What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

low budget,abszolút kezdő

Már régen írtam, ezért egy kis helyzetjelentés az uralkodó állapotokról!
Először is, azzal kezdem, hogy (több okból kifolyólag) új helyre kerültek a hölgyek kb 2 hete.
Itt kb 20-22 fok körül mozog a hőmérséklet és olyan 40%RH.
Sokat kísérletezgettem ebben az első körömben->még nincs vége De azért első, hogy okuljak ezekből a hibákból, én úgy gondolom. Összességében nem voltam bátortalan, de sok apró cseprő dolgot kérdezgettem amit előbb utóbb sikerült megválaszolnom magamnak cselekvés útján. (majd meglátjuk mit eredményez) De persze sok segítséget kaptam, és még többet keresgettem-olvasgattam a témában. Bár így is vannak nyilván vakfoltok, de majd ez is alakul.

Szóval.....
Eddig ebben a naplóban írogattam ugye a Dieselről és a Bluematicról, és legutóbb megemlítettem a Jack-et (Royal Queen Seeds magok). A fényképeken látszódott viszont, hogy 4en vannak ezért egy említést teszek az utolsó alanyunkról aki a seedsmafia.tól jött Vájt Vigyor
Diesel-Bluematic és a White Widow-Jack páros között körülbelül 2,5 hét eltérés van.

Sokat kísérletezgettem a tápokkal útközben. Próbálkoztam Volldünger-Kálcium kombóval illetve még az elején említett growshopos tápokkal, külömböző dózisokban (KURVA EC MÉRŐ HIÁNYÁBAN )
Azt hiszem megtaláltam a kellő dózist (ezt növényenként értem), legalábbis küllem alapján egészségesnek tűnnek.


Diesel-

ŐŐŐ hát, bazze,...70cm magas körül írtam, hogy szerintem elérte a magasságát de most olyan 170cm körül jár :O, hozza a virágokat dögivel minden porcikája, most már csak dagadnia kell majd

Az a nyurga az


Bluematic-
Egy kis kompakt növényke, most kezdett el dagadni (nem lesz egy mázsás jószág a végére) Ő azért érzékenyebben reagált a nem tudásom egyes fázisaira, de jó lesz egyébként egyre tetszetősebb küllemet kezd kialakítani magának, vagy csak egyre közelebb a cél




Jack-
Sok minden nem említenék meg róla, itt egy fénykép (csak annyit, hogy nekem ő lett a szívem csücske a 4 közül )


White Widow




Közös:




Következő körre biztos EC mérővel fogom könnyíteni a saját dolgomat, de ez most így fog végig menni most már.
Összegezve szerintem nem néznek ki gyalázatosan, sőt, még egy kicsit meg is vagyok elégedve (öndicséret) de ne igyak előre a ....
Jah és így a végére. Mikor kérdeztem a klónozást akkor a Dieseen nagyon baszta a szememet az alsó két ág így megváltam tőle. De ha már így alakult akkor úgy döntöttem a technika tanulása végett teszek egy próbát a klónozásra.Gyökérfejlődést segítő porcukorral meghintettem, majd Florimo-perlit kombóba be is toltam őket szépen. Kaptuk a műanyag fedelet, vizet. 2 hétre rá el is kezdtek éledezni. Most az lst-t gyakorolgatom rajtuk Kísérletezni profi alanyok. Nem nagyok, de elkezdtek szépen növögetni.

Köszönöm a figyelmet, sálálálálááá smók víd evri déj !
 

Pillang

Well-known member
Autokat nem szokás klónozni, de most legalább megtudod, hogy miért, meg mi is, ha beszámolsz róla :)
 
Autokat nem szokás klónozni, de most legalább megtudod, hogy miért, meg mi is, ha beszámolsz róla :)
Köszi az észrevételezést Pillang!
Saját belátásom szerint abszolút nem vétettem hibát azzal, hogy 2 kis klónnak való ágat leszedtem, sőőőőt.
Igazság szerint nagyon örülök, hogy így tettem. Az anyukájuk közel 180 magas, úgyhogy (szerintem) amennyit fényt kaptak volna olyan közel 2m-re a lámpától abból nem sok minden jött volna össze. Így viszont barbárkodhatok a klónokkal (lst ahogy elsőre összejött). Egyébként szépen terjeszkednek a cserépben a kis porontyok. Egy biztos, annál jóval többet fog produkálni mintha az anyahajón hagytam volna. (és éppen el is férnek a keltetőbe)
 
Kösz másztör!
Tisztába voltam vele, hogy kell még neki, de nagyon porzik az éléskamra és arra gondoltam húsvétra levágom(csak a bluematic-ot). De ez egy kicsit mellkason baszott, hogy még ennyi hátra van neki :D

Így már nem nagyon merem-akarom szüretelni :S
 
A dzsekket akármilyen magcég adja, túlhájpolja. Nem is értem. Hajrá, jól nyomod.
Köszönöm a pozitív megerősítést, így első kanyarra való tekintettel igazán jól esett :)
A Jack-re kíváncsi vagyok. Ő lett a személyes kedvencem egy időre, de jelen helyzetben annyira azért már nem vagyok elájulva tőle. De majd a végeredmény megmutatja :) mint minőségben illetve mennyiségben.
Neked milyen tapasztalatod van ezzel a Jack-ekkel :D ?
 
Hali!
Segítsetek pls behatárolni kinek mennyi lehet még hátra szüretig.
(nem tudom mennyire állapíthatóak meg ezekről a képekről)



White Widow

Jack

Diesel
 
Annyit szerettem volna meg megosztani a naplóban, hogy milyen és mennyi tápot kaptak.

Vegben: sensi bloom A+B 1ml/l dozissal indult
majd párosult mellé egy carboload 1ml/l
Floban: sensi a+b 2ml/l és carboload 1ml/l
Majd a növények igényeihez igazítva (meglátásom alapján) ez feltornazodott a végére sensi a+b 5ml/l-re, carboload 2ml/l és így a végére még mindemellé elfogyasztottak az overdrive-ot is 2ml/l.
Ph perfect technológiai ha minden igaz, így ph-t nem szabalyoztam.
2 naponta ontozgetem őket, fejenként 1-1,5 liter löttyel. Röviden ennyit a tápozás részéről.
 
Egy kis szösszenet.
Napokban ahogy locsolgattam megakadt a szemem a wájt wigyoron és arra a megfontolásra jutottam, hogy szakítok egy almát arról a bizonyos fáról :)

Hát skacok, nem akarom hájpolni meg wájtwídóóó de ma tartottam egy cigiszünetet a cigiszünet közben :D (pedig a legkevésbé sem jellemző, hogy ilyen történne velem) leültetett

Egyébként olyan kemény feje van, hogy a kutyát agyon lehetne vele ba**ni egy ütéssel, gyanta pedig csak annyi, hogy a szemem összeragad ha ránézek :D

Egyébként tényleg baba füstölő lesz
 
Tehát, a párkák elvágták az életfonalakat.
Nem fogom túlragozni a dolgot. Jó füstök lettek, személy szerint a dízel tetszik hatásra legjobban, de azért a többivel sincs baj. Első körre való tekintettel abszolút megvagyok elégedve mint minőségre, mint mennyiségre.
A a wájtwigyor a seedsmafia-ától jött, a többiek rqs-esek. Elég kommersz cégnek tűnt a mafia de másodvetésben van 3db cream caramel-em amire 45napos flow-t ír (ha ezt nem is tudja hozni, de közel lesz hozzá)Brutál gyorsan bugásodik, brutál gyantás már most. Majd rakok képet. Szóval eddig tetszetősek a strain-ek tőlük :)

Hozamok:
Dízel: 102 (tréning nélküli)
WhiteWidow: 85 (fimming)
Jack: 83 (fimming)
Bluematic: 67 (tréning nélküli)
 
Valakinek van tapasztalata a (fotós) kcbrains K.C.39-el? 4db már csírázik a jiffy korongba :) csak a kíváncsiságtól vezérelve, hátha valaki futott már vele 1-2 kört :)
 
Top