What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS - Northern Light - LED - DWC

Charass

Active member
55. nap

55. nap

Megtörtént az utolsó tankcsere! Úgydöntöttem ismét változtatok az oldaton! Kivettem a KNO3-at is, hogy a nitrogén szintet mégjobban csökkenteni tudjam! A magas kálium szintre viszont szükség van jelen szakaszban ugye, ezért a már majdnem elfelejtett Bionova PK13-14-el oldottam meg a K szintet.

A recept most így néz ki:

Agri4-MgSO4-PK13-14
0,5g/l-0,5g/l-1ml/l

40-90-220-0-65-60

Csapvízzel+foszforsavval(~0.2ml/l)+h2o2:

48-105-220-75-80-60

EC: 1.8
Ph:~6.0
Rh:~50%
Hőmérséklet: 28-29 fok

Tankcserét már nem tervezek, csak utánpótlást a hiányzó oldathoz minden este. A beszerzett ona géllel illetve más illatosító alkalmatosságokkal a szagot hellyel-közzel sikerült elfedni, de azért ha valakinek ismerős a jellegzetes illat, ki érzi belőle! Túl sokáig már nem akarom húzni ezt a kört, terveim szerint valahol 65-70 nap között levágom őket! Utána hagyom szépen őket, hogy lassan megszáradjanak aztán mennek is az üvegekbe! Tippem a súlyra, hogy mennyi lesz egyáltalán nincs, még kb-ra se! Reménykedek benne, hogy a következő 2 hétben azért még meghíznak szépen! Ami biztos, az az, hogy a gyári dwc potban lévő 1 növény fogja az össz súly 3/4-ét adni! Sokkal szebb mint a másik kettő ami közös potban van! Ez valszeg a trainingnek köszönhető, illetve talán a fényből is kicsit többet kap az amelyik egyedül van.

picture.php

View image in gallery



 

Charass

Active member
61. nap

61. nap

Hoztam pár képet frissítés gyanánt. Sok minden változás nem történt amiről szót kéne ejtsek. Oldat nem változott, csak higítottam 1.5 EC-re, már ez lesz a végéig, ami most már maximum 1 hét a mai naptól! Flush nem hiszem, hogy lesz!

Hagynám még egy hetet ha lehetne, de egyre melegebb van este is, illetve tovább van esténként krikitus meleg és már láthatóak a foxtail jelei egykét csúcson!

Azt reméltem, hogy ennél picit jobban bevastagodnak mostanra, na nem sokkal csak egy hangyabrényivel. De inkább csak tömörebbek lettek(ennek is örülök!) Gyantára nincs panaszom, rengeteg van! Próbáltam most lámpakapcsolás előtt 10 perccel led lámpát odaállítva fényképezni, hátha tudok kicsit jobb, részletgazdagabb képet lőni mint eddig, sima vakuval.

1 hét múlva, vagy ha előbb elkap a lendület akkor pár nap múlva jövök a szürettel!

Peace



 
Last edited:

Charass

Active member
!!!FINISH!!!

!!!FINISH!!!

Megtörtént tegnap este a szüret. Hát elöljáróba annyit mondanék, hogy számomra csalódás a végeredmény mennyisége! Nem mértem nedvesen, feleslegesnek tartom... Csak ránézésre gondolom, hogy elég karcsú a mennyiség! Majd jövő héten mérek ha megszáradt!

Na de akkor pár szót ejtsek a szüretről is ne csak picsogjak, hogy kevés lett:

Szüret előtt két nappal kihúztam a lámpát, kaptak 48 óra sötétet. Ez leginkább csak amiatt volt, mert hirtelen el kellett menjek 2 napra itthonról, és a lámpa is már csak fűtött "feleslegesen" szerintem. Plusz nem volt itthon senki, aki vizet pótolt volna vissza a lámpa hőjének párolgása miatt. Sajnos így is a nagyobbik növény megitta teljesen a vizet mire hazaértem szüretelni, eléggé össze is volt már esve ahogy láthatjátok a képen, jó szar is volt így megtrimmelni!

A HPS alatt egész más virágok születtek ahogy én megtudom mondani. Közvetlen a lámpa alatt lévő csúcsok nagyon gyantásak, és elég hamar érett állapotba is kerültek, az első ledes körhöz képest! Viszont a CT miatt, meg a szekrény formája miatt a fény terülése nem volt a legjobb sajnos. Valóban be kellett volna valahogy tömködni mellé a ledeket is két oldalra, de hát így is elég meleg volt már ha ment a fény!

Minőségére szerintem nem lesz panaszom, mert látszatra is elég durva! A mennyiség meg hát sajnos most nem lett a legjobb szerintem, de ez is majd jövő héten fog kiderülni!

Következő kör valszeg csak ősz közepe felé várható, valószínűleg az már sátorban, ledekkel, hps-el együtt, valszeg kókuszban, nagyobb tőszámmal!

Köszi a kitartó figyelmet srácok, jövök majd száraz súllyal, meg egy két közeli képpel ha megszáradtak!

Peace!





 

Charass

Active member
Mára csontra száradtak. Meg is történt a mérlegelés! Megint kishitű voltam úgylátszik! Ez a szemre becsülgetem téma, nem nagyon megy nekem! Nyilván boldogabb lettem volna ha bekúszik ez a szám 200 fölé, közelebb kerülve a g/w-hoz. De végülis annyira csalódott mégsem vagyok mint napokal ezelőtt!

A vége: 164G

Nyilván ez még egy minimálisan csökkenni fog, most hogy beüvegeltem őket és nyitogatom szorgosan mindegyiket.

Ami megzavart szüretkor és kevésnek gondoltam, az szerintem amiatt van, hogy a LED alatt is elég tömör virágszerkezet keletkezett, de most a HPS alatt még tömörebbek lettek! Gyantamennyiséggel, hatással végtére is elégedett vagyok!

Köszi a figyelmet mégegyszer srácok! Ha lesz kedvem, írok majd valamikor egy összefoglalót megint, hogy mik a tapasztalatok/meglátások. Ősszel érkezem valószínűleg egy újabb körrel, de most már más strain(ek?)-el!

Peace





 

Charass

Active member
Köszi az elismerést! :) Igyekeztem rendesen vezetni, elég részletekbe menően( néha talán túlságosan is :D ), hátha hasznára válik majd valakinek a jövőben!
 

Charass

Active member
Köszi szépen! :) Sokat segítettél, hogy ez így összejöjjön! Szóval Neked legalább akkora respect! :tiphat:
 

Dapk

Active member
Veteran
Akkor már én is, grat, így kell ezt csinálni! -kivéve az elutazok 3 napra úgy hagyom dolgot :D
 

Charass

Active member
Köszönet! :) Remélhetőleg következő körrel már közelebb kerülök a hőn áhított g/w-hoz. Ja, hát ha nem lett volna életbevágó a dolog akkor nem tettem volna, de sajnos nem volt választásom. Nyugi én is vertem a fejem a falba mikor hazaértem és benéztem a szekrénybe. :D
 

hobbi ur

Active member
engem is tévesztett már meg az előzetesen vizet vesztett növény nyers tömege, elég vicces
szép munka grat
 
Top