What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

CLU-48 / Lotus Larry F2 -SD like pheno- / top feed

hobbi ur

Active member
A SZAURDOG féle Lótusz Leri mindig is jóképű vagina vót! Haját pediga ZSIDrÓ TAMÁS mesterfodrász hittestvér állítja be!
 

Dapk

Active member
Veteran
Úgy hiszem ez lesz az utolsó up szüret előtt -amit vagy jövőhét hétvégére vagy az autáni hét hévégéjére tervezek. Táp visszavéve 1.2-re, lehet még kikerül némi kálcium nitrát, annyira nem stresszelek ezen, jól néz ki így is úgy is, jobban már nem fog, legközelebb meg már rutinosabban fogom végigtolni ezt a lánkát.
Nem szaporítom a szót, gyüjjenek a sunák:


picture.php





picture.php





picture.php





picture.php





picture.php
 

Coldplay001

Active member
apam,szepek a kislanykak! :).latni ahogy a nagy levelekbol veszi kiazoxigent :D kisziv mindent mint a jo kurva az extra penz remenyeben ... csakhogy itt mar anal is lesz,foleg ennyi gyantaval,biztos jol szetbassza majd a delikvensek agyacskajat. szep munka! megmerted mar a 600-as hps fenyerejet? en biztos raeresztettem volna a csajokra.... jo jo ez a led de a hps szetverte vna agyanta termelest,talan meg jobban, de persze a hofokot is megemelte vna brutalisan. grat a kerthez mester!
 

Dapk

Active member
Veteran
Hps papíron nem tud ennyi luxot -már amennyire ennek utána tudtam járni, mérni még nem mértem, de az is eljön. Viszont abban egészen biztos vagoyk h ennyi gyanta nem jön le erről az egyedről, hps alól. Van egy ennél gyantásabb fenom, az hps alatt mutatott ennyit mint ez most LED alatt -az, ezen csillár alatt el se tudom képzelni mit művelne, de nem kell elképzelnem, mert meg fogom nézni. Virág szerkezetben vannak eltérések a két fény forrás között -de erről majd bővebben is írok késöbb.

Viszont a produktum szempontjából a hps nem jobb mint ez a led ez a led pedig nem jobb mint a hps, más!
 

hobbi ur

Active member
annyira szép, hogy esküszöm teljesen elérzékenyülten ülök itt és csak gyönyörködök


lerri feje felett glória van, annyira angyali
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
és mi lenne, ha hps alatt is tudnád tartani ezt a hőfokot, mint leddel... vajon akkor se lenne ennyi gyanta ? mivel elég erős összefüggés van a kettő között... mármint a hőmérséklet és a gyantamennyiség meg terpének
 

Dapk

Active member
Veteran
és mi lenne, ha hps alatt is tudnád tartani ezt a hőfokot, mint leddel... vajon akkor se lenne ennyi gyanta ? mivel elég erős összefüggés van a kettő között... mármint a hőmérséklet és a gyantamennyiség meg terpének


Jó kérdés és válaszom is van rá: tudom tartani -illetve- mikor akarom, tudom!

Most is lesz erre alkalom szóval 25 fok hps+ wing és ez a feno -meg a másik is kerül hps alá, majd dokumentálom -mondjuk tutira nem naplózom, de képeket majd szúrok ide.
Nyílván a végső konklúzió majd akkor lesz levonva! Egyelőre azt tudom mondani, h nem volt pénzkidobás a led, de nem is vagyok tőle hasraesve, viszont könnyebben menedzselhető.
Amúgy gyantával kapcsolatban itt is van egy topic ahol egy szobában -ergo egy azon hőmérsékleten működő, 3 hosszabb sor alatt, side by side szerűen volt rakva COB, HPS, meg ez diszkós led és az utólagos mérések után -amiről papír van- a COB alól valamivel több thc-t mértek -nem kiugró, de több
Ez é az e itten no: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=333629

Persze azt elismerem, h az "egészen biztos vagyok benne" eléggé erős kijelentés volt :peacock::tiphat:
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
na jó de az egyszobás tesztek, mint az a múltkori hps vs cmh vagy mi volt az nem igazán standardizált körülmények... a hps terít, a led meg majdhogynem "pontot" világít. tehát a hps nem kapott a ledből viszont a led leechelte a hpst bőven, kb megint ugyanaz a történet mint 600 w cmh meg 1000 w hps összehasonlítása..
 

Dapk

Active member
Veteran
na jó de az egyszobás tesztek, mint az a múltkori hps vs cmh vagy mi volt az nem igazán standardizált körülmények... a hps terít, a led meg majdhogynem "pontot" világít. tehát a hps nem kapott a ledből viszont a led leechelte a hpst bőven, kb megint ugyanaz a történet mint 600 w cmh meg 1000 w hps összehasonlítása..




Igen ez így van sajnos, de majd ha megnéztem én is -csak hps-el- valamivel okosabbak leszünk, habár én meg mérni nem fogom tudni max azt, h szemre mit mutat /mondjuk, ha nagyon felbaszom magam elpóstázom a canna lab-ba sapanyolokhoz :D

Szóval igen, sokkal okosabbak nem vagyunk, mindenesetre az biztos, h abban a szobában legalább a hőmérséklet ugyan annyi volt.
Köv kor LED alatt ilyen 60x60-on a másik pheno-val lesz /meg egy másik 60x60-ban kali mist indica/mango/ phenoval, de abból is meg amaból is fog kerülni hps alá -szóval akár "side by side" is lehet ami hitelesebb mint ez; a hps boxot is ki tudom hűteni -szépen tudom skálázni az elszívtást 350-tól 1000m3-ig.
 

Coldplay001

Active member
egy sracnal lattam par eve hps vs led viragoztatast,szemre is tobb volt nala a hps. persze,ez nem most volt,kb 3 eve csinalta. de valahogy nekem is mindig az az erzesem ezekkel a ledes cuccokkal h csak el akarjak adni,de annyival nem jobb,max fogyasztasban. azt mar nem is merem irni,h ezek a ledek optimalis spretrumra vannak gyartva mig a hps amivel hasonlitjak a legtobbszor csak sima mezei monokrom hps.. de vannak mar nagyon jo (igaz draga) hps -ek is ,nagyon jo szinhomerseklettel....
 

Dapk

Active member
Veteran
egy sracnal lattam par eve hps vs led viragoztatast,szemre is tobb volt nala a hps. persze,ez nem most volt,kb 3 eve csinalta. de valahogy nekem is mindig az az erzesem ezekkel a ledes cuccokkal h csak el akarjak adni,de annyival nem jobb,max fogyasztasban. azt mar nem is merem irni,h ezek a ledek optimalis spretrumra vannak gyartva mig a hps amivel hasonlitjak a legtobbszor csak sima mezei monokrom hps.. de vannak mar nagyon jo (igaz draga) hps -ek is ,nagyon jo szinhomerseklettel....


őőő, őőő, őő -fejem kezembe temetkezve, mutatóujjammal gyengéden masszírozom a halántékom.

Szóval ezt a ledet nem akarta eladni nekem senki, én vettem az Led-et a bordát meg tápot és haverom rakta össze. Ez egy hétköznapi 3000k-s citizen clu-48-as led, nem ez a diszkófény amit "optimalis spretrumra vannak gyartva" Szóval ha esetleg ki is ég akkor is 2500Ft-ért redenelem darbját /kukutyin még egy észt formát is emlegetett akinél meg 2 euro/szóval egy grolux árából lecserélem az egészet és 2x annyit tudom minimum használni -arról se feletkezzünk meg, h mindezt állíthatóan, 700-1400mA között

Remélem az azért megvan, h több mint 10 éve kertészkedek és sose használtam "monokrom" hps-t. Régen, amíg még gyártották plantastart, azóta meg grolux-ot.

A képeken a virágot meg látod.



Halántékomat tovább masszírozom és azon morfondírozok, h kinyítok egy befőtes üvegetmajd megtöltöm a vapo-t, de nem, inkább nem, ezt a szüretet már megvárom, egy szűz toleranciájával, had folyjon a nyálam :D
 

Kukutyin

Member
Nem mondtad, hogy 2500ért vetted darabját. Jó drágán :D Mert ugye kinn a CLU gen 6 már az 1 eurós 038ak és 2 eurós 048ak meg gen 4, azok meg 10%-al gyengébbek kb.
 

Dapk

Active member
Veteran
7.8 Eur volt darabja, ja jó drága, de ha jól sejtem akkor jött ki -2017 9hó. Oszt rám beszélték, én meg úgy voltam vele, h ennyit megér -akkor is néztem a cree-t de az meg még inkább horror volt, ahhoz képest ez meg filléresnek tűnt -gondolkodtam is rajta, h hallgassak e tüdőre ezzel kapcsolatban, de cree-ből meg annyiért nem vettem volna sehogy sem.
Borda se két forintos abból 645 eur volt a 30 db -viszont ezért nem sajnáltam a pénzt mert tönkre ez már csak nem megy :D
/meg, h mondod, h 10%-al gyengébb az olcsóbb, hát azt az EGO-m kurva nehez viselné el, ez meg különösen minden pénzt megér :D


A trafókból viszont nem kapok Rasberry Pi-vel szabályozhatót egyelőre pedig van a mean well-nek -tudom az is drága, de arra is költök inkább meg abból se kell évente új…
Szóval ja, mondhatnám, Gentleman voltam. :tiphat:-de még így sem bántam meg a dolgot, a következő évben alaposan körbejárom a témát ezzel azzal csicsázom majd a csillárt pl UV-B led stb stb


edit: ez gen 6
 

timoslav

Member
Azt meg tudnád mondani hogy hol vetted a LED-ezt ilyen olcsó áron?
Különben szép Kiss kerted van, mikor lesz a szüret?
 

Dapk

Active member
Veteran
Köszi! Én drágán vettem kukutyin tudja az olcsó beszerzési forrásos Észt embert -de azért elküldöm neked pm-ben!
 

Dapk

Active member
Veteran
Ja igen a kérdésedre meg nem is válaszoltam. Szóval a szüret vagy most hétvégén vagy jövőhét hétvégén lesz. Attól függően, hogy fogyaszt, ha lassúl a felvétel -ami most 3L/nap- csütörtökig akkor már most, ha nem akkor jövőhéten.
Amúgy pénteken lesz 8 hete 12-ben /08.16-én lett átkapcsolva/ én amúgy a jövhét hétvégére tippelek inkább.

Az EC-t még lejebb vittem így most 1.0 /Kálcium nitrátból kap 0.15g/L-t Ferticar Hydroból pedig 0.8g/L-nek megfelelő bázis oldatot,így eléggé alacsonyan van a N és magasan a PK


Itt volt /múlt héten/49- 50 napos


picture.php
 
Last edited:

what_can_there

Well-known member
A hps vs. led diskurzusra visszaterve, epp most csinalok egy ilyen tesztet kulon boxban, de azonos legterben, szoval errol majd tudok mondani tapasztalatot 2 honap mulva.
 
Top