What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Pune o intrebare,primeste un raspuns

G

growcase

bah, am o planta care e in reveg si o clona care o bag in flower, imediat ce scap de nenorocitii astia... ca nu vreau sa le stric si pe celalalte !
deci?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai ca sa scapi de aia trebuie sa dai cu ceva chimic, deci dupa nu le mai poti inflori, daca nu cumva vrei sa gusti si tu din insecticid. acum intelegi de ce conteaza?
 

MJgrow

Active member
multi cumpara de pe ebay, amazon si alte situri "externe"

atat pentru preturi cat si pentru CONFIDENTIALITATEA oferita.

Iar multi folosesc skype pentru ca cei de acolo nu ofera nimanui informatii despre convorbiri

Daca imi aduc bine aminte sunt tari care au inceput sa interzica folosirea programului sau sa o limiteze din aceasta cauza. Nici mama politiei nu are aces la serverele lor.
 
G

green_land

Daca imi aduc bine aminte sunt tari care au inceput sa interzica folosirea programului sau sa o limiteze din aceasta cauza. Nici mama politiei nu are aces la serverele lor.

esti sigur? deci pot purta tot felul de conversatii prin skype? :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
e sigur daca nu cumva iti scaneaza cineva calculatorul on-site sau prin retea. dar politia degeaba ar face asta, pentru ca informatiile adunate nu pot fi folosite ca proba.
in schimb ip-ul in vede orice copilas care stie sa manuiasca cat de cat un calculator si are minime cunostinte de retelistica. si cum identitatea este cea mai importanta in cazul nostru, nu cred ca e asa sigur. solutia ar fi un proxi de calitate, si atunci cam orice cale ai folosi, devine sigura, pentru ca nu pot face legatura cu tine.
 

yohji

Member
cand am fost ultima data sa mi reinstalez windows ul la un centru de calc , am intrebat de un proxy si dadeau din umeri ca prostii. de unde iau si eu un proxy ? am avut unul dar mergea f incet si l am dezinstalat. tu ziceai de unul de calitate ..unde gasesc asa ceva?
 

MJgrow

Active member
pai ip il vede sa zicem cu greu. dar nu imposibil ca ar posta sau ar fi la o anumita ora pe acest site.

Dar presupunem ca informatia adunata (cam imposibil) criptata de skype... cam greu

Nu prea ma pricep asa de bine, dar ma pot interesa cam cu ce se manaca voip asta.

cert e ca de la mine pleaca in server iar din server pleaca la capatul firului. sunt sigur ca in serverul skype se face o criptare in timp real, ceva de genu asta pe baza hardware.

Probabil folosesc tehnologia de procesoare ARM.

CHiar sunt curios si am sa ma interesez :)
 
G

green_land

e sigur daca nu cumva iti scaneaza cineva calculatorul on-site sau prin retea. dar politia degeaba ar face asta, pentru ca informatiile adunate nu pot fi folosite ca proba.

eu nu stiam treaba asta... s-ar putea face un thread sticky cu informatii de acest gen. :dunno: ar fi apreciate de multi useri :D
 

MJgrow

Active member
Gata am gasit cateva informatii care sa confirme cateva teorii de ale mele.

Criptarea se face peer to peer. Serverul doar redirectioneaza sau mai bine spus face legatura de pachete, ceva de genu.

Teoretic procesoarele ARM s-ar descurca mult mai bine in criptare decat cele X86 (PC)

Deci e safe atata timp cat prin casa nu ai microfoane sau cine stie ce alte cacaturi.

Orcum deja suna a filme straine si pentru americani dapio pentru noi romanii prapaditi care avem un morcov cu tot cu iepure cand ne rulam un joint (etc)
 

MJgrow

Active member
eu nu stiam treaba asta... s-ar putea face un thread sticky cu informatii de acest gen. :dunno: ar fi apreciate de multi useri :D


proble audio si video nu mai sunt folosite ca drept proba in ORICE tip de instanta.

De asta se face flagrant. asculta apoi cand e momentul actioneaza.

Si cu asta basta. cred ca ne-am lamurit cu totii.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ip-ul se vede destul de usor, pentru ca esti conectat cu cel cu care vorbesti. iar daca nu stii care ip e al celui cu care vorbesti.. poti deschide un transfer de fisiere si il urmaresti direct pe ala, stiind viteza, sensul, si cantitatea de informatie care se va transfera, ca sa nu confunzi cu alte ip-uri la care esti conectat in acel moment.
e cam ca la yahoo.

cand am fost ultima data sa mi reinstalez windows ul la un centru de calc , am intrebat de un proxy si dadeau din umeri ca prostii. de unde iau si eu un proxy ? am avut unul dar mergea f incet si l am dezinstalat. tu ziceai de unul de calitate ..unde gasesc asa ceva?

http://lmgtfy.com/?q=proxy

ma mir ca ai de la centrul de calculatoare nu au stiut ca in zilele noastre proxyurile se pot cumpara de pe net. :laughing:
 
G

guestaweed

Salut daca colectez polen de la un mascul autoflower(de la sh stff) si arunc peste o femela (de alt soi -normal- nu autoflower)ptr a face seminte...nu prea se stie ce va iesi nu ? adica urmasii pastreaza preponderent caracteristicele "tatilor" "mamelor"? va fi autoflowering si ei ? sau poate da poate nu ?


nasol?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
daca parintii sunt IBL-uri, atunci o sa ai 4 fenotipuri, dintre care unul auto. daca merita.., doar tu ar trebui sa stii.
 
G

guestaweed

si de unde stiu ca sint IBL uri sau nu . sint sem fem(viitoara purtatoare de sem) +sem normale autoflower regular(unde ma gandeam ca voi da peste un mascul si decat sa il arunc)
cum aflu daca strain urile sint stabilizate In Bred Line?
 
G

growcase

ce strainuri sunt? iti voi da pe pm un site care iti spune despre "parintii" strain-urilor.
Nici eu nu stiu ce este IBL, explo, daca se poate explica :D
 
Top