What's new

DWC Whiteberry-PurePoweRplant

astrix

Member
Καλησπερα Μαγκες δευτερη προσπαθεια υδροπονιας η πρωτη ηταν αποτυχια :laughing:
Πεσανε στα χερια μου δυο σπορακια δωρο απο φιλους
το ενα ειναι whiteberry zamnecia
και το αλλο purepowerplant cityseedbank

το whiteberry ειναι στην 14 μερα veg και βαριεμαι να το βλεπω παει σαν κοτα εχει κατεβασει κατω απο το νετποτ δυο ριζουλες και λεω στον εαυτο μου μηπως εκανα μαλακια ?? του εριξα πολυ φαφητο 0,6 ec max θερμοκασια νερου 21 ph σταθερο 5,8 Τι στο πεος γινεται οεο??
εχω βαλει μια λαμπα 125 watt cfl στους 10 ποντους απο την κορυφη κομπλε δεν ειναι 125 watt για veg?
χθες σλλαξα το νερο στον κουβα σαν να ξυπνησε λιγακι ,,
οπτικο υλικο


και το powerplant 2 μερα παει σφαιρα

αυταα τι λεει εσεις βαλατε κανα θηριο?? εγω εβαλα κατι slh απο greenhouse εκανε κατι παπαδες λουκουμι αχχ τελειωνει ομως και κατι πρεπει να γινει !!
 

Crowmax

Well-known member
Veteran
astrix δεν μπορω να δω το οπτικο υλικο, θα βοηθουσε.

να σε ρωτησω, τα νετποτ τι μεγεθος ειναι;
και επισης, που ειναι η σταθμη του νερού οταν γεμιζεις; ακουμπαει τα νετποτ το νερο; τα καλύπτει πολύ;
Το τελευταιο στο λεω γιατι καμια φορα αν τους εχεις το νερο πολύ πανω στα νετποτ εχω παρατηρήσει οτι γίνονται 'τεμπελικες' λιγο οι ριζες, σου λεει εχουμε εδω οτι θελουμε, γιατι να βιαστούμε να μεγαλωσουμε;

Μηπως εχει πιασει αρχη rootrot και δεν το εχεις παρει χαμπαρι μιας και που δεν το βλεπεις στις ριζες;

Αλλιως μπορει και απλα να επεσες σε χάλια pheno, οπως και να εχει σιγα σιγα θα την βρεις την ακρη
 

Latest posts

Latest posts

Top