What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Sativa dominans lanyok 600w led alatt

dev.

Well-known member
Na ezek komoly bokrok lesznek a 400-as alatt, a 120grammos célt pedig durván verheted. Eddig fasza. :D

Vitaflóra tökéletes, még jobb lenne a kaktusz vagy leander fantázianevű. Ezzel a táppal önmagában le tudod hozni a kört, esetleg valami pk cucc mehetne 6. héttől. Mérj rá néha a drénedre, ha kurva magas, locsolj sima vízzel.
Víz, illetve a közeg hőmérséklete, valahol 18-25°C között az ideális.
A 8 napos kezdésedet is beleértve január közepéig pont 70 napod van virágozni, úgyhogy esélyes, hogy a telelésen szíhatsz. Hajrá.
 

kjta

Member
tenyleg megugrottak a hps ala kerules utan de minden iranyba.
koszonom a tippet, mar be is szereztem a "kaktusz"-t. 2,9-6,1-6,1. pk-m van;) mennyi az a kurva magas ? :peacock: :biggrin: legutoljara (tegnap) 3000ppm korulit mertem... de volt korabban magasabb is. leveleges nincs meg a vegeken se.

Na ezek komoly bokrok lesznek a 400-as alatt, a 120grammos célt pedig durván verheted. Eddig fasza. :D

Vitaflóra tökéletes, még jobb lenne a kaktusz vagy leander fantázianevű. Ezzel a táppal önmagában le tudod hozni a kört, esetleg valami pk cucc mehetne 6. héttől. Mérj rá néha a drénedre, ha kurva magas, locsolj sima vízzel.
Víz, illetve a közeg hőmérséklete, valahol 18-25°C között az ideális.
A 8 napos kezdésedet is beleértve január közepéig pont 70 napod van virágozni, úgyhogy esélyes, hogy a telelésen szíhatsz. Hajrá.
 

kjta

Member
Jah..hőtermelésbe biztos jobb a led (kevesebb a hő mint a hpsnél) de..ár/hozam arányba is rá mered mondani?? 30 ezerért kapsz olyan ledet ami üt egy 400 wattos hpst? Ha igen küld

nezegettem egy iphone alkalmazassal a lux ertekeket a led es a hps alatt is. tudom, a lednel a szintartomany stb.... de lenyegesen magasabbak voltak a hps alatt. most hirtelen nincs a fejemben, de 8-10x nagyobb ertekek. illetve ami meg feltunt, h sokkal kevesebb teruletet fog le a led. szoval en nagyon nem bantam meg a hps-t. de latszik a lanyokon, h ok se :biggrin:
 

kjta

Member
na hat a masodik hetebe erunk a viragzasnak... elegge megtelt a ter apro viragocskakkal akik lathatoan imadnak a hps fenyeben furdeni😀 novenyenkent 2-3 apro elagazas nem erte el a megfelelo magassagot es azert lathatoan le vannak maradva a tobbiektol. mi legyen veluk? :dance013:
 

kjta

Member
a kepek lemaradtak, asszem
beteptem...
 

Attachments

  • 3F1B8175-A329-4541-BEF8-07970316358F.jpg
    3F1B8175-A329-4541-BEF8-07970316358F.jpg
    134.8 KB · Views: 24
  • EF430293-D4CE-4DB8-B8D7-517FC6040FBA.jpg
    EF430293-D4CE-4DB8-B8D7-517FC6040FBA.jpg
    132.5 KB · Views: 27

kjta

Member
lentről haladj felfelé és takaríts

mar most teljesen csupaszitsam le a scrog halo alatt vagy csak fokozatosan? nehany also raktar levelecske elsargult elszaradt, de mara mar megallt a folyamat. kifolyo viz ph-ja 6,7,6,8 kozott van ugyhogy a tapoldatot is kicsit savasabbra fogom allitani. ec/ppm is folyamatosan csokken a drenbol. most 2000 ppm korul van. 850ppm-el locsolok masnaponta 1,2 literrel. 9ml/l vitaflora, kap meg 2ml/l biobizz algamicet es hesi root-ot 1ml/l.
 

kjta

Member
aha, a háló alatt nem sok fény lesz,
https://www.youtube.com/watch?v=2RIV5-bmp4w

koszonom a tippeket! :) lecsupaszitottam az amnesia also hajtasait, de a szebb lombleveleket meg hagytam... vagy azokkal se varjak? felek, h meg kellhet az energy nekik ha vmit elbaszok. :D
vagy meg egy problemam:
a san fernando lemon kush teteje mar 20 centire a cooltube-tol. egyebkent kezzel ellenorizve nem tunik forronak a levego meg 10 centirol se, de nyilvan meg nyulni is fog. kicsit elszamoltam magam. mit tehetek? kihuzzam a felso bugat oldalra?
 

Attachments

  • IMG_6114.jpg
    IMG_6114.jpg
    119.1 KB · Views: 20

kjta

Member
nappal a paratartalom a ventik miatt neha 30 fok ala is esik... ez ma meg is trukkozott, mert kokadozni kezdtek mikozben tegnap reggel locsoltam. valtsak napi locsolasra vagy kevesebbet keringessem
inkabb a levegot?
 

kjta

Member
igy neznek ki jelenleg felulrol:)
 

Attachments

  • B7BCE2C6-0BCA-4AA4-B0B0-0B3D15A79991.jpg
    B7BCE2C6-0BCA-4AA4-B0B0-0B3D15A79991.jpg
    121.5 KB · Views: 24

kjta

Member
Mondjuk meg azzal is bajba vagyok, h a nagyobbik noveny csucsa mar 15-18 centi korulre van - hps burajatol... Lefujatom ugyan 2 oldalrol ventikkel,de ki kene erre valamit talalnom. Talan a nyulas is megallt mar.
 

kjta

Member
76 / 91 centi magasak es a sflk elkezdett a virag koruli leveleknel "deresedni" :)
jelenleg napi szinten kapcsoljak a locsolast es brutalisan szomjasak. foleg az amnesia. tegnap 1,75l-t beszippantott. sflk 1,25-nel allt meg mindkettonel 20% koruli runoffal:) 800ppm korul a tapoldat egyebkent.

apropo. mi az atvaltas a ppm es az ec kozott?
illetve mikor a legcelszerubb locsolni? gondolom a lampa (be)kapcsolas korul esetleg kicsivel utana, jol gondolom?

elkezdtem hasznalni heti 2x 2ml/l adagolassal hesi boost-ot. a marketing szerint serkenti a cukortermelest es ellenallobba teszi a novenyt ebben a szakaszban.

szerintetek megleszek jan 15ig? nyilvan senki se jos (bar jo lenne)

oszinten szolva nagyon varom, mert korbe vagyok veve megbizhatatlanabbal megbizhatatlanabb arusokkal :D
 

Attachments

  • IMG_6135.jpg
    IMG_6135.jpg
    118.4 KB · Views: 19
Top