What's new

Totál kezdő, segítsetek!

laccer90

New member
Sziasztok,
örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, rengeteget olvastam már, de persze tudom, hogy kell is még rengeteget. A haverokkal unjuk a szart itt a szerb határ mellett, rám és a beépített szekrényemre esett a választás.
Méret: 113 cm széles, befele 67 cm, magasság 167cm (de ha szétbontom lehet 230 is..)
1. kérdés: Van rá 100-120 ezrünk, ennyiből összehozható-e?
2. Ha igen, fényvisszaverő fóliával a szekrényt vagy secret jarden sátor?
 

Dapk

Active member
Veteran
1, A pénz elég lehet! 2, Végülis mind1, h sátor vagy szekrény a kérdés inkább az, hogy milyen és mennyi fényt akartok. Ha 400-600w körüli hps akkor inkább a sátor az alapterület végett, ha led vagy több kisebb hps akkor meg a szekrény. edit: sorry most nézem az árakat egy 400-as setes szekrény babylonban 140.000 Ft ... szééép
 

laccer90

New member
Hát igen, már vágom az itthoni üzleteket, szép árak vannak...
Magunk közt a LED-re szavaztunk, full spektrum, kisebb fogyasztás és "magát hűti".

(VIPARSPECTRA függesztőkkel + hő- és páratartalom mérővel 90 dolcsi)
 

Dapk

Active member
Veteran
Nem meleg az biztos, de eddigi tapasztalataim szerint, ha hasonló minőséget akarsz mint hps alatt, akkor bizony a fogyasztás is ugyan annyi lesz -és teszem hozzá eddig én itt a forumon nem láttam COB-os LED alatt termett virágon kívül olyat amire azt mondom, hogy megüti minőségben azt amit a hps tud! /és amíg le nem megy a mostani első komoly COB-al "csinált" köröm addig még ebben sem vagyok biztos -habár az eddigi eredmények biztatók/
 

Dapk

Active member
Veteran
Ez 94.6666 Lumen/watt /14200lm/150w/ na most gondold el, h amit én használok cititzen clu-48-at az 1400mA-en tud 190lm/w-t szóval majd nem, h tudja egy db 50w körüli LED azt amit ez! -nem lesz ez ilyen könnyű, megúszós :D /persze amit én használok abból a led maga 2500-3000 ft, a borda rá 7000 ft és a trafó berakott db-tól függően 10.000-20.000 Ft/
 

Kukutyin

Member
Azt a clu048at nem mondanám én 190lm/W-nak főleg nem 1.4 Amperen :D de igen amúgy ha építeni tudtok egy led lámpát simán kihozható a költségvetésből, elvégre maximum csak 0.75 m2 áll rendelkezésetekre abban a szekrényben. Arra elég 4-500W bőven.
 

laccer90

New member
Hát igen, kőkemény 0,75 m2, szerintem egy növényke fér el kényelmesen nem? Aminek minden földi jót próbálunk megvenni, hogy 3 havonta el legyünk látva. Babylon grow-s hidro szett nagyon tetszik + ez amit linkeltem lámpa?
Vagy összevásárolt HPS?
 

dev.

Well-known member
Kezdőként 100 problémával fogsz szembesülni, nem biztos, hogy egyből LED építésre kellene fordítanod az energiád, gyárit meg nem kapsz értelmes áron.
Ekkora helyen, 2 főnek önellátni egy 250-es HPS bőven elég, hozzá egy olcsó cooltube, 125mm venti, szénszűrő. Így nem lesz túl sok problémád a hőmérséklettel, fogyasztást nézve pedig havi kb. 5000 pézbe fog fájni az egész.
Noha a hajdro a kedvenc műfajom, mégis inkább föld-perlit(zöld florimo) amit ajánlok elsőre. Kevesebb bizbaszt kell beszerezned, nem igényel akkora befektetést és sokkal megbocsájtóbb a kezdeti hülyeségek ellen. Gyakorlatilag csak edényeket tálcával, közeget, locsolókannát, 1 liter vitaflórát, meg savat kell beszerezni. 6 liternél nem használnék nagyobb edényeket, 4 vagy akár több, ha pedig mondjuk 3,5 literes edényeket használsz még több növény is befér. Minél nagyobb a tőszám, annál kevesebb, akár 0 veggel.
 

laccer90

New member
Dapk, nagyon király az a növény!!! dev., igen, pontosan ettől félek, hogy még rohadtul nem értek hozzá, ahogy olvasom a naplókat, mintha külön nyelv lenne:DD.
Akkor azt hiszem ez a szett lesz a nyerő, ebben a sátorban 2-3 növény kényelmesen elfér?
 

dev.

Well-known member
Nem, ez egy szar.
Garantáltan meleg lesz, ezt a venti összeállítást nem is értem. A trafó is szar. Hol a cooltube? Ne legyél lusta, szedd össze magadnak a cuccokat, ezt a szettet valami inkompetens hülyegyerek állíthatta össze az első három google találat alapján, a hozzád hasonlók szopatása céljából, hogy száradna el.
Egy venti is elég ct-vel, pl. vents tt 125. Ct nélkül talán kell izmosabb. Mágneses trafónak ETI-t vegyél, túléli a hobbidat.
 

Dapk

Active member
Veteran
devnél az igazság, ilyenkor mindig rájövök h tök alkalmatlan vagyok kezdőket segíteni -a vége mindig az h hidegfúziós reaktort akarok építtetni a delikvensel :) (amúgy az őskorban mikor még csak gerilláztam, whipi segített megcsinálni az első indoor köröm, hydroban, bevitt az erdőbe, samuházi manóként kisért fatól fáig, itt-ott egy-egy tőnél megált, előásot egy jointot majd egy zacskő füvet és végül egy pakk magot. Majd útjaink elváltak de a kör végéig halkan duruzsolta a fülembe h s mit is kell csinálni. Ennek már több mint 10 éve! Köszi whipi :D
 

laccer90

New member
Lassan kezdem azt hinni, hogy a hidegfúziós reaktor egyszerűbb lenne:p
dev. nem vagyok lusta, csak rohadtul kezdőőő. Mentoráljanak uraim pls.,
Na ott tartunk, hogy: 70cm x 70cm x 160cm sátort veszek valahonnan, 4 db 6 literes edény:D
 

Dr.mufasza

New member
babylonban eleg gyerek az a szett... sajnos a magyar growshopokban igen tulertekelt aron akarjak radsozni a cuccot. Nezzetek szet ausztriaban, ha van ra modotok. Szerintem valamivel olcsobb es ha kelloen jartas vagy a dologban es kis olvasgatas utan, jo aron fogsz tudni magadnak felszerelest.


Mylarral amugy olcsobb mintha komplett satrat vennel. Igy is ugy is jo. Ha a szekrenyt megtudod oldani full zartra, hogy a szagok kordaban legyenek tartva, akkor sztem ne kolts feleslegesen.
 

Dr.mufasza

New member
sok az a 4 noveny abba a satorba, nagyon nagy lesz a levelfelulet, magas lesz a para, meg egy plusz gond amivel komolyan kell foglalkozni a gombak miatt elsosorban, masreszt hogy meg csak az eselye se legyen meg annak, hogy a tapok(sok) felhalmozodnak.





Irj batran, probalom figyelni.
 

laccer90

New member
Itt vagyok, igen tervezek egy Bécsi túrát, hát az itteni olvasgatásból vágom a Growislandet és a Bushdoctort, de ha tudtok még üzletet ahol csak felszerelés van, írjátok meg. Bármi ehhez kapcsolódó üzleteket végigjárnék:)
 

Latest posts

Latest posts

Top