What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mazar/150W/MH-HPS/Soil

dev.

Well-known member
Akkor kezdődjön. :)
 

Attachments

  • IMAG1652.jpg
    IMAG1652.jpg
    26.2 KB · Views: 22
  • IMAG1650.jpg
    IMAG1650.jpg
    17.5 KB · Views: 19

dev.

Well-known member
Kettőből 1 mag életre kelt, így azt elültettem, másik még nem mutatott semmi életjelet.
 

Attachments

  • IMAG1658.jpg
    IMAG1658.jpg
    14.9 KB · Views: 16
  • IMAG1660.jpg
    IMAG1660.jpg
    42.3 KB · Views: 19
Én egy pohár vízbe szoktam a magot áztatni 1 napig mielőtt vizes papírba rakom, 1 max 3 nap és megjelenik a csíra, ha a 3. nap után semmi akkor szinte mindig halott a mag (azoknál a fajtáknál amikkel eddig próbálkoztam eddig így volt)
 

dev.

Well-known member
Megroppantottam picit foggal, épp csak annyira, hogy szétnyíljon a magház csúcsos fele, szóval fasza lett. Vissza raktam langyi vizes papírtörlőbe, ha holnap délután sem mutat semmit, elrakok egy másik magot. Remélem beéri majd a másikat...
 

dev.

Well-known member
Már mindkettő 7x7 potban a boxban csücsül, várom, hogy kidugják a fejüket.
 

Attachments

  • IMAG1671.jpg
    IMAG1671.jpg
    21.1 KB · Views: 18
  • IMAG1675.jpg
    IMAG1675.jpg
    27.8 KB · Views: 18

dev.

Well-known member
Az elsőként ültetett már tegnap feltört, mára meg egész szépen összekapta magát, szóval ez az első napja. Spricnivel kapnak locsit, állott, pH állított csapvizet. 4x15w 6400K CFL alatt vannak.
Pára a boxban rohadt alacsony, 26°C/25%.
 

Attachments

  • IMAG1683.jpg
    IMAG1683.jpg
    27.3 KB · Views: 18
  • IMAG1682.jpg
    IMAG1682.jpg
    27.3 KB · Views: 22

dev.

Well-known member
Már mindketten napoznak, továbbra is spricnivel kapnak locsit, minden nap, pár csepp runoffal. Pára most is alacsony, de úgy néz ki bírják.
Boxban a venti erősen dimmelve, és szűrő nélkül dolgozik, könnyű hűteni ezeket a kis cfl-izzókat.
24.9°C/23%
 

Attachments

  • IMAG1717.jpg
    IMAG1717.jpg
    41.5 KB · Views: 18

GK_420

Active member
Azzal a picivel mi van? Elég furán néz ki ebből a szögből. Ilyen páránál az a keverő venti csak ront a helyzeten...magoncnak amúgy sem kell. Spricnivel runoff? Az mire jó?

Szerk. Ja már látom három sziklevele van, de én ilyen hegyes szikleveleket még nem láttam. :D
 

dev.

Well-known member
Azzal a picivel mi van? Elég furán néz ki ebből a szögből. Ilyen páránál az a keverő venti csak ront a helyzeten...magoncnak amúgy sem kell. Spricnivel runoff? Az mire jó?

Szerk. Ja már látom három sziklevele van, de én ilyen hegyes szikleveleket még nem láttam. :D

Az a kep keszultekor epp csak par oraja bujt elo, teljesen egeszsegesnek latszik, talan kicsit lomhabb a masiknal. Ket sziklevele van, plusz ket apro fureszes. A keveroventi nem telibe fujja oket, picit el van forgatva, ha nem rakom melle, 29-30℃ van kozvetlenul a refi alatt. Par csepp runoffot meg szo szerint ertsd, nem a runoff a lenyeg, hanem hogy epp annyi vizet kapnak, amit a kozeg fel tud venni. Ilyenkor ugyanis feleslegesnek latom "atmosni" minden locsival.
Hozok kepet mas szogbol is, ha felebredtek. :)
 

dev.

Well-known member
Na, hoztam közelebbi képet, meg beraktam egy vizes törcsit, hátha emel a párán valamit.

Edit.: A törcsi szart sem ér. :)
 

Attachments

  • IMAG1727.jpg
    IMAG1727.jpg
    49.3 KB · Views: 25
  • IMAG1730.jpg
    IMAG1730.jpg
    43.5 KB · Views: 18
Last edited:

dev.

Well-known member
Ez a helyzet most.
 

Attachments

  • IMG_0542.jpg
    IMG_0542.jpg
    48.4 KB · Views: 22
  • IMG_0535.jpg
    IMG_0535.jpg
    39.1 KB · Views: 15
Top