What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Výběr genetiky na letošní outdoor

spachal

Well-known member
Veteran
Zdravím, už jsem o tom psal ve všeobecném vlákně, ale založím na to raději samostatné, třeba budu stíhat v průběhu roku sem házet i nějaké fotky :] ..

Takže, snažím se najít nějaký slušný strain pro naše venkovní podmínky, aby stíhal dokvést dříve, než zplesniví .. Požadavky nijak jinak velké nemám, výnos zase až tak důležitý není, chuť mě zase až tak moc také nebere, je to z velké většiny toho, co vyroste, určené na zdravotní pomoc (letos už asi bude nutné přejít od jointů k extraktům ..).

Mám naštěstí možnost nechat růst v květináčích pět-šest slečen venku, tož toho využívám a pro letošek chci zkusit něco jiného. Poslední sezónu jsem měl k dispozici OG Kush, který mi sice dělal radost (krásný růst, vitální slečny, jen to tedy byli smraďoši i v růstu :] ..), ale na květ nasadil až začátkem září a to už bylo pozdě.

Takže pro letošek jsem se rozhodnul vzít 'od každého něco' a zkusit koupit pár semínek, která by byla vhodná. No a zde od vás potřebuji poradit, co nejlépe vybrat.
Pro nákup jsem zvolil seed-city.com, neptejte se mě proč, možná intuice, ten obchod je mi z nějakého důvodu sympatický a nabízí i prodej jednoho semínka, rozdělí i větší balení. Vybral jsem strainy fotoperiodické, pro out a hotové co nejdříve - začátek září (což nebude, ale ať je to kvůli počasí co nejrychleji).
A automaty nechci ..

Zde je odkaz na 31 genetik, které tím výběrem prošly: goo.gl/5kbgE1

A protože se v tom prd vyznám, jen podle intuice a popisu jsem vybral toto. Nebudu provádět žádnou selekci, takže beru vždy po jednom feminizovaném semínku:
- ErdPurt - Ace Seed bank - https://www.seed-city.com/ace-seed-bank/erdpurt
- Gold Rush Outdoor - Spliff Seeds - https://www.seed-city.com/spliff-seeds/gold-rush-outdoor
- Alpujarrena - Pyramid Seeds - https://www.seed-city.com/pyramid-seeds/alpujarrena
- Cold Thunder - Sumo Seeds - https://www.seed-city.com/sumo-seeds/cold-thunder
- Cream Mandarin F1 Fast Version - Sweet Seeds - https://www.seed-city.com/sweet-seeds/cream-mandarin-f1-fast-version

Prosím mrkněte na to, pokud můžu poprosit, kdyby něco z tohoto výběru bylo silně nevhodné, nebo naopak bych měl z nevybraných něco najisto zvolit namísto něčeho ve výběru, dejte prosím vědět.
Pokud nebude mít nikdo žádné námitky, tak bych do cca půlky ledna semínka objednal.
Vzít po jednom semínku je sice risk, ale nějak to už dopadne :]. V každém případku pokud by někdo z čehokoliv, co se podaří dostat do růstové fáze, chtěl řízky, budou samozřejmě pro místní členy zdarma k dispozici.
A já budu vědět na příští rok co objednat, čemu se v našich podmínkách bude dařit nejlépe a co bude zajímavé :smoke:

Tož díky předem za pomoc, šťastné vykročení do nového roku! :tiphat:
 
N

not real geroi

čau,
v tom případě si zamluv Z7 řízky a vyprdni se na nějaký hledání po jednom semínku ... erdpurt mě osobně nezhuloval (což vlastně může být výhoda nakonec pro medikamenty)...osobně půjdu do easy sativy
 

Vysocinagrower

Well-known member
Veteran
Čau, zajimavej vyber, jen nevim , jestli opravdu ma cenu zkouset neco po jednoum seminku( nemusi vubec vyklicit nebo zrovna chytnes nevhodne pheno kazdopadne za pokus nic nedas )

Z toho co jsi vybral mam odzkousen jen cream mandarine ten by mel byt hotovy cca konec zari az zacatek rijna.Ten by mel v nasich podminkach v poklidu dojet.

Jinak si myslim, ze pro tebe bude jistota zvolit neco od mistnich matkaru.Letos jsem zkusil heri x triple afghan slam - nejrychlejsi strain co sem kdy v outu jel...vune i ucinek super.

Pokud chces vylozene medical tak tu Z7...Mel jsem letos na zkousku CH3( Heri x triple X Z7 ) v outu taky super vysledek jenom byla trochu vic nachylnejsi na plisen ale dojela v pohode a k tvym ucelum myslim idealni.
Hodne stesti ve vyberu:tiphat:
 

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar, dik za info, ja se tady prave nekdy na podzim ptal, zda ma nekdo neco vhodneho, nejak se to vytratilo do ztracena, toz jsem nechtel lidi otravovat a naopak pripadne se o neco vlastniho podelit :]

Je fakt, ze je to sazka do loterie, bral jsem to z pohledu toho, ze za relativne maly peniz se muze najit nejaka fajn genetika, o ktere bych uz na dalsi leta vedel a pripadne objednal uz neco na selekci. Ale asi nekdo holt musi zjistovat, ze vyfukovanim cigaretoveho dymu do vody zlato nevznika ;)

Kazdorocne to resim tak, ze nekdy leden-unor poridim bud ze seminek nebo rizku par holek, ty necham v docasnem boxiku v rustove fazi a okolo konce dubna narezu na dalsi rizky pro sebe a lidi kolem me. Jak je dana genetika silna nebo jaka je na chut neni vetsinou podstatne, zatim z toho vsichni pripravujeme bud masti nebo v posledni dobe i extrakty. Rocne to vychazi tak do padesati rizku a ja si nechavam tech cca pet 'puvodnich mamin' venku v kvetinacich dokvest.
Dulezite je, aby slecny nasadily na kvet co nejdrive a take aby byla alespon nejaka odolnost na plisne. Posledni dva roky se zari vyjimecne povedlo :], ale i tak mi ke konci zacaly plesnivet stonky (sice palice bez plisne, ale i tak skoda toho, nemilosrdne to vyrezavam ..).

Takze pokud by nekdo drzel nejakou vhodnou genetiku, purpurea, erdpurt, pck, pripadne tu Z7 (neznam, to je od CBD Crew?), mohl by se mi ozvat? Rad pripadne koupim par rizku, neni nutne je ani korenit, to uz zvladnu sam :]

No a pokud to nevyjde, mam jeste 'v rezerve' PurpleUrkle F2, sice netusime, jak se bude chovat venku (seminka prisla loni uz pozde), ale najisto to za zkousku stoji.
Plus bych k tomu vzal tech pet zminovanych genetik z UK, je to s kuponem a dopravou za cca 40 liber, to se da prezit. A treba se podari najist jeste neco zajimaveho, co by se na venek hodilo i vice lidem tady, zkusil bych je minimalne do sklizne 'zamatkovat'.
 

metracek

Active member
Veteran
Vykasli se na seed city, poslu ti nejaky semena z tech PU plus rizky (urcite to dojede, sem o tom hodne presvedcenej) A mas se cim bavit! Plus ti nekdo treba nabidne neco z odzkousenych outdoor odrud a budes toho mit az nad hlavu. Kupovat po jednom seminku je fakt blbost, to bych za ty prachy sel radsi na dobrej obed :D
 

sensi23

Active member
Veteran
na ven nejlepsi nas klon tahoe OG..dojede koncem zari netahne se je robustni dobrej vynos a dobre naklada
 

-GD-

Active member
Na seedsman skáče reklama na nějaký strain s vysokým obsahem CBD, prý v lednu.
 

spachal

Well-known member
Veteran
OK, tak jste me ukecali, zkusim ten letosek odjet 'z mistnich zdroju', pisu radeji PM :].
Diky vsem za pomoc!
 

-GD-

Active member
Já to tento rok zkusím Fast buds, trochu exotiky ze severní ameriky.
Všechno to jsou automaty.
Vidím to GG auto + Girl Scout Cookies + Crystal METH po 5ti kouscích.
Má být suché a horké léto tak snad se zadaří.
 

Ruprechto

Member
jedu převážně venky...jak jde vidět v mých starých galerkách na G... mám zamatkovsnou už 10 let Top 44 od Nirvany, dozrávačka kolem 10.10. ...nebo mám už spoustu let Hlavův Sweet ..nejlepší brko na ven! dozrávačka kolem 8.10. je možno se domluvit na řezy...
 

Mightyka

Active member
Veteran
Ahoj!!! Sem si řikal, že jsem tě dlouho neviděl! :) Vždycky tě vyhlížim na Výstavišti a ty furt nikde! Pokud bys měl jeden dva řezy a pojedeš někdy do Prahy, tak bych rád zkusil :).
 

5U52K4

Member
jedu převážně venky...jak jde vidět v mých starých galerkách na G... mám zamatkovsnou už 10 let Top 44 od Nirvany, dozrávačka kolem 10.10. ...nebo mám už spoustu let Hlavův Sweet ..nejlepší brko na ven! dozrávačka kolem 8.10. je možno se domluvit na řezy...

Zdarec az pojedes smer svoje rodne mesto priber mi prosim z kazde dva kousky plus ty semena jak jsme se domlouvali.zatim a diky.CFG forever :biggrin:
 

Ruprechto

Member
Ahoj!!! Sem si řikal, že jsem tě dlouho neviděl! :) Vždycky tě vyhlížim na Výstavišti a ty furt nikde! Pokud bys měl jeden dva řezy a pojedeš někdy do Prahy, tak bych rád zkusil :).


ahoj, už nejezdím no, věnuju se farmě a rodině hlavně...ale na náš koníček jsem nezanevřel :))
 

-GD-

Active member
Já tento rok zkusím Sweet seeds a to konkrétně model Green Poison fast verzi a Dark Devil Auto z červené rodiny, tak jsem zvědavý jak dopadnu.
Ať se daří!
 

G_Cole

New member
Re:

Re:

Čau,

ako dopadla sezóna nakoniec?

Ak by niekto uvažoval nad spomínanými genetikami, moja skúsenosť:

Berry Bomb
- indika rast, výška okolo 1.5m, jedna centrálna pálka, listnatejšia, dobre obsypaná
- dozrieva v 1/2 až 2/3 X. (neskorý nástup zač. IX.)
- perfektná odolnosť proti plesni (2 týždne dážď a zima a v pohode)
- chuť sladká, svieža, ovocná
- efekt sedatívny + introspekcia

Green Poison FV
- tvorí dlhé, vyplnené palice
- veľmi skorá a rýchla, dozrieva koncom IX. alebo skôr (zač. kvitnutia koniec VII.)
- veľmi náchylná na pleseň (časté kontroly, skoro nemožné dokvitnúť do plnej zrelosti)
- chuť sladká, exotická
- efekt silný, indika stone (z najsilnejších čo som kedy fajčil in/out)

Gold Rush Outdoor
- nenáročné, rýchlo rastúce rastliny; ťažké súvislé palice, bohate obsypané no listnatejšie (vyžaduje oporu inak sa to v posledných týždňoch váľa po zemi), horší bag appeal, skôr na hash; kvety väčšinou fialové, slabilná odroda (z 3 semien všetky rastliny veľmi podobné)
- veľmi skorá a rýchla, končí v 1/2 IX. (zač. kvitnutia koncom VII.)
- dobrá odolnosť voči plesni, aj keď na konci kvitnutia sa môže objaviť pleseň ak je vlhšie počasie
- chuť ostrejšia, ťažšia, nazval som to "citrónový čistič" (ak poznáte "Toro" prášok na riad (nádobí), tak to je presne ono)
- efekt silný, odpal jak hlava tak aj telo, dosť trippy

Snáď to niekomu pomôže v rozhodovaní :)
 

-GD-

Active member
Čau,

ako dopadla sezóna nakoniec?

Ak by niekto uvažoval nad spomínanými genetikami, moja skúsenosť:

Berry Bomb
- indika rast, výška okolo 1.5m, jedna centrálna pálka, listnatejšia, dobre obsypaná
- dozrieva v 1/2 až 2/3 X. (neskorý nástup zač. IX.)
- perfektná odolnosť proti plesni (2 týždne dážď a zima a v pohode)
- chuť sladká, svieža, ovocná
- efekt sedatívny + introspekcia

Green Poison FV
- tvorí dlhé, vyplnené palice
- veľmi skorá a rýchla, dozrieva koncom IX. alebo skôr (zač. kvitnutia koniec VII.)
- veľmi náchylná na pleseň (časté kontroly, skoro nemožné dokvitnúť do plnej zrelosti)
- chuť sladká, exotická
- efekt silný, indika stone (z najsilnejších čo som kedy fajčil in/out)

Gold Rush Outdoor
- nenáročné, rýchlo rastúce rastliny; ťažké súvislé palice, bohate obsypané no listnatejšie (vyžaduje oporu inak sa to v posledných týždňoch váľa po zemi), horší bag appeal, skôr na hash; kvety väčšinou fialové, slabilná odroda (z 3 semien všetky rastliny veľmi podobné)
- veľmi skorá a rýchla, končí v 1/2 IX. (zač. kvitnutia koncom VII.)
- dobrá odolnosť voči plesni, aj keď na konci kvitnutia sa môže objaviť pleseň ak je vlhšie počasie
- chuť ostrejšia, ťažšia, nazval som to "citrónový čistič" (ak poznáte "Toro" prášok na riad (nádobí), tak to je presne ono)
- efekt silný, odpal jak hlava tak aj telo, dosť trippy

Snáď to niekomu pomôže v rozhodovaní :)


Za mě jsem s Green Poison FV spokojený nebyl a myslíž že na out jsou i lepší genetiky, posledních 14 dní před kousou bylo počasí nic moc ale plíseň žádná. Ale může to být i rukama že :D

Z Minulého roku se mi osvědčil Dutch Kush, semínek zdarma z Legalizace.
 

Rakosnicek

Member
Veteran
tak ona ta plíseň záleží dost na konkrétním fenotypu a taky na stanovišti kde to roste.. je něco uplně jinýho jak to dojede třeba v otevřenym prostoru na zahradě a nebo někde v houští kde se drží vlhko :D

to vidim moc dobře při outdoorech kdy kamarádům na zahradách dojedou stejný klony třeba o týden dřív a ještě bez plísně :D
 

spachal

Well-known member
Veteran
Čau,

ako dopadla sezóna nakoniec?
....

Zdar, pokud to byl dotaz na me, tak u me jeste na balkone pokracuje (nekecam!), ale je to samozrejme vyjimka pro radost.

Letos jsem tech strainu jel vicero, plus byl mimoradne hnusny podzim, takze se to objektivne da spatne posoudit. Ale obecne receno, na takhle hnusny a studeny podzim bylo plisni minimum.
Osvedcilo se asi vse, co ma v zakladu Heriuanu, takze TASxHeri, NHUxHeri a BushmansxHeri. Trocha prekvapeni s tim, ze kdyz jsem ve treti tretine kvetna dal holky ven, zacaly mohutne nakvetat a reveg trval vcelku dlouho .. Ale i tak parada, velmi rychle hotove, slusny vynos.
Strainy od CBDCrew Z6 a Z7 vcelku zajimave, nizsi vynos a nachylnost na sedivku. Tohle bude venku hodne zalezet na tom, jak se ten dany rok povede pocasi.
TahoeOG a PurpleUrkle velmi podobne kytky v rustu, TOG se mohutne vetvi a je radost pozorovat v kvetu, PU vetveni take v pohode, ale po prepnuti na kvet moc u neroste. TOG neuveritelny smradoch uz v rustu, PU naopak velka pohoda i v kvetu. Pokud PU nema kolem sebe zadny zdroj sedivky, sama plesnivet nezacne, dukazem je balkon, kde je par holek doted :]
Zkusil jsem 'mistni' C#16 Cum Laude x Mandala (diky! :] ..), hodne zajimava holka, take velmi odolna na plisen, ale dozravani hodne pozdni, zato se ale v nizkych teplotach uzasne zbarvila.
Posledni pokus byly kanadske Barbara Bud, temer bez vetveni, cpou vsechno do centralni palice a neskutecne se tahnou do vysky. Zajimave, ale nic moc odolnost na plisne, alespon v tom letosnim destivem zari.

Na pristi rok uz mam pripravene nejake i vlastni krizence, plus TASxHeri je z letosniho roku zatim muj favorit :]
 

Witko69

Member
Barbara je fakt dlouhonohá blondýna.
 

Attachments

  • BB.jpg
    BB.jpg
    38.2 KB · Views: 43
  • BB89.jpg
    BB89.jpg
    31.1 KB · Views: 42
  • BBa.jpg
    BBa.jpg
    52.4 KB · Views: 42
Top