What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Hungrowboy első probalkozása [400hps+cooltube, growbox100*100 szettel]

Status
Not open for further replies.

Medicropper117

Active member
Elég. Csak azt hittem h ennyi cucc mellé adnak olyan boxot amin van 2 lyuk fent...máskülönben minek sózzák az emberre a kis ventit?:):laughing:
En amugy meghekkeltem volna tuti. Mondjuk az en vagyok:)
 

hungrowboy

Member
mennyi volt a szett?

134 volt. Tegnap este keszen lett. Sajna hangos annyira nem de azert lehet hallani, persze johet a kerdes hogy ezt en nem tudtam, hat nem lehalabbis hogy ilyen "zugos" egyebkent baszott nagy ez a 100*100*200 as .. ez is hiba volt :D valaki nem tud valami hangtompitos anyagot?
 

hungrowboy

Member
Tehat igy nezki! Szuro>nagyventi>cso>cooltube>kisventi>cso kivezetve
picture.php
 

Son of Soil

Member
Miért, miért, MIÉRT?!?!
Azt a kis ventit miért raktad bele? Értelme pont annyi van, hogy jól megrekeszti a levegőt a ct-ben, így melegebb lesz , zajosabb és többet fogyaszt, az egész rendszer. Azt a kis kerek ventit azért rakják bele az ilyen pack-okba, hogy jobban mutasson a csomag, amolyan paraszt vakítás. Az a kis venti pont arra elég, hogy a budiba felszerelve egy egyenes 40 cm hoszzú pvc csövön kilökje a szarszagot, másra nem igazán használható. Itt ebben az esetben haszontalan, felesleges kellék.

Tehát akkor még egyszer, fogod a nagyobb ventit (a TT szériásat), felapplikálod a szénszűrőre, erre rákötöd a ct-t, a ct ből meg kivezeted a levegőt egy csövön keresztül. A csövezést úgy rakd össze , hogy minél kevesebbet tekeredjen és lehetőleg a legrövidebb legyen.
 

Son of Soil

Member
P.s.: Ezt a szigetelő szalagozást meg gyorsan felejtsd el, vegyél fém bilincset, és minimum valami erős duck tape-et, és azt se sajnáld, ha tekerni kell, mert majd menet közben, ha magas lesz a pára és keletkezik egy kis hő is, ellágyul a ragszalag ragasztós rétege és szétesik a toldás.
 

hungrowboy

Member
Miért, miért, MIÉRT?!?!
Azt a kis ventit miért raktad bele? Értelme pont annyi van, hogy jól megrekeszti a levegőt a ct-ben, így melegebb lesz , zajosabb és többet fogyaszt, az egész rendszer. Azt a kis kerek ventit azért rakják bele az ilyen pack-okba, hogy jobban mutasson a csomag, amolyan paraszt vakítás. Az a kis venti pont arra elég, hogy a budiba felszerelve egy egyenes 40 cm hoszzú pvc csövön kilökje a szarszagot, másra nem igazán használható. Itt ebben az esetben haszontalan, felesleges kellék.

Tehát akkor még egyszer, fogod a nagyobb ventit (a TT szériásat), felapplikálod a szénszűrőre, erre rákötöd a ct-t, a ct ből meg kivezeted a levegőt egy csövön keresztül. A csövezést úgy rakd össze , hogy minél kevesebbet tekeredjen és lehetőleg a legrövidebb legyen.


akkor végülis jol tettem össze csak azt mondod szedjem ki a kis ventit, egyebkent csak féltem hogy majd tulmelegszik a ct ezért tetem bele azt hittem nem véletlenül kuldik.. de ezekszerint csak paraszt vakitas okés :) köszi az infot. ha azt megcsinalom akkor okés a rendszer? de amugy a kisventi a leghangosabb valoban..
 

hungrowboy

Member
P.s.: Ezt a szigetelő szalagozást meg gyorsan felejtsd el, vegyél fém bilincset, és minimum valami erős duck tape-et, és azt se sajnáld, ha tekerni kell, mert majd menet közben, ha magas lesz a pára és keletkezik egy kis hő is, ellágyul a ragszalag ragasztós rétege és szétesik a toldás.

ilyen bilincset hol lehet kapni? barkácsboltban?
 

hungrowboy

Member
Sracok igazabol ebben a szettben nem is a ventik a hangosak hanem a trafo mer van benne hutes ! most kint van szeritetek tegyem be a satorba? Vagy valami otlet hogy lehetne halkabba tenni?
 

hungrowboy

Member
Be ne tedd !!!

jolvan nem tettem, de akkor valami helyet kikéne neki találni! nektek hol van? hangosabb mint maga a sator! azon gondolkoztam csinalok egy szekrényt a satornak, és teszek a szekreny belső falaira szigetelést pl kőzetgyapotot elvileg az hő, hang és túzálló ez a 3as kombo eleg jol hangzik szerintetek?
 

vazsi

Member
jolvan nem tettem, de akkor valami helyet kikéne neki találni! nektek hol van? hangosabb mint maga a sator! azon gondolkoztam csinalok egy szekrényt a satornak, és teszek a szekreny belső falaira szigetelést pl kőzetgyapotot elvileg az hő, hang és túzálló ez a 3as kombo eleg jol hangzik szerintetek?
Nálam amíg a szobában volt a box simán letettem a parkettára, amióta a konyhába tolom meg lenn van a járólapon, egyiknek se lett sose baja. De ennyire para, hogy hangos vagy szimplán csak idegesít?
 

hungrowboy

Member
Nálam amíg a szobában volt a box simán letettem a parkettára, amióta a konyhába tolom meg lenn van a járólapon, egyiknek se lett sose baja. De ennyire para, hogy hangos vagy szimplán csak idegesít?

hat a szobában van bent aztan, ha jönnek hozzánk nem akarom hogy halgassak a zugast meg kerdezzek mi ez a box, ezert akarom betenni egy szekrenybe, a szekrényt leszigetelem közetgyapottal és akkor se zaj se ha esetleg kigyullad nem lesz gaz mert tuzallo, bar erre ne keruljön sor. Aztan ugy annyira nem veszes ugygondolom. de jelenleg igen hangos de leginkabb a trafo
 

vazsi

Member
hat a szobában van bent aztan, ha jönnek hozzánk nem akarom hogy halgassak a zugast meg kerdezzek mi ez a box, ezert akarom betenni egy szekrenybe, a szekrényt leszigetelem közetgyapottal és akkor se zaj se ha esetleg kigyullad nem lesz gaz mert tuzallo, bar erre ne keruljön sor. Aztan ugy annyira nem veszes ugygondolom. de jelenleg igen hangos de leginkabb a trafo
Ja, akkor így érdemes megcsinálni ezt. De a trafónak mindenképp a boxon kívül legyen a helye, mert ha berakod megsülnek a csajok.
 

hungrowboy

Member
Ja, akkor így érdemes megcsinálni ezt. De a trafónak mindenképp a boxon kívül legyen a helye, mert ha berakod megsülnek a csajok.

Vagom annak majd kitalalok valami kulon boxot! Hangtompitoval ilyesmi. Kozetgyapotot valaki probalta mar hasonlo celra?
 
Status
Not open for further replies.
Top