What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

low budget,abszolút kezdő

Egy kis segítséget kérnék. Mitől csavarodnak szegény bluematicnak a levele felfelé? Talán közel van neki a Hps? 40centire van
 
túlöntözés, szar ph ?

Mérem a potot. Nem hiszem, hogy túlöntöztem. Tápot még semmit nem kapott, meg még valószínűleg nem is kap, elvileg még 2 hétig van neki. De megpróbálom időben észlelni a táphiányt.
Ph-t nem mértem, a growmix phja adott neki. Öntözni pedig desztvizet kapott eddig.
Én arra gondoltam, hogy a gromix egy relative erősebben trágyázott médium, lehet ez erős neki, de miért csak 2 hét után mutatná ennek jeleit? A diesel eddig nagyon élvezi. Persze tudom, hogy fajta kérdés is lehet.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
mert kb grow mix = növekedéshez

light mix = palántaföld
durván ez olyan, mintha pacalpörköltöt kaptál volna 2 hónapos korodban... szépen fejlődnének bizonyos részeid, némelyek meg torzultan... oszt ennyi.
 
mert kb grow mix = növekedéshez

light mix = palántaföld
durván ez olyan, mintha pacalpörköltöt kaptál volna 2 hónapos korodban... szépen fejlődnének bizonyos részeid, némelyek meg torzultan... oszt ennyi.
Igen, ezt a konklúziót levontam jómagam is, hogy túl erős médiumba tettem a magokat. De szerinted ez lehet a gond? És ha igen, akkor ezzel tudok valamit kezdeni?
 

Alanbrown88

Member
Majd kiderül mennyire szívós a csemete.. Lehet túléli lehet nem.

Tanulság, ha nem tervezel átültetést kezdj gyengébb közegben. Compo sana általános sokaknak bevált.
 
Sziasztok, egy kis UP!
Először is köszönöm a tanácsokat, következőbe megfogadom.

Diesel
-szerintem ő jó ütemben, illetve szépen fejlődik



Bluematic
-ő szegény eléggé stagnál, mióta elkezdtek a levelei felfelé csavarodni, de az új hajtások/levelek nem tünnek bajosnak. Remélem kiheveri a kicsike, és megindulni lassan (újra) fejlődni a megfelelő ütemben
Levettem a páratartalmat 50 környékére. Gondolom itt az ideje. De ha más a meglátás akkor írjátok pls :D

Röviden ennyit szerettem volna megosztani.
 

hobbi ur

Well-known member
4 napja írtad: [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]'Ph-t nem mértem, a growmix phja adott neki. Öntözni pedig desztvizet kapott eddig.' előbbi phja adott, utóbbit meg nem mérted. tehát nem tudjuk. sem előbbit, sem utóbbit, ill. hogy mennyi a drén. ez sötétben tapogatózás így. ezt tudni kell, pontosan!! legalább 2 naponta helyre kell lökni hidroban, de a földes időkre emlékezve bármilyen vizet locsoltam, ph állított volt!! meg ilyenek.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Wiped Úr hogyhogy 75% kell automatának? Taníccs.
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
mit számít hogy automata vagy kéziváltós amíg palántakorban van ? mijeztán valami diszkriminácijó? palánta 75-95%RH vígan
 
Fejlemények.


Bluematic ki fogja heverni a problémát (szerintem), de a növekedési fázisba elég jól beütött ez az erős közeg :S
A Diesel pedig EDDIG egész jól megvolt, de ha jól értelmezem tömény nitrogéntöbblet jeleit mutatja. Még mindig senki nem kapott öntözővízen kívül semmit. Ph mérő beszerzés alatt, illetve forszforsav beszerzésére gondoltam. Ph csökkentés céljából ezzel járok legjobban?
És még egy kérdés, valakinek valami ötlet, hogyan tudnék segíteni nekik? Ph műszer és mérések után csak?
És a képek :S



Diesel
Bluematic

 

Alanbrown88

Member
Szerintem felesleves már belekezdeni a mèrèsekbe. Vagy elejètől vagy sehogy. Földben meg szerintem nem szüksèges. Kókusz/perlitnèl már indokoltabb.
Keserűsót is bevethetsz.
 
Lehet bődületes baromság az amit kérdezek, de próba cseresznye.
Az én elképzelésem az mint említettem, hogy az erős közeg miatt (plagron growmix) sok neki most a táp. Mi lenne ha átmosnám a földet a cserép méret 3x-6x vízmennyiségével? Ezzel kimosnék a benne lévő tápokból? Vagy több kár mint haszon? Vagy úgy hülyeség amit gondolok ahogy van? :D :D :D :D XD
 
Top