What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mi a baja a növényemnek?

Joli

New member
Sziasztok kertesz társak!
Nagyjából 4 hetes a novenykem. Kint nevelt, éjszakára azért beviszem a hazba, nehogy meg fazon. :D Tápot nem kapott eddig meg, egyszerű virág földben nevelem. Eddig egy pet palacknak az alja le volt vágva és ez volt a növény fölött hogy biztosítsa a kellő páratartalmat. Ezt leszedtem néhány napja és megjelent a levelein egy két helyen kissebb égés. Rossz ötlet volt ? Mégsem bírja a kint létet a palack nélkül vagy csak valamit hiányol? :)
 

Attachments

  • 6B0E144E-2F8D-4118-9067-8690A2B51A48-8839-000008EA1DF92252.jpg
    6B0E144E-2F8D-4118-9067-8690A2B51A48-8839-000008EA1DF92252.jpg
    46.5 KB · Views: 51
  • IMG_0768.jpg
    IMG_0768.jpg
    63.8 KB · Views: 49
  • IMG_0770.jpg
    IMG_0770.jpg
    51.5 KB · Views: 46
  • IMG_0772.jpg
    IMG_0772.jpg
    67.2 KB · Views: 47
  • IMG_0769.jpg
    IMG_0769.jpg
    79.8 KB · Views: 47
F

FxMaster

Sziasztok kertesz társak!
Nagyjából 4 hetes a novenykem. Kint nevelt, éjszakára azért beviszem a hazba, nehogy meg fazon. :D Tápot nem kapott eddig meg, egyszerű virág földben nevelem. Eddig egy pet palacknak az alja le volt vágva és ez volt a növény fölött hogy biztosítsa a kellő páratartalmat. Ezt leszedtem néhány napja és megjelent a levelein egy két helyen kissebb égés. Rossz ötlet volt ? Mégsem bírja a kint létet a palack nélkül vagy csak valamit hiányol? :)

hújajj :D Na előszöris milyen föld az? A márkanévre gondolok itt. Azaz "égés" a levelein valószínűleg rovartól származik. Tápot pedig ha már 4 hetes nem ártana adni neki, én a wuxal supert javaslom. Csak mert ahhoz képest, hogy 4 hetes elég kicsike. A házba meg feleslegesen viszed be, jó idő van este is, nem fagy :D
 

daroes

Member
Szerintem ahogy kiacspodott a pára a növényed levelén és ahogy levetted róla a pet palackot az erős napsugár hatására átlyukasztotta a levelet ott ahol vizes volt (hisz a viz tükrözi a napfenyt ) bocs a fogalmazásért nagyon bevagyok reccsenve de sztem igy is megérted béke
 
Szia!Mindenki ugy vegzi a dolgat ahogy tudja.A helyedben atultetnem egy egyszeru mixbe(neked kell megcsinalni).60%florimo/40%perlit kozegbe egy 6-8literes muanyag cserepbe,alul kb 10helyen kilyukasztva 8as furoval es a cserep tetejetol lefele szamitva kb 2centire tolteni kozeggel.
Az mar masik kerdes,hogy kint vagy bent.Ha mar ki vitted,hagyd is kint mert inkabb igy mukodik jol mint forditva.
 

peyotee

New member
Sziasztok!
Új vagyok a termesztésben, egy kis szekrényben (kb pc box méretű) csinálom. Az egyik növényem elég szarul néz ki és nagyon lassan is nő, ezért szeretnék segítséget kérni.

Bulk Seed Bank - northern light, magról.
A beteg 24 napos palánta. Közeg virágföld, 6,5 ph. 4,5 lieres cserépben.
Kb egy hete elkezdett sárgulni az alsó levélpár, ezért tápot adtam neki (substral NPK 9-4-5). Azóta sima csapvízzel locsoltam kétszer. Az alsó levelek továbbra is sárgák, szárazok és barnul a szélük. ph és EC mérőre még várok.
Egyelőre 75 watt cfl alatt vannak, később növelni fogom.
26°C nappal, 22 °C éjszaka. Pára 40%.

A képen a jobb oldali növény csak 9 napos, szépen fejlődik, ő még csak csapvizet kapott.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    78.2 KB · Views: 48
  • 2.jpg
    2.jpg
    77.7 KB · Views: 48
  • 3.jpg
    3.jpg
    61.8 KB · Views: 44
  • 4.jpg
    4.jpg
    55.9 KB · Views: 46

Nokedlis

Member
Sziasztok!
Új vagyok a termesztésben, egy kis szekrényben (kb pc box méretű) csinálom. Az egyik növényem elég szarul néz ki és nagyon lassan is nő, ezért szeretnék segítséget kérni.

Bulk Seed Bank - northern light, magról.
A beteg 24 napos palánta. Közeg virágföld, 6,5 ph. 4,5 lieres cserépben.
Kb egy hete elkezdett sárgulni az alsó levélpár, ezért tápot adtam neki (substral NPK 9-4-5). Azóta sima csapvízzel locsoltam kétszer. Az alsó levelek továbbra is sárgák, szárazok és barnul a szélük. ph és EC mérőre még várok.
Egyelőre 75 watt cfl alatt vannak, később növelni fogom.
26°C nappal, 22 °C éjszaka. Pára 40%.

A képen a jobb oldali növény csak 9 napos, szépen fejlődik, ő még csak csapvizet kapott.

Kelett volna 30% perlit bele mert a ha gagyi a virágföld úgy össze tud tömörödni hogy levegőt nem kap a gyökér, meg nem bír rendesen nőlni, ha nem nől a föld alatt a föld felett se :) Rakt tele rendesen azt a cserepet, én átültetném a picsába, és ha csapvízzel kínzod akkor hagyd levegőzni 24-órát minimum, Ec földbe felesleges nekem sose volt nem is lessz, én túlfolyózok földben nem EC-zek. Táptól rosszabb lessz, ekkornának nem kell még táp. ültesd át az az első mert a föld hibája elsősorban, aztán a parázsra benzint öntöttél a táppal.
 

jdd

New member
Sziasztok!
Van egy most 17 napos növényem (feminizált, auto virágzású) és néhány napja a levelein sárga és barna foltok/pöttyök jelentek meg. Plagron growmixben van, három napja ültettem át egy 11literes cserépbe, először azt gondoltam, hogy túlöntöztem, szóval vissza is vettem a locsolásból, tegnap pedig adtam neki először egy kis tápot, hátha (advanced hydroponics dutch formula bloom), előtte csak csapvizet kapott, de attól tartok ez nem fogja megoldani. Tudja valaki, hogy mi baj vele? Esetleg tápanyaghiány vagy kártevők?
picture.php
 

ZoldOvezet

Active member
Sziasztok!
Van egy most 17 napos növényem (feminizált, auto virágzású) és néhány napja a levelein sárga és barna foltok/pöttyök jelentek meg. Plagron growmixben van, három napja ültettem át egy 11literes cserépbe, először azt gondoltam, hogy túlöntöztem, szóval vissza is vettem a locsolásból, tegnap pedig adtam neki először egy kis tápot, hátha (advanced hydroponics dutch formula bloom), előtte csak csapvizet kapott, de attól tartok ez nem fogja megoldani. Tudja valaki, hogy mi baj vele? Esetleg tápanyaghiány vagy kártevők?
View Image

én magnézium hiánynak nézem

magnesium-deficiency-marijuana-diagram.jpg



ja,és se a táp nem lesz elég,mert kell mellé a micro része,hogy legalább a lucas formulát kövesd és a phd is valahol odavan kapálni :S
 

Kukutyin

Member
Nem a legjobb kép, de viccen kívül úgy néz ki mintha peronoszpóra lenne :D Penésznek nem mondanám.
 

Solon

Well-known member
Mi a pitsa van idén Magyarországon? Beltéren volt idén szürkepenészem, sima feketepenész és most találkoztam száron kialakult fekete kannapenésszel (aspergillus niger). A növényeden meg lisztharmat van, ha tippelni kéne. Lisztharmat kenderen, mi a frász? Pöckölted a levelet? Felporzik a spóra állomány?
 

Pillang

Well-known member
Meg van még ilyen féreg is, (kendermoly?) berágja magát a gubába, oda is bábozódik...

picture.php


Ha sokan vannak, akkor pont ilyen kárt okoznak
picture.php
 

Kukutyin

Member
Nekem is kellemetlenkednek. Ez valami más, a kendermoly a szárba rágja bele magát ezek a virágzat végén keltek és onnan rágnak befelé a szár felé most hogy jön a hideg. De a legkisebbeket virágzat végében találtam, szóval..
 
Top