What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Franco's Lemon Cheese LED grow

Sziasztok!


Többnyire a saját hibájából tanuló, nagyon kezdő grower vagyok, de úgy döntöttem nyitok egy naplót hátha Ti tudtok adni jó tanácsokat, vagy esetleg ha valami hibát rosszul értelmeztem kérlek javítsatok ki!


Strain: 5db Franco's Lemon Cheese Fem.


Box: 100x100x120 (üveggyapottal körbeszigetelve)


Légcsere/szűrés: Vents VKO100-125 (105-185 m3/h), CAN-Lite (150 m3/h)


Fény: Vegetációra: 40W 6500K hidegfehér LED + 100W tojáskeltető, Virágzásra: 120W 3000K melegfehér LED + 10W 6500K hidegfehér LED


Közeg: használat előtt kálcium-nitráttal kezelt kókusz-perlit (70:30 arányban)


6L-es cserepek


Öntözővíz: RO-Kútvíz (4:1 arányban keverve ad 0,3-0,35 EC-t), azért keverem kútvízzel az RO-t, hogy stabilabb legyen a pH-ja.
Kézi öntözés


Tréning: LST, Topping, Supercropping


Tápok: hosszas számolás után ezeknek a keverékéből egész jó arányokkal rendelkező tápokat sikerült létrehoznom, kivéve a veges tápot.


Veg: Damisol Ca, Ferticare 15-30-15, Kálium-nitrát, Keserűsó, CaCl2 (na ezzel az volt a probléma, hogy csak miután megérkezett utána tudtam meg, hogy a Ferti 15-30-15 talajhoz van és főként karbamidként tartalmaz nitrogént és én ugye kókuszban ennek nem sok hasznát veszem, mind1 virágzásig jó volt ez is, kicsit több Damisol Ca-t használtam)

Bloom: Orchidea táp, Biobizz Bloom, Keserűsó, CaCl2 (mostanában tojáshéjat 2 napig aztátok citromlében, az eredmény egy Ca-ban gazdag fehér lötty, ebből rakok 6-7 ml/l-t így 0,3-0,35-ös EC felmegy 0,45-0,5-re (Ca hiánynak nyoma sincs) ezután megy bele a Orchidea-Biobizz-Keserűsó keverék törzsoldat 1,6-1,7-es EC-ig ezután foszforsavval állítom a pH-t. Így van a tápoldatban NPK: 69-65-145 mg/l


Eddig elég döcögős kör volt ez. Padláson nyomon, ezért rendesen ki vannak téve az időjárás viszontagságainak a lányok, ráadásul január végén indítottam őket 24/24-es megvilágításnál, mert nyáron kizárt, hogy 35 fok alatt tudnám tartani a hőmérsékletet (még LED-el is), talán normális szellőzőrendszerrel de arra most nincs pénz. Tehát maradt a lassú de biztos fejlődés télen egy itthon talált 100W-os tojáskeltető lámpával (tudom, hogy ennek nem megfelelő a fényspekturma, a box fűtése miatt tettem be, télen sajna nem volt pénzem nagyobb teljesítményű lámpára se tekintve, hogy trafó is kell hozzá, na meg a villanyszámla...) és egy 36 W-os hidegfehér LED lámpával, valamint 1 db 5 m-es hidegfehér ledszalaggal (3000 lm), légcsere nélkül (visiten kívül persze). Nos, a hőmérséklet még a tojáskeltetővel is max 12-16 fokig ment, de ez nem okozott különösebb problémát. A növik viszont elkezdtek nyúlni, mint kiderült a ledszalagnak kb semmi fényereje nincs, a 36 W-os LED pedig a kialakítása miatt szarul szórja a fényt (olyan mint egy CFL). Ezt próbáltam mielőbb korrigálni. Vettem 4 db 10 W-os 6500K LED-et, a növiket elkezdtem agresszívan tréningezni a box igencsak korlátolt méretei miatt. 4-et teljesen lehajtottam kb. majdnem h korai supercropnak nevezhető művelet volt, a sziklevelek fölött kicsit meg is törtem őket (egyet sikerült is kinyírnom), amiket nem törtem el teljesen azok hamar összeszedték magukat, azt az egyet amit eltörtem pedig próbáltam életben tartani, leragsztottam a törésnél de hiába. Ez után fokozatosan kezdtem a főszárat végigvezetni a pot teteje felett egymagasságban kör alakban, hogy a végén sok kisebb mellékágat növesszenek. 1 növit pedig toppoltam 3. levélpárnál, kesőbb LST-nél két felső oldalágból egyet sikeresen letörtem, így maradt három. 3-4. héten a lámpák 10-15 cm-re a növényektől, a nyúlás leállt, elkezdtek fejlődni szépen bár lassan. 5-6. héten már kezdett kijönni a jó idő ezért 24/24-ről váltottam 20/4-re (déltől 4-ig volt sötét), persze így is csak max 16-18 fok világítás mellett, ekkor főként a tápozással voltak problémáim, mert hol jó idő volt, hol szar hideg idő, hol lelassult a tápanyag felvétel, hol felgyorsult, meg a tápom összetétele se volt a legjobb. Próbáltam alacsonyan tartani a tápoldat EC-t (1,0-1,2 mS/cm3 körül). 7. hét végén, bár még nem töltötték ki teljesen a teret, váltottam 12/12-re, a táp összetételét lecseréltem, ventik be, a tojáskeltető kiégett, a hidegfehér ledeket kivettem, valamint bekerült 120W-nyi melegfehér LED (8 db 15W-os) és kiegészítésnek még 10W hidegfehér (aztat olvastam, hogy a melegfehér fény 5% hidegfehér kiegészítéssel egész megbízhatóan teljesít). Jól bedurrantak, 2 hét alatt kb. kétszeres méretre nyúltak, majd kissé lelassult a nyúlás de a bibék sehol nem voltak (EC-t fokozatosan emeltem 1,5-ig a második hét végére, addigra már a hőmérséklet is úgy ahogy megfelelő volt, néha felkúszott 20-21 fokra, pára 60-70% körül, ekkor még csak a VKO100-as venti ment 24/24-be). Kb. 5-6. héten kezdtek el virágozni 12/12-be rakás után. Na és ekkor jöttem rá, hogy mekkora egy marha vagyok. Feltételezem azért hozták kesőbb a virágokat, mert az időkapcsoló elállítódott, úgy hogy a sötét periódus utolsó előtti órájában felkapcsolt, majd az utolsó órájában ismét sötét. Beállítottam normálisan és reménykedek benne, hogy nem hermulnak szét szegények. Eddig LST-Supercrop vegyesen ment folyamatosan, két hetente megigazgattam a szoknyájukat is. Mostanra egész szépen kitöltötték a teret, a virágokat is hozzák (kb. 3-4. hétben lehetnek ha a bibeszálak megjelenésétől számolom),a hőmérséklettel csak néha van gond (a héten pont szar idő volt, így a boxban is, magas pára, alacsony hő). Beraktam egy VKO125-ös kiszívót a VKO100-as mellé amire a szénszűrő rakva van, valamint egy légkeverő ventit is, 24/24-ben mennek, és vettem pár sókorngos párátlanítót nehogymár megpenészesedjen itten nekem a manna... így is 70-80%-os páratartalmat tudok tartani, kinti pára 90% körül, tehát a boxban szellőztetés nélkül 100% is meglenne szerintem... A táppal már nincs probléma, igencsak szeretik amit most adok nekik, az EC-t 1,6-1,7-en tartom javarészt égés nélkül. Most a héten az alacsony hő miatt kissé megégtek de nem vészes. A pH 5,5-6,5 között. Bizok benne, hogy már tényleg kijön a jó idő, főként egy pár hét szárazságnak örülnék, hogy a boxban is lemenjen az RH 60% alá:biggrin:


Tehát jelenleg ott tartok, hogy sok-sok szenvedés és saját hibából tanulás árán, de van 4 db 30-35 cm magas, nagyon bokros virágzó növényem (szerencsére hermulásnak jele nincs) amik kb 70x70 cm-es területet kitöltenek.


Egyelőre ennyit, később jelentkezem a képekkel!
 

Alanbrown88

Member
Üdv , magas rh esetén páramentesítésre a peltier elem a legjobb. Penész könnyen utat talál. Na jó én meg alszok mert na. . Picit beszittam.
 
A fajtáról röviden:


GHS
60% sativa 40% indika
Super Lemon Haze x Exodus Cheese
9-11 hetes virágzás 750 g/m2-es hozammal


És a képek ;) :


2. hét:


picture.php



3-4. hét:


picture.php





4-5. hét



picture.php
 
Egy észrevétel ezekkel a bóti LED-ekkel kapcsolatban.
Minél közelebb teszed egymáshoz őket annál hatékonyabban fedik le az adott területet. Én növényenként 2-2 15W-osat használok és tudom állítani külön-külön a lányok méreteihez. Mivel ezek a LED-ek nem rendelkeznek túl nagy fényszórással és ha messzebb vannak egymástól akkor külön-külön pontot világítanak és nem lesz egyenlő a fényelosztás, viszont ha közelebb teszed egymáshoz, akkor egy pontot fog világítani nagyobb fényerősséggel. Tudom, hogy ez nem mérvadó mert sokat tévedhet de nagyábból be lehet vele lőni a fényerősséget, letöltöttem egy lux mérő alkalmazást telefonra (az előlapi kamerát kell megvilágítani és mutatja az értéket). Ha a lámpák messzebb voltak egymástól akkor mindegyik alatt 50-60 ezer luxot mutatott (kb. 15 cm-re voltak a csúcsoktól), a lámpák alól tavolodva 10-15 cm-re már csak 40-30 ezer, 20-30 cm-re 15-20 ezer luxot. Amikor közelebb tettem egymáshoz őket és feljebb emeltem kb. 20 cm-re alattuk 75-80 ezer lux, 10-15 cm-re 50-60 ezer lux, 20-30 cm-re 30-40 ezer luxot írt az alkalmazás.
 
Köszi a tippet! Utána néztem és felmerült bennem néhány kérdés. Ez a peltier elem segíthet egy ekkora box páramentesítésében is? Ha igen kb. milyen erős kell? 60W-os elég lehet? És hűtéssel együtt kéne beraknom a boxba igaz?
 
Itt van pár kép a bal hátsó és a jobb első nyövényről:

A bal hátsó igencsak jól tűrte ezt a változékony időjárást, nagyon masszív, terebélyes növény, rövidebb szárközökkel és már most csak úgy csillog a gyantától, az illata erősen édes-citromos

picture.php



picture.php


A jobb első inkább nyúlánk fajta, hosszú szárközökkel, vékony ágakkal, de ezt is sikerült jól megbokrosítani. Az illata inkabb fűszeresen édes :biggrin:

picture.php
 

Alanbrown88

Member
Sajna nem vagyok benne még nagy szaki de találsz youtuben róla videókat.
Prólbálkozhatsz mással is de ne várj nagy hatásfokot a többitől.



Köszi a tippet! Utána néztem és felmerült bennem néhány kérdés. Ez a peltier elem segíthet egy ekkora box páramentesítésében is? Ha igen kb. milyen erős kell? 60W-os elég lehet? És hűtéssel együtt kéne beraknom a boxba igaz?
 
Sajna nem vagyok benne még nagy szaki de találsz youtuben róla videókat.
Prólbálkozhatsz mással is de ne várj nagy hatásfokot a többitől.


Hát ja, ez a sókorong se ér semmit... Egyelőre szerintem marad a mostani felállás két kiszívóval és a légkeverővel maxon nyomatva, aztán ha később nem kúszik lejebb a pára, jobban utána járok ennek a pleltier elemes témának.
 
Na úgy állunk, hogy a hőmérséklet már egyre kevesebbet ugrándozik (16-18 fok között szokott lenni) és az RH is lejjebb csúszott (bár nem sokat így is 60-70% között van).

Itt egy közös kép:

picture.php


Jobb hátsó: úgy néz ki nála sikerült a legjobban ez a korai agresszív tréning. Különben ma beleszagoltam egy jókorát és az az igazi citrusos haze illat csapdosota az arcom. Később is kezdte a virágzást a többihez képest 1-2 héttel.

picture.php


picture.php


Ő pedig a toppolt kislány:

picture.php


Valaki amúgy nem tudna megoldást erre a képelforgatós témára? Már próbáltam alapból jobbra forgatva feltölteni hátha úgy az eredetit adja de nem...
 

3snowboards

Active member
16-18c is on the low end for those Rh levels of 60-70% especially in flower
Try bring down the humidity
Easier though is
Bring your temps up to 24-25c
Google VPD chart
Crop pics smaller before upload to give the program a reference
 
16-18c is on the low end for those Rh levels of 60-70% especially in flower
Try bring down the humidity
Easier though is
Bring your temps up to 24-25c
Google VPD chart
Crop pics smaller before upload to give the program a reference


Thanks!


Unfortunately I'm in battle with the environmental elements because my box is in a loft. But I try my best to bring my temps up!
 
A mai nap már sweet spot körül mozognak az értékek a VPD chart szerint. Látszik is a növényeken, de attól tartok, hogy ez sweet spot a fertöző gombáknak is sweet spot xd. Ne legyen igazam!
Egyébként az időjósok szerint is már tartósan maradni fog a jó idő.


picture.php



picture.php



picture.php


Ezt az ágat kicsit jobban megtörtem a kelleténél. Egyelőre csak ez a lilulás a válaszreakció a buga ugyan úgy fejlődik.

picture.php
 

Greengoman

New member
Szia! Jól néznek ki! Lenne pár kérdésem. Engem is izgat ez a LED téma. Először én is ilyen kis 15w-os lámpákkal szeretnék próbálkozni. Látom a képeken, hogy lógatva oldottad meg. Hogy fogatod fel a lámpákat ? Arról tudnál képet feltölteni? Én egy 60x60-as osb lapra gondoltam, hogy felfúrom a foglalatokat szorosan egymás mellé. Viszont ez is tetszik és egyszerűbbnek tűnik. Köszi!
 
Top