What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

PcServerGrowbox/o.g.kush feminized/led strip

Alanbrown88

Member
Üdvözlet mindenkinek.
Elindítom első kis írásomat, remélem hasznos lesz és eredményes.
A box nincs még befejezve, de a héten sort kertek rá. Egyenlöre 1 kiszivó pc venti
Valamint egy beszívó üzemel egy controllerrel.
A héten beszerelem az ebeyes 5x23w 4000k ledszalagokat, egyenlőre 1 db cfl 34w 6400k adja neki az éltető fényt sokkal jobban tetszik neki mint az ócsó japán ledek:biggrin: De ez tényleg csak átmeneti.
Oldalt lukazott átlátszó műanyag 850g tejfölös nagyságú vödörben lidl virágföldben (70%v.f.30%perlit) föld ph:7
Szegény og. Már sok hetes.Nem jó körülmények között volt a tudatlanságomnak köszönhetően,kókuszból lett átültetve szóval kapott hideget meleget.(túl sok tápot keverhettem a kókuszba rqs grow booster)
A földhöz kevert táp:
Összetevők
Szerves nitrogén (N) 6%
Foszforsav-anhidrid (P2O5) 7%
Kálium-oxid (K2O) 12%
Kén-trioxid (SO3) 10%
Magnézium-oxid (MgO) 2%
Szerves anyag 30%
Eredete
Szerves nitrogén Nyersbőr melléktermék
Foszfor Csontliszt
Kálium Kálium-szulfát
Magnézium Dolomit

Easy grow növ.serkentőt kap heti kétszer emellett spricnivel egy nagyon kevés
Wuxal supert.
Easy grow tabletta:
Monokálium-foszfát 30%
Leonardit huminsav 20%
Lithothamnium hínár 20%
Kálium-szulfát 12%
Magnézium-szulfát 3%
Kalcium-hidrogén-karbonát 15%
Organic N 4%
K2O 4%
SO3 6%
Egyenlőre ennyi. A héten led beépítés.
Celsius 30 körül átlagban,kicsit sok. Pára 50 körül.
:biggrin:
 
Last edited:

Alanbrown88

Member
Bármilyen építő jellegű vèlemènyt tanácsot szívesen fogadok.
Mèg nagyon kezdő vagyok de igyekszem tanulni.
 

Alanbrown88

Member
Szóval a driverek egyesítve vannak wago 221 el viszont innentől nem tudom hova csatlakoztathatom a fázist és nullát ami a főáramba megy?
 
Last edited:

Alanbrown88

Member
Kètoldali hőálló ragasztószalagra is szükség lesz ugyanis ezzel a legmegfelelőbb rögzíteni egy alu elemhez aminek kb 42cm hosszúnak ès 18 cm szèlesnek kell lennie. A panelek 44mm szèlesek ès 41.5cm hosszúságúak.Szóval èpp befèrnek majd.
 

Alanbrown88

Member
Szegény OG szarrá száradt.. Először csak hirtelen lekókadt aztán feladta a harcot.. Nem egy kezdős pálya ez a pc-s dolog... Egy szekrényt kell berendeznem de picit várat még magára a dolog.. addigis tanulok mert van mit magáról a beltéri termesztésről.
 

Prisma

Active member
Bőven elég csak a kiszívó venti, légbeömlőből mehet több is, nem muszáj oda venti, csak ha a magas hőmérséklet indokolja.
A cserepet cseréld le nem átlátszóra, gyökereknek nem szabad fényt kapnia.
 

Alanbrown88

Member
Bőven elég csak a kiszívó venti, légbeömlőből mehet több is, nem muszáj oda venti, csak ha a magas hőmérséklet indokolja.
A cserepet cseréld le nem átlátszóra, gyökereknek nem szabad fényt kapnia.
Köszi Prisma a hasznos tanácsokat!
Egyenlőre sajnos marad a rejtett pc.
Még egy kis infoszerzés van hátra és persze kéne kis szabadidő is az új házhoz.
 

Prisma

Active member
PC-Ben is lehet jókat csinálni, nekem is az volt az első boxom.
Most biztos pl-L fénycsövet raknék bele, leddel kiegészítve (akár az oldalakra is LED-szalag) Alul két passzív beömlő, felül a táp helyén egy kiszívó venti dimmerrel, box belseje lakk fehérre kifestve.
 

timoslav

Member
Lyúk ahol ömlik be a levegő,,passzív meg azért mert nincs ventilátor a beömlőn csak a nyomás kiegyenlítése miatt (amit az aktív kiszívók okoznak) áramlik a levegő. Szerintem erre gondolt o_O
 

Alanbrown88

Member
Lyúk ahol ömlik be a levegő,,passzív meg azért mert nincs ventilátor a beömlőn csak a nyomás kiegyenlítése miatt (amit az aktív kiszívók okoznak) áramlik a levegő. Szerintem erre gondolt o_O

De ha szagos egyedet csinálok akkor ott nem megy ki a szag?
 

timoslav

Member
Nem mert a kíszivó venti vákuumot biztosít a boxban amin mellesleg van szénfilter és így nem szökhet kí a szagocska :D:D:D
 

Alanbrown88

Member
Nem mert a kíszivó venti vákuumot biztosít a boxban amin mellesleg van szénfilter és így nem szökhet kí a szagocska :D:D:D

Így már èrthető :D bocsi nem voltam jó fizikából...
Amugy aktiv szenes hepa filter elegendő lehet?
Nem szeretnèk szènszűrôt csinálni.
 

Prisma

Active member
PC-be az AK47 se volt szagos. Egyszerűen nem volt annyi viragzat rajta, hogy a szobába érezni lehessen. Ha viszont parázol, én csinálnék egy szűrőt, pc ventire 3000huf-ból megvan ;)
 

Alanbrown88

Member
Kiszívó venti menjen 0-24be? Sötètbe alacsonyabb fokozaton?
Lègyszives oszd meg milyen tapasztalatod van e tèren,milyen technika vállt be.
 

Prisma

Active member
Igen, 0-24-be. Nekem egy beállított fokozaton ment, 34C volt fény mellett, este se hűlt 20 fok alá. Persze jobb ilyen 30 fokra belőni.
Képeim sajna nincsenek, pedig igen penge box volt. NL, WW, White Russian simán végig ment benne. Pont akkora balkonláda ami belefér, fölé egy háló, nagyon rövid veg. 20-30g le szokott jönni, de folyamatos ellátásra nem volt elég.
Az angol és más nyelvű naplókat megéri megnézni itt a fórumon, lehet belőle tanulni.
 
Top