What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Chieftec pc grow/ durban poison

Alanbrown88

Member
Üdvözlet tisztelt Kertész barátok!

(Egyéb okok miatt)Belevágok a micro termesztésbe. Sok véleményt olvastam ezzel kapcsolatban és hát a legtöbben úgy vélik keményebb dió mint pl egy szekrényben.Nyáron volt már egy próbálkozásom de akkor inkább úgy döntöttem nem erőltetem.

A pc házról picit : 20x50x62cm A technikai részét nem forszíroznám,ha van kérdés válaszolok.Még nincs teljesen kész a box.

Addigis szeretnék tanácsot kérni a potot illetően.Durban poisont szeretnék /feminizált duch passionos magonc/felnevelni,így micro growban kb a 60cm belmagassághoz 1 növény 1 kis potba vagy 2 kicsiben vagy 2 egy szélesbe? A cél hogy minél tömzsibb legyen de ne égig érjen.

Update: Végül balkonláda lesz.

Tréning: Topping,lst,supercropping

Közeg:Compo sana (van mediterrán földkeverék( ph 5.5 +-0.5) ,és van sima általános virágföld( ph 6.0 +-0.5 )is belőle) egy rész kertészeti perlitet is tennék bele.Egy rész mediterrán compo 1 rész általános és egy rész perlit működhet? Vermiculiton gondolkodtam még hogy érdemes lenne e abból is? (Nincs vele tapasztalatom)
Update: compo általános+ perlit 60%-40%

Táp: mivel kb 6 hétig nincs szükség külön tápozásra így ph állított szobahőmérsékleten tartott csapvízzel locsolnék és kb a 4. 6. Héttöl terveznék embiot adagolni a csapvízhez.

Fény:A már ismert TCI ledcsík driverrel egyenlőre 1 maxon vagy 2 alacsonyabb fokozaton? Ez még kérdés./alu led profilra van ragasztva kétoldalas hőálló ragasztóval a csík . Ezt kell még rögzíteni.

Virágzásnál leander tápoldatot tervezek.

Így elsőre ennyit szerettem volna.Ha van a témával kapcsolatban bármely észrevétel,vélemény, tanács,tapasztalat, nyugodtan osszátok meg.

Köszönöm.

Update:

A led és a kiszívó venti a jövő hét elején lesz beszerelve .

Noiseblocker black silent pro:
Technikai adatok:

Méretek: 120 x 120 x 25 mm (Sz x Ma x Mé)
Súly: 120 g
Anyaga: műanyag
Térfogat: 8-24 dB (A)
Sebesség: 600 - 1500 fordulat / perc
Légáramlás: 40-100 m³ / h
Légnyomás: <1,833 mm-H2O
Működési feszültség: 6 - 13,2 V
Fogyasztás: 1,1 W / 0,09 A
Csatlakozó: 4-tűs PWM (20 + 50 cm-es kábellel)
Várható élettartam: 140.000 óra
Gyártó Garancia: 6 év
A kiszívón belül egy többrétegű szűrő(12x12cm egy réteg carbon,valami fertőzések elleni szűrő és egy előszűrő) lesz rögzítve duct tapevel.(A ventiket egy 5 csatornás fan controller irányítja majd amiből csak 2 lesz aktív jelen esetben)
Ezen kívül a feltöltött képen láthetó kisebb teljesítményű venti legalacsonyabb fokozaton keringeti majd a levegőt. 2 passzív beömlő lesz így direktbe nem csináltan beszívót. A beömlő elé még szándékozok tenni fekete karbonpaplant a fény miatt.


 
Last edited:

Prisma

Active member
Hali!

Először is ilyenen ne is gondolkozz, hogy kettőt raksz be, egynek is szűkös, de inkább kérdezz . :) Egy pot, én ha jól emlékszem 2,5l-es fagyis dobozt használtam több körön át.

Földnek jó mindkettő külön külön is, én inkább az általánost használnám, 35-40% perlittel (de inkább coco). A vermikulit nem szellőzik olyan faszán, így azt hagynám.

A tápozást lehet előbb el kell kezdened, jó fény és elég tápanyag mellett (főleg ekkor már át kell kapcsolnod) hamar meg tudja kajálni a flamót a közegből. Ha nagyon nem akarsz költeni tápra teszkóba nincs ezer forint a vitaflóra virágos növény táp vegre (6,5-3,5-4,5), leander táp pedig Flóra (kb 3,5-8,4-7,9).

Fénynek én tennék be még két 23w-os CFL-t, de ez lehet csak a személyes tapasztalat miatt.
 

Alanbrown88

Member
Perlitem van még kb 49 liter :D vettem anno egy nagy zsákkal. 30-40 % szerintem is reális.
A mediterrán sana 0.5 el alacsonyabb ph-jú (5.5) valahogy jó előérzezeim vannak ezzel kapcsolatban.
Bár lehet nagy különbségek nincsenek gyártón belül.
 
Last edited:

Alanbrown88

Member
Csíráztatás után szerinted érdemes jiffy koronggal indítani vagy esetleg root riot? ?Sokan ugye ott cseszik el az egészet hogy a tápanyaggazdag földbe beledobják szegény magoncot..(példa voltam erre énis)
 
Last edited:

Solon

Well-known member
Nekem ez már fáj! Többen jelezték neked, hogy ha compo sana földkeveréket akarsz használni, vegyél általánost, mert mindenkinek az vált be. Neked ez nem volt megfelelő, mert olvastál róla valami mást, és kitaláltad, hogy ez a mediterrán keverék milyen jó kenderhez. Ez túl savanyú földkeverék kenderhez, mert ez föld és nem hydro. Ha kicsit kiszárad ez nem lesz túl optimális kendernevelésre. Gondolom, akarod majd szárítani is a földkeveréket és nem mindig agyonlocsolod. Az első problémád lesz majd a magnézium hiány, hiába lesz megfelelő mennyiségben jelen, az alacsony ph érték miatt ez nem lesz felvehető.

A mediterrán növények többnyire örökzöldek és a savanyú talajt kedvelik, a kender nem mediterrán növény, nem kedveli a nagyon savanyú közeget, ez nem gyártó cég specifikus, a gyártócég specifikusan keveri a földeket növényekhez, hidd el neked általános keverék lesz a megfelelő.
Térjünk ki az embio-ra is, nem tudom erről mi az elképzelésed, de ez egy gomba és baktérium kultúra, amit ha ráöntesz a földkeverékedre, elkezdi lebontani a szerves tápanyagokat és emészthető formára hozza a növény számára, vagyis szerves anyagból gyárt szervetlent. Ez nem egy csodaszer, ez egy kiegészítő, amivel szerves tápanyag gazdálkodás mellett jobb eredmény érhető el. Ha használsz szervetlen tápanyag forrást, teljesen felesleges a használata, de ha használod, akkor legalább az elejétől a végéig csináld, mert ez nem egy szervetlen tápforrás, kell neki idő is mire lebontja a megfelelő formára a tápelemeket.

Csíráztatás után abba rakod, amibe akarod, legyen az rootriot, jiffy, gyapotkocka, perlitcoco keverék, vagy palántaföld, a lényeg, hogy palánta szakaszig ne legyen túl erős a közeg. Ha van normális gyökérméret és van már 4-6 levélpár, mehet bele az erősebb közegbe.
 

Alanbrown88

Member
Nekem ez már fáj! Többen jelezték neked, hogy ha compo sana földkeveréket akarsz használni, vegyél általánost, mert mindenkinek az vált be. Neked ez nem volt megfelelő, mert olvastál róla valami mást, és kitaláltad, hogy ez a mediterrán keverék milyen jó kenderhez. Ez túl savanyú földkeverék kenderhez, mert ez föld és nem hydro. Ha kicsit kiszárad ez nem lesz túl optimális kendernevelésre. Gondolom, akarod majd szárítani is a földkeveréket és nem mindig agyonlocsolod. Az első problémád lesz majd a magnézium hiány, hiába lesz megfelelő mennyiségben jelen, az alacsony ph érték miatt ez nem lesz felvehető.

A mediterrán növények többnyire örökzöldek és a savanyú talajt kedvelik, a kender nem mediterrán növény, nem kedveli a nagyon savanyú közeget, ez nem gyártó cég specifikus, a gyártócég specifikusan keveri a földeket növényekhez, hidd el neked általános keverék lesz a megfelelő.
Térjünk ki az embio-ra is, nem tudom erről mi az elképzelésed, de ez egy gomba és baktérium kultúra, amit ha ráöntesz a földkeverékedre, elkezdi lebontani a szerves tápanyagokat és emészthető formára hozza a növény számára, vagyis szerves anyagból gyárt szervetlent. Ez nem egy csodaszer, ez egy kiegészítő, amivel szerves tápanyag gazdálkodás mellett jobb eredmény érhető el. Ha használsz szervetlen tápanyag forrást, teljesen felesleges a használata, de ha használod, akkor legalább az elejétől a végéig csináld, mert ez nem egy szervetlen tápforrás, kell neki idő is mire lebontja a megfelelő formára a tápelemeket.

Csíráztatás után abba rakod, amibe akarod, legyen az rootriot, jiffy, gyapotkocka, perlitcoco keverék, vagy palántaföld, a lényeg, hogy palánta szakaszig ne legyen túl erős a közeg. Ha van normális gyökérméret és van már 4-6 levélpár, mehet bele az erősebb közegbe.

Köszi a tájékoztatást! Én már csak ilyen önfejű kísérletezgetős vagyok..
Tudom sokszor m i a jó de mégse úgy cselekszem.
60%ált.40%perlit lesz a vége.:tiphat:
 

Prisma

Active member
Kíváncsian várom. :)
Tényleg... a Durbant jól meg gondoltad? Nem pont sativákat szoktak PC-ben. Igaz a Durban eléggé indica szerű, és tud fasza kis bokor is lenni jó tréning mellett. Láttam már Arjans Hazet is pc-ben, szal nem azért kérdezem mert lehetetlen, csak hogy gondoltál e erre :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ja.. keress inkább olyat, ami nem afrikai fajta és beéri kevesebb fénnyel, mondjuk ilyen citral féle indicák..
 

Alanbrown88

Member
Oda kell figyelni a tréningre, és szerintem nem lesz probléma.Láttam már pcben ezt a fajtát hamarosan start. Jövő hét folyamán.Előző boxból kiindulva nem akarok semmit se elsietni. Iszonyatsok hibát vétettem minden téren.
Nagyon sok jót olvastam erről a durban femről. Próba cseresznye.
 

Alanbrown88

Member
Tudom hogy lenne egyszerűbb út is de sativa maniac vagyok és ezt az opciót találtam.
Azt is tudom hogy a pcgrowing az "unatkozó profik sportja" tehát nagy odafigyelést igényel mindenképp.Tanulok olvasok folyamatosan, most épp Cervantes Úr könyvét olvasom.
 

Alanbrown88

Member
Üdvözlet tisztelt Kertész barátok!

(Egyéb okok miatt)Belevágok a micro termesztésbe. Sok véleményt olvastam ezzel kapcsolatban és hát a legtöbben úgy vélik keményebb dió mint pl egy szekrényben.Nyáron volt már egy próbálkozásom de akkor inkább úgy döntöttem nem erőltetem.

A pc házról picit : 20x50x62cm A technikai részét nem forszíroznám,ha van kérdés válaszolok.Még nincs teljesen kész a box.

Addigis szeretnék tanácsot kérni a potot illetően.Durban poisont szeretnék /feminizált duch passionos magonc/felnevelni,így micro growban kb a 60cm belmagassághoz 1 növény 1 kis potba vagy 2 kicsiben vagy 2 egy szélesbe? A cél hogy minél tömzsibb legyen de ne égig érjen.

Tréning: Topping, scrog

Közeg:Compo sana (van mediterrán földkeverék( ph 5.5 +-0.5) ,és van sima általános virágföld( ph 6.0 +-0.5 )is belőle) egy rész kertészeti perlitet is tennék bele.Egy rész mediterrán compo 1 rész általános és egy rész perlit működhet? Vermiculiton gondolkodtam még hogy érdemes lenne e abból is? (Nincs vele tapasztalatom)

Táp: mivel kb 6 hétig nincs szükség külön tápozásra így ph állított szobahőmérsékleten tartott csapvízzel locsolnék és kb a 4. 6. Héttöl terveznék embiot adagolni a csapvízhez.

Fény:A már ismert TCI ledcsík driverrel egyenlőre 1 maxon vagy 2 alacsonyabb fokozaton? Ez még kérdés./alu led profilra van ragasztva kétoldalas hőálló ragasztóval a csík . Ezt kell még rögzíteni.

Virágzásnál leander tápoldatot tervezek.

Így elsőre ennyit szerettem volna.Ha van a témával kapcsolatban bármely észrevétel,vélemény, tanács,tapasztalat, nyugodtan osszátok meg.

Köszönöm.


Update :
Már csak a kiszívó venti és a ledek beszerelése van hátra.



 

Prisma

Active member
A kiszívó az ott van felül nem!?
Jó lesz ez, így szemre mégis kívágnám a beömlő rácsot, ha már így leszűkítetted azt a részt. Ha magas lesz a hő amit led alatt kétlek, max dobsz fel egy befujót is.
De amúgy elég fasza lett! :tiphat:
 

Alanbrown88

Member
A kiszívó az ott van felül nem!?
Jó lesz ez, így szemre mégis kívágnám a beömlő rácsot, ha már így leszűkítetted azt a részt. Ha magas lesz a hő amit led alatt kétlek, max dobsz fel egy befujót is.
De amúgy elég fasza lett! :tiphat:

A jobb fenti az nem fix hogy úgy marad egyenlőre csak fel van ductapezve :D
Gondolkodtam azon is hogy az egyik helyére betehetném alul és akkor nem lenne talán nagy gond ez a rács téma. Ócska 12es ventiket szedtem szét és azoknak a keretét tettem a beömlő részhez.:)
Jövő héten fixre meglesz és csinálok egy próba napot, tesztelem mi merre hány mennyi... :)
 

Alanbrown88

Member
Annyi változás van még hogy scrogot mellőzöm inkább helyette super scropping lesz a veg vègèn.
Viszont a fő trèning a kötözès lesz.
 
Last edited:

LONELY_GROWER

New member
Szia! A ventilátor működését hogyan oldottad meg ha leírnad nagyon szépen megköszönném mert én is pc-be szeretném elindítani az első körömet:woohoo::biggrin:
 

LONELY_GROWER

New member
A ventilátor működéséhez sikerült egy fasza ötletet találnom ami működik. Mostmár csak a lámpához kéne esetleg tudna segíteni valaki hozzáértő vagy esetleg te Alan?? Előre is megköszönnöm (PC GROW-BOX)
 

Alanbrown88

Member
Én ledeket használok majd. De sokan a cfl izzókra esküsznek pcben. A te fantáziádra van bízva. Egy kis műszaki érzék kell mindenképp de inkább a kérdezz felelekben írd le mi nem tiszta mert tudod az áram nem játék.De ha rám hallgatsz előszöris egy legalább 60cm magas pc házat keresel.
Hidd el nem kis munka a pct előkészíteni a termesztésre.Persze össze lehet gányolni de én arra esküszök ha már pc legyen "stealth-rejtett".
 

Latest posts

Latest posts

Top