What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Grow Box Design

M

Mackosajt

De igen, csak így kényelmesebb volt megoldani, kompaktabb az egész. Nameg mivel stealth akar lenni, fura lenne a boxon kívül egy ilyen nagy forró vasdarab. A hőmérséklettel nincsenek problémák, amíg ez nem változik, így marad. :)
Okes, nem kotekedesnek szantam amugy ;) Csucs kis box, elfogadnam :)
 

dev.

Well-known member
Koszi. :)

Sok lehetoseg van meg ezekben a tepsikben, talan egy pl-l szettel lenne a legtutibb, a grooshoppos refik toredekebol kijon. Egy kisebb hps-t sem nehez elkepzelni mondjuk puspokkenyer forma alatt, vmi micro growhoz. :D

Okes, nem kotekedesnek szantam amugy ;) Csucs kis box, elfogadnam :)

Nem is vettem annak. :)
 

dev.

Well-known member
Secret jardin hydro shoot satrakkal van valakinek tapasztalata? Konkretan a hs80 erdekelne, de gondolom az osszes hs sator minosegben uaz.
 

Ragnarovics

Member
Volt pár fölös cfl-em, már egy ideje filóztam rajta, hogyan lehetne csinálni nekik egy fasza refit, leginkább előnevelésre/klónoknak, olcsón. Aztán 7végén bamba kocsitologatás közben a teszkóban megvilágosodtam. Ez lett belőle...

Anyagár durván 3000 forint, ha az izzókat nem számolom. Az egész alapját egy fém tepsi képezi, akcijóba 370 volt. Egy földelést majd még rittyentek rá.

View Image
View Image
View Image

Aaa nagyon király :) ugyan ilyen tesco tepsi refim van 2 db, 2x6 lámpával. Ennél csak a nagy üvegmécsesből készült cooltube a jobb :) imádom az ilyen cuccokat :)
 

dev.

Well-known member
Na, akkor ez nem csak nekem adta magát. Talán eredetileg is erre találták ki. :D
Hozhatnál pár képet, hátha segítesz vele valakinek. :)
 

dev.

Well-known member
Meghekkeltem kicsit a refim. Azon túl, hogy a trafót mostmár csavarral rögzítettem a tetején, kapott egy hálózati áramról működő 8 centis műszer ventit. Így akár 5-10 centire is helyezhetem a növiktől, probléma nélkül. Mivel a trafón volt még egy szabad fázis-nulla csoki, ezért oda kötöttem, nem dugvillára. Magyarul, kilőttem egy 12v-os trafót, ami előzőleg az ugyanekkora pc ventihez kellett, és rohadt kompakt lett az egész. Amúgy 150W cucc, ennél nagyobb trafót már boxon kívülre tennék.


A villanyászoktól pedig kérdezném, hogy mi ez, minek kell, kell-e egyáltalán. A ventihez volt. OK, zavarszűrő kondenzátor, de feltétlenül szükséges?
picture.php
 

Attachments

  • IMAG1567.jpg
    IMAG1567.jpg
    34.6 KB · Views: 30
  • IMAG1566.jpg
    IMAG1566.jpg
    43.2 KB · Views: 29
  • IMAG1568.jpg
    IMAG1568.jpg
    37.6 KB · Views: 34
  • IMAG1571.jpg
    IMAG1571.jpg
    36.5 KB · Views: 33
  • IMAG1580.jpg
    IMAG1580.jpg
    43 KB · Views: 35
  • s-l500.jpg
    s-l500.jpg
    23.7 KB · Views: 32

dev.

Well-known member
Ja, nem egy könnyű darab, ezt csak 150w-os trafóval lehet megtenni.
Több okból is, pl. gyakran szét kell kapnom a boxot, ilyenkor sokkal egyszerűbb kikapni így az egészet, mint külön a trafót, refit, kábeleket, csokikkal baszakodni, stb...
Csak az egyik felén van venti, a másikon foglalat van Te.. :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
rá lehet szerkeszteni, nekem is volt így, csak 400as izzónál, 2 a foglalat felől 1 a másik végén
igen tényleg sok az a 3 csavar amit a csokin ki kell tekerni :D
mondjuk nem tudom milyen helyen vagy, ha hideg és kell a plusz hő akkor ja
meg volt már olyan hogy simán csak a refi esett le az izzóval itt ott nem szeretem a felesleges súlyokat igazából csak a biztonsági faktor miatt zavaró
 

dev.

Well-known member
Kicsit megkésve, de lőttem pár képet a jelenlegi boxomról, ebben munkálkodom most.

150w HPS, Vents TT125, Prima Klima filter, a fénycsapdák Dalap szellőzéstechnikai elemekből készültek. A venti még nincs véglegesen rögzítve, most kicsit gányul van megoldva, de a kör indulása után kényszerültem cserélni, növikkel a boxban pedig nem akartam nagyon barkácsolni.

View Image
View Image
View Image
View Image
View Image

Nah, venti mostmár be lett gyógyítva a helyére, így asszem ez a végleges állapot. :)
 

Attachments

  • IMAG1605.jpg
    IMAG1605.jpg
    21.5 KB · Views: 30
  • IMAG1608.jpg
    IMAG1608.jpg
    20.3 KB · Views: 33

Magonc001

Member
Hello,
Fejben lassan össze áll a boxom, gondoltam meg osztom kedves fórum társaimmal. Méreteiben (
Sz86*h58*m95) nem túl tágas, 2 növénynek elégséges lehet. Fény gyanánt először kompakt fénycsőre gondoltam növekedéshez és hpsre viragzashoz. Ez már egyből az elején módosult mert az istennek nem kaptam megfelelő színű cfl-t(6500K). Mh-val egyáltalán nem szerettem volna vegeltetni , ugyhogy rendeltem dulux fenycsoveket+hozzá meghajtót, de immáron viragzashoz is ezt fogom hasznalni.
A terv: 2*4500Lumen 6500k<-vegre
4*4800L 2700k<-flora (lehet a veg-es fény is be jön mellé)
Ami a szellőztet3ést illeti szerintem sufni tuning lesz fürdőszobai, meg 12cm-es pc ventiből.
Potnak nem szeretnék túl nagyot (max20cm magas) így is korlátozott a hely, de mindenképpen coco+perlite lesz a közeg. A kis gyökér közeget meg próbálom a lehető legjobb kondícióban tartani ezzel is kompenzalva méreteit.
Nem beszéltem még a növényről. Kalashnikova lesz jócskán treningelve.
Labjegyzetbe meg annyi hogy ha szükséges akkor takolok valami szenszurot is.
Hirtelen ennyi, jutott eszembe. Vélemények? Ötletek?
 

Magonc001

Member
Egy kis box update: azóta teljesen össze állt, részben módosult a box. Méreteit tekintve nőtt, közel 120cm a hasznos magasság. Lámpának maradt a dulux l cső. Csináltam hozzá zseniális ötleteitek alapján Tesco tepsiből diy refit. Egy tepsi alá 3cső ment 1 6500k-es és 2 2700k-es.
 

Attachments

  • DSC_0101.jpg
    DSC_0101.jpg
    39 KB · Views: 32

Alanbrown88

Member
Egy kis box update: azóta teljesen össze állt, részben módosult a box. Méreteit tekintve nőtt, közel 120cm a hasznos magasság. Lámpának maradt a dulux l cső. Csináltam hozzá zseniális ötleteitek alapján Tesco tepsiből diy refit. Egy tepsi alá 3cső ment 1 6500k-es és 2 2700k-es.

Üdv .
Èrdeklődnèk, hogy azóta mik a fejlemények.
Bevált a fürdőszobai venti?
 

Alanbrown88

Member
rá lehet szerkeszteni, nekem is volt így, csak 400as izzónál, 2 a foglalat felől 1 a másik végén
igen tényleg sok az a 3 csavar amit a csokin ki kell tekerni :D
mondjuk nem tudom milyen helyen vagy, ha hideg és kell a plusz hő akkor ja
meg volt már olyan hogy simán csak a refi esett le az izzóval itt ott nem szeretem a felesleges súlyokat igazából csak a biztonsági faktor miatt zavaró

Whipedmeat mi a vèlemènyed a fürdőszobai ventikröl?
Noise: 30-35dB
- Power: 25W
- Rated Speed: 2800r/m
- Open Hole Size: Dia. 100mm/3.94inch
- Air Volume: 200m³/h
Ilyen paramèterekkel jó lehet pcben? Vagy ez már túl sok és csak szekrènyes sztori lehet?
 

Alanbrown88

Member
Egyszerűbb ipari felhasználásra tervezett, kör alakú fali axiál ventilátor acél készülékházzal ALU lapáttal. Max. légszállítás: 1700m³/h, max. nyomás: 110Pa.
54db zajszint sztem ez elég zajos már.
Ez a legalapabb ipari ventilátor ahogy látom.
 
Top