What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

KonopljaORG

GaMs

New member
Xyz in še nekaj vas je tukaj , zakaj ste nehali sodelovat na konoplji.org ? egoistično se mi zdi brez zamere! Ker ste bolsi od newbijev tam ? ker je preveč sranja na kupu in premalo resnih namenov ? ker je forum oldtimer za v smeti ?... se še lahko našteva . Ampak vi ste tisti ki vam je rastlina pri srcu jo poznate ste strokovnjaki poznavalci ki lahko širite znanje in vam prisluhnejo !Fuck newbies in ostalo sranje fuck ego btk če nekdo ne spoštuje tvojega znanja in prispevkov its not about that ,gre se za rastlino !Vi najbolj od vseh bi morali poznati njen globlji pomen vi od vseh lahko največ prispevate z izkušnjami in ljubeznijo ki jo gojite do rastline !
Ampak ste odšli z polno vrečo izgovorov !
Ne razumem ?
pa vseeno spoštujem !
brez zamire .
lp
 

lasko

Member
Gams ko bi ti vse vedu, nebi hodu s takimi posti ven :D
slucajno sm mod na konoplji od odhoda xa ki je imel svoje razloge zakaj je odsel.
Po svoje mu dam prou ker vsak dan odgovarjat na ista vprasanja ti pocasi dosadi pa verjemi da imam dobre zivce :D

dejte rajse kaj zvit :D
 
Last edited by a moderator:

GaMs

New member
Ja ce bi vse vedel najbrž nebi niti bil tukaj :D Po drugi strani pa kar sem napisal nima veze z vašim zakulisjem .
Vem pa da če nebi furali egotripa bi bil žakelj izgovorov prazen :D
hotel sem dati malo vzpodbude z čistimi nameni .
Have fun :)
Zvijamo pa itak :tiphat:
 
I

I-Shence

očitno večino ljudi iz konoplje ne zanima tolk o rastlini da bi mal po internetu pobrskal pa najdl sami odgovore.zakaj vedno treba ljudem vse prnest pred nos da so zadovoljni?
 

weedster

Active member
Zadeve katere se tičejo foruma konoplja.org oziroma projekta nasploh lahko objavljajte v tej temi.. Zaradi offtopica je iz teme Indoor 2010 bilo par postov prestavljenih sem.

Hvala za razumevanje.
 

GanjaKmet

New member
GaMs
Problem konople.org je v tem, da lastniku izgleda ni dosti mar in ima svoje poglede na svet kar je tudi njegova pravica in če uživa v tem, da je njegov forum vedno slabši in bolj butast je to njegov problem.

Drugi njegov probem pa je verjetno čisto standardne narave $.

Tretji pa da mu nihče več ne verjame, ker je že večkrat obljubil kaj novega.....
Realnost:
Izgleda mu tudi ni preveč všeč, če kdo kaj po svoje misli ali predlaga zato je tudi forum pust kot skuta ker je ideja enega samega človeka brez razvojnih, oblikovnih in komercialnih ambicij.
Tudi mene moti malo ta komerciala, ki mu jo naprej mečemo v oči ampak v teh časih brez tega ne gre.

Navadni smrtniki ga pač ne razumemo, ker glumi neko višjo inteligenco podobno kot npr. JODA pri vojni zvezd.(IQ=500).
Ponavadi pa taki kamplci ne potrebujejo kakšnega nasveta, pomoči, kaj šele kvalitetne ekipe, ki bi stala zadaj, skrbela za stroko,finance, razvoj in predvsem RED.


Pri vsej tej gledanosti bi že zdavnaj lahko pobasal mastne denarce v žep (clip oglasi, banerji, pasice) ampak ga to ne zanima ker so v igri sigurno višji cilji, ki jih seveda spet ne razumemo.
Med tem je forum zbezljal po svoje in nastal pravi svinjak(da ne naštevam podrobnosti) za današnje razmere. Kriv pa je predvsem nestrokovni pristop do zadeve.

Žalostno je to, da stran propada, od nje pa bi lahko solidno živelo manjše podjetje vsaj 5-6 ljudi, ki bi profesionalno skrbelo za stran, pa še kakšne bolj brane članke bi lahko nagrajevali, kot se to počne v uspešnih podjetjih v razvitem svetu !

Tako pač je kolegi. Eni pač rajši furajo svoje principe, kot da bi ustvarjali podjetja, delovna mesta itd. ali pa ne razumejo oz. nočejo razumeti današnih trendov pojavljanja na internetu.

In dokler se bo g.Škorc iz konople.org tolažil s tem da je njegov forum slab zato ker mi tega ne razumemo pač tega ne bomo razumeli.


Važno pa, da on razume vse in tako je tudi prav in tako ostaja.
Najbolj pa me zanima kaj je tako kompliciranega v nekem velikem ozadju, da MI tega ne bi razumeli. HW, SW, politika hahaha, denar ni, ker ga itak ni hahahaha.-Ribe ponavadi smrdijo pri glavi.

Edina rešitev za konoplo.org pa je da se jo da v upravljanje človeku oz.ekipi ki ni zaviralni element ampak je tega vreden/a in sposoben/a.

P.S. Škorc brez zamere samo žal je realna situacija taka. Mogoče jo je res težko razumeti.

Res je škoda tega foruma, ki nas je vse nečesa naučil.
GaMs, nihče nima kakšne vreče izgovorov, ker jo preprosto ne rabi. Ljudje ki imajo občutek za naravo se po nekaj letih monotonosti naveličajo ukvarjati s smetmi, čeprav bi to morali početi, da se smeti odstrani. Ko je smeti enkrat preveč lahko samo še zbežiš.
 

GaMs

New member
Ok hvala za komentarje .
Škoda je foruma , saj smeti so vedno bile in bodo ampak preveč je preveč.
V bistvu je pa je tudi zastarel in kot tak bo vedno poln smeti. Potreben je nov forum ,ekipa ki dela z veseljem in redno skrbi za izgled strani.Lasko te razumem s takim forumom in stanjem kot je niti ne more biti drugače kot je . Jaz forum vidim bolj v smislu izmenjave mnenj tako se oblikuje lastno znanje , razumem da te mine ker bi vsi radi odgovore brez da bi z nekim veseljem pobrskali po internetu pa si kaj tudi samo odgovorili .
Lastnik konoplje nima interesa kot si rekel ganjakmet in zagotovo ima svoje razloge ima pravico in prav je tako , rezultat tega pa bo ali pa že je forum za smetenje za dilerje brez ljubezni do rastlin in growanja.
Hvala vsem za mnenja mi je situacija bolj jasna , mogoče bi bilo najbolše da se zbere skupina ljubiteljev podobno mislečih in ustanovi nov forum neodvisen od konoplje.org strokoven in urejen.
lp :)
 

lasko

Member
Hvala vsem za mnenja mi je situacija bolj jasna , mogoče bi bilo najbolše da se zbere skupina ljubiteljev podobno mislečih in ustanovi nov forum neodvisen od konoplje.org strokoven in urejen.
lp :)

Gams na temu se dela :D Kmet ima popolnoma prav. S Skorcem smo imeli sestanek pred dvemi leti pa od takrat se ni se nic spremenilo na zalost. Nimam nic proti konoplji org, sicer naucil se nism kaj dosti, sm pa gor spoznal kar nekaj ok ljudi. Foruma je skoda ker so ljudje navajeni gledat, samo se je dejansko nabralo gor toliko smeti da je ze obup. Koda za forum je kupljena ze vsaj dve leti s strani Skorca, zdej je prijavu da v bistvu nima programerja :D sej nima smisla komentirat ...
 

GanjaKmet

New member
Gams na temu se dela :D Kmet ima popolnoma prav. S Skorcem smo imeli sestanek pred dvemi leti pa od takrat se ni se nic spremenilo na zalost. Nimam nic proti konoplji org, sicer naucil se nism kaj dosti, sm pa gor spoznal kar nekaj ok ljudi. Foruma je skoda ker so ljudje navajeni gledat, samo se je dejansko nabralo gor toliko smeti da je ze obup. Koda za forum je kupljena ze vsaj dve leti s strani Skorca, zdej je prijavu da v bistvu nima programerja :D sej nima smisla komentirat ...

Tudi jaz nimam nič proti, sam tudi nisem ZA, kot sem bil včasih.
Forum delajo uporabniki. Če je kvaliteten bodo tudi uporabniki taki.
V smeti ni težko smeti metati na lepo urejeno zelenico je pa težje.

V življenu se ne učimo samo stroke lasko hahahahaha.
Mislim da si se vseeno ogromno naučil.

Najbolj žalostno je to, da stran ne more več ugajati dolgoročnim uporabnikom, ker je bila premalo čiščena. To pomeni, da poti nazaj ni, ker bi bilo brisanje česarkoli nepristransko do kogarkoli. To pomeni, da forum deluje po sistemu, kamor gre bik naj gre še štrik, kar pa ustreza bolj kratkoročnim uporabnikom, ki pridejo, zasvinjajo in grejo.
Na ta način pa vsebina izgublja na kvaliteti.
Umetnost pa je kvalitetne uporabnike obdržati , kar pa ta forum enostavno ni več sposoben in žal tudi nikoli ne bo ker je ušel z vajeti.
Če bi modi v preteklosti več brisali, bi bilo na kratki rok manj obiska in več problemov, če se razumemo. Dolgoročno pa to ne zdrži.(ne pije vode).


Če bi postavili na konoplji nov forum, starega pa izklopili jim nihče več ne bi verjel, če pa bi se uvozila stara vsebina imaš že na začetku same smeti. Ni toliko problem v programerju kot v cincanju kaj narediti iz tega.
Situacija je neizhodna, ker v vsakem primeru sprožiš nezadovoljstvo določenih uporabnikov. Intuzijazem, pa je med tem minil že marsikomu oz. marsikoga po domače smo vsi scagali. (razen tebe lasko hahaha)
Kjer je cincanje je ponavadi tudi caganje.



V današnjih časih se forum postavi v nekaj sekundah, kar se tiče tehnike, dolgoročnost pa je odvisna od predanosti ekipe ki to vodi kot v vsaki firmi.
Če bi se res dobilo nekaj starih intuziastov, ki dobro poznajo grobe napake preteklosti se da narediti odličen nov forum, kar pa strateško-vsebinsko ni mačji kašelj. Če bi bilo vodenje foruma enostavno se tudi konoplja ne bi utapljala, kar uči primer.

En sam človek tega ne more in ne sme voditi. Tako da brez izkušene,kvalitetne in predane ekipe foruma ne bo, vsaj ne na dolgi rok . To vzajema tehniko kot tudi vsebino. Pot do kvalitetnega foruma je taka in edina in bližnic ni.
Šele po nekaj letih dela vidiš rezultat oz. če je strategija prava. Pri konoplji izgleda ni bila.:blowbubbles:
Kriv pa je največ g.Škorc, vsaj po moje, ker ni že pred leti uvedel reklam, ki so mu bile predlagane ampak je vztrajal pri svojem niču....od nič novega.
Na ta način bi dobil dovolj sredstev da plača programerje, nagrajuje mode, in na ta način vzdržuje kvaliteten nivo strani vsebinsko kot tudi tehnično. Sam ne zna, denarja ni in spet smo pri standardnih problemih.

Naj to raziskujejo kakšni študentje multimedije hahahaha jaz grem pa enega zrolat in razmišljat o novem forumu, čao.
 

GaMs

New member
Lasko upam da bo kaj iz tega ker bi znal bit kvaliteten forum :) Programerji niso problem to trdim ker par stvari vem tudi sam .Konoplja trpi za pomankanjem drugih stvari in tu se strinjam z vama .
Foxy to ni nič dobrega in tudi nič slabega nič od nič zato da je kakor je , in to so tudi ambicije konoplje , jih ni :D
Lahko pa tudi da so še kakšni tihi sponzorji ki jih zanima stanje nadzor :D
 

lasko

Member
Foxy ne bo noben zasebni klan :D namen foruma je sirjenje in izmenjava informacij, samo zaenkrat so stvari v fazi dogovarjanja zato zaenkrat samo ta info :D Sva pa pri projektu jst pa kmet, pa se kak :D
Gams namen je naredit forum na nivoju, programiranje je najmanjsi problem, treba je napisat cel kup sticky tem, od kaljenja pa do rizle, zato ker mora biti osnovna informacija how to dostopna takoj, preden postavi glupo pitanje kako naj kali semena in potem striktno brisat spam. Zavedat pa se je treba da forum delajo uporabniki in nazalost so slovenski uporabniki forumov precej primitivni, seveda ne vsi, samo ko cekiras slo forume, razen redkih je vse na zelo primitivnem nivoju

cilji konopljeorg so zmanjsevanje skode zaradi uporabe konopje :D nas cilj je pa sirjenje informacije o nasi ljubi rozi

peace
 

foxy

Member
slava vama :jump: oz. vsem ki, bojo sodelovali pri projektu! :thank you:
naj zazivi...v pravi podobi slovenskih gojiteljev...
 

qurva

New member
Recimo da bi si mogel prebrat osnovno gradivo in ga če nebi prebral nebi spustlo naprej. Spomnim se ene igre par let nazaj ko si mogel prebrat "pogoje uporabe" drugač te ni spustlo naprej(inštalirat) v bistvu pa si mogel samo scrolat do dna-in to bi mogli odpravit da bi na nek način prisilili uporabnika da prebere tiste vsaj osnovne informacije ali pa da se mu ko se prijavi na forum pošlje na PM gradivo in bi mu že pri registracijo pisalo da bo na PM dobil "osnovno znanje" in nebi takoj smetil po forumu...

pošteno pribit zato so ideje :bump:
 

Oaxacan

Active member
Leta nazaj ko sem se za foro htel prijavit na konoplja.org (ker sem med čekiranjem naletel na vprašanja folka, ki so rabili nasvet, pomoč...) hotel sem se prijavit in jim pisat nasvete in kaj se je zgodilo, mojo prijavo so zavrnili, bog ve zakaj. To me je malo razočaralo in ko sem kasneje ob priliki brskal po forumu sem bil vedno bolj ali manj razočaran nad folkom, ki je vedno jamral kako imajo težave ali pa še hujše, blage veze niso mel o čem govorijo. Zato razumem tistih par izjem, ki vejo kako se goji in so šli v exodus.

Sam gojim ene 15 let, najprej sem seveda delal pod soncem, kasneje zaradi kraje ipd.sem začel indoor... Največ se človek nauči iz izkušenj in ko sam nisem vedel kako naprej sem šel (takrat) počekirat na overgrow.com (legendaren forum, ki ga nekateri ziher poznate) tam sem našel vse odgovore, brez da bi rabil koga kaj vprašat in gnjavit. Zato mi enostavno ni in mi ne bo jasno kaj je s folkom ki vedno znova jamra. Danes je stvar toliko bolj lahka, forumov je ogromno, nekateri so celo zelo specifični in opremleni s tono res dobrih informacij. Zato bi rad sam povdaril, tisti ki zagovarjate konoplja.org in hočete da vam drugi vedno znova govorijo kako naj delate, dajte sami eksperimentirat iskat informacije... tako boste prišli do uspehov ki si jih želite. Drgač pa lahko še vedno hodite do svojih dilerjev in kupujete za 20 eur vsak dan, ker če vam je treba vse vedno k riti nosit pol raje ne gojit. Tud dileri morajo od nečesa živet, a ne?

:plant grow:
 

GaMs

New member
Foxy ne bo noben zasebni klan :D namen foruma je sirjenje in izmenjava informacij, samo zaenkrat so stvari v fazi dogovarjanja zato zaenkrat samo ta info :D Sva pa pri projektu jst pa kmet, pa se kak :D
Gams namen je naredit forum na nivoju, programiranje je najmanjsi problem, treba je napisat cel kup sticky tem, od kaljenja pa do rizle, zato ker mora biti osnovna informacija how to dostopna takoj, preden postavi glupo pitanje kako naj kali semena in potem striktno brisat spam. Zavedat pa se je treba da forum delajo uporabniki in nazalost so slovenski uporabniki forumov precej primitivni, seveda ne vsi, samo ko cekiras slo forume, razen redkih je vse na zelo primitivnem nivoju

cilji konopljeorg so zmanjsevanje skode zaradi uporabe konopje :D nas cilj je pa sirjenje informacije o nasi ljubi rozi

peace
:wave: Se še dela na tem ?
 

gun0055

New member
Če se še dela na tem bi prosil da pove odgovorna oseba kajti design in programiranje lahko pomagamo in sicer bi nastal tudi kakšen portal ne pa samo forum.

Lp
 

ranta

Member
kot zgleda vsi forumi pocas tonejo , ne verjamem da bo kdo delal novega , povsod se nabirajo smeti , na konopli pa je tak pol foruma za zbrisat , pa vse zard nas greenhornov ;)
 

gun0055

New member
Če se dobi kdo k bi pomagal sodelovati za nov portal ter forum konoplje naj me klikne pa bomo skupaj spravli.
 
Top