What's new

Mix seeds auto outdoor

Emailat

Member
Salutare tuturor , am decis sa cer ajutorul vostru aici cu unele intrebari ..pentru ca de o vreme am lipsit din activitate (fac parte din vechea comunitate , veterani de aici stiu mai bine :)) )Anul trecut am incercat tot cu auto si nu prea a mers ..chiar prost , cum spunea un coleg mai devreme intr-un alt topic ,,primele 2-4 sapatamni conteaza cel mai mult pentru un auto , daca pana atunci nu reusesti sa o dezvolti putin , din floare mai creste putin . Cu toate am decis sa incerc din nou dar de data asta am luat mai multe , ti sa va spun ca am.ramas dezamagit de ce am.patiti ..din foarte multe seminte au germinat foarte foarte putine, nu stiu in cine sa am.incredere (rog un.coleg sa imi recomande un site din romania unde as putea sa cumpar , din cauza seriviciului nu.pot cumpara din afara si pe langa asta pare si complicat .Totusi sa revenim la fetele noastre care sper ca sunt fete :)) am dechis anul acesta sa fac o crestere mai organica asa , pamantul a fost facut de mine din toamna la.cerere voi spune si reteta iar ca nutrienti am ales pentru vegetatie (reteta cu rahat de porumbel si cea cu urzici ) pentru cine nu le cunoaste le voi scrie la cerere , pentru pamant am folosit si perlit si vermiculit , tin sa mentionez ca am si setul de la canna dar nu cred ca il.voi folosi decat big budul acela (ESTE SENZATIONAL ! :)) ) voi reveni si cu niste poze . Sa nu ma uitati si pe mine sa imi spuneti niste locuri unde sa pot acizitiona , sper ca nu am incalcat vr regula din regulament si unde am ucis lb romana , ma scuzati de la servici seara oboseala..
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Ne bucuram ca inva poti sa scrii, avand in vedere ca iti cumperi semintele din ro.
Ca o nota, tot ce am cumparat din afara, ba nu mint aproape tot, mai putin o samanta sau doua din... cateva sute, a germinat. Din crossurile facute de mine insa... nici pe departe. Asa ca daca ai niste F1 de pe aci, sa nu te miri...

In alta ordine de idei, ma gandesc sa ma apuc de un grow auto, vreo 10-15 soiuri, ca sa iti dau tie seminte ca lumea :D

Spor!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
@emailat - Bine ai (re)venit. Unde is baietii aia care ar trebui sa stie care esti doar pe baza celor spuse mai sus?

Ce sa aci bai jtm, asa e cand ai clauza in contractul de munca sa nu cumperi seminte de cannabis din afara tarii..
Desi e putin offtopic, ce le faci tu crossurilor alea de nu iti germineaza offapringul? Majoritatea celor incercate de mine germineaza constant aproape de 100%. Au fost unele care nu au germinat si unele care au germinat prost, vreo 3 cazuri in total, unde cel mai probabil au fost probleme genetice la unul ori ambii parinti. In rest, numa de bine. Asa ca din punctul de vedere al germinarii m-as astepta ca orice asa zis proprietar de magazin de seeds sa poata avea "copii reusite" la vanzare, pentru ghinionistii care ajung sa cumpere de la ei.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Bai, nu stiu ce sa zic, dar am avut rata de germinare poate de jumate. E posibil sa le fi recoltat devreme, ca numa la alea de la CBD Crew am patit pocinogul, la altele nu prea, Malawi Gold de exemplu, si la Blueberry nu am avut probleme, dar alea au fost regulare. CBDurile la care ma refer au fost un cross de regular cu feminizat, deci... se poate si de aici, greu de spus...
 

Emailat

Member
Va multumesc pentru sfaturi si chesti legata de semitele din ro este de cel putin patru ani ..mi-am luat toate masurile , am folosit ip dinamic un alt numar de telefon , nume fals iar comanda a fost facut la un fan curier care se afla la in alt oras (la 50km de mine )iar acolo am mers dupa comanda cand am vrut eu si cu o gluga imensa pe cap :)), fetele au in jur de 14 zile , ieri au fost puse , le-am tinut in casa in grow timp de 2 saptamani .Pana acum nu le-am.administrat nici-un fel de nutrient deoarece pamantul este foarte bogat , ### O zi frumoasa tuturor va doresc !
 

Attachments

  • IMG-20170515-WA0003.jpg
    IMG-20170515-WA0003.jpg
    90.4 KB · Views: 16
  • IMG-20170515-WA0004.jpg
    IMG-20170515-WA0004.jpg
    78.4 KB · Views: 18
Last edited by a moderator:

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Uai, era o gluma cu semintele, haha, ce simpatic esti, nu o lua de buna, pe forumul asta nu o sa vezi pe careva sa iti trimita seminte, nu de alta, dar ne respectam unii pe altii. Macar.
Mai degraba ia regulare si iti faci semintele tale, ce sa zic...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu zic sa stai in banca ta sa nu dai de vre-un binevoitor, de-ti iei cazare gratis.
 

everest22

Member
Prietene eu iti recomand sa-ti cumperi seminte direct de la producator fara nici o teama pt ca sunt doar seminte si sunt legale ..
 

Emailat

Member
Pai producator dar ce producator ca la noi in romania nu gasesti si nu ma pricep sa comand de pe site-urile alea din afara .
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cat de complicat poate fi? Cand erai tu veteran si nu existau magazine in romania cum comandai?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Hai sa ghicesc: crestea cu baietii. Unu comanda, unu crestea, unu vindea ;)
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Pai așa de face treba buna și când intră intra toți o data poate au noroc și nimeresc in aceeași cameră:)))
 

Emailat

Member
Deja cred ca glumele voastre sunt de prost gust si mie nu imi plac chestile de genul , vrei sa ma ajuti cumva , foarte bine daca nu esti in stare sau nu vrei treci mai deparate fara sa fi carcotas !
 

Emailat

Member
17 zile - putin cam palide
 

Attachments

  • 20170519_190710.jpg
    20170519_190710.jpg
    108.9 KB · Views: 30
  • 20170519_190700.jpg
    20170519_190700.jpg
    118.2 KB · Views: 26
  • 20170519_190653.jpg
    20170519_190653.jpg
    119.1 KB · Views: 26

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Apai ceva se intampla clar, ca arata mai prost ca o planta rasarita pe camp ce nu a primit ingrijire deloc.
Dar fara sa stiu detalii clare pot doar sa banuiesc ca nu ii place pamantul ce l-ai pus. Dar de ce.. nu am idee.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
daca ma gandesc mai bine si la mine automatele pareau ca nu vor supravietui. o luna am zis ca nu au crescut deloc... dar ma rog... era martie si era inorat si frig....mare minune ca am scos ceva.

mai lasa-le in pace si vezi ce se intampla in o saptamana. un pamant foarte bogat pt puieti... nu stiu daca as recomanda asta. oricum plantele inca nu au un sistem radacinos prea dezvoltat asa ca va trebui sa mai astepti pana incep sa creasca cu adevarat.

sa vedem... majoritatea soiurilor auto 7-9 saptamani... la tine au trecut aproape 3... inca o luna jumate, hai doua si recoltezi...

vezi ca dupa primele 5 intra infloresc... cel putin asa am patit eu...
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Eu cred ca le e frig. Inca e rece afara (depinde unde esti). De aia se recomanda sa se puna dupa ziua copilului (nu ca ar mai fi mult). Faptul ca sunt verzi, e ok, deci s-ar putea sa stagneze de la frig sau de la pamant. Mai da-le doua satamani, ca se incalzeste.
Salbatecele mele erau tot asa, si au explodat dintr-o data acu vreo saptamana. Ba, masculii au si inflorit, de mi-am facut cruce. Insa erau in pamant de asta toamna, cand am scuturat fara sa vreau semintele de pe canepa facuta ulei esential. Ale tale, pare-mi-se abia au iesit afara...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca is auto si e cum zice jtm, atunci recolta va fi mica. Le-ai pus prea devreme.
 

Latest posts

Latest posts

Top