Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Magyar (Hungarian) > Segítség kezdőknek > klónok, hogyan állj neki ...

Thread Title Search
Post Reply
klónok, hogyan állj neki ... Thread Tools
Old 08-04-2017, 01:53 PM #21
redmaster
Newbie

redmaster is on a distinguished road
Nem akar ez menni nekem. Nem tudom mit rontok el, a hőmérséklet lehetne 3 fokkal kisebb ugyan, de a propagátor full párás, a klónok meg kókadnak mind egy szálig, nagyon sanszos hogy nem élik túl :( még csak második napjuk a propagátorban
redmaster is offline Quote

Old 08-04-2017, 02:05 PM #22
KovKris
Newbie

KovKris's Avatar

KovKris is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by redmaster View Post
Nem akar ez menni nekem. Nem tudom mit rontok el, a hőmérséklet lehetne 3 fokkal kisebb ugyan, de a propagátor full párás, a klónok meg kókadnak mind egy szálig, nagyon sanszos hogy nem élik túl :( még csak második napjuk a propagátorban
Az a dolguk hogy kókadtak legyenek, ez természetes kb. egy hét mire a sejtosztodás beindul és mire elkezd gyökeret ereszteni akkor már a levelek is feszesebbek lesznek. Szerintem csak türelem kell oda és jáú lesz.
KovKris is offline Quote

Old 08-04-2017, 06:10 PM #23
dev.
Member

dev.'s Avatar

dev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura aboutdev. has a spectacular aura about
Még jó hogy párás, hiszen zárt tér, a közegben pedig van nedvesség bőven. Ezt olvastad már? Ha nem, akkor tedd meg, ha igen, akkor is. Az előkészítésen múlik minden, utána meg békén kell őket hagyni, egy hétre kb. el is felejtheted.
dev. is offline Quote

Old 08-07-2017, 08:13 AM #24
HappyDay.
Member

HappyDay. is on a distinguished road
Yó lecc!
Pár lyukat tsinálj a propagandára. Ha lehetőség engedi, akkor pc venti keringtessen a boxba, vagy csináld kiszívónak. Ha 1 hétig nem szellőztetel, akkor bepenécedik könnyen, kell a friss levegő nekik, csak pára is legyen mellé.
Első héten 8-10óránként 5-10perc szellőzés, priccold veges óvatos vízzel ec-0.5-0.8
HappyDay. is offline Quote

Old 08-08-2017, 03:25 PM #25
redmaster
Newbie

redmaster is on a distinguished road
Na a klónok kaput. 5ödikén raktam másik 3mat, azóta egyszer volt kinyitva a propagátor, de most olvasva HappyDay hozzászólását, mondom kinyitom a propagátort. Mindhárom klón elhajolva, a száruk alja el van lágyulva. Mi lehet az oka?

redmaster is offline Quote

Old 08-08-2017, 04:05 PM #26
ZoldOvezet
Member

ZoldOvezet's Avatar

ZoldOvezet will become famous soon enoughZoldOvezet will become famous soon enoughZoldOvezet will become famous soon enough
Quote:
Na a klónok kaput. 5ödikén raktam másik 3mat, azóta egyszer volt kinyitva a propagátor, de most olvasva HappyDay hozzászólását, mondom kinyitom a propagátort. Mindhárom klón elhajolva, a száruk alja el van lágyulva. Mi lehet az oka?

View Image
View Image
View Image
View Image
View Image
Nem szoktam kritizálni de ez így mi?:O grodan kocka,jiffy esetleg? Ahol el van hajolva nyomd le a földbe mást nem tehetsz

1.
Jimy x Huba Seeds Purple Strains!!!RUN!!!
ZoldOvezet is offline Quote

Old 08-08-2017, 05:45 PM #27
Dapk
Member

Dapk's Avatar

Dapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the roughDapk is a jewel in the rough
Quote:

View Image
View Image
View Image
View Image
View Image
szárrothadás, szar/oxigénmentes közeg végett /propagátort fertőtlenítsd ahogy a vízet is, ha már 5 napra bezárod -amit amúgy nem muszály a lényeg a magas pára /nyilván ez nyitott propagátor esetén nagyobb odafigyelést igényel
Dapk is offline Quote

1 members found this post helpful.
Old 08-08-2017, 10:38 PM #28
hobbi ur
Member

hobbi ur's Avatar

hobbi ur is a jewel in the roughhobbi ur is a jewel in the roughhobbi ur is a jewel in the roughhobbi ur is a jewel in the roughhobbi ur is a jewel in the roughhobbi ur is a jewel in the roughhobbi ur is a jewel in the rough
ez a közeg miből van? föld van benne? merthogy azzal nem szabályos klónozni. legjobb kis közetgyapot kocka, mert abban nem bújnak el marslakók. ebbe én nem raknék semmit. meg nedvesen-levegős legyen közeg, ne nedvesen-nedves, azaz csucsogós! volt nekem is, ráadásul kgypotban, hogy belágyult a klón alja (ezért célszerű talán kicsit hosszabbra vágni), ilyenkor 1 nódusszal visszaléptettem a vágást, sterilitásra ügyelve és nagy nehezen sikerült gyökeret kiimádkozni. klónvágáskor exkalapos ajánlás szerint járok el és víz alatt teszem meg a vágást, van értelme: hogy ha levegőn csinálja az ember, szabad szemmel nem látható levegőbubik pont a szállítóedény járatokat fogják bedugózni, míg víz alatti vágáskor folyadékfilm miatt ez nem olyan jellemző
hobbi ur is offline Quote

2 members found this post helpful.
Old 02-13-2018, 03:37 PM #29
Charass
Member

Charass's Avatar

Charass is a jewel in the roughCharass is a jewel in the roughCharass is a jewel in the roughCharass is a jewel in the roughCharass is a jewel in the roughCharass is a jewel in the rough
"a legfontosabb, egészséges klónt csak egészséges anyanövényról fogsz kapni, a klónod teljes mértékben megegyező genetikai másolata az eredeti növénynek, így ha beteg anyáról vágtad, mindenképp nevelj egy új egészséges anyát, a kigyökerezett klónról.."

Igen tudom, hogy így kezdődik a thread! Viszont mégis feltenném a kérdést!

Egy magról nevelt anyanövényhez képest, mondjuk az x-edik klónnak "gyengül" a "genetikája"? Vagy nem is tudom, hogy mondjam...

Tehát ha a magról nevelt anyanövényről vágott klónt szeretném a továbbiakban anyanövénynek kinevezni. A magról neveltet pedig levirágoztatni! És ezt egy így tovább ahogy telnek a hónapok, esetleg évek... Gyengül-e a vonal, vagy 100%-ban megegyező génekkel rendelkezik mondjuk a 10. anyanövény is?

Nem tudom érthető-e... Eléggé be vagyok állva! Így visszaolvasva nem biztos...
Charass is offline Quote

Old 02-13-2018, 05:18 PM #30
WHIPEDMEAT
Modortalan

WHIPEDMEAT's Avatar

WHIPEDMEAT has disabled reputation
Egy magról nevelt anyanövényhez képest, mondjuk az x-edik klónnak "gyengül" a "genetikája"?

a válasz : NEM

csak a környezeti faktorokkal tudod jobbá szarabbá tenni
WHIPEDMEAT is offline Quote

2 members found this post helpful.

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules