ICmag and participate here.
All postings are the responsibility of their authors.
Powered by: vBulletin Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.