What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Rastaman first time indoor

Üdvözletem! A kinti kör sikertelensége miatt gondoltam rá,hogy indítok még idén egy benti kört. Ehhez kérnék egy kis segítséget tőletek. Bécsből rendelném meg a kellékeket. Maximum 4 növényben gondolkodok/ kör. Kizárólag saját fogyasztásra. Jöjjenek a paraméterek: Dark Room 100 (100x100x200) Levegoszuro: CAN 9000 a hozzá passzoló ventilátorral (200m³/h, 100mm csatlakozó) Világítás: Luxgear open 400W 50x50-es reflektorral és Sylvania SHP-TS világítótesttel + van még 2x55w pll csövem vegre,vagy előnevelésre ez megfelelne? Továbbá Ec aqua pro és Ph ph-80 mérők. ez együtt 100euró. Párásító és párátlanító 170 euró. Kapcsolóóra a lámpához és a ventihez+ egy fali ventilátor taifun. Milyen eszközök kellenének ezen felül,vagy hol lehetne rajta javítani esetleg cserélni olcsóbb jobb termékekre? Kókuszban vinném őket milyen tápokat ajánlotok hozzá,de kizárólag organikus táppal dolgoznék. Sativa fan vagyok úgyhogy a választott növényeim : TrainWreck,Super Lemon Haze, Amnesia Haze,Casey Jones. Szívesen fogadok minden építő jellegű hozzászólást. Előre is köszönöm!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem túl nagy a választék.. ezt ajánlanám, ha már annyira számít az "organikus" cimke a tápszeren.
http://gb.eurohydro.com/biosevia.html

nagyon gh szaguk van :DD

olcsó és jó, kc brains : special haze érdemes kiróbálni, ha olyan kell, mint egy nevilles haze, csak 10-12 hét alatt
paradise seeds : sativa spirit
dutch passion : dolce vita
sensi jack herer
nézz rá ezekre is, bár nem tudom milyan alapon válogattad össze a fajtákat
 

Dapk

Active member
Veteran
Kurva jó a dolce vita /köszi whipi :) / csak már nehezen fellelhető ugyanis megszünt a "gyártása"/talán gipsy-nél még maradt elfekvő készlet/... Viszont ott van a cannabiogentől vásárolt destroyer -dutchp-nél Desfrán /punto rojo x meo thai x mexican/ néven fut S1 verzióban. Aztán azon kívül amit whipi ajánlott még oda szúrnám a dna chocolope-ot meg ace-től a panamat.
Az organikus dolgokat meg eslő inednél coco-val hagyd, szerintem... -vagy földezz. ha már abban a hitben akarsz élni, hogy neked az úgy jobb.
Ha organikus vonalon mész tovább akkor szvsz az ec mérő csak olyan nesze semmi fog meg jól, arra csak akkor költs, ha úgy érzed máskor még szükség lehet rá.
 

iwantmorebuds

Active member
En kicsit nagyobb kiszivoban gondolkodnek. Persze ha csak telen tervezel kort eleg lehet :) nekem 230 keves volt dr90be kisebb lampaval is. En advanced nutrientst hasznalok. Kizarolag sensi bloommal vegigtudod vinni kort, esetleg calmag pluszba. Se ec se ph mero nem fog kelleni hozza. Ph perfect technologiaval keszult tap ami lehetove teszi hogy 4-8.5 skalan feltudja venni a noveny. Vevo elegedettsegi garancia jar hozza. Jah nem olcso de sok kinlodastol megszabadit es rohadt sokaig eleg :)
 
Last edited:

dev.

Well-known member
Kiszívás szinte biztos, hogy kevés lesz, 185 köbös venti nálam nem vitte el a 150w HPS-t.
Párásítóra/párátlanítóra biztosan szükséged van? Párátlanító jól jöhet, ha virágzáskor nagyon magas, de ha nem ingadozik szélsőségesen, akkor kb. felesleges.
 
Köszönöm a válaszokat! Lehetséges,hogy én is az advanced nutrients fogom használni,kíváncsi vagyok. Illetve néztem új ventit 820 köbös már csak elviszi a 400wattot. Szerintetek ez a levegőszűrő jól megszűrné a 4-5 növénynek az illatát?
 

dev.

Well-known member
Az a venti sztem kicsit már overkill, bár az biztos, hogy elviszi a 400-ast. :)
Filtert mindig picivel nagyobbat válassz, mint amire a venti képes.
 

Káresz

Member
Köszönöm a válaszokat! Lehetséges,hogy én is az advanced nutrients fogom használni,kíváncsi vagyok. Illetve néztem új ventit 820 köbös már csak elviszi a 400wattot. Szerintetek ez a levegőszűrő jól megszűrné a 4-5 növénynek az illatát?

820 köbös ?! :D megvagytok ti huzatva :D
ilyen szűrés mellett zart ablakok közt dohányozhatsz szagtalan lesz a lakás is :D

nekem 220m3 cooltubeon keresztül simán elég befújó nélkül is,
azért hallgasd meg mielőtt beraksz egy sugárhajtóművet.
 

Medicropper117

Active member
Nahja, mar a 400/515 m3-essel is komoly szigetelés kell h elviselheto legyen majd.
El tudom kepzelni h a 800as milyen hangos lehet....tuti nem egy panelméret
 

iwantmorebuds

Active member
Jah 800 az durva :D nekem ketallasu van negyszazvalamennyi vagy otszazvalamennyi :D kisebbiket hasznalom na szag az nincs de meg ha behajolok a satorba se. Meg szamolj a szuro meretevel nekem epp h befert 90x90be
Akkor a 800asszuro mekkora lehet :D
 
Köszönöm a válaszokat! Akkor lehetséges,hogy kicsit átvariálom a configurációt!Egy kicsit növelném a sátor méretet 120x120x200-ra és akkor beraknék egy can lite 425+hozzáillő ventit 350^3/h 125mm átmérőjű hybrid ballast 600w-os trafóval 50x50-es refivel és hps-el. Mennyivel dobná meg havonta a villanyszámlát a 600w? Olyan 10-15k? Ez a szénszűrő meg ez a venti most már passzol egymáshoz?
 

sucminee

Active member
Napi 12 óra mellett 30 napra levetitve 42 Ft-os kW ár mellett 9-10eFt. Vegre ugyanez 1,5szeresen ha oda is ugyanezt az összeállítást használnád.
 
Vegre 2x55w-os Philips PL-L fénycsövet használnék 4-5 növényre az elég 3 hétre nem ? Vagy kevés lenne ? Inkább kéne a 600w?
 
Tudnátok egy picit segíteni,hogy milyen trafót válasszak ahhoz,hogy elvigye a 400w mh-t meg a 400w-t hps-t is? egy lumatek szabályozható 400w-os megfelelő lenne? Vagy akár egy sima 400w-o hybrid ballast is elviszi?

Illetve a bushdoctoron van 400-as hpi? Az megfelelő vegre? 30500 lumen.
 
Utánanéztem azt írják a gyártó honlapján,hogy elviszi a hpi-t is ez a trafó. Sry a sok offért,hamarosan rendelek. Akkor a hpi is jó vegre?
 

Son of Soil

Member
Mind a kettő megfelel a célra. Ezek a growshoppos digitális ballastok nem viszik a cmh-t, ezt jó ha észben tartod. Sokat tudsz ám spórolni, ha bemész egy villanyszerelési bóótba, és veszel külön trafót, gyújtót, és mh-t. Csőbúrás philips mh(400 hpi t plus, mer ez a tubularis tokozású, ez kő neked) megfelelő vegre, nagyon sokáig használtam.

Most nézem ezt a bushmandoktoros csoda venture mh-t, potom 50 euróért :D , hát ha ilyen gazdag vagy jó lesz ez neked.
 
Last edited:
120x60x170 sajnos hosszra nincs sok helyem,máshová meg nem tudom rakni a boxot :/ A cél körönként ilyen 250-300g lenne
 
Last edited:
Top