What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Αρχιζει το ματς 2017!

thandee

Active member
καλη αρχη !!!
περιεργα γεννετικς ε;;;
Γεια σου iron ...Νασαι καλα....
Οντως περιεργα γενετικα....αλλα....
Υπαρχει εξηγηση γιαυτα....
Θαλεγα οτι ειναι γνωστα γενετικα μεσα σε υβριδια!....
Και ειναι αγνωστα οντως και σε μενα γιατι ειναι αμερικανικα γενετικα και θαλεγα γνωστα στο USA.....
Εχουν ενδιαφερον ομως!Αυτο με τραβηξε να ασχοληθω οτι ειναι πολυ περιεργα!:biggrin:
 

thandee

Active member
Καλημερα Τ. Κριτηρια για τις επιλογες σου?,ειναι κανενα απο το παρελθον δοκιμασμενο? :)
Λοιπον η εξηγηση!....
Το Sativa jack herer ειναι απο τα αγαπημενα μου ξενοφερτα υβριδια.....εχω περασει ομορφα μαζι του.....εχω χρονια να το καπνισω!...ειχε την πιο συγκλονιστικη λιβανι γευση και αρωμα στην ατμοσφαιρα πουχω συναντησει....
Οποτε το jack haze ειναι το genius pheno του jack,περιπου 70-80% sativa διασταυρωμενο με haze γενετικα....το φυτο ειναι περιπου 90% καθαρη σατιβα με 12+- βδομαδες flowering.....
Το apollo 13 ειναι οriginal brothersGrim.....
Ειναι jack herer(genius pheno)*sativa princess 75...
Ειναι περιπου 80% sativa....10+- βδομαδες flowering.....
Το genius pheno του jack χρησιμοποιειται ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ JACK της αγορας.....Ακατανομαστος ειναι ο σαννυ και ο μοταρεβελος!:biggrin:
Og kush special ειναι διασταυρωση απο 2 σπεσιαλ γραμμες og στο αμερικα.....
Yoda og kush * Tahoe og kush.....
Το sativa og kush ειναι καποιο og kush με σπεσιαλ sativa....γινεται θηριο.....red μετρησε και η γνωμη σου που ειπες οτι σε ειχε εντυπωσιασει παρα πολυ ενα sativa og kush....και μιλαγες γιαυτο!
Sierran ghani ειναι oldschool afghani που δινει ψηλα indica φυτα και nld afghani....
Jalalabad star ειναι oldschool afghani που φερανε οι πουτινες με τον στρατο τους στον πολεμο στο αφγανισταν το '88....συλλεκτικα κομματια τα afghani και εξαιρετικα breeding tools,αγαπημενα χαι!....
Hawaian web....ειναι νομιζω (thai*afghan)*hawaian og kush......ειχα απωλεια και το g13 haze....οποτε χαβαη εχω!
Αυτα για τωρα να δουμε ποσα θηλυκα θα μεινουνε!....
 

ironagxos

Member
Γεια σου iron ...Νασαι καλα....
Οντως περιεργα γενετικα....αλλα....
Υπαρχει εξηγηση γιαυτα....
Θαλεγα οτι ειναι γνωστα γενετικα μεσα σε υβριδια!....
Και ειναι αγνωστα οντως και σε μενα γιατι ειναι αμερικανικα γενετικα και θαλεγα γνωστα στο USA.....
Εχουν ενδιαφερον ομως!Αυτο με τραβηξε να ασχοληθω οτι ειναι πολυ περιεργα!:biggrin:

aficionando;;;
 

thandee

Active member
Εναρξη θερινου Ηλιοστασιου!....
Μενα υπεροχο Sierran Ghani!....
Oldschool tall afghani με nld φυλλα!
Υπεροχες indica φρουτωδεις skunk μυρωδιες!
Δυνατο breeding tool....
Αρχαια ποικιλια της περιοχης afghanistan....
Αμασητο σε πολλα νιτρικα και τροφες γενικα παρολο που ειναι landrace afghani....
1 μου εμεινε απο 2 φυτακια....ελπιζω σε θηλυ!:)
Υπεροχο φυτο,υπεροχη αισθηση γενικα!:dance013:
picture.php
 

thandee

Active member
Ενας τελειως sativa pheno απο apollo haze.....
Δεν μου εχει δειξει κανενα σημαδι indica!
Περιπου πρεπει ναναι 90% sativa το φυτο!....
Η διασταυρωση νομιζω ειναι jack herer(genius pheno) female X super silver grail haze male(super silver haze holy grail(forum)pheno x cinderella 99)...
Enjoy!
picture.php
 
R

red23

Ωραιες επιλογες Τ.Με το δευτερο η γενετικη ειναι ετσι οπως το λες.Fem?
Το πρωτο δεν το γνωριζω,ειμαι σιγουρος ομως οτι προκειται για κατι ιδιαιτερο.Με Afghani εχεις μια ιδιαιτερη σχεση :) αντε και καλη αρχη...
 

thandee

Active member
Γεια σου red νασαι καλα!...
Το apollo haze διαβαζω οτι ειναι μια σχεδον καθαρη υβριδικη σατιβα πολυ ενδιαφερον!...
Ειναι regular κιαυτο red και ολα που θα δεις!
Το sierran ghani ειναι παραδοσιακο afghani ....
Δεν ειναι υβριδικη ποικιλια....και αυτο φαινεται γενικα!Την κρατανε απτα 70's oldschool us smokers!:biggrin:
Ειναι underground ποικιλια!Εφτασε και στα φανερα!
Κατι παρομοιο που ειδα παλιο afghani δηλαδη απο αμερικη απτα 70's κιαυτο με ψηλα nld φυτα ειναι το old afghan απο tropical seed company!
Μολις κυκλοφορησε νομιζω απο αυτους και το δινουνε δωρακι με παραγγελια για αρχη!
Ριξε ενα βλεφαρο στη nepal sativa,double congo,zambian απο αυτους...αξιζουν!
 
R

red23

Ενας τελειως sativa pheno απο apollo haze.....
Δεν μου εχει δειξει κανενα σημαδι indica!
Περιπου πρεπει ναναι 90% sativa το φυτο!....
Η διασταυρωση νομιζω ειναι jack herer(genius pheno) female X super silver grail haze male(super silver haze holy grail(forum)pheno x cinderella 99)...
Enjoy!
View Image
Μια τελευταια Τ.Ποσο ημερων η μικρη?
 

thandee

Active member
Και το special οgkush.....
Μετρια φαγανο φυτο.....Φαινοτυπος 50/50% δειχνει indica sativa.....ελπιζω σε οσο πιο sativa og kush....
Βοηθανε και τα γεννετικα που ειναι.....
Yoda og kush(sativa og kush) X Tahoe og kush(indica og kush)....
Και τα 3 φυτα τελη του μηνα αρχες του αλλου κλεινουνε 1 μηνα ζωης red!
Enjoy!
picture.php
 

thandee

Active member
1 sierran ghani,1 hawaian indica ,1 sativa og kush απεβιωσαν και τα απεβιωσα!:biggrin:
δυστυχως....να δουμε ποσα θηλυκα θα μεινουν!
Ολο το project απο 20 σπορια ....τα λεγομενα για πεταμα σπορια!
10 φυτα δωσανε!
Το sativa og kush δεν προχωρουσε για 3 βδομαδες μετα το σκασιμο του!....δεν ειναι ωρα....εφυγε!
Το hawaian indica μουδινε πολυ περιεργα mutant φυλλα και αναπτυξη περιεργη....οποτε next time κιαυτο!....
Και τελος 1 sierran ghani δεν προχωρουσε μαζι με τα υπολοιπα οποτε δεν ηταν η ωρα του!....
Πλησιαζει η ωρα να στειλω και 1 Apollo 13 .....
Δειχνει mutant χαρακτηριστικα....με φυλλα οτιναναι και μεγαλωνουν προς αντιθετες κατευθυνσεις.....να δουμε τις επομενες μερες αν θα αποχωρησει και αυτο!
 
R

red23

Καλημερα Τ.
Γνωριζω οτι οι επιλογες σου δεν ειναι τυχαιες,και απωλειες φυσικα και θα υπαρχουν.Μου αρεσει και η τριτη μικρη,ειχα πολυ ωραια εμπειρια με εκεινο το OG pheno myself.
Tropical Seed Company Απο την πρωτη φορα που μου την συστησες,την εχω κρατησει για το μελλον.Εχει πραμα...αλλα θελω λιγη εμπειρια ακομα για να γινει η μεταβαση μου σε regular σπορους.Αυτη την φορα ομως Τ. κλωνους πηρα :)
 

thandee

Active member
Και ο indica pheno του og kush!....
Ειναι απο την μερια του tahoe....
Το special og kush ειναι διασταυρωση yoda x tahoe!
Yoda Tahoe περιεργα πραματα....αλλα με μια μικρη ερευνα βγηκε οτι yoda ειναι καποιος η καποιο μερος και tahoe ειναι καποιο μερος στην Usa που μεγαλωνουνε το yoda og και tahoe og ... ειναι φαινοτυποι og kush που μεγαλωνουνε στο tahoe και σαν αποτελεσμα δωσανε το special
og kush που εχει κερδισει σιγουρα καποια cannabis cups στην California!....
Enjoy!
picture.php
 
R

red23

Και ο indica pheno του og kush!....
Ειναι απο την μερια του tahoe....
Το special og kush ειναι διασταυρωση yoda x tahoe!
Yoda Tahoe περιεργα πραματα....αλλα με μια μικρη ερευνα βγηκε οτι yoda ειναι καποιος η καποιο μερος και tahoe ειναι καποιο μερος στην Usa που μεγαλωνουνε το yoda og και tahoe og ... ειναι φαινοτυποι og kush που μεγαλωνουνε στο tahoe και σαν αποτελεσμα δωσανε το special
og kush που εχει κερδισει σιγουρα καποια cannabis cups στην California!....
Enjoy!
View Image
Με βαζεις να διαβαζω!!και το ειχα αφησει για λιγο.Αμερικανος,Καλιφορνια?, θελει να μετακομισει ουτε 5 χιλιομετρα,την ιδια στιγμη να ανεβει σε υψομετρο λιγοτερο απο 100μ,για να του δωθει η δυνατοτητα να φυγει απο το ενα φαινοτυπο OG,και να παει στον αλλον!!
 

thandee

Active member
Apollo 13....
80% περιπου sativa....10 εβδομαδες max flowering!
Χρονο ρεκορ λεγεται οτι εχει η ποικιλια για 80% haze......
2/3 νομιζω εχει jack sativa(genius pheno)....
Λιγο shiva skunk,λιγη cinderella99 και λιγο που ουτε ο ιδιος ο breeder δεν ξερει!....:biggrin:
25 ημερων!....
Enjoy!
picture.php
 

ironagxos

Member
ευχαριστω ρε μαγκα!!!!!
στην υγεια σου ντερβισομαγκα τανττε!!!

[YOUTUBEIF]uRg2ucmIgT4[/YOUTUBEIF]
 

thandee

Active member
Επιστροφη πισω απο το περιεργο φετινο καλοκαιρι με ενα apollo haze ....
Super silver grail -genius haze pheno!....
A keeper mom?....
Δεν αρχισε ανθοφορια ακομα!....:biggrin:
μαλλον τελειως tropical sativa pheno σαν μπαμπου ειναι!
picture.php

picture.php
 
R

red23

Επιστροφη πισω απο το περιεργο φετινο καλοκαιρι με ενα apollo haze ....
Super silver grail -genius haze pheno!....
A keeper mom?....
Δεν αρχισε ανθοφορια ακομα!....:biggrin:
μαλλον τελειως tropical sativa pheno σαν μπαμπου ειναι!
View Image
View Image
Γεια σου Τ. :) Νο.1 αρχιζω σαν guest, password προβλημα,Νο.2 Σατιβαρα.Να ηταν ολα τα μπαμπου ετσι!!!Καλως μας γυρισες :tiphat:
 
Top