What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

גידול בקוקוס פרלייט בניקוז לפסולת

דשן ועציצים כבר יש לי,מחזור שאריות:biggrin:

איך בדיוק אתה שוטף בקוקוס,כמה מים צריך להעביר כדי שזה ייחשב שטיפה?פי 3 מנפח העציץ?פי 3 מכמות המים הרגילה?עד שיוצא נגר של 15%?

אני מנסה להמנע משטיפה עם הרבה נגר,אני חושב לתת להם פעם בשבוע יום של מים בלבד כדי שינקה קצת את המלחים וייתן להם לצרוך את הדשן שנמצא במצע.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
תודה פונז:)

אז ככה,אני מתכנן 4 שולחנות בחדר אחד.

יהיו 3 אזורים של 1.1 על 1.1,מעל כל אזור נורת 600 וואט,7 עציצי 15 ליטר,2 צמחים בכל עציץ,סה"כ 14 צמחים בכל אזור ורשת לסקרוג.

עוד אזור אחד יהיה 1.1 על 1.25,שתי נורות 400 וואט,9 עציצי 15 ליטר,שני צמחים בכל עציץ,סה"כ 18 צמחים ורשת סקרוג מעל.

סה"כ בחדר 60 צמחים,30 עציצים,4 אזורי גידול.

אני מתכנן מערכת השקיה פשוטה,צינור עיוור בקו ישר עם 30 יציאות,כל יציאה מגיעה אל עציץ וממנה שתי טפטפות 2 ליטר לשעה כל אחת.

את המים תעביר משאבה של 2000 ליטר לשעה עם מסנן עמיעד.

אין שולחנות ניקוז והמים יורדים לרצפה,הייתי רוצה לתזמן את ההשקיה ככה שלא יהיה נגר בכלל,גם ראיתי שיש מגדלים(מקצועיים)שמשקים בלי ניקוז בכלל,יעני דלי בלי שום חור לניקוז למצע....הם אומרים שהכל במערכת שלהם מתוקתק
dialed in
אני ממש ממש לא שם אבל הייתי רוצה כמה שפחות התעסקות עם מי נגר.

שוב תודה:)
קיבלת אחלה תשובות אבל אני אחזור שוב באופן תמציתי:

הרבה יותר קל לעשות את כל האזורים זהים מבחינת תפעול.
אין שום הגיון בלשים 2 צמחים בעציץ
אין צורך בעציצי 15 ליטר
אין צורך ברשת שאתה עובד בסוג
אני לא אוהב לעבוד עם צינוריות קטנות, אני מעדיף לשים צינור 16 מ"מ על העציצים, לקבע אותו כמו שצריך ולשים טפטפות פשוטות ישר בצינור. פחות סתימות, פחות בלאגנים.
המשאבה אמורה להספיק, אבל תוסיף שסתום אל-חזור מבוסס קפיץ כדי למנוע השקיה לא רצויה על בסיס השוואת פוטנציאלים (חומר שואף להגיע מפוטנציאל גבוה, המים במיכל, לפונציאל נמוך, המים בגובה הטפטפות) עקב תוספת התנגדות לתנועה.
אני לא הייתי מריץ בשום סיטואציה גידול בלי ניקוז. לא משנה מה המערכת ולא משנה כלום.

פונזי תודה רבה על העזרה יש לי שאלה לכוון ph של מים שאני שוטף?
ועוד שאלה איך אני מעלה תמונות
אין צורך לאזן חומציות במי שטיפה ואתה יכול להעלות תמונות רק אחרי שאתה שבוע באתר ואחרי שעברת את ה50 הודעות.

דשן ועציצים כבר יש לי,מחזור שאריות:biggrin:

איך בדיוק אתה שוטף בקוקוס,כמה מים צריך להעביר כדי שזה ייחשב שטיפה?פי 3 מנפח העציץ?פי 3 מכמות המים הרגילה?עד שיוצא נגר של 15%?

אני מנסה להמנע משטיפה עם הרבה נגר,אני חושב לתת להם פעם בשבוע יום של מים בלבד כדי שינקה קצת את המלחים וייתן להם לצרוך את הדשן שנמצא במצע.
שטיפה זה עד שהנגר דומה למי ההגמעה מבחינת איסי
זה יכול לקחת מים בנפח העציץ ויכול לקחת פי 20.
בקוקוס אתה לא כמו באדמה, אתה צריך דישון קבוע ותכוף. אתה לא רוצה רזרבות במצע בשום שלב. נגר זה טוב בקוקוס. המון השקיות זה טוב בקוקוס.

chef123

Member
תודה רבה לכם
ללכת לפי הטבלה של האוס גארדן כי הלכתי לפי הטבלה והם ממש נשרפו לי אם אני מתחיל גידול מזרעים מכמה איסי להתחיל? וכמה השקיות לתת לצמח קטן והאם צריך לתת למצע להיתיבש קצת בישביל התפתחות שורשים? בנוגע לגידול שלי אני מגדל בקוקוס ויש לי בעיה של כל ההבנה באיסי

kamikaza

Active member
אני משתמש בצינורית עם ברז פתוח מעט להשוואת לחצים ומניעת שאיבה

זה נקרא "אנטי סיפון

Attachments

• 35 (10).jpg
    35 (10).jpg
    66.9 KB · Views: 39

ganesh5000

Member
שאלה לגבי דישון לאחר שתילה בקוקוס - קזה

בייחורים הבנתי ממך שאתה מתחיל ב-400 ועולה תוך שבוע ל1.2
אתה עולה בהדרגה, כלומר מוסיף עוד דשן למיכל במהלך השבוע ומעלה את האי.סי כל יומיים שלושה, או שאחרי שבוע כשהמיכל מתרוקן אתה קופץ לאי.סי גבוה?

מכיוון שאני מתחיל עם זרעים, אשמח לדעת מתי להתחיל לדשן לאחר הנביטה וכמובן מאיזה אי.סי להתחיל וכמה מהר לקפוץ ולעלות לאי.סי גבוה?

kamikaza

Active member
מתחיל ב-400 ועולה ל-1.2 זה לזרעים, לא לייחורים

ייחורים מתחיל באיזור ה-1000

אני מתחיל לדשן כמעט מיד עם הנביטה, באיסי נמוך מאוד

בשבוע הראשון אני לא מכין מיכל אלא ממקסס ומשקה ידנית פעם ביום

אם יש לי מיכל מבעבע, אז אני מעלה את האיסי שלו בהדרגה

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
תודה רבה לכם
ללכת לפי הטבלה של האוס גארדן כי הלכתי לפי הטבלה והם ממש נשרפו לי אם אני מתחיל גידול מזרעים מכמה איסי להתחיל? וכמה השקיות לתת לצמח קטן והאם צריך לתת למצע להיתיבש קצת בישביל התפתחות שורשים? בנוגע לגידול שלי אני מגדל בקוקוס ויש לי בעיה של כל ההבנה באיסי
איזה טבלא יש לך? איזה זן? איך הצמחים שלך נראים?

פתח פתיל מסודר על הגידול שלך עם קצת יותר פרטים ותוכל לקבל עזרה יותר מדויקת.

קודם כל יש תמונות של שני צדדים של האוהל,צד אחד עם 11 אוטופוטים,בחלקם יש שני צמחים,סה"כ יש 18 צמחים בצד הזה.

צד שני יש 7 אמהות שדי הזנחתי וישבו אצלי הרבה זמן מתחת למנורת 30 וואט,החלטתי להפריח אותן ופרשתי אותן מתחת לרשת בצד השני של האוהל.

אבל נחזור לסט אפ השני שאני מדבר עליו.....יש לי עוד כמה שאלות ואני צריך עזרה בבחירת תכנית להשקיה.

קודם כל,קמיקזה,אתה נותן השקיות של 200-250 מ"ל ושואף לנגר של 15 % בעציצים של 10 ליטר...איך זה עובד?....כמות כזאת של מים בקושי מדגדגת עציץ אדמה באותו נפח....אתה מודד את הנגר של כל המיכל או של יום אחד של השקיה,או פר השקיה?...לא הבנתי את זה..

עכשיו לבעיה שאני מתמודד איתה.....בשביל לתת 200-300 מ"ל בכל השקיה,כמה פעמים ביום,אני אצטרך מיכל השקיה עצום שאין לי,אני אצטרך לסדר ניקוז שאין לי.

חשבתי לארגן שתי חביות של 200 ליטר,אחת למים נקיים ושנייה להשקיה.

לתת השקיה טובה פעם ביומיים עם מעט מאוד נגר,ופעם בשבוע לשטוף עם מים והרבה נגר,ולהאכיל שוב.
פעם בשבוע אני יכול להתמודד עם מים של נגר,כמה פעמים ביום לא.

אני מבין שהצמחים ישתו כמה שירצו ושעם הזמן הכמות תעלה,אבל מעניין אותי מה אתם הייתם עושים לו נקלעתם למצב כזה?...איך הייתם משקים את הצמחים במסגרת האילוצים?...

1. בלי ניקוז
2.מעט מאוד נגר או בכלל לא

תודה רבה על העזרה:tiphat:

Attachments

• IMG_7708.jpg
    IMG_7708.jpg
    98.6 KB · Views: 38
  • IMG_7710.jpg
    IMG_7710.jpg
    105.8 KB · Views: 41
  • IMG_7706.jpg
    IMG_7706.jpg
    121.3 KB · Views: 47
  • IMG_7705.jpg
    IMG_7705.jpg
    109.3 KB · Views: 44
  • IMG_7709.jpg
    IMG_7709.jpg
    100.9 KB · Views: 43

kamikaza

Active member
אחת עשרה אוטופוטים זה הרבה יותר מדי לחצי אוהל

בטח אם אתה משתמש באירדום. אלא אם כן התמונות שהעלית פה למעלה זה מהשבוע השני לפריחה? אם לא, אתה בבעיה

בעיה נוספת עם צפיפות כזו, היא שלא תהיה לך שום גישה למערכת. ואתה צריך לבדוק סתימות, לשחרר סתימות, לשטוף את העציצים וגם את המערכת

האוטופוטים על מגשי ניקוז? איך אתה מתכנן לשטוף אותם?

ומאיפה הבאת את הרשת המגניבה הזו?

לגבי הסט-אפ השני שלך, הדבר היחידי שאני יכול להמליץ לך עליו זה לעבור לאדמה

אם אתה לא יכול להשקות ולא יכול להחזיק שם נגר, אז אני לא מבין למה לגדל בקוקוס

הנגר זה כמו שאמרת - כל השקיה היא 2.5 ליטר, אז אם אני בודק את הפיילות של הנגר אחרי כל השקיה, אז צריך שיהיה שם 250 מ"ל או יותר

אם אתה רוצה לבדוק יומית, אז נניח שיש לי 7 השקיות ביום שבכל פולס הם מקבלים 2.5 ליטר, לחלק ל-12 עציצים יוצא מעט יותר מ-200 מ"ל לעציץ, אז שבסוף היום יהיה נגר של מעל 1,750 מ"ל

אם אתה זוכר, בדקתי לפני השתילה כמה מים מחזיק כל עציץ

באירפוט של 10 ליטר, עם קוקוס יבש לחלוטין, נספג ליטר אחד

וזה ממצב שהוא יבש כחרס, למצב שהוא לא מחזיק יותר מים

זה פחות ממה שהעציץ שותה ביום

לכן אני משקה כל שעתיים וחצי

דווקא המיכל השקיה שלי לא גדול, 45 ליטר, וגם הנגר לא. אני אצרף תמונות. יש פה גם תמונה של האוטופוטים מפעם. שים לב לגודל

Attachments

• 74 (45).jpg
    74 (45).jpg
    87.5 KB · Views: 49
  • 05 (8).jpg
    05 (8).jpg
    44.2 KB · Views: 37
  • 24 (15).jpg
    24 (15).jpg
    65.9 KB · Views: 37
  • 24 (1).jpg
    24 (1).jpg
    40.5 KB · Views: 33
בוקר טוב:)

למה 11 אוטופוטים הם יותר מדי לחצי אוהל?...עוד חשבתי להכניס שם 12

בגדול יש 18 מערכות,9 לכל צד,אבל בגלל שהיו לי 7 צמחים מאוד מפותחים יחסית לשאר שהיו צעירים וקטנים מאוד,חילקתי אותם בצורה כזאת.

יש איירדום,עוד לא החלפתי להם את השעות לפריחה,הזן הזה בקושי נמתח,100% אינדיקה,נמתח בערך 50% מרגע שאני מחליף את האור.

פעם ראשונה עם קוקוס,אוטופוט וסקרוג.....אתה חושב שהגיע הזמן להחליף להם את האור?...אני חושב שהצד עם הצמחים הקטנים לא ימלא את הרשת,את הצד השני אני מתכוון "ליישר" על ידי לקיחת ייחורים מכל הטופים שקצת הגזימו בגובה שלהם

האוטופוטים על מגשי ניקוז,שטיפה עם צינור מים ניקוז על ידי משאבה לביוב.

יש גישה לכל העציצים,זאת אומרת שבמקרה של סתימה אני יכול לסדר.

הרשת המגניבה הגיעה מהידרו שופ,עלתה בערך 40,אפילו פחות.
מגיעה בכמה גדלים,זאת בגודל 1.2-1.2.
החורים ברשת הם של 10-15 ס"מ...תלוי במתיחה....מעט גדול מדי לטעמי.מה שאני עושה זה לשים טוויסטי איפה שאני צריך כדי להפוך את המרווחים לקטנים יותר.

קרה פעם שנסתמה לך צנרת באוטופוט במהלך סייקל?...אני לא מתכמן להשתמש בדשנים ותוספים אורגניים במערכת,אם זה משנה משהו.

מתי לדעתך אפשר להדליק את האייר דום?

בינתיים אני ממש נהנה מהמערכת,עובדת אצלי כמעט שבועיים והכל מתקתק,אם לא יהיו בעיות עד סוף הסייקל הזה,סייקל הבא אני טס לשלושה שבועות ונותן לה לעבוד לבד עד שאני חוזר:biggrin:

לגבי הסט אפ השני,אני אתן להם להוציא מעט מאוד נגר עם מקסימום האכלות שאפשר,ונשטוף שם פעם בשבוע עם מים נקיים.

דרך אגב,מאכילים גם בחושך או רק בשעות האור?....באדמה הייתי מאכיל שעה לפני שנדלק האור.

מה לגבי סידן ומגנזיום?....אני זוכר שקראתי כאן איפשהו שמי ברז מכילים את כל הסידן והמגנזיום שהצמח צריך ואפילו יותר.....יכול להיות שהייתי מסטול או שזה באמת נכון?..

שתהיה אחלה שבת:dance013:

Scroggy B

Active member
לגבי סידן, קל לראות שיש במים מלאאא ממנו לפי קרבונט הסידן (אבנית) שמופיע בכל מקום שבו יש מי ברז.
אני באופן אישי נוכחתי שהמינרלים האלו נמצאים במי הברז. כשרק התחלתי להתנסות בגידול פנים, השקיתי את הצמחים המסכנים, מתוך רחמים, מפילטר בריטה - שהוא מחליף יונים, כלומר מסלק את המגנזיום. ואכן התחילו לי בעיות רציניות בצמחים, אחד נרפא באמצעות מלח אפסום ואילו השני הותר למות...
חוץ מזה, גם אני קראתי שיש בהם מספיק. אני לא מצליח למצוא אנליזה כימית מלאה של מי השתיה, רק על מתכות כבדות.. אולי אני לא יודע לחפש =\

kamikaza

Active member
כמה זמן הייחורים בעציצים?

יש הידרוטון בתחתית?

השקית ידנית מלמעלה בשבוע הראשון?

אם השקית ידנית בשבוע\עשרה ימים ראשונים, מן הסתם המערכת שורשים כבר מפותחת ואפשר להפעיל את האיר דום

לגבי הגודל - תעיף מבט בתמונות שהעלתי. זה קריטיקל קוש

הצמחים הונבטו מזרע, וקיבלו 36 יום וג'. בייחורים זה יהיה מהיר הרבה יותר, ואתה מראש עם מספר צמחים גבוה מאוד, כך שכן, אני במקומך הייתי מפריח

אתה יכול להסתכל ביומן שלי מאז, קריטיקל קוש באוטופוט

אם לא תשתמש בתוספים אורגנים זה מקטין את הסיכוי לסתימות, אבל עדיין כנראה שיהיו לך

ובכלל מומלץ מדי פעם לפרק את האקווה-וולב ולנקות אותה, להקדים רפואה למכה

הסתימות בדרך כלל על הסיליקון הצהוב ביציאה מהצינורית השחורה

https://www.youtube.com/watch?v=PExX8PJqFUI

אני לא משקה בחושך, אבל אני דואג שלא יהיה הרבה זמן בין ההשקיה האחרונה לחושך

יעני עם יש לי השקיה כל שלוש שעות, אז שלא יצא שההשקיה האחרונה היתה שלוש שעות מהחושך

אלא שעה\שעה וחצי לפני

אבל אני לא יודע אם זה הדבר הנכון לעשות, וייתכן ואני טועה

שבת שלום !!!

1. הייחורים היו בערך 3 שבועות בעציצים של חצי ליטר אחרי שסיימו להשריש.

2. ב-13 מתוך 18 עציצים יש הידרוטון בתחתית.ראיתי המלצות לכאן ולכאן,החלטתי לעשות ניסוי.

3. כן השקיתי ידנית והם כבר שותים בעצמם.אתה מחבר את האייר דום לטיימר או שהוא עובד קבוע אצלך?

כל הצמחים בשני הסט אפים הם קריטיקל קוש,הם לא נמתחים מי יודע מה לעומת זנים אחרים שיצא לי לגדל,אני אתן להם למלא עוד את הרשת:)

kamikaza

Active member
אני חיברתי את המשאבות של האירדום לטיימר של המנורות, כי זו ההמלצה של החברה

אבל אני לא יודע אם ההמלצה היא כי ככה באמת צריך, או בקטע של חיסכון בחשמל

WEED11

Member
חברים, נראה לי שפספסתי משהו..

יש לי שאלה..

אני רואה הרבה אנשים ברשת שמגדלים במצע של קוקוס פרלייט, אבל אין לה מערכת השקייה..
כשאתם אומרים "גידול במצע קוקוס פרלייט בניקוז לפסולת", זה שיטה שונה?

אם אני רוצה לגדל בפעם הבאה במצע קוקו פרלייט אני חייב מערכת השקייה? או שאני יכול להסתדר בלי?
ברור לי שאם צריך להרטיב את המצע שלוש פעמים ביום, זה לא משהו שהוא נוח וכיף..

וסתם ככה מעניין אותי, כל החבר'ה שמגדלים כאן בקוקוס פרלייט עם מערכות השקיה.. איך אתם מחברים את הצינורות לאוהל? אתם עושים חורים?

kamikaza

Active member
קוקו-פרלייט בהרצה לפסולת - הכוונה שהנגר הולך לפח, ולא משתמשים בו שוב

בניגוד למערכות סירקולציה כמו הצפה וניקוז "פלאד אנד דראין" שהמים משומשים שוב ושוב

גם אם אתה משקה ידנית, וגם אם זה באדמה, אם אתה לא משתמש שוב במים אתה יכול להגדיר את זה כ"הרצה לפסולת

WEED11

Member
אוקי, אבל בגידול בקוקו פרלייט אני צריך להשקות. 3 פעמים ביום?

קאזה, איך אתה מחבר את הצנרת מחוץ לאוהל לתוך האוהל?