What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS - Northern Light - LED - DWC

ZoldOvezet

Active member
Na mert kell neked is pakkos magokkal kísérletezni..:/ akkora az a növény,hogy szerintem bőven lesz a következő körödig...van még otthon Nl magod is azt kellett volna nem ezt..remélem nemsok mag lesz benne azért :S
 

Charass

Active member
Ja hát igazatok van... De a lecke megvolt! Csak sajnáltam kinyírni szerencsétlen pakkost, pedig azt kellett volna! Sőt el se kellett volna ültetni! :D De hát már mindegy. Most a saját káromon tanultam meg a leckét! Ahogy írtam, van azért pár buga amin hófehérek a szálak, és olyanból is van amin csak 1-2 szál barna. Szóval azért bizakodok!
 

Charass

Active member
36. nap (remélhetőleg félúton)

36. nap (remélhetőleg félúton)

Tankcsere volt, EC 2.1 Ph ~6.0 a 48ml supermixhez 12 ml PK 13-14 ment +8ml H2O2. Oldatcsere előtt flush peroxidos vízzel, ezt minden tankcsere előtt megejtem.

A gyökérgondoknak szerencsére már hűlt helye! A növény láthatóan egészséges és szépen fejlődik, egyelőre elégedett vagyok! Remélhetőleg innentől már probléma mentesen megy végig a kör.

Gyanta eddig is volt, de most elkezdte igazán termelni. Egy-egy levelezés alkalmával ragadnak össze az ujjaim! Ami talán még érdekes lehet, még mindig szénszűrő nélkül megy. De jövő héten már beszerzem, remélhetőleg addig nem erősödik túlságosan!

picture.php

View image in gallery



 

Charass

Active member
Éjszaka szerintem már úgyis kell öntsek hozzá, hogy szint meglegyen. Akkor csak sima ph állított vizet kap és lejjebb megy. Köszi! ;)

Következő tankcserénél a main tápot csökkentem 8ml-vel, a PK-t pedig növelem 1.9-2.0 EC-ig.
 

Charass

Active member
7. hét

7. hét

Megvolt a heti tankcsere. EC 1.9 (40ml Sumermix; 18ml PK) PH ~6.0 Már csak 15-16 liter víz fér be a nagy gyökérgombócnak köszönhetően.

Egyre inkább tartva a penész veszélytől az elmúlt héten apránként mindenhol ritkítottam. Most már sokkal szellősebb, átjár a levegő a növény közepénél is.

Be kell lássam, a tréning nem sikerült a legjobban. Annak ellenére, hogy elégedett vagyok azért a látvánnyal, csak nem praktikus.. Túl korán, túl agresszíven fogtam meg a növényt az lst-vel.

Kicsit magasabbra kellett volna hagynom, hogy ne egy bűvészmutatvány legyen egy egy levelezés vagy tankcsere vagy bármi. És a növény is értékelné szerintem ha még ennél is szelősebb lenne.
Nem tudom mennyire fogynak bedagadni a bugák, de amit a képeken láttok, nos a háló alatt 15-20 centire is folytatódnak a szárakat beborító bugák. (Próbáltam képet csinálni de a növény alakja miatt lehetetlen, csak felhúztam magam, hogy nem tudok normális képet lőni. :D) Én örülök a sok bugának, csak így hogy megbújva vannak nagyon sok alig kap fényt, így arra jutottam, hogy valószínűleg két részletben fogok szüretelni!



 

hobbi ur

Active member
ez egy szép alkotás! szemet gyönyörködtető!

hobbi megfogta és belógatott jobb és balról egy-egy felül jól rögzített láncot, aztán 1 csillártartó + 20as karabineres szügvas kombóval cseréli a vizeket, (cserépléc keretre tettem a szkroghálót), szóval kiemelem/felhúzom a növény+szkroghálót, ott marad lógva a levegőben, míg kiveszem alóla a tankot öblítésre, aztán tank vissza, növényt meg mindenestől ráengedem oszt joffan
 

Charass

Active member
Köszi Hobbi jólesik! :)

Na igen, az úgy nem rossz rendszer a vízcserére! Engem ez a veszély már nem fenyeget. Alapjaiban változik meg a rendszerem ezután a kör után. Kicsit feljebb akarom tekerni a tőszámot, mondjuk úgy 8-ig. Lehet a fény is változik, bár az még nem biztos!
 

Charass

Active member
Némi változás történt a setup-ban. A box magassága 110cm-ről 210-re változott. Illetve bekerült a 240m3/h-s szénszűrő is.

Felütötte a fejét egy-két bugán némi lilulás aminek eléggé örülök! Bár még igencsak alig észrevehető a dolog. (Hozok képet pár nap múlva!)

Ami viszont kicsit aggaszt az a bugák mérete. Szépek, és híznak is szép lassan, de valahogy azt érzem, hogy lassabban mint kéne. Vagy én vagyok türelmetlen, illetve túl nagyok lennének az elvárásaim? Vagy majd csak 1-2 hét múlva látok igazi különbséget?

Felteszem a nagy kérdést amit minden kezdő grower minimum egyszer leír egy fórumon:

Szerintetek mennyire számíthatok a végén szárazon? Mondjuk egy 10-20 grammos tévedési faktort beiktatva plusz-minusz irányba is, mit tippeltek?

Nyilván senki nem varázsló de a számok (21000lumen 200W/~0.5m2) és a képek, no meg a napló alapján mit gondoltok reális számnak?
 

Charass

Active member
8. hét

8. hét

Megvolt a tankcsere. Volt eddig is a levélvégeken némi régebbi égés, de most mintha kicsit tovább terjedt volna. Ezért az oldat 1.7 EC-re lett belőve (27ml supermix, 24ml pk13-14) PH érték: ~6.0

A lámpát két külön részre szedtem, 6-6 izzóra. A nagyobb fénylefedés matt döntöttem így. Viszont kicsit közelebb engedtem mint kellett volna, kicsit megégettem itt-ott de nem vészes.

Így lassan a kör végére beszereztem egy pára mérőt is. Lámpa nélkül 22 fok és 35%RH. Ha megy a lámpa akkor: 25 fok, és 30%RH.

A szénszűrő szépen teszi a dolgát, most már egyáltalán nem érezni a lakásban sehol. Eddig ha nem is túl erősen, de lehetett. Most 0 fűszag.

Hozza szépen az új pistileket! Magot eddig sehol nem találtam benne! Bízom benne, hogy a következő 3 hét alatt szépen meghíznak a bugák!

Vélemények, meglátások, tippek esetleg?





 
Last edited:

Charass

Active member
Karácsonyi ajándék gyanánt levágtam egy kis bud-ot magamnak. Mára eléggé kiszáradt. Már csak a fele van meg, azt kell mondjam az "erősségre" nincs panaszom. Szépen leültet! Elég hosszan tartó a high.

A virágmérettel viszont nem igazán vagyok megelégedve. Tudom még nincs kész, de úgy érzem ez számottevően már nem igazán fog változni, kicsit tömörebb lesz maximum. De lehet rosszul gondolom.

Mit gondoltok elsősorban a (kevés?) fény miatt lesznek ilyen szellős, fejletlennek tűnő bugák vagy egyszerűen ilyen ez a pheno típus amit kifogtam?


 

Charass

Active member
Következő tankcsere 3 nap múlva. Szerintetek jót teszek azzal, ha elhagyom teljesen a Supermix-et és már csak PK 13-14-et kap 1.2-1.4 EC-vel?
 

hobbi ur

Active member
szerintem azzal teszel jót, ha ezt a szép műalkotást felrakod a szilveszteri családi asztalra, egy szép kaspóba, hehehe vagy a bejárati ajtó közelébe, hogy a belépő vendéget jobb kedvre derícse (ahogy felénk mondják)
 

Latest posts

Latest posts

Top