What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Dream/Amherst Sour Diesel/400w HPS/Elsőköröm

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
igen, pont a pro érvekre lenné(n)k kíváncsiak. a legbiztosabb az ha általánosságok helyett, meg van határozva.. mit is jelent tulajdonképpen, és a z adott naplóban/szituációban, mi is az a mód...
 

Coldplay001

Active member
en csak azen tapasztalatomat irom le,deeztseide kene :D a lenyeg,h amikor nem mostam ki a tapokat a foldbol akkor szarabb volt a cucc ize. mikor kimostam,jobb volt.
 

Solon

Well-known member
Na! Kezdem azzal, hogy nem hiszek neked. Mert magad sem bizonyítottad magadnak ezt az állítást, és én voltam annyira beteg, időmilliomos, hogy kipróbáltam ezt a flössös témát.


Szóval kérdeznék először. Ezt te vakteszttel próbáltad ki? Ugyan arról az anyáról szedett klónok esetében, teljesen azonos közegösszetétel mellett és azonos körülmények között nevelt növények esetében azt tudod mondani, hogy ahol te tápoztál végig, ott volt egy kellemetlen mellék íz , ahol tartottál flössöléses tudományt, ott bizony egy makulátlan gyom lett a végtermék? Mindezt visszatérve a vakteszthez, két különböző termés esetében egy azon időpontban vakon megmondtad? Vagyis a vakon azt jelenti ez esetben, hogy nem tudod, hogy melyik termény milyen ellátást kapott. Merthogy a placebo hatás egy létező jelenség, még mérhető is.


Azért kérdezem, merthogy egy havas téli napon, mikor a faszom is tele lett azzal a kijelentéssel, hogy ez a fű tápos ízű eldurrant az agyam. Magam nem éreztem ezt a tápos ízt. Fogtam és klónokból csináltam két azonos felületet soggal, hps 400 watt, azonos tőszám, azonos tápozás, azonos közeg, azonos potméret. A kör végénél az egyik kertnél ment tovább a tápozás, a másik esetében, ha jól rémlik flössöltem 1-1.5 héttel a szüret előtt, majd csak sima vízzel locsoltam. Szüret után szétporcióztam, ugyan nem dupla vakteszt volt, de érdekes következményeket tudtam levonni. Összességében kurvára nem tudta senki megmondani, melyik kapott flösst és melyik nem, volt egy-egy találat ami stimmelt, de ez tök véletlen volt. A legviccesebb az volt, hogy aki panaszkodott a tápos ízre, hát pont nem találta el, és jobb ízűnek találta a végig tápozottat. Mindegy is, saját tapasztalat, hogy én ne éreztem ízek között különbséget, viszont amit nem tápoztam és kapott flösst, na ott rendesen összeesett a virágzat szárítás után és mérlegen is kevesebb volt nem is kevéssel.

Az ízt nagy részben a terpének adják, minél patentebben van letermesztve egy növény annál dominánsabb egy adott növény terpén mennyisége, vagyis annál jobban kijönnek az ízek. Ezek lehetnek kellemetlen ízek is, ez fajta jelleg. Vajon miért nem flössölnek sehol se a mezőgazdaságban? Se a paradicsomot, se a gabonákat, se a dinnyét nem flössölik. A legjobb kérdés, hogy kint szabadföldben hogyan flössölsz? Ezekszerint az összes kinti növény kellemetlen ízű, merthogy ott nem tudsz mit tenni, hát ott vannak a tápelemek a végéig. Tényleg megismered ízről melyik a kinti? Tényleg annak rossz az íze?


Coco kezelésre áttérve ide írnám, hogy én nem mosom át a kókuszt, mert kerülöm a plusz munkát. A száraz kockát bedobom egy habarcsos ládába, feltekerem a kazán/bojler termosztátját 80 fokra és meglocsolom forró vízzel, mikor megszívta magát bekeverem perlittel és csinálok egy próba locsolást egy potban. Ha a kifolyó víz ph-ja és ec-je eltér attól, amit beöntöttem, akkor lehet mosni ésszel. Azt hozzátenném a CaN áztatós, lefolyóba öntő huszárok tanácsához, hogy ezt a vizet az unokáid fogják inni. 5 év alatt egyszer találkoztam olyan téglával aminek az ec-je 2.3 volt első locsolásnál, a többi rendben volt, elég sokat elhasználtam. Gazdaboltost grosoppost egyaránt.
 

Gearbi

Member
Solon lehet igazad van a flöss térén, nekem ez az első köröm idáig kipróbálom hogy milyen hatást érek el vele. Én a flösst nem úgy csinálom hogy locsolom mint az állat a potot, hanem annyi sima csap vízzel öntözöm meg őket hogy kb 20% runoff legyen. Külföldi portálokon olvastam több helyen is hogy ezzel a módszerrel a közegben maradt tápanyagot feltudja venni a növény és a termés gyarapodására tudja használni. (De lehet csak urbán legenda ez is mint sok más is). Kezdő vagyok majd megtapasztalom hogy minek van haszna és minek nem.

A csajok úgy állnak hogy a Amherst Sour Diesel már ki lett vágva. Ma van a 3. napja hogy a szárítóban van. (egy nagy kartondoboz ami minden oldala ki van nagyon sűrűn lyukasztva).

A Blue Dreamek még 3 hetet bent csücsülnek a lámpa alatt.

Sajnos képem most nincs de majd nemsoká hozok azt is.
 

Solon

Well-known member
Ok, ennek így máris van értelme, de ezt nem flösnek hívják, hanem locsolásnak. Flös az amikor tápanyagszegényre mosod a közeget, ez általában nem 20%, hanem 300%.
 

hobbi ur

Active member
Na! Kezdem azzal, hogy nem hiszek neked. Mert magad sem bizonyítottad magadnak ezt az állítást, és én voltam annyira beteg, időmilliomos, hogy kipróbáltam ezt a flössös témát.


Szóval kérdeznék először. Ezt te vakteszttel próbáltad ki? Ugyan arról az anyáról szedett klónok esetében, teljesen azonos közegösszetétel mellett és azonos körülmények között nevelt növények esetében azt tudod mondani, hogy ahol te tápoztál végig, ott volt egy kellemetlen mellék íz , ahol tartottál flössöléses tudományt, ott bizony egy makulátlan gyom lett a végtermék? Mindezt visszatérve a vakteszthez, két különböző termés esetében egy azon időpontban vakon megmondtad? Vagyis a vakon azt jelenti ez esetben, hogy nem tudod, hogy melyik termény milyen ellátást kapott. Merthogy a placebo hatás egy létező jelenség, még mérhető is.


Azért kérdezem, merthogy egy havas téli napon, mikor a faszom is tele lett azzal a kijelentéssel, hogy ez a fű tápos ízű eldurrant az agyam. Magam nem éreztem ezt a tápos ízt. Fogtam és klónokból csináltam két azonos felületet soggal, hps 400 watt, azonos tőszám, azonos tápozás, azonos közeg, azonos potméret. A kör végénél az egyik kertnél ment tovább a tápozás, a másik esetében, ha jól rémlik flössöltem 1-1.5 héttel a szüret előtt, majd csak sima vízzel locsoltam. Szüret után szétporcióztam, ugyan nem dupla vakteszt volt, de érdekes következményeket tudtam levonni. Összességében kurvára nem tudta senki megmondani, melyik kapott flösst és melyik nem, volt egy-egy találat ami stimmelt, de ez tök véletlen volt. A legviccesebb az volt, hogy aki panaszkodott a tápos ízre, hát pont nem találta el, és jobb ízűnek találta a végig tápozottat. Mindegy is, saját tapasztalat, hogy én ne éreztem ízek között különbséget, viszont amit nem tápoztam és kapott flösst, na ott rendesen összeesett a virágzat szárítás után és mérlegen is kevesebb volt nem is kevéssel.

Az ízt nagy részben a terpének adják, minél patentebben van letermesztve egy növény annál dominánsabb egy adott növény terpén mennyisége, vagyis annál jobban kijönnek az ízek. Ezek lehetnek kellemetlen ízek is, ez fajta jelleg. Vajon miért nem flössölnek sehol se a mezőgazdaságban? Se a paradicsomot, se a gabonákat, se a dinnyét nem flössölik. A legjobb kérdés, hogy kint szabadföldben hogyan flössölsz? Ezekszerint az összes kinti növény kellemetlen ízű, merthogy ott nem tudsz mit tenni, hát ott vannak a tápelemek a végéig. Tényleg megismered ízről melyik a kinti? Tényleg annak rossz az íze?


Coco kezelésre áttérve ide írnám, hogy én nem mosom át a kókuszt, mert kerülöm a plusz munkát. A száraz kockát bedobom egy habarcsos ládába, feltekerem a kazán/bojler termosztátját 80 fokra és meglocsolom forró vízzel, mikor megszívta magát bekeverem perlittel és csinálok egy próba locsolást egy potban. Ha a kifolyó víz ph-ja és ec-je eltér attól, amit beöntöttem, akkor lehet mosni ésszel. Azt hozzátenném a CaN áztatós, lefolyóba öntő huszárok tanácsához, hogy ezt a vizet az unokáid fogják inni. 5 év alatt egyszer találkoztam olyan téglával aminek az ec-je 2.3 volt első locsolásnál, a többi rendben volt, elég sokat elhasználtam. Gazdaboltost grosoppost egyaránt.
Úgyvan.
 

Gearbi

Member
Üdv mindenkinek!

Hoztam egy kis helyzet jelentést a csajokról.

Már 1 hete ki lettek vágva a Amherst Sour Dieselek. A méretükhöz képest és hogy az első köröm volt idáig elégedett vagyok velük, szárítás után 125g jött le a két csajról. Most csücsülnek a a befőttes üvegben.

Ilyen lett:



A Blue Dreamek még a sátorban vannak de szerintem elég jól haladunk a szüret felé. Megkapták az utolsó tápos locsolást. Most már innentől csak sima csapvizet kapnak a szüretig ami reményem szerint 2hét múlva lesz

 

Gearbi

Member
Üdv mindenkinek!

A Blue Dream-ek másfél hete ki lettek vágva. 4 napja befőttes üvegben csücsülnek.

A 2 db Bd-ről száradás után 275g lett. Ez azt jelenti hogy a Blue Dream-ről és a Amherst Sour Diesel-ről összesen kereken 400g jött le.

1g/w teljesítményt tudtam hozni a 400w Hps-sel. Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel, életem első köréhez képest szerintem nagyon jó lett mind, mennyiségben, mint minőségben.

így utolsó bejegyzésem írom a naplóban és szeretném megköszöni mindenkinek aki segített nekem. Külön köszönöm: Solon-nak, Dapk-nak és Dev.-nek.

Ezennel zárom a naplót majd párhónap múlva jelentkezem a következő körömmel ami a Paradise seed-től 2db California gold és Humboldt-tól 2db Amherst Sour Diesel lesz!

Pacsi nektek!! :smoweed:
 

herbgreen

Active member
Veteran
Interested to know how the smoke experience with these and that blue dream that went the distance

Thanks!

very great work here Amazing!
 

Latest posts

Latest posts

Top