What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Shaman, Jacky White, Special Queen 1- outdoor training experiences

kisgyerekke

Active member
Alkalmazandó technikák.: Fim, topp, lst, scrog, super cropping.

Gondoltam nyitok egy naplót nekik, leírom a tapasztalatokat, illetve ha van valami nyűgöm ide dobom be.

Shaman

Virágzási idő - 8 hét
Kültéri, beltéri - Kültéri
Feminizált - Igen
Ajánlott termesztési hely - Melegház
Méret - L
Magok - Regulár magok
Dominancia - Sativa domináns

Termesztési információk

80-as évek elejére visszanyúló, jól bevált variáns, a Shaman egy különleges férfi Purple#1 és egy női Skunk megbízható, robusztus és rendkívül erős F1 hibridje. A kültéri/melegházas termesztésű Shaman ellenáll a takácsatkáknak, valamint a penésznek és a bimbók rothadásának. A Shaman egyedi, elegáns növény, melyet tisztán Sativa tulajdonságok jellemeznek, mint pl. a széles rügyek közötti nagy, intermodális távolság.

Virágzás idején a növény felét csodálatos, bíbor színezet árnyalja, mely szeptember végén vagy október elején teljesedik ki a szabadban. Melegházban a virágzás 7-8 hétig tart. A Shaman nagy erejű hibrid, mely sima, fás, édes, bíbor színű füstöt szolgáltat, mely egy érzéki, jó minőségű sativa “lebegést” biztosít.

Shaman tökéletes választás azon kültéri/melegházas termesztők számára, akik robusztus, minőségi származást keresnek, mely kiállta az idő próbáját és kiváló hozamot biztosít.

75 % sativa - 25 % indica

Jacky White

THC - 18-22%
CBD - <0.1%
Indica/Sativa Ratio - 25% Indica / 75% Sativa
Indoor Flowering Time - 60 Days
Harvest Month (n.L) - Mid October
Harvest Month (s.L) - Mid April
Effect/Buzz - Soft cerebral pleasant
Smell/Taste - Grapefruit
Yield Outdoor (GR/PP) - 600+ Gr
Yield Indoor (gr/m2) - 500 Gr

JACKY WHITE CANNABIS SEEDS
High Yield, Fast Finish… Jacky White is the ultimate performer, a dashing mix of heritage and knowledge. The result? A big harvest sativa that became an instant classic when it was introduced.

We took our time to develop this new school strain. The quest was to breed a plant that combined the greatest characteristics of the greatest plants. It took time - years - to get the strain just the way we wanted it, but the result was worth it. A femme fatale that packs a punch.

The strong sativa genetics of this plant mean that it can climb and those side branches will reach for the space to support its bounty of long and well formed buds. Indoor growers with limited space may look to pruning and bending methods to control the growth; more information is available from our Jacky White grow report. A prinicpla characteristic that appeals to those with indoor set ups is Jacky White’s reputation for stability, meaning consistency with results.

Jacky White is the best friend of the outdoor gardener, hardy and low maintenance. Give it some space and moderate sunshine and it will reward you with a plant that strikes a fine pose, making it a favorite with sativa aficionados in southern regions of the world.

Connoisseurs in northern climes are in luck too, because this plant also thrives in more moderate climates. It may not give you the optimum yields but the skinny gene makes Jacky White mold resistant and its natural hardiness means you’ll be smoking by Halloween. The reward is tasty too - a sunshine buzz to smooth your way into that northern winter.

An immediate hit when it first came out, this plant’s reputation still burns strong. That’s because: for a fast growing, high yielding plant, the effects are just so damn good… An overwhelming experience served on a layer of citrus ‘haze’.

Smoke this and you will have a smile for the rest of the day. It is the creative’s choice with rushes of energy and inspiration making it perfect for heightened focus.

“JACKY'S GROW AND FLOWER BIG TIME!” Rollitup Forum

IC 420 Cannabis Cup Amsterdam 2009 (Sativa Category)

Special Queen 1

THC: 18%
CBD: Low
Termés beltéren: 500 - 550 gr/m2
Termés kültéren: 500 - 550 gr/plant
Magasság beltéren: 80 - 140 cm
Magasság szabadtéren: 200 - 270 cm
Virágzási: 8 - 10 hetek
Szüreti hónapja: Szeptember vége
Genetikai háttér: Power Bud x Skunk
Típus: Sativa 50% Indica 50%
Hatás: Jelentősen emelkedett, hosszan tartó hatás, testi lazultság
Íz: Édes, Zamatos, Fűszerek
Éghajlat: Mild

'90-es években a termesztők és az eladók rengeteget keresgéltek a legjobb skunk után. Ebben az időben sok termesztő volt, aki megpróbálta replikálni ezt a mexikói, kolumbiai, afgán hibridet. Ez pedig számtalan új generációs skunk variáns születéséhez vezetett.

A legtöbb európai fajta alapja
A '90-es években a termesztők és az eladók rengeteget keresgéltek a legjobb skunk után. Ebben az időben sok termesztő volt, aki megpróbálta replikálni ezt a mexikói, kolumbiai, afgán hibridet. Ez pedig számtalan új generációs skunk variáns születéséhez vezetett. Ezeknek a cannabis növényeknek a genetikai funkciói alapozzák meg szinte az összes mai európai marihuána-magokat.

Itt a Royal Queen Seeds-nél úgy döntöttünk, hogy a kínálatunk részéve teszünk egy olcsó, tipikus Skunk hibridet, ami tökéletes választás lehet egy olyan kezdő kertész számára, aki nem akar túl sok pénzt belefektetni kísérleti jellegű termesztésébe. A Special Queen egy olyan klasszikus skunk variáns, amely könnyen termeszthető, nem nő meg túl nagyra és 8 hét alatt arathatóvá érik.

Rügyek, rügyek mindenütt
Beltéri termesztés esetén a magassága 1,5 méter, kültéren pedig meghaladja a 3 m-t, tehát nagy a térigénye. Sok erős napfényre van szüksége, de észak-európai éghajlatok alatt is megnő, mint pl. Hollandiában, vagy Nagy Britanniában. Ez egy sativa domináns variáns, amelynek a bugái szétszóródnak az egész növényen, és 8 hetes virágzási ideje mellett nagyszerű hozama van.

Beltéren a feminizált Special Queen hozama 600 W-os lámpa alatt négyzetméterenként kb. 500 g. Érdemes odafigyelni arra, hogy megfelelő mennyíségű tápanyagot és vizet kapjon, mert szüksége van rá, hogy nagyra nőhessen, de a túl sok káros hatással lehet.

Minden termesztési technikához megfelelő, kevés gondozást igényel
Ez egy viszonylag könnyen termeszthető variáns, amelynek nincsen szüksége sok ápolásra, tehát kereskedelmi célra is alkalmas. A Special Queen földben való hydro, vagy 'sea/screen of green' termesztéshez is megfelel. Ajánlott 8 hétig hagyni virágozni, de vannak kertészek, akik már a hetedik hétben learatják.

Nyugi!
A Special Queen füstje olyan, mint a klasszikus skunk-é. A hatása nagyrészt szellemi. Mivel felemelő élményt nyújt, az aggódásra hajlamos szmókereket is biztosan megnyugtatja.

A Special Queen egy olcsó, klasszikus, feminizált skunk variáns. Biztosak vagyunk abban, hogy nehéz lesz ennél jobban árazott magokat találnia.
 
Last edited:

kisgyerekke

Active member
Kezdeném azzal, hogy exkalapon lévő tréning szekcióban a kötözés, hajlítás és az lst között mi a különbség?
 

N4sker79

Member
Az lst annyit tesz hogy :light stress training.a kötözés tartozik ebbe a kategóriába.Fim És top training már nem az .mert akkor vágod a növényt.
 

kisgyerekke

Active member
Kinti Special Queen eken ilyenek repkednek. :O

Tök félénk, ahogy közelednék felé, úgy ő is távolodik.

Biztos csúnya vagyok, vagy büdös. :(

Mik ezek?
 

Attachments

  • IMG_20190731_154109.jpg
    IMG_20190731_154109.jpg
    35.5 KB · Views: 55
Last edited:

N4sker79

Member
Ez kendermoly.Be eszi magát a friss hajtásba .Ha nem kezeled le geci hernyók lesznek majd és tönkre teszi a növényt.csodálom hogy nem találkoztál még vele!Én Mospilant szoktam használni havonta egyszer .nekem bevált .
 

SnoopDogg

Member
Kendermolyhoz idén volt "szerencsém", szépen betámadták a lányaimat de mospilan nissorun kombóval (+ egy erős mutató és hüvelykujjal) sikerül kiírtanom öket. Az imágóval ugyan nem találkoztam, de képek alapján az nem így néz ki.
Én tarka aprómolyra tippelnék.
 

kisgyerekke

Active member
Hát nem tudom komáim.

Ment nekik nissorun, mospilan 1,5 hete kb.

Először nissorun, de d.u volt, még elég meleg. Gyorsan felszívta, elpárolgott a kijuttatott vegyszer. Majd kb.1,5-2 óra múlva ment mospilan.

Jó volt ez így szerintetek, vagy inkább ismételjem meg késő d.u, estefelé? Eddig 2* kapott nissorun, mospilan kezelést.
 
Last edited:
Ez kendermoly.Be eszi magát a friss hajtásba .Ha nem kezeled le geci hernyók lesznek majd és tönkre teszi a növényt.csodálom hogy nem találkoztál még vele!Én Mospilant szoktam használni havonta egyszer .nekem bevált .
Amerikai lepkekabóca még a nikotinos permettől is szalad egy darabig.
 

kisgyerekke

Active member
Előző körömből vannak elrakva kiszárítva "lombleveleim". Olvastam, hogy a beáztatott levél jó permetlének, azzal mit profitálok?

Valamint itt van két kép a shaman, jacky kombóról. Közelebbi shaman, távolabbi jacky. 50-50%-ban oztozkodnak a területen. Shaman már tinédzser korba lépett, de jacky még növöget. A hajtások 20-25 cm magasak a futtatott magasságtól. Mennyi fognak még nőni szerintetek? Tápon változtassak, vagy mehet tovább nekik az agri4, MgSo4, CaN 0.7:0.7:0.35 trió/liter + H2O2, MicroMix, PH- bloom egyenlet? Ez így ~ 1.8 körüli ec, 6.5 ph t eredményez.

Mikortól nem ildomos már vegyszerezni?

Érdemes e még megfürdetni őket vegyszerekkel mielőtt komolyabban beleállnak virágba?

Hozok majd képet a special queenenkről is.

Köszi srácok, utána nézek ezeknek a tippeknek.

Shamanom mikor kezd már lilába nyomulni? :D Remélem fog, az nagyon állat lenne.
 

Attachments

  • IMG_20190802_181736__01.jpg
    IMG_20190802_181736__01.jpg
    97.3 KB · Views: 60
  • IMG_20190802_184917.jpg
    IMG_20190802_184917.jpg
    50.7 KB · Views: 59
Last edited:

kisgyerekke

Active member
Első kép jacky, ilyen foltokat hoz. Mijez srácok?

Második shaman, elkezdett punculni! :woohoo:
 

Attachments

  • IMG_20190814_160307.jpg
    IMG_20190814_160307.jpg
    77.8 KB · Views: 49
  • IMG_20190814_160615.jpg
    IMG_20190814_160615.jpg
    55.3 KB · Views: 44

kisgyerekke

Active member
Első kép egy Special Queen #1, s a másik kettő ish egy Special Queen #1.

Az a kis barnaság az elágazásnál, mi? Meg ez a pókháló, meg az a barna lény?

Menjek neki este Nissorun, Mospilan kombóval?
 

Attachments

  • IMG_20190817_113432.jpg
    IMG_20190817_113432.jpg
    45.7 KB · Views: 48
  • IMG_20190817_123202.jpg
    IMG_20190817_123202.jpg
    50.9 KB · Views: 54
  • IMG_20190817_123128.jpg
    IMG_20190817_123128.jpg
    63.9 KB · Views: 54

anyu

Member
A fehér amerikai lepkekabócának tünik. A csalán jó csalinövény. Ha mar kifejlődött a kabóca, nagyon gyors.
 

kisgyerekke

Active member
Shaman.

Elvileg vannak olyan fenok aminek a virága átmegy lilába. Ilyenkor amit vettem bolti magot valszeg az összes egy növényről, van ugye? Tehát az összes vagy lila virágot hoz, vagy nem?

Special Queenen valóban találtam lyukakat, meg vastagabb szár részt. Ahol tudtam összenyomtam, de valamelyik már nagyon levegős volt, és nem láttam nagyobb lyukat ahol ki jöhetett a kukac. Ez meghalhatott? Valamelyiket meg össze se tudtam nyomni, az meg valami sérülés lehetett, ahol megerősödött a szár?

Ahogy megláttam ezeket a lyukakat adtam neki nissorunt permetezve, mospilant meg beöntözve.

Virágzás kezdete előtt még érdemes rámenni ezekkel a szerekkel? (mondjuk képen látható állapotnál még?) Vagy inkább már más?
 

Attachments

  • IMG_20190825_132451.jpg
    IMG_20190825_132451.jpg
    68 KB · Views: 50

Coldplay001

Active member
ennyire viragzasba mar ne nagyon permetezz,max bio szerekkel,szar lesz az ize a viragnak,arrol nem is beszelve h vegyszert szivni tudore nem annyira egeszseges.....
 
Top