What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Power Plant/250W MH-HPS/Wilma pot/Clay Pebbles

dev.

Well-known member
Indítok idén még egy naplót, ha még nem lenne elég... :D
Változás ezúttal az előző körhöz képest a közeg és a világítás lesz. Tápozás és a rendszer ugyan az, mert nagyon frankó.

Közeg: Plagron Euro Pebbles, 4x4 grodan kocka.
Fény: 250W MH-HPS, Cool Tube-al hűtve.
Vent: Vents TT125, újratöltött PrimaKlima 360m3 szénszűrő, illetve a CT. Sátoron belül egy csipeszes keverő venti, veg-ben megfelelő páráról a kis Sencor ultrahangos párásító gondoskodik.
Táp: Továbbra is Agriplant4/CaN/KNO3/MgSO4 kombó csapvízzel, mert ami bevált, kár elrontani. Kiegészítésként, főleg a gonosz penészgomba elűzése okán, 6%-os kálium-szilikát. pH állításra főként foszforsav, de van tarcsiba salétromsav is.
Rendszer: 4x11l Wilma pot, ezúttal az agyaggolyóhoz illő, kék tüskével. A 20 literes tankban ismét lesz egy kis keverő pumpa, ami 24/7 mozgatja a tápoldatot, 7-10 naponta pedig tankcsere.
Tréning: Top, LST, SCrop, ritkítás, meg minden ami épp indokolt.

A fajtát főleg az erős hozama, de mégis jó hatása miatt választottam, majd kiderül, ezt hogyan hozza. Minden növényről veszek klónt, hátha lesz egy továbbvihető fenó. Magokra meg pár cuccra még várás van, aztán indul minden. Remélem nem lesz gebasz és be is fejezem. Na most ennyi.
 

dev.

Well-known member
Bevetésre kész. :)

attachment.php
 

Attachments

  • SDC10811.jpg
    SDC10811.jpg
    43.1 KB · Views: 27
Last edited:

dev.

Well-known member
Mind az 5 mag nedves papírtörlők között.

attachment.php
 

Attachments

  • SDC10817.jpg
    SDC10817.jpg
    30.9 KB · Views: 21

dev.

Well-known member
Mára minden mag csírát eresztett, úgyhogy 4x4 grodan kockákba kerültek. A kockák kb. 1 órát áztak foszforsavval pH 5.6-ra lőtt, állott csapvízben. A felesleges vizet rázással távolítottam el, összenyomni tilos.

attachment.php
 

Attachments

  • SDC10846.jpg
    SDC10846.jpg
    24.2 KB · Views: 28
  • SDC10849.jpg
    SDC10849.jpg
    52.8 KB · Views: 25

dev.

Well-known member
Mind az öt kidugta a fejét mára, úgyhogy beraktam őket a sátorba. Veg-re csak korai szüret árán tudok 3 hétnél többet áldozni, február közepére befőttesben kell lennie a motyónak. Remélem elég lesz. Lámpa kb. 30centivel van fölöttük, de a növik spoton kívül helyezkednek el. Egyelőre sima, pH állított vizet kapnak. Párásító megy folyamatosan, így a napi egyszeri szellőztetés idejét leszámítva, folyamatosan 60% fölött van a pára.
Történt egy kis változás. Az MH izzóm pár óra működés után, máig tisztázatlan okok miatt feladta a harcot, én pedig úgy döntöttem hallgatok a mindenhatóra, és HPS-el megyek végig.

attachment.php
 

Attachments

  • SDC10842.jpg
    SDC10842.jpg
    28.2 KB · Views: 29
  • SDC10827.jpg
    SDC10827.jpg
    81.6 KB · Views: 31
  • SDC10822.jpg
    SDC10822.jpg
    58.6 KB · Views: 33
  • SDC10815.jpg
    SDC10815.jpg
    91.4 KB · Views: 28
  • SDC10846.jpg
    SDC10846.jpg
    42 KB · Views: 32

dev.

Well-known member
Feltöltöttem a tankot tápoldattal, receptje:

Agri4 - CaN - MgSO4
1 : 1 : 0.25
EC 0.8 , pH 5.7

Mivel éhesnek tűnnek, ebből kapnak már 2. napja. Pár centit emeltem a lámpán, nehogy besokalljanak. A kis klónozó lámpa csak a könnyebb fotózhatóság kedvéért került be.

attachment.php
 

Attachments

  • SDC10861.jpg
    SDC10861.jpg
    63.9 KB · Views: 33
  • SDC10857.jpg
    SDC10857.jpg
    68 KB · Views: 31
  • SDC10872.jpg
    SDC10872.jpg
    74.3 KB · Views: 28

dev.

Well-known member
A szélső 3 leány kissé eléhezett a tiszta vizes indítás miatt, de szerencsére túlélték, és mostanra mind elkezdett gyökeret és hajtást nyomni. Utolsó UP óta az EC-t folyamatosan emeltem 1.1-ig, az elmúlt pár napban már ezt kapták. Fasza gyökeret nyomtak ki alul, úgyhogy ma be is kerültek az agyagba. A locsolással kapcsolatban így "ültetés" után még bizonytalan vagyok, egyelőre megy folyamat megy nekik, de bármi okosságot meghallgatok.

attachment.php
 

Attachments

  • SDC10812.jpg
    SDC10812.jpg
    53.3 KB · Views: 39
  • SDC10825.jpg
    SDC10825.jpg
    87.8 KB · Views: 32
  • SDC10820.jpg
    SDC10820.jpg
    84.6 KB · Views: 37

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
mehet folyamatosan, amíg nem növeszti tele, aztán majd visszaveheted, amint tele lez gyökérrel az agyag, jobban igényli a levegőzést
 

ZoldOvezet

Active member
Szia dev. Azt az 1et miért nem raktad be mondjuk a bal oldali 1. Potba? Nekem erősebbnek tűnik,mint ami benne van :) de szerintem 2 is elférne benne saját vlmny
 

dev.

Well-known member
Annak meg mi értelme lenne? Az a leginkább visszamaradottabb növényke, de nem lesz kinyírva, ne aggódj. :)
 

dev.

Well-known member
Valszeg berakom florimo-perlit keverékbe, megy a veg boxba, aztán majd lesz vele valami.
 
Top