What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Sweet Skunk F1 Version

Alanbrown88

Member
6 x 600 w-hez mi a tökömnek ipari áram, meg hogy buktatná le a szolgáltató?
Mégis honnan veszel ilyeneket?

Jobb fèlni mint ... Egyèbkènt meg igenis feltűnő lehet a tartós egy normál háztartástól eltèrő áramfogyasztás. Vagy tèvedek?
 

Kukutyin

Member
De igen, jó az ipari áram. Ha a vihar lebassza egy városrészben / faluban a vezetéket vagy egy részét akkor esélyed van rá, hogy legyen áramod ha átcsatlakozol egy másik fázisra.
 

timoslav

Member
Értem ti a 3 fázisu áramot értitek ipari alatt én meg a 25 amper biztosítéku fölötti áramra gondoltam. A villany óra nálatok még a régi analóg vagy már digitális?
 

Dapk

Active member
Veteran
Testvéreim az úrban! Valaha, egyikőtök is, csak hasonlót csinált már, de legalább merészkedett kw fölé? Magyarországon az kelti fel a figyelmet, ha nem fizeted be a számlát!


Az, hogy az ipari áramnak milyen előnyei vannak meg más kérdés, ettől függetlenül 3.6kw lófasz -!!- senki figyelmét nem kelti fel!
 

Solon

Well-known member
Ti milyen ipari áramról beszéltek? Nos, vegyük át még egyszer. A hálózatokat csoportokra lehet bontani, alaphálózat (220/330/400/750KV) főelosztó hálózat (120/220KV), elosztóhálózat (10/20/30/35 KV) és ezután jön a transzformátor a fogyasztói hálózathoz, ami 1000 Volt alatti feszültségre transzformál szabvány szerint, a becsatlakozási pontnál 230/400V, egy fázis és 3 fázis esetén, ez már a kisfeszültségű betáplálás. Ez látja el a 10 amperes biztosítékokkal és 3*32 amperes biztosítékokkal szerelt mérőórákat is. Kint az oszlopon/földben találsz 4 kábelt, 3 fázis és 1 védővezetőt, mind a négy vezeték ugyan abba a transzformátor elosztóba megy. Ez TT, TNS, TNCS esetében is így van, csak a vezetékszám tér el, márpedig abban, hogy a védővezető és a nulla szét van-e választva, avagy nincs, a három fázis mindig adott, csak egy fázis esetén 2 fázist nem húznak be a házhoz.


1800W fogyasztás(3*600W), mivel szinuszosról beszélünk a trafó miatt, barátok közt is elmegy egy 10 Amperes C-s kismegszakítóval eltolt begyújtással, nagyanyám vályogházában a Tisza mellett nagyobb volt a fogyasztás. Kiszámítási képlet : P=U*I*Cos(fi) tehát átrendezed az egyenletet, átbaszod U-t és Cosfi-t a másik oldalra, így kapod azt, hogy I = P/U*Cos(fi) –cosfi legyen 0.8-. Számoljátok ki, bagatell Ampert kaptok. A hűtőmnek nagyobb az áram felvétele, mikor a kompresszort elindítja csúcson.
Nálam 3*32 amper van, mert nem használok gázt, és ennyi kell egy klímás fűtési rendszerhez. Nem feltűnő és az ELMŰ-s faszi se kérdezte meg, mikor kötötték be, hogy ugyan hány kiló füvet fogok, majd termeszteni, mert látja, hogy ez nem egy asztalos műhely.

Tehát 1800 watt nem számít nagy fogyasztásnak, de ha ennél nagyobb is lenne, se lenne gond, mert az áramszolgáltató, nevében is benne van, szolgáltató, akkor örül, ha minél többet szolgáltat, vagyis minél nagyobb a fogyasztásod. Ha fizeted a számlákat rendesen és nem lopod az áramot, a szolgáltató boldog és békén hagy, nem kérdezősködik. Ha nem akarsz lebukni, nem a villanyszámlát kell alacsonyan tartani, hanem a haverodnak, a józsikának, na neki nem kéne elmesélned, hogy te füvet termesztesz. Hagyjátok abba egymás riogatását, mert ez teljesen felesleges és kontra produktív.

Szép kert. Gratula!
 

GK_420

Active member
"gyakran hallani"...sose hallottuk hozzáértőtől még. :D Emlékszel a vietnámiak kertjeire Alan?
 

haluskaibela

New member
hi

hi

Na szevasztok kicsit elvoltam veszve .... :D sikeresen végigmentem a koromon és lasan a másodikat is befejezem .
Tudom sok a kérdés de megprobálok mindent leirni.
1. Ugye Sweet Skunk F1 verzios magrol inditotam 74 novényt , amibol 71 végig is élte a fojamatot, amig le nem vágtam ... :D oszesen 5.743 Kg kurva eros és fini termésem let . Tudom minden cigány a saját lovát dicséri, de ilyen eros és segreultetos anyagal méfóg holandiában se találkoztam , az illata mind az egyhetes doglot cukorban fozot borznak
2. Nagyon ajálom mindenkinek a Plagrom tápcsaládot, most teszteltem . Kicsit huzos az ára de kihozta a maxot a novényekbol , még ilyen szukos hejen is .
3. Érdeklodtok sokan a vilanyfogyasztás miat ... megsugom kulfoldi vagyok (tényleg )
és igen az dobja rám az elso kovet aki még nem gondolkozot el azon hogy lopja a vilanyt.
Ipari áram hátt felesleges ,egy jo vilanyszerelo kell és sok zseton hogy leplezni tugyad a hejet . valamenyi átlagot fizes oszt kész . nem basztat senki hid ell .
4. Aki kurvának áll ne sirjon ha meg?aszák :D
5. Nagyban megtermelt anyagot ne te áruld , mert megbuksz . Keres valami alvilági arcot , nekem sikerult . de ne várj 25OO ft mert ha kapsz 1OOO ft akor légy boldog :D
6. magokat ne rendelj neten hanem csapj egy kort Bécsbe vagy Prágába . a heréid alat haza érnek :D
ha valakit valami érdekel irjon ha tudok válaszolok . képet nem toltok mert kitoroltem
de nemsokára az uj eresztésbol kulddok :D
 

haluskaibela

New member
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top