What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Cheese - MK Ultra Kush/250-400W CMH/Wilma/Clay Pebbles

Snypie

Active member
Újabb körbe kezdek, immáron teljesen hydro rendszerrel.

- 100x100x180-as sátor
- 75x75-ös 50 literes Wilma egyedi csepegtető rendszerrel. A gyűrűk hasonlítanak Müllerére, 2 körön 4-4 T-vel, amit egy Hailea 2500 liter/órás pumpa hajt meg.
A megfelelő oldathőmérsékletről egy Hailea HC-100A chiller fog gondoskodni, amit egy MaxiJet 1000-es pumpa hajt meg. A chillert 19 fokra állítom, így a hőmérséklet 19-20 között fog ingázni.
Minkét pumpát a tankon kívűl, de a sátorban helyeztem el.
- A helyiség hőmérsékletét mobilklímával kívánom szabályozni.
- Párásító, későbbre páramentesítő.
- Vegre 250W 4200K CMH
- Flora 400W 3000K CMH

4x4-es gyapotkockában lesznek indítva, majd egy 3 gallonos (~11,5 liter) textílcserépbe lesznek a rendszerbe téve, agyaggolyót használva ültetőközegként.

Tápozás:
Ferticare IV a kalapon olvasott recept alapján, azaz 80% ferti + 30% CaN + 20% MgSO4. Kiegészítésként kap H2O2-t és K2O3Si-t.

Ja és hogy mik lesznek :D
- 2 db Barneys Farm - Blue Cheese
- 2 db TH Seeds - MK Ultra Kush
Mindkettő inkdika, elvileg ugyanolyan magasra nőnek és ugyanannyi a virágzási idejük napra pontosan.

A magok most vannak csíráztatás alatt.

Remélem nem hagytam ki semmit sem, de nyugodtan kérdezzetek, ha vmi hiányt éreztek ;)

Értelemszerűen fotók később.

Kimaradt: Csapvizet fogok használni, 0.5-0.6 EC.
 
Last edited:

Snypie

Active member
4. nap kezdete

Ma kaptak először locsolást, sima csapvíz PH 5.75. Bő runoffal kifolyó PH: 6.1

 

Charass

Active member
Támogasd ki őket, nehogy baj legyen! Kezd mostmár "nehéz" lenni a fejük a levelek miatt, a száruk a hírtelen nyúlástól meg cérnaszál vékony ahogy a képek átadják szóval ha megül egy-egy vízcsepp is esetleg pluszban a levélkéken akkor nehogy eldőljön és eltörjön a száruk! Jobb félni...

A lámpát meg nem mered túl közel tenni nehogy megégjenek, ez tök jogos is, de azért szerintem napról napra mehetne közelebb hozzájuk! Minden nap egy 3-4 centivel közelebb engeded, méred a hőfokot úgy is a refi alatt gondolom. Plusz úgy is észreveszed, ha már megállt a nyúlás!
 

Snypie

Active member
Hát igen, jól megnyúltak. Főleg a 2 bal szélső (Blue Cheese), ezért is vettem le a propi tetejét. Az a kettő ki van támasztva fogpiszkálóval a dőlés miatt (ebből a szögből nem igazán látszik a képen), köszi az észrevételt.

A refi alja 35 cm-re van tőlük, így kereken 24400 luxot kapnak, ennyinek sztem elégnek kell lenni egy magoncnak.

Ezt követem amúgy:

Quick Guide – Lux Levels for Optimal Cannabis Growth
Life Stage Maximum Good Minimum
Vegetative
70,000 lux 40,000 lux 15,000 lux
Flowering 85,000 lux 60,000 lux 35,000 lux
< 15,000 lux – sparse or "stretchy" growth – plant isn't getting enough light
15,000 – 50,000 lux – good amount of light for healthy vegetative growth
45,000 – 65,000 lux – optimal amount of light for cannabis plants in the flowering (budding) stage
70,000 – 85,000 lux – a lot of light, some strains do okay at this light level, but some plants lose their top leaves early under this light intensity, especially plants that are not resistant to heat/light (like many indicas)
> 85,000 lux – at this light intensity, you've hit the plant's "saturation point" which means your plant can't use all the light (be careful of light bleaching!)
 

Snypie

Active member
Te láttál már eltörni magoncot? :) Légmozgást nekik, megerősödnek.


A keverő venti picit mozgatja őket.

Én már láttam :D Talán a második körömben egy pet palackos búra alatt voltak, kb. 2-3 naposan. Betettem mellé azt a pici kis hőmérőt, amit itt is látni a propagátorban. Aztán a balfaszságom miatt rádőlt a hőmérő :D Kitámasztottam és semmi baja nem lett. Kis göb keletkezett rajta. Eary supercropping :D
 

Charass

Active member
Te láttál már eltörni magoncot? :) Légmozgást nekik, megerősödnek.

Láttam! A saját "súlya" alatt ráadásul. Biztosan nem gyakori dolog, de mivel velem megtörtént már, pontosan ezért mondtam! Biztos ami biztos.
 

GK_420

Active member
Kemény..külső hatásra oké, de még csak eldőlni láttam magától, rádől a talajra oszt' felfelé fordítja a fejét. Ki dőlt a közeg vonalából vagy hogyan? Akkor el tudom képzelni, de természetes neki, ha a talajra dől esetleg.
 

Charass

Active member
Azt hozzá kell tegyem, hogy nagyon kevés fény volt felettük, rég volt ez ~5-6 éve, akkor még szart se tudtam erről az egészről! Na nem mintha most profi lennék, de akkor szó szerint semmit nem tudtam a termesztésről!

Megnyúltak, ennél még jobban, aztán szépen elfeküdtek. Búra alatt voltak, nagy párában. Az egyik magonc sziklevelein vízcseppek voltak, azért gondoltam, hogy az a vízcseppek súlya miatt törhetett el, a másik kettő viszont csak úgy a sziklevelek súlyától! A jó GHS-es magocaim... 1-et sikerült megmenteni a 3-ból, utólagos kitámogatással. Na de befejezem a mese délutánt, nem szórom tele jobban Snypie kollega naplóját!
 

GK_420

Active member
Búra alatt magoncok? :) 5-6 év azért már jó. Akkor azoknak nem volt légmozgás se, meg a pára is odabaszott..nem természetes környezet épp. Itt ha ventit is láttak már, esélytelen törés, max dőlés (nem a fertőzéses). De a kitámogatásuk nem szorosan hasznos lehet, de erősnek tűnnek neke. Az eleje senkit se érdekel úgyse (bocs :D ) ezt meg jobb megbeszélni, ha már szóba jött szerintem. De nagy gond nem lehet, volt már rosszabb is, ez simán belefér, de FÉÉÉÉNYT!
 

Snypie

Active member
A Ferti 4 + CaN + MgSO4 kombóból kb. mennyi ad 1 EC-t? Nem akarok utána keverni, inkább higítanék, de abból sem több tíz liternyit.
Kérnék szépen támpontokat.
 

hobbi ur

Active member
a tartályt gondolom hőszigeteled? hajrá, ügyesen! most már melegebb idők járnak, nálam 24 fokosak a vizek, öntöm bele a zoxigént, meg a peroxidot.

most néztem vissza az 1 évvel ezelőtti szólásomat,volt, hogy 29fok volt a víz, most a ledekkel 24-25, kíváncsi vagyok megy e feljebb 1 hónap múlva, bocsánata offolásér
 
Last edited:

Snypie

Active member
Tervben volt a tartály 4 cm-es hungarocellel való szigetelése, de elvetettem. Véleményem szerint a 19 fokos tartály hűteni fogja majd a sátor alsó harmadát, ezáltal jobb körülményeket biztosítva a nyárra. A chiller meg hadd dolgozzon, azért van :D Szerencsére elég vállalható hangja van.
 

Snypie

Active member
Hát, nem sokkal. Inkább az van, h a CMH-t vhogy jobban lehet hűteni. Ugyanolyan meleg van alatta, de viszont a radiant hő kevesebb.
 

Snypie

Active member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]11. nap
1 napja a rendszerben. Ec: 1.2 (mivel csapvíz most 0.78 volt), Ph oké




[/FONT]
 

Solon

Well-known member
Hát, nem sokkal. Inkább az van, h a CMH-t vhogy jobban lehet hűteni. Ugyanolyan meleg van alatta, de viszont a radiant hő kevesebb.

Számomra furcsa lenne, ha nagy különbséget vennél észre, mivel cmh és hps esetében a kisülőtér felülete és hőfoka is nagyjából megegyezik. Mit jelent az, hogy: radiant hő?
 

Snypie

Active member
Aha, és + ca-t, mg-t azonnal felvehető formában hogy adod? Kálcium-nitráttal, magnézium-szulfáttal. Utóbbival nincs nagy gond ha több kell, de tiszta ro esetén ha így akarsz Ca-t pótolni, magas N szinttel is kell számolnod. Vagy szórsz rá meszet. Ezen felül a stabil ph-nak sem igazán kedvez a puffermentes ro víz, bár ez inkább hajdróban releváns, a közeged maga jó puffer.

van párféle adalék..
pl..

Mineral Magic is a rare natural additive which also contains organic silicate powder (SiO4), iron (Fe), sulphur (S), magnesium (Mg) plus 65 other salts!

és a legtöbb normális hidrotápban elég kálcium van kivéve a canna aqua.. de annak meg ott van a saját calmag kiegészítője......ésatöbbiésatöbbi.. az egy dolog, hogy a ferti meg a másik épp nem dúskál Ca-ban és lehet kell adjál valahogy hozzá, ha nem földezel....

Légyszi segítsetek, mert megint nem alakulnak jól a dolgok...
Szóval, ez a köcsög csapvíz 0.88 EC. A héten elküldtem bevizsgáltatni a vizet, de kb. még 1-1.5 hét, mire megjön az eredmény.

Ferticare IV + kálcium nitrátot használnék esetleges magnézium szulfát kiegészítéssel.
Első oldat 0.78EC csapvíz + táp 1.2 EC-ig. Ferti:CaN:MgSO4 1:0.5:0:25
Második oldat 0.5 EC víz (50-50 csap-RO) + táp 1.2 EC-ig. Ferti:CaN:MgSO4 1:0.5:0:25
Harmadik oldat 0.5 EC víz (50-50) + táp 1.4 EC-ig. Ferti 0.6 gr/l + 0.5 gr/l CaN

Ezzel a 0.5 EC-s vízzel is kb. 1 ml/l savat kell hozzáadjak, ami öt-tízszerese a címkén lévő értéknek. (20-40 ml/100 liter)

És ez lett belőle :S Most 24 naposak. 2 hete vannak a Wilmában.

Tudom, h nehéz így bármit is mondani, de mégis, mi a fenét csináljak?

Ja, a csepegtetés állandóan ment (pár napja próbáltam visszavenni, hátha az a baj). Csepegtetőgyűrű 2 körös, 4-4 T-vel. Most a belső gyűrűn lévő T-ket a pot széle felé fordítottam, hátha túl nedves a gyapot.

 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
belőtted az agyaggolyót, mielőtt belevágtad a növényeket ?
rh ?

ez 100% ph gond + magas az ec nekik így.. 0.8-1 között elég lenne, plusz a csapvíz faszán visszaállítja a ph t 7 re ugye ? :D
 

Latest posts

Latest posts

Top