What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blueberry/150W MH-HPS/Wilma pot/Coco

W

wildkender

ez a szilikon miért jó és milyet használsz, milyen adagolással?
 

dev.

Well-known member
Ezt használom, a gyárilag előírt adagolást betartva. Mint ahogy már írtam, 10ml/20l. Aranyárú, tehát senkinek nem ajánlom, de azért ez, mert nem vitt utam a vegyszerbolt fele. Inkább hozzácsaptam egy rendeléshez, egyébként jóval olcsóbban kikeverhető. Amit a videóban hallasz kb. igaz rá, én főleg penész ellen alkalmazom. Még ha ez a fajta nem is annyira érzékeny rá, nem akarom mégegyszer úgy beszopni, mint az előző körben.
 
W

wildkender

köszi a linket, a Growth Technology azért egy megbízható cég.

am mi ebben a drága, 1 liter 3-4000 Ft?

honnan lehet rendelni?

(ezt aztán érdemes lehet jól kiflösshhölni lol, a liquid silicon = folyékony műanyag)
 

Dapk

Active member
Veteran
ez a szilikon miért jó és milyet használsz, milyen adagolással?
annyi ideje szövöd az összesküvéseket a kqr-ről, hogy a lényeg elmegy a füled mellett: KÁLIVÍZÜVEG!!! -oszt 100-ad annyiból ugyan ezt kapod/jóval töményebben/ /pozitív hatása, a szövetekre van -vastagabb szár, erősebb levelek, kevésbé szeretik a szívógatók és kevésbé hajlamos gombásodni -ettől persze a C+ még fog :D
 
W

wildkender

hát nemtudom, nekem annyira nem szimpatikus, hogy szilikon implantátummal tuningoljam a nőstényt.

nem változtatja ez meg az ízét vagy az égési tulajdonságait? esetleg nem egészségtelen szilikont szívni?
 

dev.

Well-known member
köszi a linket, a Growth Technology azért egy megbízható cég.

am mi ebben a drága, 1 liter 3-4000 Ft?

honnan lehet rendelni?

(ezt aztán érdemes lehet jól kiflösshhölni lol, a liquid silicon = folyékony műanyag)

Nem viselhetetlen összeg, de nem szeretek a vízért fizetni.

Grínszpészről rendeltem.

A marketing szerint a növények számára ez is fontos anyag, csak a hidró-komplexekből általában kimarad. Ebből kiindulva szerintem egészségre nem lehet túl sok befolyása. De ez számomra még mindig nem bizonyított, csak marketing.
 

Dapk

Active member
Veteran
hát nemtudom, nekem annyira nem szimpatikus, hogy szilikon implantátummal tuningoljam a nőstényt.

nem változtatja ez meg az ízét vagy az égési tulajdonságait? esetleg nem egészségtelen szilikont szívni?
Ha ésszel tolod nem basz oda semminek /de erről van itt vmi topic is... /edit3: a faszántos "bio" talajok is teli vannak szilikátokkal
 

Solon

Well-known member
Ha ésszel tolod nem basz oda semminek /de erről van itt vmi topic is... /edit3: a faszántos "bio" talajok is teli vannak szilikátokkal

Te most komolyan chromot akarod meggyőzni? Azt a személyt, aki a silicon angol szót szilícium helyett szilikonnak honosított jelen esetben. Szerinted, ha a természettudományok kicsinyes, önző, emócióktól mentes világában ilyen rosszul igazodik el, sikerrel járhatsz?


Én azt mondom, ne álljunk meg a szilíciumnál, ami egy igen gyakori elem a termőföldekben, szilikát formában jól is hasznosítható a növények számára, nézzük meg a többi mérgező elemet is.
Foszfor, ez egy igen mérgező anyag, a növény táplálkozása során rengeteget vesz fel ebből a mérgező anyagból, ne egyetek növényt, mert meghalhattok. Foszformérgezés mond valamit? Ha több blikket olvasnátok, sokkal jobban képbe lennétek.
Kálium, huhh ha ezt befecskendezed egy embernek, azonnali halállal jár, szóval füvet ne toljatok intravénásan.
Nem írom végig, hosszú lenne, a növények rengeteg mérgező anyagot hasznosítanak táplálkozásuk során, szóval ne szívjatok füvet, mert meghaltok!!!




Nem csak itt érdemes szétnézni, hanem a mezőgazdasági ágazattal foglalkozó tudományos publikációk között is, találni érdekes dolgokat, pl. uborka esetében, hogy vált ki bizonyos fokú rezisztenciát gombás betegségekkel szemben, aztán lehet, hogy ezeket a diplomás zsidógyíkemberek írják és csak meg akarnak ölni minket. Tedd fel a kérdést magadnak! Ha használnál kálivízüveget, Soros nevetne, vagy sírna? A döntés rajtad áll!
 
W

wildkender

ebben érzek némi iróniát... :D
Te most komolyan chromot akarod meggyőzni? Azt a személyt, aki a silicon angol szót szilícium helyett szilikonnak honosított jelen esetben. Szerinted, ha a természettudományok kicsinyes, önző, emócióktól mentes világában ilyen rosszul igazodik el, sikerrel járhatsz?


Én azt mondom, ne álljunk meg a szilíciumnál, ami egy igen gyakori elem a termőföldekben, szilikát formában jól is hasznosítható a növények számára, nézzük meg a többi mérgező elemet is.
Foszfor, ez egy igen mérgező anyag, a növény táplálkozása során rengeteget vesz fel ebből a mérgező anyagból, ne egyetek növényt, mert meghalhattok. Foszformérgezés mond valamit? Ha több blikket olvasnátok, sokkal jobban képbe lennétek.
Kálium, huhh ha ezt befecskendezed egy embernek, azonnali halállal jár, szóval füvet ne toljatok intravénásan.
Nem írom végig, hosszú lenne, a növények rengeteg mérgező anyagot hasznosítanak táplálkozásuk során, szóval ne szívjatok füvet, mert meghaltok!!!




Nem csak itt érdemes szétnézni, hanem a mezőgazdasági ágazattal foglalkozó tudományos publikációk között is, találni érdekes dolgokat, pl. uborka esetében, hogy vált ki bizonyos fokú rezisztenciát gombás betegségekkel szemben, aztán lehet, hogy ezeket a diplomás zsidógyíkemberek írják és csak meg akarnak ölni minket. Tedd fel a kérdést magadnak! Ha használnál kálivízüveget, Soros nevetne, vagy sírna? A döntés rajtad áll!
 

what_can_there

Well-known member
Szerintem az a legfontosabb, hogy a Soros ne vessen a v[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]é[/FONT]g[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]é[/FONT]n, mert vetni az elej[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]é[/FONT]n kell, a v[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]é[/FONT]g[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]é[/FONT]n pedig aratni.
 

hobbi ur

Well-known member
fú télleg vazelin? na az se jobb. soros meg arat az elején, meg a végén is, de csak addig míg agyon nem csapják :)
 

dev.

Well-known member
2. nap

Na átcsaptam őket 12/12-be. Továbbra is napi 2x etetek, kaja és fény a következő 10-14 napban még mard, LST pedig most lesz érdekes igazán. A kis növény teljesen helyrejött, az új hajtások már gyönyörűek. (kippkopp)
Párásítást már nem igazán nyomom, így is 45-60% között mozog.
 

Attachments

  • SDC10652.jpg
    SDC10652.jpg
    86.4 KB · Views: 30
A

acdc

2. nap

Na átcsaptam őket 12/12-be. Továbbra is napi 2x etetek, kaja és fény a következő 10-14 napban még mard, LST pedig most lesz érdekes igazán. A kis növény teljesen helyrejött, az új hajtások már gyönyörűek. (kippkopp)
Párásítást már nem igazán nyomom, így is 45-60% között mozog.
:tiphat:
 

dev.

Well-known member
7. nap

Lassan kibasszák a sátor oldalát, nyúlnak mint az állat. Húzogatni már nem igazán tudom őket, scrop napi feladat. Remélem azért elég lesz a hely felfele. Pinaszőrök már látszanak, de nem tudok olyan fasza makrót, fos a kamera. Utolsó tankcserekor emeltem a silicon-t 15ml/20l-re, mivel a tank utántöltésekkor nem szoktam adni. Nem igazán szaglanak, szénszűrőt még nem igényel.
EC-t mostmár tolom 1.5-1.6 fele, mert úgy látom igénylik.
Most, hogy a lomb miatt nem szárad a kókusz teteje, fehér penész foltok kezdenek fejlődni. Arra gondoltam, enyhén lefújom a közeg tetejét valamiféle gombaölővel. Mondjuk Topsin. Valaki alkalmazott már hasonló kúrát?
 

Attachments

  • SDC10657.jpg
    SDC10657.jpg
    81.8 KB · Views: 28
  • SDC10665.jpg
    SDC10665.jpg
    77.1 KB · Views: 29
Last edited:

dev.

Well-known member
13. nap

Lassan elfogy a hely, remélem már nem nyúlnak nagyon. Alulról sárgulnak, szeretnek kajálni. Ennek megfelelően EC 1.6-1.7 között. Nem igazán pamacsosodnak még. Fura, a mazar ilyenkor már bogyósodott. Bár a szaguk még nem indokolta, beraktam az újratöltött szénszűrőt, meg egy Vents TT 125 ventit. Kényelmesen befért, mintha ide tervezték volna. Ez már faszán kihúzza a meleget, még jócskán dimmelve is.
 

Attachments

  • SDC10724.jpg
    SDC10724.jpg
    90.3 KB · Views: 31
  • SDC10711.jpg
    SDC10711.jpg
    84.4 KB · Views: 32
  • SDC10709.jpg
    SDC10709.jpg
    84.2 KB · Views: 30
  • SDC10821.jpg
    SDC10821.jpg
    61.1 KB · Views: 27

dev.

Well-known member
15. nap

Tegnap, azaz a 14. napon megkapták a HPS-t, a locsolást pedig napi 3x45 percre állítottam. Jönnek a már hiányolt pamacsok is. Mára nem nyúlt olyan mértékben mint idáig, ami örvendetes, talán drasztikusabb beavatkozás nélkül is pont elférnek majd.
A héten, azaz a következő tankcserével változtatni fogok a tápoldaton. Körülbelül a 6. hetükig az előző körben már alkalmazott receptet kapják, azaz:

Agriplant4 - CaN - KNO3 - MgSO4
1 : 0.25 : 0.25 : 0.25
+ 15ml/20l 6%-os kálium-szilikát

Ettől csak valamilyen hiány esetén térek el. EC jelenleg 1.7-1.8 között mozog, ez egyelőre nem fog változni. Pontos pH-t sajna már nem tudok mérni, az új mérő már úton van, úgyhogy jelenleg az ingadozó ceruzára, lakmuszpapírra, csepegtetős tesztre, meg tapasztalatra hagyatkozom.
Szoknyájukat már enyhén felnyírtam, meg egyébként is dobálják. Ha kicsit bedagadnak, és megállnak a nyúlásban, kapnak egy levelezést is.
 

Attachments

  • SDC10766.jpg
    SDC10766.jpg
    95 KB · Views: 36
  • SDC10751.jpg
    SDC10751.jpg
    73.1 KB · Views: 42
Last edited:
Top