What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blueberry/150W MH-HPS/Wilma pot/Coco

thcgecco

Active member
Vegre elmegy , de Flo ra én leölném a macskát és beletenném azt is a tartályba, szerintem sokat dobna a száraz súlyon. De ez én vagyok, remelem te sokkal megfontoltabb vagy l.
 

dev.

Well-known member
Megejtettem az első tankcserét, EC-t 1.2-re emeltem, táp arányaiban változatlan. Eddig jól érzik magukat, méretkülönbségek azért lesznek, azt már most látom.

Csináltam egy kis tesztet, 1 óra csepegtetéssel, egy növény alatt, ~500ml drén keletkezett, úgyhogy eddig a napi 1x locsolás megfelelőnek tűnik. Ha a drén mennyisége 30% alá esik, jöhet a napi 2x. (Egy tüske úgy 850ml/h körül mozog.)
 

Attachments

  • SDC10737.jpg
    SDC10737.jpg
    79.4 KB · Views: 20

dev.

Well-known member
Azóta hogy emeltem eltelt pár nap, nekem nem tűnnek túltáposnak, nőnek mint állat, szóval remélem nem lesz igazad. :) Néhány mutáció felfedezhető, de ezek már szinte kezdetektől látszottak, úgyhogy betudom a thai vonalnak. A jobb alsó növi elég nyúlánk lesz, nála agresszívabb LST-t fogok alkalmazni, másik három méretben hasonló, de egyik sem egyforma. Párát próbálom 60% fölött tartani, de persze nem egyszerű, mert ebben a melegben sokat kell szellőztetni. Tankban csak az oldat mennyisége változott, pH és EC nem, szóval talán eltaláltam az igényüket.
 

Attachments

  • SDC10792.jpg
    SDC10792.jpg
    90.7 KB · Views: 20
  • SDC10753.jpg
    SDC10753.jpg
    82.8 KB · Views: 20
  • SDC10772.jpg
    SDC10772.jpg
    76.9 KB · Views: 28
  • SDC10771.jpg
    SDC10771.jpg
    70 KB · Views: 28
Last edited:

ZoldOvezet

Active member
Azóta hogy emeltem eltelt pár nap, nekem nem tűnnek túltáposnak, nőnek mint állat, szóval remélem nem lesz igazad. :) Néhány mutáció felfedezhető, de ezek már szinte kezdetektől látszottak, úgyhogy betudom a thai vonalnak. A jobb alsó növi elég nyúlánk lesz, nála agresszívabb LST-t fogok alkalmazni, másik három méretben hasonló, de egyik sem egyforma. Párát próbálom 60% fölött tartani, de persze nem egyszerű, mert ebben a melegben sokat kell szellőztetni. Tankban csak az oldat mennyisége változott, pH és EC nem, szóval talán eltaláltam az igényüket.

Szia dev
Azok a mutàciók valószínűleg tuti,hogy a Thai vonal miatt vannak..ugyan ezeket fedeztem fel az outos ogkon mikor előnevelésben voltak,elvileg Lemon Thai x Og Kush amiről beszélek.
 

dev.

Well-known member
Utolsó tankcsere óta ma kellett először hozzányúlnom, 8l vizet, plusz ennek megfelelő mennyiségű tápot visszatöltöttem. A legnagyobb növényt elkezdtem fektetni, a bal alsón pedig észrevettem egy érdekes mutációt. A csúcshajtás mintha zsákutcába futott volna, nincs meg a levél párja. Ilyet még nem láttam, kíváncsi vagyok mi lesz ebből. :D
 

Attachments

  • SDC10827.jpg
    SDC10827.jpg
    80.6 KB · Views: 25
  • SDC10835.jpg
    SDC10835.jpg
    100.7 KB · Views: 21

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
annak a mosolya sem természetes..
láttam olyat, ami konkrétan topolta magát 4. szintnél, mintha lehegesztették volna
 

dev.

Well-known member
annak a mosolya sem természetes..
láttam olyat, ami konkrétan topolta magát 4. szintnél, mintha lehegesztették volna

Ez is pont olyannak néz ki, de szerencsére már van néhány oldalhajtása. Gondolom majd vmelyik átveszi a szerepét...
 

Brain.storm

Member
Ez is pont olyannak néz ki, de szerencsére már van néhány oldalhajtása. Gondolom majd vmelyik átveszi a szerepét...

Nekem is volt egyszer ilyen növényem amelyik toppolta saját magát. Azt hiszem egy Wappa volt.
Szóval a lényeg, hogy most fogadást mernék rá kötni, hogy ez a kis Chernobyl szökevény lesz neked a 4-ből a legjobban termő és legpotensebb fenó. ;)
 

dev.

Well-known member
Ennek én már nem sok esélyt adok... Levettem az öntözésről tegnap, hátha túllocs, de azt hiszem nem itt van a probléma elásva. Már az egyik oldalhajtás is toppolta magát, szóval itt valami evolúciós zsákutca nyögdécselését láthatjuk. Azért még reménykedem.
Megvan még az ötödik BB, de mivel csak az ablakban volt hely neki nagyon szétnyúlt, meg le is van maradva hozzájuk képest, meg le is kéne áztatni a gyökeréről a light-mix nagy részét. Szóval most kicsit tanácstalan vagyok.
 

Attachments

  • SDC10828.jpg
    SDC10828.jpg
    102.6 KB · Views: 29
  • SDC10826.jpg
    SDC10826.jpg
    88.8 KB · Views: 32

dev.

Well-known member
Szépen halad a legnagyobb növényen az LST, szerintem toppolni sem fogom, a két hátsónál viszont tegnap megejtettem. Oldalágaikat majd kihúzom az edény szélére, hogy jól szétnyíljon. A beteg növénykén némi javulást vélek felfedezni, de ezt még korai lenne kijelenteni. Locsit ma kapott először. Felfedeztem némi Mg hiányt is, de a tegnapi tankcsere során 1.4-ig emeltem az EC-t, szóval várok még a keserűsó arányának emelésével.
A wilma rendszer eddig nagyon tetszik, könnyű elfelejteni, hogy van egyáltalán kertem. Néha korrigálni kell az oldatot, de a teendők listája ebben kb. ki is merül.
 

Attachments

  • SDC10849.jpg
    SDC10849.jpg
    103.6 KB · Views: 29
  • SDC10852.jpg
    SDC10852.jpg
    105.7 KB · Views: 30
Last edited:

dev.

Well-known member
Ma ismét csináltam egy "drén tesztet", macskapisányi volt a túlfolyás, úgyhogy innentől napi 2x1óra csepegtetés. Az első lámpakapcsoláskor, a második 9 órával utána.
 

dev.

Well-known member
LST meg SCrop megy ezerrel, a beteg növi is javulgat, kapott egy kevés tiszta vizes kúrát. Őt asszem nem fogom nagyon basztatni a tréninggel. :)
Tetszik ahogy halad a kert, az eltérő tápanyag igények azért mutatkoznak. Hónap végére át kell állítanom őket virágzóra, ha így folytatják nem fogom korainak érezni a kapcsolást.
 

Attachments

  • SDC10856.jpg
    SDC10856.jpg
    97.6 KB · Views: 24
  • SDC10865.jpg
    SDC10865.jpg
    96.3 KB · Views: 26

ZoldOvezet

Active member
LST meg SCrop megy ezerrel, a beteg növi is javulgat, kapott egy kevés tiszta vizes kúrát. Őt asszem nem fogom nagyon basztatni a tréninggel. :)
Tetszik ahogy halad a kert, az eltérő tápanyag igények azért mutatkoznak. Hónap végére át kell állítanom őket virágzóra, ha így folytatják nem fogom korainak érezni a kapcsolást.

Gyönyőrű dev! :) jó látni ilyen szép kertet..figy már a kis csaszi növény,aki már nem is olyan csaszi kicsit N hiányos nem? bár gondolom ez a sima vizes kúra hatása. :)
 

dev.

Well-known member
Gyönyőrű dev! :) jó látni ilyen szép kertet..figy már a kis csaszi növény,aki már nem is olyan csaszi kicsit N hiányos nem? bár gondolom ez a sima vizes kúra hatása. :)

Köszönöm. Igazából nem vagyok benne biztos, hogy mi van vele. Mivel az elejétől ilyen, meg az összes mutáns valamilyen szinten, szerintem genetika. Van aki szerint túltáp. Locsolás alatt szoktam rá csorgatni pár deci sima, pH állított vizet. Mostmár remélem összekapja magát.
 

dev.

Well-known member
Mg hiány jelentkezett itt-ott, így a tegnapi tankcserekor változtattam az oldaton:
Agriplant4 - CaN - MgSO4
1 : 1 : 0.5

pH: 5.5 - 6.5
EC: 1.4

Elképzelhető, hogy a hiányt a szar pH okozza/okozta, mert kezd szarakodni a pH mérőm. Valszeg savasabb volt, mint amit mutatott. Megérkezett közben a szilikon is,úgyhogy kaptak 10ml/20l mennyiségben, 6%-os kálium-szilikátot.

Nagyon gondolkodom rajta, hogy pár napon belül átcsapom őket virágzóba, mert eléggé megugrottak. Már így is lesz hely problémám, előre látom. A pilács egyébként közvetlenül az arcukban van, csak a fotó kedvéért emeltem meg.
 

Attachments

  • SDC10900.jpg
    SDC10900.jpg
    85.9 KB · Views: 21
  • SDC10908.jpg
    SDC10908.jpg
    85.7 KB · Views: 25
W

wildkender

Mg hiány jelentkezett itt-ott, így a tegnapi tankcserekor változtattam az oldaton:
Agriplant4 - CaN - MgSO4
1 : 1 : 0.5

pH: 5.5 - 6.5
EC: 1.4

Ez gramm / literre kivetítve, hogy néz ki?

szerintem is lassan kapcsolhatod, mert úgyis nőnek még sokat a virágzás alatt.
 

dev.

Well-known member
Ez gramm / literre kivetítve, hogy néz ki?

szerintem is lassan kapcsolhatod, mert úgyis nőnek még sokat a virágzás alatt.

Agri4 - CaN - MgSO4 +Si
0.5g/l - 0.5g/l - 0.25g/l

Ennyi kell ehhez az EC-hez.
Szerintem vasárnap kapcsolok és faszán időben leszek, okt. közepére már befőttesben kell lenniük.
 
Top