What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2017_OUT_minimal

Status
Not open for further replies.

Pillang

Well-known member
Üdv!
Egy naplót indítanék, új vagyok itt, részleteket nem tudok, szóval, ha valamit rosszul csinálok, nyugodtan rám lehet szólni! Immár 4 éve gerillázok, ettől függetlenül kezdőnek/amatőrnek tartom magam és olyan értelemben szeretnék is mindig az maradni, hogy soha nem fogok PH-t mérni, több ezer forintos tápokat rendelni, meg nitrogén, kálium, foszfor, meg mittudomén milyen hiányt pótolni. Ezek benti termesztőknek fontosak lehetnek, de ki tudom kerülni az ilyen részleteket, anélkül, hogy zátonyra futnának a növényeim. (Tavalyi Sugar Haze-em kiállításra mehetett volna, olyan szép és egészséges volt, ja és 3 méteres. Kérésre mutathatok képet) Idén ők lesznek:
The Church (Green House Seeds) Kiszáradt.
Super Silver Haze (Green House Seeds) Nem csírázott ki, utólag kárpótoltak.
Jack Herer (Green House Seeds) Vadak ették meg.
Frisian Dew (Dutch Passion) kiásta valami.
Sweet Mango Automatic (Green House Seeds) Nem csírázott ki.
Amnesia Auto (Speed Seeds)
Sour Diesel Auto (Dinafem) Nem csírázott ki. Újra küldték.
Blueberry Auto (Speed Seeds)
csatlakoztak még:
Special Qeen (Royal Queen Seeds)
Buble Kush Automatic (Royal Queen Seeds)
Royal Cheese (Royal Queen Seeds)
Amnesia Haze (Royal Queen Seeds) Vadak ették meg.
Lemon Shining Silver Haze (Royal Queen Seeds) Vadak ették meg.
 
Last edited:

Pillang

Well-known member
Előkészületek
Magból mindig jó fajtát használok, ez az a része a termesztésnek, ahol nem érdemes kompromisszumot kötni. Nem állítom, hogy pakkosból nem lehet jó növény, de senkinek nem ajánlom, hogy ilyesmivel foglalkozzon. Szerencsére, ma már több magcég is jelzi, hogy melyik növény milyen klímára van kitalálva, meg kültéri/beltéri, stb. A helyet, ahová kerülnek a csajszik, már régebben kinéztem, csalános bozót, nagyjából déli fekvésű, sok napfénnyel. Sajna, az őzek is szeretik, minden évben megszabadítanak pár növénytől. Vadóc vadriasztó nekem nem vált be, körül szórtam, aggattam a közvetlen környéket, de nem érdekli ezeket a pokolfajzatokat, a húgy is annyit ért, mint amennyit a neve sugall. Valami jó módszere, ha van valakinek, ne vonakodjon megosztani! A talaj előkészítés nagyon fontos feladat, legalább annyira, mint a minőségi magok beszerzése! Idén már kiástam a gödröket, ahová ültetni fogok, kb. másfél ásónyomnyi mély, az aljára helyi földdel elkevert, komposztált marhatrágya került. Ültetés előtt egy nappal kiviszek gödrönként egy-egy 50 literes, általános virágföldet. (akinek nincs kocsija, vihet 20 literest is, tavaly azt használtam és tiszta jó az is) Nem beleöntöm!, hanem kivágom a zsák alját és óvatosan, hogy a föld belőle ki ne szóródjon, bele gyömöckölöm a gödörbe, majd a zsák tetejét, amennyire kilátszik a földből, levágom. A végeredmény olyan, mintha egy széles csőbe ültetnék. A földem oldalt nem érintkezik a talajjal, környező gyökerek nem nőnek át, talán a kártevők egy részét is távol tartja, nem tudom. Eztán már csak kis mulcsozást végzek helyi szirszarral és készen is vagyok. Ezek az előkészületek hosszadalmasak kicsit, ezért ilyenkor soha nincsen nálam palánta. A növiket május elsején ültetem ki, előtte egy hónappal kicsíráztatom, majd egy kis cserépben előnevelem egy aprócska fólia sátorban (az autok 2 hetet lesznek előnevelve,ezt az ötletet az ujjamból szoptam ki, nincs velük még tapasztalatom). Nincs perlit, kókusz, permetezés, itt is csak általános virágföldet használok. Érdekes, hogy a fólia alatt alig fejlődnek a levelek, viszont a gyökér szép, borzos lesz, amikor kikerülnek a szabad ég alá, akkor egyből, látványosan megugranak. Miután kiültettem őket, a növekedési időszakban a földjük+a trágya elég nekik, nem kapnak semmit vízen kívül. Virágzáskor is csak hébe-hóba fognak az öntözővizükhöz egy kis saját készítésű csalánlevet kapni. Biztos, hogy pár 10 grammal többet lehet kihozni belőlük, ha szintetikus tápokat is tol bele az ember, de nekem nem éri meg, pár éve egyik skunkom kb. 200 g volt kiszárítva, szóval érted…a mércém szerint ez így rendjén van. Egyelőre ennyi, majd folytatom, ha kinőttek a palánták, illetve, ha kérdés, hozzászólás van. Üdv!
 
Jól hangzik,csak a Super Silver Haze nem fog sajnos beérni :/ Annyit hozzáfűznék még,hogy akinek nincs kocsija vigye ki biciklin utazótáskával abba belefér 50 liter,persze vicces úgy biciklizni,de jobb mintha 20 literenként vinnéd. Környéket nézted tavaly vadügyileg hogy áll? Ha tele van,számíthatsz az autók magosodására,illetve a frisian is bele fog esni. :D
 

Pillang

Well-known member
Sajna, a környékem tele van rudikkal, ezért a tiszta indikák nagyon magosodnak, a sativák meg persze nem érnek be. Még nem sikerült a legmegfelelőbb növit metalálni és félek, hogy ez egy lassú folyamat lesz, nagy a fenók szórása, sokszor még a stabilnak mondott straineknél is. Most a sativa/indika hibridekkel kísérletezem, de nehéz úgy átfogó képet kapni, hogy 6-8 növényből 4-5 az őzek martaléka lesz. SSH akkora kedvenc, hogy megéri kockáztatni, 2014-ben elég jó lett nálam, tavaly meg penész miatt korábban le kellett szedni, a trimmelése izgalmasabb volt, mint a szívása, ja. (soha nem találkoztam lámpával nevelt verzióval, nem tudom, milyen kéne legyen igazándiból)
 

Pillang

Well-known member
február 25
Egy hete odatettem a Church-öt, meg az SSH-t csírázni, hogy legyen pár klón májusra, utóbbi nem akar kipattanni a magházból, a Church viszont szépen megindult, meg is nyúlt kicsit a kevés fény miatt, ablakban van, de most már éjjelente rásegítek egy 35 wattos energiatakarékos izzóval. Halott mag helyét átvette a Frisian, tegnap tettem zsepibe és lehet, hogy egy Jack Herert is elindítok nemsoká. Ebből a magból 3 van, illetve 3 lesz, ha meghozza a postás.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
vegyél egy csomag special queen -t (rqs) október végére lesz kész és szeptember előtt nem fog virágozni, nyugodtan lehet körülötte vadkendermező, hatásra kiemelkedő, az ára pedig nevetséges
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nekem mindegy, az automatákon kívül a többihez egy rész kurva nagy szerencse kell, hogy kifogj jó fenotipusokat, ami elkészül...
spc queennel ilyen gondod nem lesz, mert nagyon uniform.. az év még el sem kezdődött..10 nap alat t itt van egy csomag kb :D
 

Pillang

Well-known member
Nem sokminden történik egyelőre, a klónozásra szánt csajok megindultak, a kisebbik a frisian, másik a church. Eső vizet, meg napfényt kapnak, ha felmelegszik kicsit, mennek a fóliába.
picture.php
 

Pillang

Well-known member
ma délelőtt kiástam a gödröket, összesen kilencet. Hát túlértékeltem magam, mikor azt hittem, hogy 50 literes lesz mind, hármat sikerült csak akkorára ásni, amekkorára terveztem, a többi fele akkora lett, a környékbeli fák, bokrok gyökerei feladták a leckét, nekem meg nincs kicsi ásóm, palántázó ásóval mivel döfködtem a talajt magam körül. Aljára mindnek tettem trágyát, nem volt annyi granulátum, hogy minden lukba jusson, ezért kipótoltam műtrágyával.
 

Pillang

Well-known member
Csak arra figyeltem, hogy a kiásott földet szétszórjam, hogy ne látsszon a friss túrás, de most, hogy mondod, szórhattam volna avart az aljára, ne világítsanak a műtrágya gömbök. Pótolom ahogy lehet, köszi, hogy szóltál!
 

GK_420

Active member
Csak arra figyeltem, hogy a kiásott földet szétszórjam, hogy ne látsszon a friss túrás, de most, hogy mondod, szórhattam volna avart az aljára, ne világítsanak a műtrágya gömbök. Pótolom ahogy lehet, köszi, hogy szóltál!
Szerintem meg a helyit vissza is dobhattad volna hogy síkban legyen arra gyűjteni mulcsot...aztán ha ültetsz majd hetekkel később két mozdulattal ott a jó közeg. Azért ha kiültetsz majd ne felejtsd el a jó mulcsozást és a beolvadó ültetést. ;)
 

Pillang

Well-known member
Eldugott, nehezen megközelíthető helyen vannak, de ettől függetlenül eltűntetem a nyomokat. Mulcsozast nem hanyagolom el, meg csiga ölőt is vinnem kell egy csomót, recseg minden lépés tőlük a környéken.
 
mi lesz ott nyáron eső után... csigainvázió!

egyébként ezeket ablakban neveled és még klónozni is akarod? mikor tervezel arról klónt vágni és kitenni? vagy ez ilyen késői ültetés project lesz?
 

Pillang

Well-known member
Csak kettő van ablakban, azokról szeretnék klónt venni, a többi fólia alatt lesz elő nevelve. Az ablakosok egyébként éjjel is kapják a fényt, az egyik már a negyedik levél párt hozza, bízom benne, hogy május közepéig lesz gyökeres hajtásom róla.
 
M

Mackosajt

Ebben az esetben lehet előbb kellett volna kikeltetni őket, elég necces az a május szerintem.
 

Pillang

Well-known member
Lehet, hogy hamarabb kellett volna, de most már így jártam, legfeljebb később kerülnek ki és kisebbek lesznek őszre.
 

GK_420

Active member
Inkább táp és fény kéne nekik, a május az még elég távoli, addigra bőven tudnod kéne klónozni. De ha ilyen ütemben fejlődnek, akkor problémás. Miért nem dobsz össze egy 2 3 cfles kis dobozt?
 
Status
Not open for further replies.
Top