What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Tápanyag formulák

Brain.storm

Member
Azt írtam ott az üzlet mit nem lehet ezen érteni.

Kedves Dr Brown!
Semmi gond a felfogóképességemmel. ;) És még olvasni is tudok, úgyhogy Én is láttam a weboldalon a címet. Csupán azt mondtam, hogy elképzelhető, hogy nincs nekik boltjuk, csak online formában működnek.
Vagy Te már jártál ott személyesen?
 

Dr Brown

Member
Kedves Dr Brown!
Semmi gond a felfogóképességemmel. ;) És még olvasni is tudok, úgyhogy Én is láttam a weboldalon a címet. Csupán azt mondtam, hogy elképzelhető, hogy nincs nekik boltjuk, csak online formában működnek.
Vagy Te már jártál ott személyesen?

Te tényleg ennyire sötét vagy, vagy csak bosszantani akarsz ?

Igen voltam már ott, igen egy üzlet van, van árukészletük, pénztárgépük hivatalos nyitva tartásuk és még eladó is van.
 

Brain.storm

Member
Te tényleg ennyire sötét vagy, vagy csak bosszantani akarsz ?

Igen voltam már ott, igen egy üzlet van, van árukészletük, pénztárgépük hivatalos nyitva tartásuk és még eladó is van.

Úgy gondolod, hogy sötét vagyok mert olyan kérdést teszek fel ami teljesen reális? Elmész Te a bús picsába....
Nem azt írtad, hogy "voltam már ott, menj csak oda nyugodtan", hanem csak annyit hogy itt van a cím, ami ugye a weboldalukon is fel van tüntetve. (de se nyitvatartás se semmi egyéb ami arra utalna, hogy ott működő bolt van)
És mivel alapítottam már pár céget, tudom, hogy működik a székhely és a tényleges működés helye. Sok esetben köze nincs a Cég címének a tényleges működés helyéhez. És a weboldalukon általában a cégek a székhelyüket tüntetik fel.
Te tényleg ennyire sötét vagy, hogy még ezt sem tudod? Vagy csak bosszantani akarsz?
 

Brain.storm

Member
Lehallgatják, megfigyelik és egyéb adatokat gyűjtenek róla :D

Vagy az is lehet, hogy csak este volt? És ekkor találtam rá a boltra? Gondoltam megkérdezem, hátha a kollégák valamelyike tudja. És akkor nem kell másnap telefonálgatnom, meg napokt várni az e-mail válaszra. Vagy nem ezért van ez a közösség itt?
Jóvannnamicsinájakhatudatlanvagyok... :laughing::laughing::laughing:
 

Dr Brown

Member
Úgy gondolod, hogy sötét vagyok mert olyan kérdést teszek fel ami teljesen reális? Elmész Te a bús picsába....
Nem azt írtad, hogy "voltam már ott, menj csak oda nyugodtan", hanem csak annyit hogy itt van a cím, ami ugye a weboldalukon is fel van tüntetve. (de se nyitvatartás se semmi egyéb ami arra utalna, hogy ott működő bolt van)
És mivel alapítottam már pár céget, tudom, hogy működik a székhely és a tényleges működés helye. Sok esetben köze nincs a Cég címének a tényleges működés helyéhez. És a weboldalukon általában a cégek a székhelyüket tüntetik fel.
Te tényleg ennyire sötét vagy, hogy még ezt sem tudod? Vagy csak bosszantani akarsz?

működés helye - Telephelynek hívják jogilag "Amit jogilag a cégbíróságnak közhitles nyilvántartásba fel kell vezetni bejelentést követően" Vagy asmenyiben csak adminisztratív végrehajtásról beszélünk lehet központi ügyintézés hely megjelölés is.

Igen sötét vagyok ennyire. "a 2006.évi IV. törvény és kapcsolódó szabályozással kapcsolatban sok ujjat nem tudnál mondani"

Köszönöm figyelmed.
 

hungrowboy

Member
Ha esetleg akar valaki barmit vasarolni tapok,feny,ontozeshez,legteknika stb akkor a greengazda oldalon talal mindent keszleten!
 

Off/On

Member
Erről a formuláról mit gondoltok beválhat?
Vegetative Formula (100 litres)

-Epsom Salt MgSO4.7H2O = 50.7 g
-Mono Potassium Phosphate KH2PO4 = 22 g
-Saltpeter KNO3 = 9.6 g
-Calcinit Ca(NO3)2/Ammonium Nitrate double salt = 94.3 g

(this formula closely equates to a ppm N:p:K:Mg ratio of 150:50:100:50)

Bloom Formula (100 litres)

-Epsom Salt MgSO4.7H2O = 60.9 g
-Mono Potassium Phosphate KH2PO4 = 43.9 g
-Saltpeter KNO3 = 19.2 g
-Calcinit Ca(NO3)2/Ammonium Nitrate double salt = 50.6 g

(this formula closely equates to a ppm N:p:K:Mg ratio of 100:100:200:60)

You can take a calculator to these numbers for varieties that are known fussy feeders.

For a zero nitrogen finishing formula something like:

-MgSO4.7H20 = 60.9 g
-KH2PO4 = 44 g
-K2SO4 = 16.6 g
-CaCl2 = 30 g

(per 100 litres) would work well.
 

Széklet Nagyúr

Active member
Nem akartam kulon temat inditani neki, meg ide vag, ugyhogy be posztoltam ide e. :abduct:

( roviden osszefoglalva, ez egy hat reszes oktato jellegu sorozat a tapapanyagok hasznalatanak mikentjerol.
Tapasztalt kerteszeknek gondolom nem sok ujat mond, de kezdoknek - mint jomagam - sok hasznos infromaciot tartalmaz. - angolul - )

[YOUTUBEIF]yjFAzq02sxg[/YOUTUBEIF]

[YOUTUBEIF]diQPPuQF2iA[/YOUTUBEIF]

[YOUTUBEIF]gWUQyHEMr-Y[/YOUTUBEIF]

[YOUTUBEIF]zoK8oDp1ANo[/YOUTUBEIF]

[YOUTUBEIF]5gXxtq53OsQ[/YOUTUBEIF]

[YOUTUBEIF]PGE8Gv3V7mw[/YOUTUBEIF]
 

Son of Soil

Member
Mélyen tisztelt Fórumtárs!

A hozzászólásba fektetett munkája tagadhatatlanul tengernyi erőfeszítésről tesz tanúbizonyságod, így sajnálattal kell megjegyeznem, hogy a mozgóképek, melyeket volt szívélyes velünk megosztani, egy újabb feltörekvő, kapitalista kendertápgyár ármánykodását takarják. Olyan portékát akarnak rásózni a tudatlan felhasználókra jelentősen túlárazva, a misztifikált szócséplésükkel, melyeket egy közeli nemkendertápgyár piacon is beszerezhet bárki az eredeti ár töredék értékén is. Az átverés elkerüléséhez nem kell más, mint jártasság a számolástanban, amit az elemi iskolák padjaiban bármely személy magába szívhat. Remélem, szavaim meghallgattatásra találnak, s óvva intenek a szóban forgó portékák megvásárlásától minden személyt.

Maradok tengermély tisztelettel.
BÉLA!
 

Széklet Nagyúr

Active member
25 perc alatt vegig nezted az egeszet, nem semmi.
Ha tenyleg, csak ennyi jon at az egeszbol akkor toroljetek a posztot, semmi ertelme annak, hogy a helyet foglalja.
 

Son of Soil

Member
Kedves Fórumtársan!

Szívfacsaró fájdalommal olvasom sorait, melyben tényszerűen olyan megállapításokat közöl velem, amiből arra a végkövetkeztetésre kell jutnom, hogy magvas gondolataimat nem sikerült szerfelett érdemben értelmeznie. Alássan minden tisztelettel telve, kérném soraim újraolvasására, ily módon esély nyílhat, mondandóm velejének megértésére. Továbbá zárszóként szeretném megköszönni tiszteletteljes megnyilvánulását felém.

Kiváló tisztelettel.
BÉLA!
 
Top