What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Το ταπάνι του Ορφέα

orfeas

Active member
Veteran
νεπ τζαμ...υποτιμημενη χορταρα για ολη την μερα!

για το κομπ...φαβαμαι

Μαρί η χέζας! :biggrin:

βουρ με slh λιγο να συνεφιασει το τοπιο....

To κομπ με βλέπω να το δοκιμάζω τώρα που είναι και στη γύρα καλαμπόκια ,γιατί δεν το βλέπω για τόση υπομονή(6μηνο),εκτός και αν...Αν θυμάμαι καλά, ο Τανγκ με κανά μήνα λέει είναι οκ.

Καλά θυμάσαι, παλιοελεφαντίνα! :laughing:

To νεπτζαμ έχει αρκετές πιθανότητες να είναι ένα από τα 3 ace/τελωνείο mix που έβρεξα...Θα σας καλέσω με φώτο για αναγνώριση υπόπτου. :biggrin:

Το θκομ σουπερολέμονο 2stroka θα ρθει τανάκα Κυριακή κοντή γιορτή,αυτό μάλιστα,αξίζει όσα έχω διαβάσει,σε αντίθεση με τα προηγούμενα.12 βδομάδες!Η τίγρη μια βδομάδα πλας και τέρμα,εκτός κι αν δω φούσκωμα κι όχι μόνο ουρές,πολύ κεχριμπάρι.

Όταν λες λυράρη ότι μαρκαλιόνται απαμαναχέστς,δηλαδή αντί μπανανα,κρίνο;Παρθενογένεσις;

Χωρίς να είμαι γενετιστής, θαρρώ είναι μια έσχατη απέλπιδα προσπάθεια για διατήρηση του γένους...κι η αλήθεια είναι ότι έχω πάρει σπορούθκια και με μπανάνα και χωρίς...

Οσον αφορά τα προβλήματα,με το λεϊζερ και το αμπαμεκτίν που είπες,αν δεν είναι ασθένεια,δε θα μείνει όρθιο σκλεπούνι πιστεύω!

Μπρουμ η Σταχτοπούτα!

Κι όταν λέμε ολντ σκουλ εννοούμε ολντ σκουλ! :biggrin:

Έχωσα και το φυντανάκι στο λούκο κι ό,τι γίνει...

Άντε μπρουμ με μια ψιλίτσα!

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090011.JPG
    P1090011.JPG
    140.8 KB · Views: 41
  • P1090012.JPG
    P1090012.JPG
    62.6 KB · Views: 41

makedon

Member
Veteran
ενταξει ενα τιγροκλαδο θα το στριψω στο καλαμποκοφλουδο...αλλα μεχρι εκει :)

syd κ το δικο μου αφου εκατσε κανα τριμηνο αρχισε να βαραει καλα!
σε αντιθεση με τη χηρα που απο την πρωτη βδομαδα μεχρι τωρα ειναι το ιδιο,μονο το αρωμα της επεσαι....πολυ ψαρι απο βδομαδα :biggrin:

πατριδα κ εγω τωρα θα τα βαλω στη γη,αντε να δουμε....

ζαμαλομπρουμ λαλανια :kos:
 

orfeas

Active member
Veteran
Αυτή η καριόλα που εικάζω ότι είναι Κάλι Μιστ παίζει το ακίνητο εδώ και βδομάδες...άμα κάνει ότι το γυρνάει θα φάει σουτ! Κι η δεντρογαλιά στα 1,70 μ. :biggrin:

Και που 'σαι πατρίδα, έχε το νου σου στο μούχλιασμα άμα τυλίξεις το καλαμποκόφυλλο...:biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090006.JPG
    P1090006.JPG
    51.5 KB · Views: 44
  • P1090005.JPG
    P1090005.JPG
    176.4 KB · Views: 45
  • P1090004.JPG
    P1090004.JPG
    83.4 KB · Views: 42
  • P1090010.JPG
    P1090010.JPG
    86.8 KB · Views: 47
  • P1090008.JPG
    P1090008.JPG
    197 KB · Views: 44

bathory

Member
πολυ μπερδεμενη χρονια φετος φιλε μου Ορφεα,βλεπω και γω κατι καταστασεις και λεω τι παιζει τωρα???τον λαφιατι μην τον "χαλασεις" ειναι καλος για καθε ειδους"ποντικου"!!!!θα ανεβασω και εγω καποια στιγμη φωτος να δεις τα "χαλια" μου!!αντε γεια μας με ενα τσιπουρο!!!
 
G

Guest

Κι όταν λέμε ολντ σκουλ εννοούμε ολντ σκουλ!

Αυτό δεν είναι ολντ,είναι σίκρετ σκουλ:muahaha:...Αργυροχρυσοχοΐας είναι;

Αυτή η καριόλα που εικάζω ότι είναι Κάλι Μιστ παίζει το ακίνητο εδώ και βδομάδες...άμα κάνει ότι το γυρνάει θα φάει σουτ! Κι η δεντρογαλιά στα 1,70 μ.

Στα προηγούμενα ριβετζ που έχεις αντιμετωπίσει ,είχες παρατηρήσει στασιμότητα στο ύψος πριν το γύρισμα;

Καλό και το National Geographic :)

Και που 'σαι πατρίδα, έχε το νου σου στο μούχλιασμα άμα τυλίξεις το καλαμποκόφυλλο...

Θέλει απαραίτητα συσκευασία σε σακούλι με κενό αέρος το καλαμποκόφυλλο όπως ο Τανγκ ή υπάρχει και η καρούλια βέρζιον;



Μακεδόνα την Πέμπτη μάλλον θράψαλα,αν πάει καλά θα βγάλω φωτο μαζι με slh :biggrin: Το κλαράκι που θα τυλίξεις θα ναι περισσότερο απ'όλο το δικό μου gt :gaga:

:tiphat:
 

orfeas

Active member
Veteran
Το φίδι εκπαιδευμένο για φύλακας?

Φύλακας, ναι! Εκπαιδευμένος, όχι! :biggrin:

πολυ μπερδεμενη χρονια φετος φιλε μου Ορφεα,βλεπω και γω κατι καταστασεις και λεω τι παιζει τωρα???τον λαφιατι μην τον "χαλασεις" ειναι καλος για καθε ειδους"ποντικου"!!!!θα ανεβασω και εγω καποια στιγμη φωτος να δεις τα "χαλια" μου!!αντε γεια μας με ενα τσιπουρο!!!

Φίλε μου, πλάσματα γενικώς δεν "χαλώ"! Μια κουφή όλο κι όλο μια φορά, κι αυτό γιατί τη βρήκα σ' ένα ρουμάνι που μου ήταν αδύνατο να προσέχω...ενώ πέρυσι μια που άλλαξε το πουκάμισό της μες την αποθήκη μου την έδιωξα σκορπίζοντας θειάφι...
Όσο για τον λαφιάτι, αρχικά τον μπέρδεψα με ζντρογαλιά, αλλά μετά σκέφτηκα 170 εκ. είναι πολλά...

Τα φετεινά χουνέρια δε, δεν τα ξαναπαθαίνω, μ' ό,τι καιρό να 'ναι! Απλά θα ανεχτώ τη γκρίνια της κυράς για τα πολλά φυντάνια τα οποία απ' την άλλη είναι υποχρεωτικά για εγγυημένο τελικό θέρο, αλλά και για την απαραίτητη διαλογή/επιλογή...:)

Αυτό δεν είναι ολντ,είναι σίκρετ σκουλ ..Αργυροχρυσοχοΐας είναι;

Εν κατέω, κουμπάρε! Ένας φυσιοδίφης Εγγλέζος μου το δάνεισε κάποτε και μου 'μεινε αμανάτι...το μόνο για το οποίο κάνει είναι αυτό που δείχνω...



Στα προηγούμενα ριβετζ που έχεις αντιμετωπίσει ,είχες παρατηρήσει στασιμότητα στο ύψος πριν το γύρισμα;

Όχι, κανένα στολάρισμα, μια χαρά δεντρί ήταν...τούτο δω είναι νάνος με τα ούλα του...

Καλό και το National Geographic :)

Ελάμπορέιτ σε πληζ που λένε κι οι Εγγλέζοι! :)



Θέλει απαραίτητα συσκευασία σε σακούλι με κενό αέρος το καλαμποκόφυλλο όπως ο Τανγκ ή υπάρχει και η καρούλια βέρζιον;

Άμα είναι σε αεροστεγή, τότε το καλαμποκόφυλλο ίσως να μην είναι απαραίτητο...το καλοερίτκο το βερσιόν είναι πιο πριμιτιβ, που πάει να πει τύλιγμα σφιχτό σε Α4 και μετά σε νάυλον σακούλα με πολλά τυλίγματα για ελαχιστοποίηση αέρα και για ευκολία μουχλο-ελέγχου...



Μακεδόνα την Πέμπτη μάλλον θράψαλα,αν πάει καλά θα βγάλω φωτο μαζι με slh Το κλαράκι που θα τυλίξεις θα ναι περισσότερο απ'όλο το δικό μου gt

:tiphat:Ορφεύς
 

makedon

Member
Veteran
πατριδα δεν παιρνεις κανα γατι να σωθεις... :biggrin:

για τα φλουδια,αυτα που εχω ειναι περσυνα,το δλδ ξερα,δεν ξερω αν κανουν.
εγω ελεγα τυλιγμα στο φλουδι (να εχει μια μικρη υγρασια θελει αν καταλαβα καλα(ο παπας),να ειναι καπνευσιμος δλδ) τον παπα κ απο πανω γερο τυλιγμα με μεμβρανη κουζινας....ελεγα :biggrin:

ψαρα,μια χρυσοφρυδι καταμεσημερο σε μανα...
κ μια ρωσιδα με μπλε φρυδια με το σκυλο... :laughing:

βουρ με λιγο μαλαουι :blowbubbles:
 
G

Guest

ψαρα,μια χρυσοφρυδι καταμεσημερο σε μανα...
κ μια ρωσιδα με μπλε φρυδια με το σκυλο... :laughing:

βουρ με λιγο μαλαουι :blowbubbles:

Καλά ρε,αν μου έδειχνες τα αλιεύματα χωρίς να μου πεις δόλωμα,θα νόμιζα ότι και το Ρωσίδι στο τσουτσούνι(έτσι τη λέμε δω κατ τη μάνα) τσίμπησε :laughing:

Το καλαμποκόφυλλο νομίζω θέλει φρέσκο, απλά όχι φρεσκότατο.Αμα ο σένσεϊ το χει δουλέψει και με χαρτί,μια χαρά!Η μεμβράνη κομπλέ,αλλά θα είναι μανίκι στο άνοιγμα για τσεκ,στη χειρότερη το ξανατυλίγεις με καινούρια.

Βουρ! :)
 

orfeas

Active member
Veteran
Μιας και τέλεψα το θειάφισμα, είπα να σας δείξω τι κάνει το καλό το παλικάρι άμα κάτι πάει ζαβά... :biggrin: 2-3 ημερών φυντανούθκια...
Εξ αριστερών μία Zamaldelika std (από το προπέρσινο θερκό), ένα M x PCK (από το περσινό φεμ) και δύο Dark Devil auto (είπα κι εγώ να διω τι φάση είναι τα "δεντρά" :biggrin:

Εν τω μεταξύ ο ντούμπι μου λέει ότι έχω ακόμα χρονικό περιθώριο και προσφέρθηκε να μου στείλει καμιά "χούφτα" Erdpurt και μερικές σατίβες...αυτά είναι! Ίδωμεν...

Η βρόχα χτες έπεσε με τη στάμνα...

:tiphat:Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090014.JPG
    P1090014.JPG
    68.7 KB · Views: 41
G

Guest

Αυτά είναι,δε λες τίποτα!:)
Τα άλλα διαολάκια ασθένησαν κι αυτά;
 

orfeas

Active member
Veteran
...
Τα άλλα διαολάκια ασθένησαν κι αυτά;

Όχι, αλλά αισχύνομαι να τα δείξω!:redface: Και κατά πως φαίνεται είναι η πρώτη και τελευταία απόπειρα που κάνω...τι τα 'θελα γω αυτά τα κόλπα; Με παρέσυραν οι άλλοι οι ...κρούστες :biggrin:
Τα ερντπερτ όμως μπορεί και να αξίζουν το κόπο...

Παρεμπιπτόντως το κουβά σου τον ξέπλυνες κι εσύ με χλωρίνη; :laughing:

:tiphat:Ορφεύς
 
G

Guest

'Οσο αναφορά :)laughing: δεν το ξεπέρασα ποτέ από τότε που το άκουσα πρώτη φορά) τον κβα, βασικά από μαλακία μου έγινε ,τη μέρα που γράφτηκα εδώ ,αν δεις και στο νήμα του ΟΕ χάθηκαν και τα ξανάβαλα(στραβή από το 1ο ποστ :biggrin: ). Το σκεφτόμαν έτσι κι αλλιώς βέβαια είναι αλήθεια...

Τα αυτόματα θέλουν πολύ φως μωρέ,κανα μήνα μέχρι να πάρουν μπόι και να φτιάξουν τις θέσεις άνθους (bud sites) είναι καλό να ξεκινάνε μέσα.Εστω και 2 βδομάδες 24/0 θα βοήθαγε.
Εχω βγάλει αυτοματάκι πάντως με 12/12 σχεδόν από σπόρι και έβγαλε μια χαρά,έχω βάλει και με 18/6 5 βδομάδες και μετά 12/12 και πήρα ...Παίζει να πετύχεις γονίδια από Lowrider και να βγει τάπα(και μάπα).Εμένα με ξενερώνουν κάπως και τα φύλλα που έχουν τα ρουδεράλις...(Στριμμένος)
Το τελευταίο που μου χει μείνει είναι ένα Think Different ,το μεγαλώνω τώρα μέσα και σε 2 βδομάδες θα το κρύψω σε μια 5 λιτρη να δω τι θα κάνει.
Τα χεις ακόμα στις μικρές γλάστρες εσύ;Αυτά τα βλαμμένα καμιά φορά έστω και λίγο να αργήσεις τη μεταφύτευση σταματάνε ανάπτυξη και μένουν πολύ μικρά.

Το ερντπερτ είναι πολύ όμορφο και έχει κάτι κοκκινομωβ φαινότυπους από το Αφγάνι πρόγονο...Εχει μήπως και τίποτα ρουντεράλις μπασταρδέματα;Η έστω (ημι)αυτόματα γονίδια στα γενετικά του;


Και γω δε μπορώ να μη σκάω σπόρια κι ας μην ξέρω ποιά ή πόσα θα κρατήσω τελικά...
Κάτι αμερικάνικα bagseed έσκασαν με τη μια και πάνε τρένο,θα προσπαθήσω να βγάλω καμία δεντράκλα των 5 τζι να δω αν αξίζει για να τα τρέξω το φθινόπωρο .Ο φίλος που τα έφερε μου είπε ότι η ποικιλία λεγόταν Σαν Φρανσίσκο(δε βρήκα κάτι) και ήταν από τα καλύτερα που ήπιε στη Jew York :biggrin: .Ελπίζω να βγει κανα αρσενικό(καλά,βασικά πιο πολύ με νοιάζει θηλυκό :tongue: )



:tiphat:
 
Last edited:

orfeas

Active member
Veteran
Σχετικά με την "αναφορά" οι απόψεις διήσθαντε...:laughing:

Τα δε διαόλια τα έβαλα σε 20λιτρες, αλλά μουλάρωσαν στους 8-10 πόντους. Κι η πλάκα είναι ότι γράφω στους γλυκόσπορους για το θέμα και τους λέω ότι έχω σκάσει και τα άλλα δύο, και τι μου λένε; Βάλτα κατ' ευθείαν σε 5,5 λίτρα (άκου 5,5!) και μετά σε 20 λτ. Τώρα αναρωτιέμαι τι πράματα είναι αυτά...

Για τα ερντπερτ δεν θυμάμαι τους γονείς τους, το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ο ντούμπι τα πήρε απ' τον έσμπε.Το ότι κάποια καταγωγή έχουν από την άγρια, αυτό είναι μάλλον σίγουρο λόγω του αναστήματος θαρρώ...

Για τη καινούρια υόρκη, ξέρεις ότι οι ιουδαίοι κρατούν το ριαλ εστέιτ σ' όλη την δυτική ακτή; :biggrin:

Όσο για τα φρίσκο, στο αμέρικα γίνεται το έλα να δεις με τις ποικιλίες...
Αλλά μη πας μακριά! Φαντάσου τι θα γίνει εδώ όταν με το καλό (?) γίνουμε αμέρικα( και ως προς τη κάνναβη)...Οι εξπέρ θα μας πελάνουν με τα αυτόματά τους και με τις δήθεν υψηλές περιεκτικότητες οι οποίες , παρεμπιπτόντως "μαγειρεύονται" κατά το δοκούν...ας είν' καλά το ντόλαρ και τα λαδωμένα λαμπς...

Τώρα, μπορεί τα πολλά φυτά να είναι λίγο μπελαλίδικα, περισσότερη φροντίδα/άγχος, αλλά σκέψου ότι μπορείς να ξεδιαλέξεις τα καλύτερα...απλά από ένα σημείο και μετά υπάρχει πρόβλημα χώρου για το "νηπιαγωγείο" :)

Άντε μπρουμ με 5G's (κι όχι 5 g)!

:tiphat:Oρφεύς
 
Last edited:

orfeas

Active member
Veteran
Σήμερα το πάει για βροχή και πριν τη ρίξει έμασα το σπαθόχορτο μου...

Για τις εικόνες: "Ου χαλάσεις;". "Χαλάσεις!".
Στολάρισμα κι αδυναμία να ανακάμψει απ' την αρρώστια :frown:

:tiphat: Ορφεύς
 

Attachments

  • P1090021.JPG
    P1090021.JPG
    188.5 KB · Views: 40
  • P1090018.JPG
    P1090018.JPG
    142.2 KB · Views: 39
  • P1090019.JPG
    P1090019.JPG
    146.2 KB · Views: 39
G

Guest

Καλοεπάλειφτο (!) το βάλσαμο... :)

Ποιά είναι η ξεπατωμένη;Η πιθανή Κάλι;Κατέβηκε και προς τα κάτω το κατσάρωμα βλέπω...Δε σου απάντησε κανένας για το θέμα;Στο infirmary αγρόν ηγόραζαν μου φαίνεται...Αν το βαζες στο ΒΜ νήμα ίσως και να στο σιγούρευαν(αν είναι ή ου) .
Εριξες και το αμπαμεκτιν;

Μην ανησυχείς,με την οικουμενική που έρχεται θα φτιάξουν τα πράματα :moon:
Και μένα το αυτόματο κάτι τσινάει... ΟΕ και δεύτερη ευκαιρία στο sensi star που τελειώνει και γρήγορα (μου έκανε 2 βδομάδες να δείξει και μετά σε άλλες 6 ήταν έτοιμο,άρα ευελπιστώ να μη μπω Οκτώβρη) βλέπω διδυμάκι για έξω.

Από κει οι κρούσεις συνεχίζονται :biggrin:

Μπρουμ με ΟΕ!

:wave:
 

orfeas

Active member
Veteran
Καλοεπάλειφτο (!) το βάλσαμο...

Ποιά είναι η ξεπατωμένη;Η πιθανή Κάλι;Κατέβηκε και προς τα κάτω το κατσάρωμα βλέπω...Δε σου απάντησε κανένας για το θέμα;Στο infirmary αγρόν ηγόραζαν μου φαίνεται...Αν το βαζες στο ΒΜ νήμα ίσως και να στο σιγούρευαν(αν είναι ή ου) .
Εριξες και το αμπαμεκτιν;

Λέω ότι είναι η Κάλι...στο αναρρωτήριο όντως αγρόν...ωστόσο εγώ έκανα αυτό που μπορούσα, τουτέστιν μια δεύτερη, αλλά κανονική δόση λέιζερ. Απέφυγα το δηλητήριο, τα έδωσα όμως αλγκον, μιας και δεν έβρισκα ασπιρίνη και φαίνεται ότι συνέρχονται σιγά σιγά τα περισσότερα, εκτός από δυο μπάντζι που επιμένουν στο κατσάριασμα...

Μην ανησυχείς,με την οικουμενική που έρχεται θα φτιάξουν τα πράματα :moon:

Άσε, μπλέξαμε άσχημα με δαύτους...

Και μένα το αυτόματο κάτι τσινάει... ΟΕ και δεύτερη ευκαιρία στο sensi star που τελειώνει και γρήγορα (μου έκανε 2 βδομάδες να δείξει και μετά σε άλλες 6 ήταν έτοιμο,άρα ευελπιστώ να μη μπω Οκτώβρη) βλέπω διδυμάκι για έξω.

Με το SS ίσως, με το ΟΕ μάλλον όχι...

Από κει οι κρούσεις συνεχίζονται :biggrin:

Ο νούρος του shύλου εν ιshιώνει! Λένε οι Κυπραίοι
:biggrin:

Μπρουμ με ΟΕ!

:wave:

:tiphat:Ορφεύς
 

bathory

Member
εσυ ξεπατωνεις αρρωστα εγω αρσενικα,απο τωρα!!!αντε να δουμε......
 

makedon

Member
Veteran
κολεγκα,περιεργη φαση το κατσαρομα,αν ηταν πιπερια θα σου λεγα οτι μπορει να ειναι απο την υγρασια,απ την αλλη μου εχουν πει οτι παιζει να τα κανει ετσι κ ψειρα... αβυσος η αρωστιες τον φυτων

σπαθολαδο ρε ταπανιαρη...αν ειχαν μυριστει τα τατουαζαδικα τι επουλωση κανει θα ειχαν πεταξει της μπενπανθολ εδω κ καιρο :biggrin:

τσαλακωμα μια ζαμαλα κ βουρ στα διχρονα,οχι αυτα που κανουν σκονη τα αλλα που κανουν πριονηδι

:smoke:
 
Top