What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Cheese - MK Ultra Kush/250-400W CMH/Wilma/Clay Pebbles

Snypie

Active member
Igen, 2 hétig mostam/áztattam a golyókat 5.6-os Ph-ban, mielőtt beletettem a növényeket.

Biztos felmenne, ha hagynám. Általában 5.6-6.0 között van a PH.

RH 70-75% 27 fokban.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
akkor az ec erős ezeknek... nyomassad tisztán ro val 0.8 ec re tápozzad, de előbb flushold át normálisan, esővíz is jóféle
 

Snypie

Active member
Okés, köszi.
Tegnap ezt megcsináltam, csak lemaradt az írásból. Flusholtem RO-val, majd tiszta RO + táp, de 1.0 EC lett a vége. Mára lement az EC picit ugyanannyi vízszint mellett, nem sokat csak 20 ppm-et. Higítsam tovább? NPKCaMgS így: [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]86-24-100-71-30-66 lett. Ez szerinted így elfogadható?

Illetve hogy legyen a csepegtetés? Tegyem vissza állandóra? Jelenleg 2x kap egy nap.
[/FONT]
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
igen vidd le nekik 0.8 -ra. szedjék össze magukat, ha megnézed a testalkatot látszik, hogy túl erős az oldat, mutassanak egy kis hiányt és utána emeljed csak 1 re
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
amíg nem nőtték be a helyüket, hagynám folyamatosan, amikor már tele van gyökérrel akkor állítanék időzítést, egyelőre csak éjszakára kapcsolnám ki a felénél 20 perc öntözéssel vagy ilyesmi, de ha van időd kisérletezgess óránként 15 perc és nézzed mennyire szárad gyorsan
 

dev.

Well-known member
Na, elmondom én hogyan csinálom ugyanilyen, és ugyanilyen elvű rendszerben, ugyanilyen tápokkal, és ugyanebben a közegben, aztán vagy hasznát veszed, vagy nem.
Tiszta csapvíz, bár nálam az EC 0.4 körüli, így neked szükséged lesz némi RO vízre, hogy hasonló induló vizet kapj, de ennél inkább alacsonyabbat kevernék, 0.2-0.3 körülit. A tápok ugyanezek, de más arányban.

Ezt a receptet kezdetektől használd a virágzás 2-3. hetéig.
Ferti4 - CaN - MgSO4 1:1:0.5
A mennyiséget majd te kitapasztalod, EC függvényében.
ph-t foszforsavval állítsd tankcserekor 5,3-ra, majd másnapra úgyis felkúszik akár 6.0-ra is, ilyenkor utána kell nyúlni.
Ezt az indulóvizet 0.8 EC-re húzom már az első napon, szóval kétlem, hogy a jelenlegi magas lenne, inkább az oldat összetétele szar. 2 hetes korukra bőven 1.0-1.2 között kapják, 12-be kapcsoláskor 1.6-1.8 között szokott mozogni. Ezeket az ec értékeket ne vedd szentírásnak, részben azért fajtafüggő, de többnyire bejött.
~2 naponta toppold a tankot, próbáld konstans szinten tartani, minél kevesebbet ingadozik az EC, annál jobb. Ha híg lett húzd fel a kívánt értékig. Peroxid mehet minden nap 1ml/l. Locsolás nekem a teljes kör alatt folyamatosan megy agyagban, de ettől függetlenül nem árthat éjszaka némi szünet.
Ezzel a recepttel veg-ben csak akkor volt hiányom, amikor emelni kellett az EC-t. 1:1:0.5 helyett 1:1:0.25 aránynál több fajta is mutatott mg hiányt. Nem tudom mit hagytam ki, de így el kellene jutnod kapcsolásig, nagyobb gondok nélkül.

Erre a víz tesztre meg rohadtul kíváncsi vagyok, írhatnál róla pár szót, mi a módja, mennyibe fáj, stb.
 

Snypie

Active member
Köszi dev Neked is!

Vízteszt: Általános vízkémiát kértem, amibe beletartoznak az alábbi értékek vizsgálata: PH, EC, nitrát, foszfor, fluorid, Ca, Mg, keménység, vas, klór stb. Bakteriális vizsgálatot több okból nem. 1. Mert úgyis H2O2-t használok. 2. 24 órán belül el kéne végezni a tesztet, mivel utána exponenciálisan elszaporodnak a bakterek.

Ha akkreditált bevizsgálást kérsz, akkor a helyszínen fognak mintát venni (víműveknél ez +8000+áfa). Ez azt jelenti, hogy elvileg felhasználhatod a vizsgálati jegyzőkönyvet hivatalosan is. Pl. megbetegedsz a víztől és be akarod perelni a vízszolgáltatót. Amennyiben csak magadnak kell a jegyzőkönyv, akkor Te is beviheted a mintát. 7-14 napon belül van eredmény. A vízművek 16000 Ft+áfát kért érte, de én többek között azért nem őket választottam, mert nem bízom a vizsgálatukban. A saját vizüket ígyis-úgyis a saját érdekeik érdekében jegyzőkönyveznék, ezért felkerestem egy független céget. Ők közelebb is voltak és csak 12500+áfa volt. Ha kell a cég neve, írj rám privátban.

Persze különböző tarifák és vizsgálati paraméterek vannak csapvízre, kútvízre, medence, szennyvíz stb.

Ha meglesz az eredmény természetesen közlöm Veletek!
 

Snypie

Active member
Megjött a vízvizsgálat eredménye:

PH: 7.02
vezetőképesség: 901 [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]μS/cm
szulfát: 111
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L
nitrát: 25,1
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L
nitrit: 0,47
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L
ammónium: <0,05
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L
KOI (alsóindexben PS): <0,5
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L
összes keménység: 210 CaO
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L
m-lúgosság: 5,17 mmol/L
klorid: 54,8
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L
foszfát: 0,06
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L
kálcium: 91,6
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L
vas (összes): 7,9
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]μ[/FONT][/FONT]g/L
kálium: 2,76
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L
magnézium: 34,8
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L[/FONT][/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
mangán: 3,4
[/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]μ[/FONT][/FONT]g/L[/FONT][/FONT]
nátrium: 28,1 [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]mg/L

Ezek alapján várnék épkézláb ötleteket, javaslatokat. Mi a sok, mi a kevés stb.
[/FONT]
[/FONT]
 

Solon

Well-known member
Rakhatnál fel friss képet. A táp, ha jól számoltál nagyjából rendben van, bár én a magnéziumszulfátot erősen lefelezném, nem kell ennyi. Az egyik képen az látszik, hogy az agyaggolyók felső rétege csont száraz. Itt lesz szerintem a gond, az a duplakörös locsológyűrű nem jó ekkora felülethez. Lehet kapni szórófejet spagetti csőhöz, vagy lehet kapni csepegtető csövet, sima spagetti cső kilyuggatva, te is elő tudod állítani egy öngyújtóval és egy szöggel. Egyenletesebb tápoldat kijuttatás lenne a cél. Vagy jó ez a megoldás, de 10-es gyapotkockával, amit a golyók közé raksz, ha benőtte a gyökérzet és azt locsolni pluszba a két gyűrű mellett egy csepegtető tüskével. Esetleg kipróbálhatnád majd a perlitet, önmagában semmivel se keverve, sokkal jobb a vízeloszlás, mint agyaggolyónál, nem kell átmosni, újrahasznosítható ugyan úgy, kicsit körülményesebb takarítás után. Tankban mennyen a levegő porlasztó éjjel nappal, locsolás mennyen folyamatosan.
 

Snypie

Active member
Csak a felső 1 cm száraz max, belül tocsogott az agyaggolyó és a gyapot is. A szövetedény is tök vizes volt oldalt és alul is (kivéve a felső 4-5 cm-t, az szimplán nedves volt). Szerintem pont sok volt a víz. Lemértem 1 hete és 48 litert ad ki ez a 2körös gyűrű, ami szerintem rengeteg. Főleg úgy, hogy a gyári Wilma tüskéje 1 pontból locsol és az sem folyamatosan. Instrukció szerint ebben a korban napi 2-3 locsolás elég és másoknál működött is.

El vagyok átkozva ezzel a termesztéssel rendesen :( Igaza van Kukutyinnak, van aki hülye hozzá. Majd elfogadom vhogy ezt a tényt.
 

Solon

Well-known member
Ez egy faszság, nem vagy elátkozva, sajnálom, hogy nekem kell közölni, de nincs se mikulás, se húsvéti nyuszi, és az átkok ugyan úgy nem léteznek. Mondanám, hogy isten sincs, de abban azért én sem vagyok biztos.
Ha megfelelő a víz oxigén tartalma, akkor gyakorlatilag bele is tömködheted egy vödörbe a gyökeret akkor se lesz baja, lásd dwc üzem, vagy ebb n flow. Itt valami más gond lesz. Vagy valamit elmértél, vagy nincs megfelelő tápanyagellátás. Ki kéne találni, hol van a gond. Találjuk ki! Oldat hőmérséklet mennyi? Van rendes porlasztás a vízben, hogy az oxigénszint elegendő legyen? A tápokat hogy számoltad?


azt lefelejtettem, hogy hiába vizes minden, ha a gyökérzóna nagy felületén tök száraz az egész.
 

Snypie

Active member
Chillert használok, ami 19 fokra van beállítva. Amikor felmelegszik 20-ra, akkor kapcsol be. Magyarul konstans 19-20 fok.

Porlasztás nincs. Úgy tudom Wilmába nem kell, elég, ha mozgatod az oldatot. A chiller pumpája (Maxijet 1000) és a csepegtetőrendszer pumpája is (Hailea 2500 liter/óra) mozgatja a vizet. A szövetedényben az agyaggolyók között kell lennie elég légrésnek, nem?
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
Tápozás[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]:
Első oldat 0.78EC csapvíz + táp 1.2 EC-ig. Ferti:CaN:MgSO4 1:0.5:0:25
Második oldat 0.5 EC víz (50-50 csap-RO) + táp 1.2 EC-ig. Ferti:CaN:MgSO4 1:0.5:0:25
Harmadik oldat 0.5 EC víz (50-50) + táp 1.4 EC-ig. Ferti 0.6 gr/l + 0.5 gr/l CaN
Negyedik oldat RO víz + táp 1.0 EC-ig.
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Ferti:CaN:MgSO4 1:1:0:5 (dev féle ajánlás)

Új képek nincsenek, kidobtam őket. De jó lenne megfejteni, h mi a gond immár 10. próbálkozás óta. Föld-kókusz-DWC-Wilma. Mind így néztek ki, már mindent lecseréltem. Sátor, közeg, vagy 5-6 féle táp stb. A közös kb. a csapvíz volt az utolsó 2 kört leszámítva. Ott elkezdtem kísérletezni 50-50 RO-csapvíz, tiszta RO stb.
[/FONT]
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a következőt ne csapvízzel kezdjed.. a magoncoknak ne legyen 0.6 nál erősebb ec a kajájuk, amikor megerősödtek mehet nekik felesbe csapvízzel is, de az egy hónap legalább mire feltekerheted nekik 1.2 re... az a közös, hogy szétégetted kiskorában a gyökereit, kevéssel kezdjed, utána lehet fokozni.. de ha egyből lepörzsölöd 1.4 csapvízestápossal... akkor szar kezdet mindegyiknek..
 

Snypie

Active member
Jaja, most ez a terv. Veszek új szűrőket az RO-hoz, mert már lassan 2 évesek. A magok már úton vannak és azt a hibát sem követem el, hogy több fajtát viszek. 4 db RQS NL lesz.

Itt folytathatom, vagy nyissak újat?
 

hobbi ur

Well-known member
a következőt ne csapvízzel kezdjed.. a magoncoknak ne legyen 0.6 nál erősebb ec a kajájuk, amikor megerősödtek mehet nekik felesbe csapvízzel is, de az egy hónap legalább mire feltekerheted nekik 1.2 re... az a közös, hogy szétégetted kiskorában a gyökereit, kevéssel kezdjed, utána lehet fokozni.. de ha egyből lepörzsölöd 1.4 csapvízestápossal... akkor szar kezdet mindegyiknek..


úgyvan! ph-t meg 6ra. a hibákból meg le kell vonni a megfelelő következtetéseket és aszerint cselekedni. mindannyian átmentünk/átmegyünk problémákon. Króm kollégán kívül :) olyat még nem láttam aki tökéletesen cselekszik minden időben
 
Last edited:

Tauberbischofs

Active member
Ez egy faszság, nem vagy elátkozva, sajnálom, hogy nekem kell közölni, de nincs se mikulás, se húsvéti nyuszi, és az átkok ugyan úgy nem léteznek. Mondanám, hogy isten sincs, de abban azért én sem vagyok biztos.
Ha megfelelő a víz oxigén tartalma, akkor gyakorlatilag bele is tömködheted egy vödörbe a gyökeret akkor se lesz baja, lásd dwc üzem, vagy ebb n flow. Itt valami más gond lesz. Vagy valamit elmértél, vagy nincs megfelelő tápanyagellátás. Ki kéne találni, hol van a gond. Találjuk ki! Oldat hőmérséklet mennyi? Van rendes porlasztás a vízben, hogy az oxigénszint elegendő legyen? A tápokat hogy számoltad?


azt lefelejtettem, hogy hiába vizes minden, ha a gyökérzóna nagy felületén tök száraz az egész.

Hogy érted azt, hogy nincs Mikulás meg húsvéti nyuszi?
 
Top