What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Rastaman first time indoor

iwantmorebuds

Active member
En a helyedbe atflusholnem azzal az 5,8ra allitott tapis locsival oket. Mivel a ph nem volt jo nagy valoszinuseggel meg mindig az blokkolja a tapanyagfelvetelt. Plusz legyen a kokusz mindig nedves kulonben igyanez van. Ez csak az en velemenyem/tanacsom :)
 
Sajnos még mindig fentáll a probléma a javaslatotokra kiflusholom a kókuszt aztán még adok nekik egy másfél hét veget.. , szerintetek érdemes ezekkel még foglalkozni? Miben fogja a kárát látni ez az égés? közben párhumazosan készítem elő a kinti kört is az b-s virágföld perlit marhatrágya,hamarosan kikerülnek a csajok/fiúk.

Van itt minden mint a bucsuba ,kicsit szomorú vagyok,hogy elbasztam.
 

Attachments

  • IMG_4256 másolata.jpg
    IMG_4256 másolata.jpg
    107.2 KB · Views: 30
  • IMG_4258 másolata.jpg
    IMG_4258 másolata.jpg
    111.9 KB · Views: 30
  • IMG_4263 másolata.jpg
    IMG_4263 másolata.jpg
    105.1 KB · Views: 29
  • IMG_4265 másolata.jpg
    IMG_4265 másolata.jpg
    117.9 KB · Views: 30
  • IMG_4266 másolata.jpg
    IMG_4266 másolata.jpg
    126.2 KB · Views: 26

hobbi ur

Active member
jó minőségű föld-tőzeg/(akármiszar)-be ültetném át, ott szabadabban regenerálódhatnak, mivel ez most elég szélsőséges helyzetnek tűnik, (bár a 4 nappal ezelőtti képekhez képest javulónak látszik - ha még 4 nap oszt nem javul, menjen földbe. teremni fog az.)
 

what_can_there

Well-known member
Jo lesz az, de szerintem meg mindig alul vannak ontozve, legalabbis a kepeket folyamatosan teljesen szaraznak tunik a kozeg, a nagyobbakra nyugodtan raonthetsz 4-5 liter vizet, massziv tulfolyasig.
 
Köszönöm szépen ismét az építő jellegű hozzászólásokat! Javaslatotokra több vizet adtam nekik illetve flusholtem a kókuszt javulni látszanak határozottan ! Az új hajtásokra már nem terjed át 4 nappal ezelőtt még átterjedt. Pénteken fognak kikerülni a kinti versenyzők összekeveredtek eléggé,de lesz kint Bubba's gift is ő lehet el fog magosodni,no meg ak47 aki meg nem feminizált,mert figyelmetlen voltam a rendelésnél.. Ha egy növény kis korában nagyon szagos az még nem jelenti azt,hogy nő is lesz igaz,tehát ez alapján nem lehet arra hajazni,hogy ki lesz fiú? Javítsatok ki,ha tévedek.
Visszatérve a bentire nos szerintem 26-28 között lesz az átállás a kitűzött cél 200g körüli. Hamarosan kezdem a kötözést. Meg nem sokára indítom a kinti naplót.
 

Attachments

  • IMG_4314 másolata.jpg
    IMG_4314 másolata.jpg
    95.9 KB · Views: 32

Nokedlis

Member
Nem azért hogy beleszóljak de miért nem földben tolod az első benti kört? Még elég lenne mindig nekik a sima víz ekkora korukban táptalajban és akkor nix túlkalkulálás, egyszerűbb lenne az életed :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
mert a legnagyobb ökörség erre alapozni, utána ha átvált kókuszra, ugyanígy beszopja, nem visszafelé kell fejlődni, hanem előre. jól tette, hogy így kezdte.
csak azt nem tette jól, hogy a saját belátása szerint csinálja :D
 

iwantmorebuds

Active member
Csak semmi panik a kender koztudottan az egyik legenallobb noveny, szerintem is jol tetted hogy kokuszban kezdted, csak kovesd a tanacsokat, meglepodsz még :)
Siman told a magyobbaknak a locsit naponta, ha lehet minimalis tulfolyasig, nalad mivel egyszer ellett cseszve a kozeg, eleg fontos lenne. Ha latod hogy szarad a kozeg teteje azonnal loccs, elotte szepen megemeled a potot mien nehez, majd mikor tulfolyoig ontozted ujra megemeled na aztan van is egy hasonlitasi alapod. A lenyeg ha van gyokerzet a tulontozestol kell a legkevesbe felned. Ahogy itt is lelett irva vegulis egy kezi ontozesi hydro ez akarhogy is nezzuk folyadek meg abba köll!! ph legyen stabilan 5.8korul azt kesz csak etetni kell :)
 

Son of Soil

Member
Egyszer el lett cseszve? Nézted már a növényeket? Miért minimális túlfolyásig locsoljon? Illene egy 10% runoff-ot csinálni minden locsolásnál, hogy a runoff-ból lehessen olvasni értékeket. Ha száradt a teteje, csak akkor locsolni? Mi ez, föld? Na, ez így pont nem egy kézi locsolású hydro lenne.

Kókusznak a lényege:
-folyamatos locsolás, akár naponta többször is, hogy a közegben az ec és ph érték egyenletesen legyen tartva. Nem akkor locsolunk mikor száraz a teteje, alja, oldala, kisfaszomja, hanem minél gyakrabban, növény és közeg mérethez igazítva.
-Kókuszt perlittel kell keverni, legalább 10% kell bele, hogy a folyamatos öntözgetés miatt ne legyen gyökérfulladás, perlittel keverve a büdös életbe nem locsolod úgy meg, hogy ne maradjon levegős a közeg. Persze ezért cserébe sokkal gyorsabban szárad, mint egy földkeverék.
-ha mód van rá csepegtető tüskével locsolunk, mert akkor nem tömörödik a közeg semmit se, kevesebb közegellenállás a gyökérzetnek, levegősebb szerkezet.

Nem kellett volna az elején ekkora dézsába ültetni, ráért volna az később is, ha megnőttek. Egy kisebb közeget könnyebb kezelni, kevesebb vízzel be lehet állítani az elrontott ec-t, ph-t. Na és itt jön a szopós része, ha egyforma közegméret van , nagyjából egyforma méretű, fajtájú növényekkel, akkor lehet tálcára rakni őket és gyűjteni egybe az elfolyó vizet (itt jön a 30%-os szabály) és minden locsolásnál ec-t, ph-t mérni, időnként ki lehet szedni 1-1 potot és csekkolni külön is, nem mászott-e el valamelyiknél az ec, ph, megesik ez klónoknál is.

Itt meg majd lehet egyesével méregetni, főleg virágzás alatt lesz erre szükség. Na ettől lesz ez semi-hydro, nem csak a kókusztól. Ha ezeket megcsinálja, lehet akármennyire kezdő, nem lehet nagy gond, ott vannak az értékek, azokra támaszkodhat.
 
Nagyon szépen köszönöm Soul ! Kf-en rengeteget tanultam tőled. Ügyelek a tanácsaidra. Sajnos elkellett vinnem szerelőhöz az autót így a kissebbek még váratnak a kiültetésre. Up később.
 

Son of Soil

Member
Nagyon szépen köszönöm Soul ! Kf-en rengeteget tanultam tőled. Ügyelek a tanácsaidra. Sajnos elkellett vinnem szerelőhöz az autót így a kissebbek még váratnak a kiültetésre. Up később.

Mélyen tisztelt Barátom és Fórumtársam!

Örömet okozott és élénk hangulatot rázott fel bennem becses hozzászólásával, melyben arról értekezik, hogy megannyi hasznos információt tudtam a múltban Önnek átadni, Ördögfűvel mérgezett mámoros pillanataimban. Ettől az érzéstől áthatva most lelkem megnyugvásra talált, ezen a komor hangulatba burkolózott napon. Köszönöm lelkesítő szavainak sorát, hálával tartozom halálom napjáig. Mindazonáltal, szükségesnek tartom megemlíteni s egyben inteni is Önt, mint Barátomat, hogy az elkövetkezendő időszakba legyen sokkal körültekintőbb és szenteljen a Kannabisz-rezervátumának ápolására lényegesen több időt s munkát.


Fogadja még egyszer tiszteletteljes hálámat.
Kiváló tisztelettel:
BÉLA!
 
Érdekes a 3 hátsó white widow nagyon keveset javult, a többiek rendesen összeszedték magukat és megindultak. Pénteken mennének 12/12-be több időm sajnos nincs jelenleg.
 

Attachments

  • IMG_4352 másolata.jpg
    IMG_4352 másolata.jpg
    102.2 KB · Views: 29
Most nem hoztam képet,sajnálatos módon a hátsó whiteok megálltak a fejlődésben fogalmam sincs mi van velük, a két nagyobb Ak47 megvillantotta a nemét mindkettő fiú ment is nekik a nyissz nyissz.. íyg rohadt üres lett a box nem éri meg levirágoztatni 60-ér ezeket,úgyhogy kibaszom az összeset és helyette inkább majd hozok klónokat Bécsből aztán kapnak másfél hónap veget aztán uccu neki.. úgyhogy szerintem ezt a naplót lehet zárni,majd nyitok egy outosat. :/
 
M

Mackosajt

Most nem hoztam képet,sajnálatos módon a hátsó whiteok megálltak a fejlődésben fogalmam sincs mi van velük, a két nagyobb Ak47 megvillantotta a nemét mindkettő fiú ment is nekik a nyissz nyissz.. íyg rohadt üres lett a box nem éri meg levirágoztatni 60-ér ezeket,úgyhogy kibaszom az összeset és helyette inkább majd hozok klónokat Bécsből aztán kapnak másfél hónap veget aztán uccu neki.. úgyhogy szerintem ezt a naplót lehet zárni,majd nyitok egy outosat. :/
De miért nem fem magokat vásároltál? Reg magokkal ez a szopás, túl sok kell belőlük. :(
 
Azért mert voltam olyan balfasz,hogy véletlenül reget rendeltem,mivel jóhiszeműen azt hittem 11db mag 80 euró reális a feminizáltért,de mint kiderült nem 6db ak47 fem mag 80 euró részegek ezek.. szóval a lényege,hogy figyelmetlenségből szopok most és vesztek csomó időt és pénzt. :D
 
M

Mackosajt

Azért mert voltam olyan balfasz,hogy véletlenül reget rendeltem,mivel jóhiszeműen azt hittem 11db mag 80 euró reális a feminizáltért,de mint kiderült nem 6db ak47 fem mag 80 euró részegek ezek.. szóval a lényege,hogy figyelmetlenségből szopok most és vesztek csomó időt és pénzt. :D
Akkor meg volt a tanulópénz. :)
 

iwantmorebuds

Active member
Miert nem szedsz magadnak klont? Kicsit hagyd az ak-t ami maradt azt szedj par egeszseges hajtast es legalabb nem lesz az erzesed h karba ment a lové
 

Latest posts

Latest posts

Top