What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Grow Box Design

artatlan

New member
Szabadságos öntözési tipp

Szabadságos öntözési tipp

Tisztelt csapat!

Néhány hete, mikor is a növényeim 3. hete voltak a vegetációs idejükben, 10 napra magukra kellett hagyjam őket/5 tő, de azóta csak 2 mert 3 fiú ment a kukába/. Nem sokat agyaltam, illetve nem is volt nagyon alternatíva, mert a box az indulás előtt 2 nappal állt össze, így pont az öntözés volt a legkisebb gondom. Az alap elképzelés a balkon volt, hogy majd lesz ami lesz kint lesznek, a lakásba mégsem lehetnek. A box elkészülte/saját gyártmány a tervezéstől az összetevők méretezésén át/ viszont felvetette a kérdést, hogy az egyik szoba sarkában, programozott időkapcsolókkal, jól lezárva, 2 nap tesztüzem után rápróbálok. Így is lett. Ekkor került képbe ez a szett: https://www.blumat-hungary.hu/index.php?pagevar=4&cat=14 ez a Blumat kerámiakúp, ennek is a közepes mérete ami 1dl-t enged át 24 óra alatt. Egy hat darabos szettet már korábban vettem, nem is ezen okból, de adta magát az adott helyzetben. Indulás előtt két nappal beüzemeltem a boxot és figyeltem, hogy a világítás kapcsol-e akkor amikorra állítottam, illetve az elszívás is, a keringető ventilátor 24 órában megy azóta is, tehát azt nem kellett ellenőrizni. Indulás előtti este egy teli 5 literes ioncserét vizes kannát bekevertem táppal, a kannát beállítottam a cserepek közé a boxba, ezeket a kúpokat előtte beáztatva és vízzel feltöltve bedugtam a növények tövei mellé közvetlenül és a belőlük kivezetett csöveket a kannába. Reggel indulás előtt még ránéztem egyszer és láttam, hogy fogyott a vízből, így konstatáltam, hogy működik a rendszer. Tíz nap múlva hazaérve a növények kicsit kókadoztak, de éltek, a víz pedig mind egy szálig kifogyott a kannából. Azóta folyamatosan csiszolom magam a témában és gyakorlom is a kertészkedést és a levont végkövetkeztetés annyi, hogy ez a rendszer egyszerű, olcsó, működik, de az XL-est tenném oda legközelebb, vagy mindjárt kettőt növényenként, illetve nem lesz legközelebb kör indítva, ha egy bő környi időn belül hosszabb távú kiruccanás lenne, mert nem telt el úgy néhány óra is, hogy egy egy pillanatra eszembe nem jutott volna, hogy leégett-e a lakás, mivel józanul belegondolva a növények állapota volt a legsokadrangúbb kérdés, bár az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy nagyon örültem mikor láttam, hogy mindegyik él, ja és a kihúzott kúpok ürege szinte világított, mivel teljes egészében körbegyökerezték a növények a kúpokat.
Elnézést ha hosszú lett. Ilyen vagyok.
Üdv!
artatlan
 

anyu

Member
growbox magasság CMH lampa

growbox magasság CMH lampa

Jóestét, érdeklődni szeretnék, hogy 250 wattos CMH lámpával mi a tapasztalat hőkibocsátás terén ? Hasznos, ha a lámpa dimmelhető ? Mi az optimalis magassága a boxnak CMH lampa esetén ? Köszönöm előre.
 

Prisma

Active member
150w-os cmh-t 80cmh, 250-est 120cm alatt nem építenék be cooltube nélkül. Nekem 90cm magasba van 150w cmh cooltube nélkül hőproblémák nélkül.
2m felett nem nagyon van értelme a boxnak, de azon belül minél nagyobb, annál jobb.
250w-hoz én 150cm ajanlanék
Nem kell dimmelni, szerintem nem is lehet.
 

anyu

Member
A magassag nem lesz gond, mindenképp 170-200 cm


Köszönöm
150w-os cmh-t 80cmh, 250-est 120cm alatt nem építenék be cooltube nélkül. Nekem 90cm magasba van 150w cmh cooltube nélkül hőproblémák nélkül.
2m felett nem nagyon van értelme a boxnak, de azon belül minél nagyobb, annál jobb.
250w-hoz én 150cm ajanlanék
Nem kell dimmelni, szerintem nem is lehet.
 

Coldplay001

Active member
sziasztok,

vegre neznek valami lampat, 1,2 negyzetmeterre.eloszor digitalis trafo +mh izzo kombon gondolkodtam de ez draga,lenne vagy 50 ezer .. aztan elgondolkodtam ezeken a kinai ledes lampakon,sok van ilyen 600w korul,csak nem tudom tenyleg annyira jok-e mint az MH lampak? aramszamlaban mindenkepp azt tudom. van valakinek tapasztalata? erdemes inkabb tenyleg LED -ben gondolkodnom?
 
Sziasztok!

Néhány nap alatt annyi akadályba ütköztem az els? grow boxom tervezése során, hogy most ott tartok, veszek egy szettet lámpástól, ventilátorostól, mindenest?l. A gomoán van 60-ért 150 wattos, 70-ért pedig 250 wattos. Eltekintve attól, hogy itthon barkácsolva fele ennyib?l meg tudnám oldani, van ezeknek bármi hátrányuk? Ha szerintetek ezek vállalható szettek, akkor inkább ráköltöm a pénzt, mint hogy totál kezd?ként a villanyszereléssel és hasonlókkal rizikózzak.
 

Solon

Well-known member
Szar alkatrészekb?l van összeválogatva és tele vannak felesleges cuccokkal. Pakolj képeket, a villanyszerelésben segítek.
 

f2obsession

Active member
Sziasztok!

Néhány nap alatt annyi akadályba ütköztem az els? grow boxom tervezése során, hogy most ott tartok, veszek egy szettet lámpástól, ventilátorostól, mindenest?l. A gomoán van 60-ért 150 wattos, 70-ért pedig 250 wattos. Eltekintve attól, hogy itthon barkácsolva fele ennyib?l meg tudnám oldani, van ezeknek bármi hátrányuk? Ha szerintetek ezek vállalható szettek, akkor inkább ráköltöm a pénzt, mint hogy totál kezd?ként a villanyszereléssel és hasonlókkal rizikózzak.

Ha led körtékben gondolkozol, a világítás vonatkozásában elkerülhet? a villanyszerelés egy ilyennel:

https://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/18323

A szell?ztetést meg microgrow-nál elég jól meg lehet oldani (akár bontott) PC ventillátorokkal, illetve 1-2db állítható feszültség? picike (akár 500mA-es) trafóval. Törpefeszültséggel meg szándékosan sem könny? felgyújtani a házat.

Én mondjuk a rétegelt lemezre csavarozott foglalatokba tekert, m?anyag búrájuktól megfosztott led körték alá is merem nyomni a párát. Mivel az egész rendszernek a pilács a legforróbb része, tapasztalatom szerint egyáltalán nem csapódik le rá a pára. De én mondjuk az áramtól pont nem annyira parázok. Ha te nem vagy biztos a dolgodban, szerintem inkább használd a fényf?zért, és eredeti állapotukban használd a körtéket. Persze feltéve, ha hajlasz körtékben gondolkozni.
 
Köszi a válaszokat! Most er?sen elgondolkoztam egy Mars Hydro-féle quantum boardon. Megkérik az árát, de az itteni tapasztalatok alapján az szinte tökéletes lenne számomra egy Secret Jardinban. Ezzel már csak a f?tést kellene kitalálnom, mivel egy f?tetlen garázsban lesz a box.
 

Tauberbischofs

Active member
Köszi a válaszokat! Most er?sen elgondolkoztam egy Mars Hydro-féle quantum boardon. Megkérik az árát, de az itteni tapasztalatok alapján az szinte tökéletes lenne számomra egy Secret Jardinban. Ezzel már csak a f?tést kellene kitalálnom, mivel egy f?tetlen garázsban lesz a box.

Hülyeséget csinálsz a marshidróval, a f?tetlen térrel és a szikretzsardinnal is.
 
Azzal senki sincs el?rébb, hogy ideböfögöd a véleményed, amit semmivel sem támasztasz alá. Kifejtenéd légyszíves? Kezd? vagyok, sok a kérdésem.

A mars mások szerint egy több mint jó választás, egy normális méret? grow boxra szükségem van, a f?tetlen tér miatt pedig bennem is kételyek merültek fel.
 

MeszarosLorinc

Active member
Azzal senki sincs el?rébb, hogy ideböfögöd a véleményed, amit semmivel sem támasztasz alá. Kifejtenéd légyszíves? Kezd? vagyok, sok a kérdésem.

A mars mások szerint egy több mint jó választás, egy normális méret? grow boxra szükségem van, a f?tetlen tér miatt pedig bennem is kételyek merültek fel.

Secret jardin rossz valasztas, gyenge minosegu a sator. Hps jo futeni ct nelkul amig be van kapcsolva. Amugy meg hosugarzo, homerseklet kapcsolo a satorban. Csak ez sok aram, sok penz. Tedd mashova a satrat vagy vigyel oda rendes futest, mashogy hosszu tavon nem erdemes, vagy nagyobb meretekkel kell hatekonynak lenned ( szubjektiv velemeny). Nyaron tul meleget csinal a hps ezt is vedd figyelembe.
 

Pillang

Active member
Azzal senki sincs el?rébb, hogy ideböfögöd a véleményed, amit semmivel sem támasztasz alá. Kifejtenéd légyszíves? Kezd? vagyok, sok a kérdésem.

A mars mások szerint egy több mint jó választás, egy normális méret? grow boxra szükségem van, a f?tetlen tér miatt pedig bennem is kételyek merültek fel.

Miért kellene alátámasztani? Nem kérdeztél, csak meséltél a terveidr?l, amik rosszak. Amúgy a legsegitokeszebb embernek szóltál be úgy, h nem is volt igazad.
 
Elnézést a stílusomért, nem vagyok valami jó passzban. Minden észrevételért és segítségért köszönet, nem akartam bunkó lenni. Igazából fogalmam sincs, mi fog kisülni ebb?l. Alig egy hete, hogy az otthoni termesztés mellett döntöttem, és szinte minden elképzelésemre van valami kontra, szóval els?re frusztráló a helyzet. A lényeg, hogy minden lesz valahogy. Egyel?re inkább olvasok, mint írok. Písz!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
hahaha ez jo



"[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]szinte minden elképzelésemre van valami kontra "[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]de mindenre van megoldás, olyan még nem volt, amire nem találtunk.. jobbak vagyunk, mint a kódfejtö csapat, aki feltörte az enigmát, ha kenderröl van szó. ezt ki merem jelenteni minden arcoskodás nélkül.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]ellenben az összetétel hasonló :D
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]
 

Tauberbischofs

Active member
Azzal senki sincs el?rébb, hogy ideböfögöd a véleményed, amit semmivel sem támasztasz alá. Kifejtenéd légyszíves? Kezd? vagyok, sok a kérdésem.

A mars mások szerint egy több mint jó választás, egy normális méret? grow boxra szükségem van, a f?tetlen tér miatt pedig bennem is kételyek merültek fel.

Én nem akartam kifejteni a véleményem, meg nem is akarom alátámasztani, csak mindenki kussolt, mintha minden rendben lenne azzal amit mondasz, muszály volt beleszólnom miel?tt hülyeségért adsz pénzt vagy hülyeséget csinálsz.

Metafóraként körülírva nagyjából arról írtál egy villanyszerel? fórumon, hogy egy kreatív bolt weblapján láttál 2mm2 ezüst drótot, szt milyen alkalmasnak gondolod azt dugalj tisztításra.

Bocsmár, többet nem ugatok bele.
Csináld.
 
Ha led körtékben gondolkozol, a világítás vonatkozásában elkerülhet? a villanyszerelés egy ilyennel:

https://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/18323

A szell?ztetést meg microgrow-nál elég jól meg lehet oldani (akár bontott) PC ventillátorokkal, illetve 1-2db állítható feszültség? picike (akár 500mA-es) trafóval. Törpefeszültséggel meg szándékosan sem könny? felgyújtani a házat.

Én mondjuk a rétegelt lemezre csavarozott foglalatokba tekert, m?anyag búrájuktól megfosztott led körték alá is merem nyomni a párát. Mivel az egész rendszernek a pilács a legforróbb része, tapasztalatom szerint egyáltalán nem csapódik le rá a pára. De én mondjuk az áramtól pont nem annyira parázok. Ha te nem vagy biztos a dolgodban, szerintem inkább használd a fényf?zért, és eredeti állapotukban használd a körtéket. Persze feltéve, ha hajlasz körtékben gondolkozni.


Te hány darab/milyen izzót használsz, és milyen hozamot tudsz velük elérni?
 
Top