What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Royal Madre (RQS) - kültéren (full kezdőként)

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
naaa... azért minusz tízben a te tökeid is odafagynának a betonra, ha egy éjszakát kint kéne aludj, persze nem felöltözve, az úgy nem poén.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
persze mert, te tovább bírnád, mint a kender nagyobb fagykár nélkül.. de nagy jampi vagy :D
 

kisgyerekke

Active member
Hoztam pár képet.
 

Attachments

  • IMG_20181009_170949.jpg
    IMG_20181009_170949.jpg
    99.9 KB · Views: 46
  • IMG_20181009_171241.jpg
    IMG_20181009_171241.jpg
    108.1 KB · Views: 44
  • IMG_20181009_171042.jpg
    IMG_20181009_171042.jpg
    86.4 KB · Views: 41
  • IMG_20181009_171048.jpg
    IMG_20181009_171048.jpg
    83.5 KB · Views: 42
  • IMG_20181009_171559.jpg
    IMG_20181009_171559.jpg
    93.5 KB · Views: 43
  • IMG_20181009_171340.jpg
    IMG_20181009_171340.jpg
    73.1 KB · Views: 43
  • IMG_20181009_171333.jpg
    IMG_20181009_171333.jpg
    73 KB · Views: 42
  • IMG_20181009_171128.jpg
    IMG_20181009_171128.jpg
    59.2 KB · Views: 44
  • IMG_20181009_171121.jpg
    IMG_20181009_171121.jpg
    57.9 KB · Views: 45

kisgyerekke

Active member
+

Szerintetek hanyadik héten van? Mennyi kell még neki?
 

Attachments

  • IMG_20181009_171634.jpg
    IMG_20181009_171634.jpg
    70.2 KB · Views: 44
  • IMG_20181009_171641.jpg
    IMG_20181009_171641.jpg
    70.4 KB · Views: 46
  • IMG_20181009_171939__01.jpg
    IMG_20181009_171939__01.jpg
    59.2 KB · Views: 45

kisgyerekke

Active member
Szépen kifoxtailesedett. Nem igen látni, ilyen képről mondhatnék 1 hetet is meg 1 hónapot is.

Mi ez a foxtail? Ez jó, vagy rossz? Milyen képet csináljak, ami alapján jól meg lehet határozni, hogy kb mikor lesz jó?

Mármint az megvan, hogy rókafarok, de azt nem tudom, hogy ez + vagy -. 27.-én lesz 7. hete bloomban, feed chart szerint ott már kéne kezdjem flush - t, és 11.03-án szüret. Ez jó lehet?
 

Solon

Well-known member
A foxtail-el ne foglalkozz, itt nincs semmi ilyesmi. Foxtail akkor alakul ki, ha:


túl meleg van és a virágzat a tetején elkezd rendellenesen nőni (ezt írta snypie is)


penész zabálja a szöveteket és a virágzat tetején elkezd rendellenesen nőni


magas az ec , a növény gyökere jól tűri, de a virágzat szétesik és elkezd rendellenesen nőni.




Ezekből egyik sincs nálad, teljesen rendben vannak. Hogy mikor szedhető, az majd útközben kiderül, ha majd feldagadt a virágzat és lelassult a növekedés, elgondolkozhatsz ezen, na ez még nem következett be.
 

kisgyerekke

Active member
A foxtail-el ne foglalkozz, itt nincs semmi ilyesmi. Foxtail akkor alakul ki, ha:


túl meleg van és a virágzat a tetején elkezd rendellenesen nőni (ezt írta snypie is)


penész zabálja a szöveteket és a virágzat tetején elkezd rendellenesen nőni


magas az ec , a növény gyökere jól tűri, de a virágzat szétesik és elkezd rendellenesen nőni.




Ezekből egyik sincs nálad, teljesen rendben vannak. Hogy mikor szedhető, az majd útközben kiderül, ha majd feldagadt a virágzat és lelassult a növekedés, elgondolkozhatsz ezen, na ez még nem következett be.

+ Snypie

Köszi srácok.
 

kisgyerekke

Active member
Mindenféle bogár a növényen tanyál. Poloskák hada így üldögél? a levélen. Négy pici fekete hernyót is likvidáltam már róla. Gondolom annyira nem jó ha így ezek az élőlények rajta bandáznak.
 

kisgyerekke

Active member
Ilyen pl az egyik csúcs, ez hernyóktól néz ki így? Így össze van száradva, vagy így egymásba van gabajodva a levélzet, és nem kifeszültek a levelek, mint másik ágon. Utóbbi meg a kis ge*ik összegyűjtve. Biztos a Green Sensation végett fosott / hányt zöldet. :D Levélen látszik, egy két helyen, hogy meg van rágva. Ezek mindent esznek amúgy növényen?
 

Attachments

  • IMG_20181014_100618__01.jpg
    IMG_20181014_100618__01.jpg
    36.7 KB · Views: 44
  • IMG_20181014_095946__01.jpg
    IMG_20181014_095946__01.jpg
    77.7 KB · Views: 47

kisgyerekke

Active member
az ilyen részen nézelődj a száron, lehet valami belülről eszi

Csekkoltam, de semmi. Azaz ma egy kicsit több időm volt, és ma is leszedtem róla kb 6-8 hernyót, volt kisebb sötétzöld, és nagyobb világoszöld. Nem lenne érdemesebb előbb vágni, ha ennyi rajta a hernyó? Vagy ez így normális, hogy ellepték, aztán ki kell pucolni, cső?

+

A két képen fehér bibeszál már kb nincs is rajta, meg ami van az is tök barna már. Maradhat még akkor is? Nem ez a számottevő? Mikroszkóp hiányában trichomák állapotát nem tudom ellenőrizni. Felső csúcs valóban nem tömött még teljesen, valamint az oldal ágak is biztos tudnak dagadni még.

Jah meg az fasza, hogy már most hányingerem van a szagától, vagy gáz? :D De rendesen, annyira tömény, nem tűnik tolakodónak, de ha bíbelődök körülötte, aztán egy kicsit lepihenek máshol, full szarul vagyok tőle. :D

Azt az ágat, amelyiknek a tetején a levélzet furcsa, azt nem érdemes vágni, hogy menthető legyen, vagy elvegetál, amíg a növény teljesen kész lesz?
 

Attachments

  • IMG_20181015_175905__01__01.jpg
    IMG_20181015_175905__01__01.jpg
    84.6 KB · Views: 45
  • IMG_20181015_180040.jpg
    IMG_20181015_180040.jpg
    62.9 KB · Views: 49
Last edited:

kisgyerekke

Active member
Gyapottok-bagolylepke

Kinyomoztam, hogy ezek támadtak meg. Vagyis a lepke petéjéből kikelt hernyó.

Mi tévő legyek szerintetek ?

Azt írja azinternet, hogy az idősebb egyedek fénykerülővé (vámpírhernyó) válnak, és behúzódnak a termés belselyébe. Nah most én a belselyébe nem látok be, belülről zabizzák a kis virágaimat. :(

Virágon nem látok még igazából kártételt, csak levélen. De van olyan csúcsvirágzat ami nem néz ki egészségesen, mint láthatjátok is feljebb a képeken. Esetleg ezeket vágjam le ? Amik furák, a többi meg még maradjon ?

Sz.: Ma reggel is találtam rajta kettőt.

Sz 2.: "A különbözõ kultúrákban kártételének közös jellemzõje, hogy a hernyó kifejezetten a virágot vagy a termést károsítja, így például kukoricán a fejlõdõ szemeket rágja, napraforgón a tányérba fúr bele, paprikán és paradicsomon a fejlõdõ bogyók belsejébe rágja magát a hernyó, üvegházban gerberán pedig a fejlõdõ virágokon táplálkozik. Kártételének következtében a keletkezett sebzéseken másodlagosan megtelepedhetnek különbözõ kórokozók - pl.:fuzárium, szürkepenész - amelyek tovább csökkenthetik a termés mennyiségét és rontják a minõségét."


badday.gif
puppy_dog_eyes.gif
 
Last edited:

MangoXL

New member
Gyapottok-bagolylepke

Kinyomoztam, hogy ezek támadtak meg. Vagyis a lepke petéjéből kikelt hernyó.

Mi tévő legyek szerintetek ?

Azt írja azinternet, hogy az idősebb egyedek fénykerülővé (vámpírhernyó) válnak, és behúzódnak a termés belselyébe. Nah most én a belselyébe nem látok be, belülről zabizzák a kis virágaimat. :(

Virágon nem látok még igazából kártételt, csak levélen. De van olyan csúcsvirágzat ami nem néz ki egészségesen, mint láthatjátok is feljebb a képeken. Esetleg ezeket vágjam le ? Amik furák, a többi meg még maradjon ?

Sz.: Ma reggel is találtam rajta kettőt.

Sz 2.: "A különbözõ kultúrákban kártételének közös jellemzõje, hogy a hernyó kifejezetten a virágot vagy a termést károsítja, így például kukoricán a fejlõdõ szemeket rágja, napraforgón a tányérba fúr bele, paprikán és paradicsomon a fejlõdõ bogyók belsejébe rágja magát a hernyó, üvegházban gerberán pedig a fejlõdõ virágokon táplálkozik. Kártételének következtében a keletkezett sebzéseken másodlagosan megtelepedhetnek különbözõ kórokozók - pl.:fuzárium, szürkepenész - amelyek tovább csökkenthetik a termés mennyiségét és rontják a minõségét."


View Image View Image

Hali,
na szóval...tanulópénz, legközelebb ha kendertermesztésre adod a fejed, tájékozódsz a kártevőiröl. Rajzas időszakában, de gyakorlatilag július közepétől folyamatosan védekezni kell a kis szemtládák ellen! Kontakt és felszívódó hatású szerekkel(pl: dipel,mospilan).
Amit tehetsz... ahol kárositót találtál a virágzatot elhúzod a szártól a megrongált,teleszart részeket kivágod.. mert ha nem, penesz lesz a vége...ha szüretelsz ugyan ez a szitu, szétszeded a toppokat gubakra es egyesével átnézed és kitakarítod, ennyit tehetsz.. és vagy legközelebb VÉDEKEZEL!písz
 

kisgyerekke

Active member
Hali,
na szóval...tanulópénz, legközelebb ha kendertermesztésre adod a fejed, tájékozódsz a kártevőiröl. Rajzas időszakában, de gyakorlatilag július közepétől folyamatosan védekezni kell a kis szemtládák ellen! Kontakt és felszívódó hatású szerekkel(pl: dipel,mospilan).
Amit tehetsz... ahol kárositót találtál a virágzatot elhúzod a szártól a megrongált,teleszart részeket kivágod.. mert ha nem, penesz lesz a vége...ha szüretelsz ugyan ez a szitu, szétszeded a toppokat gubakra es egyesével átnézed és kitakarítod, ennyit tehetsz.. és vagy legközelebb VÉDEKEZEL!písz

Hali,

Köszi.

Valószínű, hogy penészt nyeltem be? Az van am, hogy pl ezen a képen lévő virágzaton a felső levelek tök szárazak, el lehet őket morzsolni, meg ugye rendellenesen állnak. Valamint a trichomák is van ahol sötétek, borostyán vörösek.

Hogy ezt most eltávolítsam, vagy ne?
 

Attachments

  • IMG_20181016_155835__01.jpg
    IMG_20181016_155835__01.jpg
    82.5 KB · Views: 45

MangoXL

New member
Hali,

Köszi.

Valószínű, hogy penészt nyeltem be? Az van am, hogy pl ezen a képen lévő virágzaton a felső levelek tök szárazak, el lehet őket morzsolni, meg ugye rendellenesen állnak. Valamint a trichomák is van ahol sötétek, borostyán vörösek.

Hogy ezt most eltávolítsam, vagy ne?
Persze, távolitsd el! Az már ott penész!Óvatosan levágod, és karanténba helyezed!:biggrin:
...és ha talalsz még ilyet azt is levágod, ahol hernyók melléktermékeire lelsz azt is levágod, kivágod... csak aztán az eljárás végére maradjon belőle valami :biggrin:
 

kisgyerekke

Active member
Persze, távolitsd el! Az már ott penész!Óvatosan levágod, és karanténba helyezed!:biggrin:
...és ha talalsz még ilyet azt is levágod, ahol hernyók melléktermékeire lelsz azt is levágod, kivágod... csak aztán az eljárás végére maradjon belőle valami :biggrin:

Ez át fog terjedni másik ágra is? Addig vagdossam le a virágokat erről az ágról, amíg egészséges részig érek, és az maradhat?

Nem lenne jó döntés előre hozni a szüretet, most, amíg még vannak azért szép virágok is a növényen?

+ Vannak a levelek alján dolgok, gondolom egy két pete, meg kis élőlények meg ilyesmik. Gondolom hiába likvidálom az összes hernyót, ha jön a másik generáció...

Segitsetek már mi lenne a legjobb döntés jelen állapotban.

Két ilyen csúcs van, ahol akkor ilyen szürke penész ütötte fel a fejét, a többi szépnek tűnik. De viszont sok helyről szedtem hernyót, gondolom rágcsáltak össze vissza.
 

Latest posts

Latest posts

Top