What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Beteg a növényem! Segítsetek!

Overdose

New member
Mióta tart, mikor kezdődött a probléma? - 1-2 napja. Az első kép 27-én este készült, a második pedig ma, 29-én este. Talán tegnap bújt ki a második pár levele, az egyikkel van a gond.
Milyen fajta? - Northern Light Auto RQS
Miről mész? Mag vagy klón? - Mag
Milyen idős a növény? - Egy hetes
Milyen magas a növény? - 3,5cm
Melyik fázisban van a növény? Palánta, vegetáció vagy virágzás? - Palánta
Milyen tréninget használsz? (SoG, SCroG stb) - Semmilyent
Mekkora cserepet használsz? - Kb 3 decis
Milyen közeget használsz? Pontos nevét tudod vagy az összetételt?Esetleg a ráírt pH-t?(perlit%, vermikulit%…stb?) - 50% 6.0pH, szerves anyag tartalom legalább 75%, aktív humusztartalom, 6 hétre elég műtrágya(ez van ráírva) virágföld és 50% kertészeti perlit.
Milyen tápot használsz? Mennyit adsz belőle? Mennyi vízhez kevered? Milyen gyakran? - Nem használok tápot
Ismered a tápoldatod EC-jét? - Nem
Mennyi a kifolyó víz/táp pH-ja? - Ásványvízzel öntözöm, azon min.7,4 van rajt
Mivel mérsz pH-t? Szalag, oldat vagy műszer? - Semmivel
Milyen gyakran locsolsz? - Napi 1-2 alkalommal, függ a víz mennyiségétől
Mikor volt legutóbb tápozva és milyen gyakran tápozol? - Nem tápozok
Milyen és mekkora fényt használsz? - 20/4-ben vannak 65W 3500 lumenes, 6400k CFL izzó
Mekkora a távolság a lombozat tetejétől? - 31cm
Ismered a páratartalmat?? - Nem
Lombozatszinten mekkora a hőmérséklet? - 28-30 fok
Mekkora a napi és éjszakai min-max hőmérséklet a boxban? - 28-30 fok
Mekkora légcsere ventit használsz és mekkora a boxod? (m3/h és m3 adat kell) - 12cm PC ventit használok, a box 60cm magas, 40 hosszú és 40 széles
A belső légcsereventik direktbe fújják a növényeket? - Fújják, mozognak is folyamatosan, bár nem vészesen sokat.
A közeged állandóan nedves? - Többnyire, igyekszem nedvesen tartani
Milyen vizet használsz? (RO, csap, palackos, kút, ioncserélt, desztillált vagy ásvány?) - Flakonos ásványvíz, az infók szerint min. 7,4 pH-s
A növényről volt metszve, levelezve vagy klónok véve? - Nem
Bármilyen növényvédő szert kapott már a növény? Mit? - Nem, max ami a közegben van neki
Kártevővel fertőzött a növény? - Nem tudok róla, de remélem, hogy nem.

Az a gond, hogy a második pár leveleiből az egyik vége kicsit deformálódott. Bár, ha megnézitek akkor az első képen, azon az oldalon a másik levél is kicsit deformáltnak tűnik, ezt is észrevettem de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Lehet, hogy van összefüggés a kettő között. Lehet, hogy csak túlaggódom, de inkább nézzetek hülyének, mintsem kipusztuljon csóró. :D



04. 27.
picture.php






04. 29.
picture.php


picture.php
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ne fújasd telibe ezeket, elég száraznak tünik a közeg is, a flakonos ásványvíz meg elég sok felesleges ásványi sót tartalmaz...
 

Overdose

New member
ne fújasd telibe ezeket, elég száraznak tünik a közeg is, a flakonos ásványvíz meg elég sok felesleges ásványi sót tartalmaz...

Akkor változtatok az áramlaton, picit több vizet kapnak, de mivel öntözzem? Mit ajánlasz? Van a családban egy több szűrős, talán ozmózisos víztisztító/szűrő, sokan azt isszuk. Az jó lenne? Elvileg mindent megszűr, csak a H2O marad meg benne.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
bent viszed végig vagy kimennek majd ? ha bent akkor még most szerezz be egy ec mérőt... anélkül assetudodmerrevagyarccal.......
 

Overdose

New member
3 hétig vannak csak itt bent, utána mennek ki. Csak az előnevelés idejére készült el a box, amíg összeszedik magukat.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
jaja pont most láttam a másik topicot... felejtsd el az ásványvízet... vegyé ldesztilált vízet és kever d felesbe csapvízzel....... még az is jobb de ha esővízet kotorsz össze az is jó......... automatákat nem kell túltolni, a kurva ásványvízbe meg belenyomod az ec mérőt... meglepődsz majd..
 

GK_420

Active member
Nyomasd azt a szűrt vizet szerintem, ásványvíz f.szság. Azaz első levélpár amúgy és inkább tűnik genetikai defektnek, mint külső tényezőnek...jóvanazúgy! :D Előfordul, majd kinövi, mint gyerek a lúdtalpat. De mozaik vírus is lehetne, ha dohányos kézzel tapogatod, bár arra kisebb az esély és azzal se tudsz mit tenni. Szóval nincs baja még igazából. Táp viszont nem ártana ám.
 

Overdose

New member
Már egy ideje nem dohányzok, nem hiszem, hogy az lehet a baj. :D Az ásványvizet meg azért "erőltetem" whip, mert valaki azt ajánlotta a csíráztatáshoz meg öntözni, ez maradt meg bennem. De akkor váltok szűrt vízre. GK, milyen tápod adjak csóróknak? :D
 

Saka

New member
Üdv. Mi lehet a gond? Kb. 3-4 naponta kap inni minden második alkalommal virágzó táppal.
fb8d5768d26536db41dff0c341c407bf.jpg


5246460d3e17480aac84e374da67bf3e.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top