What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS - Northern Light - LED - DWC

Charass

Active member
Ma az összes kötést át kellett helyeznem mert eléggé megindult a napokban. Arra lettem figyelmes, hogy a levelek eléggé "izzadtak". Gondolom ez a párologtatás miatt van, illetve attól, hogy hatalmas az összefüggő bozót. Egymáshoz ér nagyon sok levél, nincs szellőzés. Ennek okán bármennyire is nem akartam nagyon bántani már, leszedtem némi levelet! Nem bizonyult elégnek, de túlzásba sem akartam vinni de végül leszedtem még néhányat. Átkötöztem,eligazgattam és ez lett a végeredmény:
(Szerintem egész pofás! Már meg sem számoltam hány top van, de elég sok!)


picture.php

View image in gallery


Kérdés: Most kis túlzással a szekrény 1/3-át tölti meg a zöld felület. November 1-re érek 12/12-be. Szerintetek ha ebben a tempóban halad ahogy az elmúlt 3 napban akkor optimális lesz a méret? Ki akarom használni az utolsó négyzetcentit is ha lehet, de túl sem akarom növeszteni mert 70 centinél nem lehet magasabb! Mit gondoltok?
 
W

wildkender

én alapban nem hiszek a fokozatos fény csökkentésben. szerintem érdemes egyből átkapcsolni és akkor 7-10 nap múlva már láthatóan virágzik és még akkor is rengeteget nő. szerintem így túl lesz növesztve ha novemberre éred el a 12/12-őt.

szép egyébként, most ráéreztél a tápozásra. ami rossz hír, hogy azt a rengeteg belső kis hajtást, majd mindet le kell vágnod vagy elhalnak majd maguktól a fény hiány miatt, amikor elkezd majd virágozni és a nagy toppok elkezdenek nőni felfelé, azok a kicsik meg majd maradnak alul, árnyékban.
 

Charass

Active member
Igen tudom, hogy nagyon sokan vagytok így a 12/12-vel. Sokat olvastam róla, több naplót néztem hasonlóról. De ami végleg meggyőzőtt a dologgal kapcsolatban az Son of Soil egyik posztja:

"Na, akkor én is leírom a tapasztalataimat. Kezdem a megfigyelésekkel, mert szórakozgattam ezzel, egy azonos anyáról szedett klónokról lesz szó.
Napi 15 perces csökkentés: 24 nap alatt érsz 18 óráról 12-re. Mikor elértél a 12/12-es fázishoz 2 nap után már látható a virágzás, tobzódnak a pistillek.
Napi 30 perces csökkentés: 12 nap alatt érsz 18 óráról 12-re. Mikor elértél a 12/12-es fázishoz 5 nap után már látható a virágzás, tobzódnak a pistillek.
Napi 60 perces csökkentés: 6 nap alatt érsz 18 óráról 12-re. Mikor elértél a 12/12-es fázishoz 10-12 nap után már látható a virágzás, tobzódnak a pistillek.
Napi 6 órás csökkentés: 12-14 nap után látszik a virágzás kezdete rendesen.
Csak egy fajtával próbálgattam, szóval ez nem szentírás.

Mit is kéne kiinduló pontnak venni? Természetesen azt, amikor elkezded az órákat csökkenteni. Miért? Mert akkor jött az elhatározás, hogy te most virágoztatni akarsz.
Scrog/lst/faszomtudjamégmi: A 15 perces napi állítást ajánlanám, mert ha nincs meg a kívánt méret, kinézet, meg tudsz állni pár napra, majd folytatod a procedúrát.
Sog: Azonnali átcsapás, vagy rögtön gyökeresedés után mehet 12/12 alá.
"

Nyilván nem szentírás, és sok összetevős a dolog, lehet, hogy csak az ő adott rendszerében működött így kizárólag azzal a fajtával, de ez a csávó nem szokott faszságokat írni, az összes posztját többször olvastam már. No, távol álljon tőlem, hogy felszopót játszak, de látszik minden hozzászólásán, hogy erősen vágja a témát a fickó! No meg ezzel a módszerrel elvileg közel sem nyúlnak akkorát a növények a hirtelen visszaesett nappali órák számával. Vagy ez csak legenda volna?

Amit a hajtásokról mondasz viszont elgondolkoztatott! A tervem amúgy egy háló beiktatása a napokban, és a toppok amik körbe vannak szeretném még jobban oldalra kihúzni amennyire csak lehet, illetve lenntartani. Így is takarnák a belső hajtásokat?
 
W

wildkender

jaja, takarni fogják, túl sűrű. én csak a toppokra koncentrálnék és azokat rendezném katonás sorokba, a vékony hajtásoktól ne várj sokat.
 

Charass

Active member
Up.

Up.

A kötözés már lehetetlenné vált, ugyanis nincs már mihez húzzam a topokat. Ennek okán összefabrikáltam egy hálót/rácsot amit belógattam fölé.

Még 8 nap van November 1-ig, pont elérem a 12/12-őt adddigra! A növekedés mértékét nézve, szerintem be fogom tudni teríteni az egész hálót, ha nem is ezalatt a 8 nap alatt, akkor virágzás első pár hetében!

Egyelőre maradt ez a tömzsi jelleg, nem nyúlik!

Már napi 2-2,5 liter folyadékot kell visszapótoljak. EC 1.6 változatlan. PH sem változik szerencsére 5.5-6.0 között van folyamatosan.



 

Charass

Active member
Köszi! ;)

A másik NL még mindig a gyapotkockában pihen. Egy másik fény alatt van 18/6. Mivel a terv, hogy a lehető legkisebb méretet tartsam vele, amíg ez nincs kész ezért toppolgatom folyamatosan és kapott egy MainLine traininget is, bár elég későn.
 

Charass

Active member
12/12

12/12

A mai naptól 12/12-ben van! EC 1.8 A ph-val viszont küzdök most először! Egy hete kb, rettenetesen savasodik az oldatom. Beállítom 5.5-6.0 közé és másnap estére már 4.0 körül van! Nem jövök rá egyszerűen, hogy mi okozhatja, de 2 nap és tankcsere, megpróbálok lúgosabb oldatot keverni hátha akkor nem megy ilyen alacsonyra a ph érték! Viszont a növényen egyelőre semmi jele a ph gondoknak:





A másik NL: Őt végül nem raktam be virágozni, a következő kört kicsit gyorsabban szeretném végig vinni mint ezt, a sok bénázásom nélkül az elején. Szóval, tréningelem egy másik szekrényben addig amíg a nagyobbik le nem virágzik, és utána rögtön megy be a helyére egyből 12/12 alá!

 

Charass

Active member
Up.

Up.

Még mindig ph gonddal küzdök. Dapk segítőkész tanácsait megfogadva, volt ma egy flush. Ph állított csapvízben volt 2 órát, hogy a gyökér letisztuljon kicsit. Majd átoperáltam a 18L-es potba, friss oldatba, a foszforsavat kihagytam a képletből teljesen. Óránként mérek egy ph-t, hogy megy e lejjebb, vagy mégis korrigálnom kell-e.
A H2O2 pedig beszerzés alatt!

Csináltam egy képet a gyökérről, de eléggé csalós. Mint mondottam korábban a tápomtól alapból sárga lesz az oldat, a gyökér is átvette már korán ezt a színt. Illetve a 2700K színű fény alatt még sárgásabbnak tűnik. Ezt figyelembe véve szerintetek mégis csak kezdődő root rot-al állok szemben?

Sajnos a hálót amit szerkesztettem tapasztalat híján kicsit túl nagyra csináltam, pontosabban nem elég sűrű. Kisebb négyzeteket kellett volna hagynom. Dróttal néhány helyen rá kell segítsek!


Dobok be két képet a pakkos magból keletkezett növénykéről is. Eléggé küzdöttem az életéért az utóbbi hetekben a szar semmilyen közegnek köszönhetően amibe hirtelen beleültettem mikor még azt se tudtam, hogy lány lesz-e. A sima tőzeg a locsolásoktól szépen összetömörült és volt emiatt túltáp,túllocsolás, lámpával megégetés stb. Átkellett ültetnem amúgy is, hogy egyáltalán némi esélye legyen, így a nem használt dwc kosarába ültettem, hogy gyorsabban kiszáradjon a közeg. Most kezdi összeszedni magát, bár még eléggé véres a torka szegénynek.

 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a rothadásnak jellegzetes szaga van, nyálkás a felszíne a gyökérnek ilyenek, van elhalt rész is általában ...
 

Charass

Active member
Ezeknek semmi nyoma. Reméljük így is marad. Mindenesetre beszerzem ma a H2O2-őt ártani nem árthat gondolom. Kösz, hogy ránéztél! ;)
 

Charass

Active member
Update.

Update.

Beszereztem a H2O2-őt, 12%-os. A ~18 liter oldatomhoz, kezdésnek 6ml peroxidot raktam. Kiszámolom a kalapos recept szerint meddig mehetek fel pontosan, és fokozatosan építem felfelé. Az 550L/H-s pumpa vagy holnap, vagy hétfőn jön, az airdiskekkel, airstone-al, és megy be a 110L/H-s mellé!

A növény szépen növekszik a ph gondok ellenére, amit most már majdnem biztosan gyökérgond okoz! Figyelembe véve az alulméretezett pumpát, a kicsi airstone-okat ami van, és a 21 fokos oldatot.

Holnap tankcsere lesz, valószínűleg egy flush is! Jelenleg 1.8 EC van belőve neki. Volt már 2.0 is égés nem volt, viszont mikor a ph gondok jelentkeztek kicsit visszább vettem félve, hogy a gyökéren felhalmozódott sók miatt van.
Kérdés:Mehet szerintetek a 2.0 a tankba holnap ismét, vagy maradjak az 1.8-nál? Most már PK 13-14-el kiegészített oldatot kap.




 

Charass

Active member
Up.

Up.

Megkapta ma reggel az 550L/H-s légpumpát airdiskel, airstone-al. Már most vannak új hófehér gyökerek! :woohoo: Kapja a peroxidot is napi rendszerességgel! Itt újra meg kell köszönjem Dapk-nak a peroxid és az erősebb pumpa ötletét! Ezzel megmentette a plantom életét!

Volt egy tankcsere 3 napja. Feles oldatot kapott. EC 1.0 és a magától elsavasodás miatt foszforsav nem ment bele. A sima 8-as ph-t öntöttem be a tankba, így van 3 napja fél értéket csökkent ezalatt, szóval szerintem visszatérek a savra is következő cserekor, illetve emelem az EC-t. Már PK túlsúlyos tápot kap.



 

Charass

Active member
Up.

Up.

Szomorú volt a tegnapi nap a kertemben. Nem figyeltem eléggé a pakkos növényt és nem vettem észre a banánokat rajta. Már egy hete nagyon filóztam, hogy mitől barnulhatnak a pistilek az NL-en, hát ettől sajnos. Három darab kinyílt pollentokot találtam, a növényt eltávolítottam a boxból!

Három nap híján ma vagyunk egy hónapja 12/12-ben. EC jelenleg 2.0
Mivel az alaptápom 6-4-6 pk 13-14-el kiegészítve ezért a magas nitrogén szint miatt nagyon leveles, nem győzöm leszedni őket! És gondolom ez így lesz a végéig a nem túl jó arányú tápom miatt?!

A ph végre konstans(~6.0)! Rengeteg új hófehér gyökér jelent meg azóta! Értékeli a peroxidot és az erős pumpát!

A grow schedule az adott szakaszhoz 4ml PK 13-14-et ír a 30ml supermixhez (~1.7-1.8 EC csapvízzel) Nem szentírásként kezelem, de van legalább egy minta. A macro és micro elemek miatt tartanom kell nagyjából az arányt a supermix-el is de azt sem akarom, hogy a kevés PK miatt ne hízzanak a bugák. Elég lehet szerintetek ha kb követem a táblázatot? Nyilván csak hozzávetőlegesen inkább csak az arányokat nézem, az ec mérőre hagyatkozom elsősorban!



 
Last edited:

Charass

Active member
:D Az a baj, hogy magamnak szántam az egészet! :D De ha nem lesz tele maggal, nem igazán fog zavarni. Csak volt már olyan outos növényem amin több volt a mag mint a szívni való! :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ja. de ha beporozta a 70% akkor szopás eléggé, nem nagyon fog újabb réteg bibéket hozogatni, ha már megvan a következő generáció..
 

Charass

Active member
Tehát az energiát akkor a magképzésre fordítja és közel se lesz annyi/akkora buga mint szeretném erre célzol? Vagy rosszul értelmeztem?
 

Charass

Active member
Na ez most kellően lelombozott. A növény kb felén lévő bugák úgy néznek ki ahogy az utolsó képen! Van olyan csúcs amin csak 1-2 barna pistil van. Viszont abból van több amin a bibeszálak ~1/3-a barna. Nagyon beszoptam szerinted?
 
Top