What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

First grow - tejföl - Sensi NL

tejföl

Active member
picture.php
 

tejföl

Active member
Köszi, akkor hétvégén átkapcsolok, meg átszerelem a lámpát. Szükségem lenne még egy kis tanácsra. Klónt kellene szednem anyának, hogy a kövi kört gyorsabban tudjam indítani. Mivel még a veget tapossuk a szelektáláshoz az egyetlen támpontom, hogy milyen gyorsan tolták a veget, melyik nőtt szebbre, nagyobbra. Ennyi elegendő? Csak a legszebbről vegyek hajtást, vagy mindről és 2hónap múlva kiderül melyiket érdemes továbbvinni?
 

tejföl

Active member
Akkor a tervezettnél nagyobb klón box fog kelleni.

Nem tudom mennyire lenne működőképes itt a fórumon egy kis cserebere? Szükségem lenne 2-3kiló ferti IVre, mert a jövőt kókuszban vagy vízben képzelem el. Nem akarok megvenni egy egész zsákkal, így is a kamra felét a grow cuccok foglalják már el, ha meg hazaviszem megint évekig hallgathatom anyám sopánkodását, hogy mit művelsz már megint gyerekem... Semmi személyes tali vagy ilyenek, pick pack pont, vagy kamu név cím aztán leintjük a futárt az útszélén dologra gondoltam. Ez működhetne? Cserébe ezekből a magokból tudnék felajánlani. Év eleje óra hűtőszekrényben pihennek. Outba készültek, de az istennek nem találtam olyan helyet a környéken, ami ne lenne tele erdőgazdálkodással vagy vadászlesekkel.
picture.php
 

hobbi ur

Active member
az mindig egy jó kihívás nekem még nem sikerült, biztos türelmetlen voltam, ill. kevesebb virágot hagytam rajta mint kellett volna :)
 

tejföl

Active member
Tegnap átkapcsoltam 12be és mindenkiről vettem 2klónt. Ők propagátorban, led hangulatvilágítás alatt várják a gyökereket. Ma bedobtam a 600w hpst. A cmhk pihenőben, valszeg a klónok fölé kerülnek majd. 90k lumen mellett amúgy sem nagyon rúgnának labdába szerintem, max fűtenék a boxot. A hőmérséklet 28celsius körül, szerencsére hűvösek már az éjszakák. Gondolom, a víz és a tápanyagigény ugrani fog a nagyobb pilács láttán. A párásítót kihajítottam a boxból, a toronyventi is alig fér már. A kötözést megspékeltem super croopingal, de a kis gecik pár nap után mindig kiegyenesednek :D Én csinálok valamit rosszul, vagy ez csak amolyan ideiglenes megoldás?

Kösz a tippet dev, valszeg az lesz. Utána olvasok ha utolérem magam. Ha van időd és energiád, írhatnál azért róla pár szót, ha ezt használod, Mivel, hogy kevered stb?

Nem sok infóm van a revegről, kb annyi hogy a virágzó növényt visszarakják 18ba. Mivel közeget szeretnék váltani és tőszámot emelni, nem próbálkoznék ezzel. A klón és anyaboxom valszeg egy kiszuperált hűtőszekrény lesz, be sem férnének a nagy cserepek :D Az már tuti, hogy kókuszban futok neki a kövinek, drain tálcán de semmi recirkuláció. Nem akarok fejest ugrani a mélyvízibe, nagy úr a szamárlétra :D

A héten hozok képeket. Meglett az 50hsz és a +200x200 képpont. Így talán élvezhetőbb lesz.
 

dev.

Well-known member
Ugyanugy hasznalhatod es adagolhatod mint a ferti4-et, sok kulonbseg nincs koztuk, hasonlo aranyokkal rendelkeznek, mindketto 100%-ban vizoldhato hajdrotap.

Ki kell egesziteni, en viragzoban altalaban ezt az aranyt hasznalom:
Ferti4/Agri4 - CaN - KNO3 - MgSO4
1 : 0.25 : 0.25 : 0.25

Ettol csak valamilyen hiany eseten terek el, illetve hidroban utolso hetekben a kalcium-nitrat elhagyhato. Foldben(tozegben) is jo ugyanez a recept, 0.8-1.0 EC, minden ontozesnel.
 

tejföl

Active member
Huhh, majd egy év telt el. Időhiány, költözés és melóhely váltás miatt nem úgy jöttek ki a dolgok, ahogy szerettem volna. Ezt a kert és a napló is megsínylette. A kör lement, de sokkal több is lehetett volna benne.

Heti kétszeri vizitre volt időm, majdnem feladtam az egészet. Többször kiszárítottam virágzásban a közeget, volt hogy lehasalt az egész kert. Nem szedtem le a legyezőket óraállítás előtt, megégtek a gyökerek, mindenféle hiányt mutatott stb. Kb egy hónappal később szedtem, de így sem igazán dagadtak be a virágok, a táppal is csínján kellett bánnom. Mindezek ellenére mégsem lett totál szar a termés és gyenge sem. 300-350 körül lehetett szárazan, egy növi elfogyott a végére :D

Ami fura volt, hogy elsőre sem az íze, sem a szaga nem tetszett, sőt. Egy hónap érlelés után mégis bomba lett, finom íz és illat. Meg voltam döbbenve, mennyit változott. Talán 3-4 hónapig tartott ki, barátok is besegítettek pusztítani :D A végére brutális toleranciám lett. A másfeles cigik és a betegre tömött bongok csak úgy szaladtak. Lehet túlságosan rámentem :D Nagyon jó fű az NL, még így elbaszva is. Tuti visszatér valamikor a kertembe. Az viszont fix, nem lesz egymás után ugyan az a fajta.

Csinálok most egy új kertet és naplót. Próbálom most tényleg jól csinálni, remélem az élet nem szól ismét közbe. Köszönöm mindenkinek, aki valamilyen formában hozzájárult a kert és jómagam fejlődéséhez, békesség!

Képek a teljesség igénye nélkül.
picture.php

picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top