What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Royal Madre (RQS) - kültéren (full kezdőként)

kisgyerekke

Active member
Én a helyedben megvágnám a leveleket.

Hát ha segítesz hogy, megvágom én nagyon szívesen. :D Olvastam kalapon, de akkor lehet nem voltam alapos.

Amúgy meglepő, hogy két napja vágtam őket, és tök jó állapotba vannak. Szinte mint amikor vágtam őket, semmi kokadás, konyulás, vagy ezek ez után következnek?
 

GK_420

Active member
Ha elég a pára nem párologtat a növény és nem is kókad. Majd 1 hét múlva kezdhet berohadni alulról inkább. :D
 

kisgyerekke

Active member
Jövő hetet tekinthetem az első virágzós hétnek?

Utolsó két képen a "virág kezdeményen", illetve a levélen találtam hálószerüséget. Ettől kell tartani, mi okozhatta?
 

Attachments

  • IMG_20180901_180928__01.jpg
    IMG_20180901_180928__01.jpg
    68.4 KB · Views: 32
  • IMG_20180902_102607.jpg
    IMG_20180902_102607.jpg
    61.8 KB · Views: 27
  • IMG_20180901_181021__01.jpg
    IMG_20180901_181021__01.jpg
    62.6 KB · Views: 32
  • IMG_20180901_181235__01.jpg
    IMG_20180901_181235__01.jpg
    56.3 KB · Views: 30

kisgyerekke

Active member
A levelek átmentek sötétzöldbe, de durván. Ez milyen negatív következményekkel jár ? Lelassul a fejlődés ? Ha csökkentem a tápot, normalizálódik ? Vagy "flush" - ni kéne ?


Ha jól sejtem több tápot kaptak a kelleténél ?
 

Prisma

Active member
Elég esélyes, hogy sok a kaja nekik.
Na ez már virág. :) Az a háló valami allat fonala, permetezd le rovarölővel.
 

kisgyerekke

Active member
Elég esélyes, hogy sok a kaja nekik.
Na ez már virág. :) Az a háló valami allat fonala, permetezd le rovarölővel.


1,5 hete lett permetezve Nissorun-al, takácsatka végett.


Nem lenne gáz, ha ismét kapna, + a virágoknak nem rossz a permet/nedvesség ?
 

Prisma

Active member
Alulról, a levelek fonákja felől is adj nekik permetet. Itt még nem gáz a nedvesség, max lerázod a felesleges vizet
 

kisgyerekke

Active member
Dobtam neki 2 l esővizet most reggel. Kidobott magából 0,5 - 0,8 - at bizos. Gondolom többel kéne átmosnom, mennyivel tudom kipucolni a feltehetően lerakódott ásványi sókat ? Valahol mintha olvastam volna, hogy a közeg méretétől 3*4 - el több víz. Tehát van egy ~ 10 literes föld közegem. 30-40 liter esővízzel öntsem nyakon ? Vagy ez kókusznál előírás ?

VAGY ha leviszem ec-t és öntözöm tovább, akkor normalizálódni fog, vagy mindenféleképpen át kéne mosni ? (igazából a sötétzöld leveleken kívül nem tapasztaltam mást, illetve a néhol picit megégett levélvégeken, illetve recéken kívül :D)
 
Last edited:

kisgyerekke

Active member
Nah az van, hogy nem tudom, hogy most gáz van, vagy nincs.

Nem igazán változik a növény, virágok se nagyon nőnek.
A föld az nedves, még nap végére is.

Ez a mostani esős, párás, nap, szél mentes időjárás miatt van ?

A körülmények is változtak, új helyre került, így egy kicsivel kevesebb fényt is kap.

Reggelente locsolok, és mostanság reggel még nedves a föld.

Tegnap locsolás után egy 30 percel, 1 órával mentem a növi felé, és állt egy jó cm víz az alátétben, amit ki is öntöttem, tehát nem tudta meginni azt a 800 ml-t amit adtam neki. (tegnap előtt viszont 2 liter sima esőt kapott, mert valamilyen szinten át akartam "mosni" a közeget a magas ec probléma, ill a sötétzöld levelek miatt, illetve olvastam, hogy néha jó neki ha lejön belőle 10-20% drain. :D) Lehet közrejátszott a sok esővíz 2 napja ?

3 napja álltam át amúgy 1,45-1,5 - ös bloom tápra az 2+ - os veg táp után. Az van amúgy, hogy ph-t nem tudok jelenleg mérni, még nem jött meg a mérőm, tehát kapott a vizem annyi plagron bloom-ot, meg pk 13-14-et, hogy ennyi legyen az ec-m, de nem tudom ph ügyileg, hogy állok. Lehet ez a tré ? Olvastam is kalapon, hogy nem szívódnak úgy a tápanyagok ha nem jó ph-n vagyunk :D

5-5 liter eső - csap kombóba ment amúgy a bloom, meg a pk. Fel van jegyezve miből mennyi.

Volt, hogy 70-30%-ba ütöttem össze lét, de úgy annyira levitte ph-t a táp, hogy vissza kelett korrigálnom csapvízzel, azért mentem most több csappal.
 

what_can_there

Well-known member
Esos idoben kevesebbet parologtatnak, ez eleg konnyen belathato, nem kell egybol pH, EC, meg felszivodasi problemakat vizionalni. A viragok is napos idoben nonek, felhos idoben inkabb felleveleket noveszt.
 

kisgyerekke

Active member
Esos idoben kevesebbet parologtatnak, ez eleg konnyen belathato, nem kell egybol pH, EC, meg felszivodasi problemakat vizionalni. A viragok is napos idoben nonek, felhos idoben inkabb felleveleket noveszt.

Oksa, köszi.

Más.: Ha nem kap min 8 óra napfényt, hanem csak 6-7-et, és azt se telibe az egész növény, hanem inkább a felső 1/3- a, attól még ugyan annyi/olyan lesz a termés mintha telibe kapna 12-őt, csak lassabban érik be, vagy kevesebb, rosszabb minőségű is lesz?
 

kisgyerekke

Active member
Sajnos kevesebb, rosszabb

Mennyi lenne a legideálisabb neki bloomba? 12, vagy 8-12 közötti intenzív telibe kapott fénynél ebben az időintervallumban mindegy, csak legyen meg a min 8, max 12? 12 óra pihivel?
 
Last edited:

kisgyerekke

Active member
A levelek alján észre vettem kis barna pöttyöket. Illetve az tűnt fel legelsőnek, hogy az egyik levélen kifehéredett rágásnyomok vannak. :( (Most nem kis pöttyök, hanem ilyen kis nyúlványok) Most ez miez ? Valamelyik levélen találtam kis pókhálót is. Ma dobok fel képeket.

+ Áttettem, most több fényt kap, légmozgások terén is jobb ez a hely, de nemsokára vissza kell kerüljön az előző helyére, ahol kevesebb fényt, és kevesebb légmozgást is kap. Régi helye félig fedett, szóval nem kap esőt. Virágzásban ilyenor ugye elvileg nem illik permetezni már meg stb. De most ha esik az eső, akkor is tiszta víz lesz a virágzat. Meg ugye gerillában kint vannak, kapják az esőt, aztán megvannak. Konklúzió.: Ha légmozgások terén jól frekventált helyen van, akkor nem gáz még virágzásban se az eső, mert csapadék elálta után viszonylag gyorsan megszárad, ilyen esetben nem is kell félni a penésztől ?

Tehát valószínűleg valamilyen kártevővel van dolgom ismét. (elég régen volt a takácsatka elleni kezelés) Rá mehetek megint nissorunnal ?
 
Last edited:

Prisma

Active member
Leveleket, azok fonákját lepermetezheted nyugodtan, a virágokat én hagynám. A pók meg nem eszik kendert :D

Ha jár a levegő, az már nagyon jó, de semmi garancia nincs rá, hogy elkerülöd a penészt. Ha kimész hozzá, mindig rázd meg a növényt, a felesleges víz kijöjjön a bugák közül.
 

kisgyerekke

Active member
Leveleket, azok fonákját lepermetezheted nyugodtan, a virágokat én hagynám. A pók meg nem eszik kendert :D

Ha jár a levegő, az már nagyon jó, de semmi garancia nincs rá, hogy elkerülöd a penészt. Ha kimész hozzá, mindig rázd meg a növényt, a felesleges víz kijöjjön a bugák közül.

:tiphat:

Köszi, oksa, bár az melós lesz, hogy precízen menjen mindenhova permet, de a virágokat kíméljem. De nem baj, bedobok mellé valami muzsikát, aztán elspriccelgetem. :D A vizitekkel nincs baj, akár minden nap rá tudok nézni.

Vannak olyan bogarak, amiket hagyhatok nyugodtan, ami jótékony hatással lehet a növényre ? Pl megeszi a kártevőket ? Valamelyik nap poloska héderelt az egyik levélen, + feltételezem lehet valamiféle hálószövő is a környéken a hálóból ítélve.

Upgrade.: Poloska friss hajtásokat zabizik, meg gondolom nem frisseket is, szóval őt ölni kell.
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top