What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mi a baja a növényemnek?

vazsi

Member
Előző fórumokon volt ilyen téma, nyitok egyet, ha más még nem tette meg. Szóval ide jöhetnek a kérdések, lehetőleg képpel, hogy könnyebb legyen a segítség nyújtás és a probléma beazonosítása.
:huggg:
 

Medicropper117

Active member
Olybá tűnik de nem feltétlen az. Ha égne a táptól ami a közegben van az nem mostantól jelentkezne mikor az első leválpár már ekkora...sok az összetevője az ilyen foltossagoknak. Szerintem sokszor csak tapogatozik az ember meg akkor is ha vegul megvan a hiba oka. Szard le ha nem terjed tovabb, az is lehet h egy ponton nagyon kiszaradt a közeg es tenyleg a táp okozta de nem ugy ahogy elkepzeled.
Vagy netán tápozol egy ekkora novenyt?:)
 

GK_420

Active member
Ez nem tápégés max ha rácsöppent öntözéskor de azt se hiszem. Kezdődő nitrogén hiány látszik csak...
 

Sonicc

Member
@ Medicropper117 Köszi a választ. De bizza tápozom :) ,volt egy másik versenyző aminek minden baja volt (fonnyadt maga alá forduló levelek), GK javaslatára elkezdtem tápozni,és helyre jött. És a többi is jól elvan,csak ez szarakszik(Mindenre gondoltam volna,csak hiányra nem, egy pár hetes növénynél. Leginkább oxigén hiányra, túlöntözés miatt Marha gyorsan kimerítette a közeget)
De ennél végkép nem tudom,mert már emeltem is az adagon.
 

Sonicc

Member
A lényeg, átültetni nagyobba és tápot neki gyorsba! :)
Hát igazándiból arra gondoltam,hogy már kiteszem outba az előkészített végleges helyére,mert sajna kevés fényt kapott. Látom, hogy nyeszlet,de volt egy ajándék mag, amit tesztként kivágtam április elején, és faszán megerősödött,pedig még hideg is volt a hónap végén.
Az pöttyök meg valszeg tényleg a ráfröcsenő locsitól lehetnek. Előző este locsolásnál semmi baja nem volt, másnap reggelre lett ilyen (kapott már tápot, wuxal 1ml/l-es oldatot)
 

GK_420

Active member
A kiültetés is nagyobb hely, nem? :D Wuxal nem égeti meg ha csak nem töményben megy rá. Ilyen kis közegben mehet az neki ilyen adagban minden locsolással is csak jót tesz neki. Ne szenvedjen szegényke...
 

Sonicc

Member
Végül is, ja :) Köszi.
Igazándiból emelném is az adagot, kiültetés után. @ Brain.storm írta,hogy a veg 3. hetétől 5ml/l -es adagban tolja. Ma kivágtam egy 3 hetes autót. Mehet neki ilyen töménységben, szerinted?
 

GK_420

Active member
Hát én még csak 3ig mentem fel kb. ezért én is most fogom tesztelni. De fokozatosan emelve csak mert ez mégis az ajánlott 5x adag.
 

GanjaFan4Ever

New member

Szia!

lehet nincs igazam, de szerintem is túltáp, nálam is jelentkezett ez a probléma és egy kis leállás a táppal megszüntette, annyiban, hogy új foltok nem keletkeztek. ebben a korban szerintem kizárt a nitrogén hiány (főleg ha tápozva van) illetve akkor ha a ph miatt felvehetetlen állapotban van. egyébként a sziklevél amúgy is megmurdel (én ezt tapasztaltam) ha felhasználta a benne lévő tápanyagot ha nem, bár ebben a korban inkább akkor ha elhasználta, de kitudja....
 

GK_420

Active member
Szia!

lehet nincs igazam, de szerintem is túltáp, nálam is jelentkezett ez a probléma és egy kis leállás a táppal megszüntette, annyiban, hogy új foltok nem keletkeztek. ebben a korban szerintem kizárt a nitrogén hiány (főleg ha tápozva van) illetve akkor ha a ph miatt felvehetetlen állapotban van. egyébként a sziklevél amúgy is megmurdel (én ezt tapasztaltam) ha felhasználta a benne lévő tápanyagot ha nem, bár ebben a korban inkább akkor ha elhasználta, de kitudja....
Na miért akkor mikortól lehet szerinted nitrogén hiány? Két levélpárnál is lehet... A sziklevél meg elhal csak úgy mi? Ekkora hülyeségeket minek írsz le? Ha folyamatos elég tápanyagot kap a növény nem használja fel és a sziklevél simán megmarad még virágzásban is... Nem értem miért jó hülyeségeket írni amikor rég le van írva megindokolva a megoldás.
 

iwantmorebuds

Active member
Szia!

lehet nincs igazam, de szerintem is túltáp, nálam is jelentkezett ez a probléma és egy kis leállás a táppal megszüntette, annyiban, hogy új foltok nem keletkeztek. ebben a korban szerintem kizárt a nitrogén hiány (főleg ha tápozva van) illetve akkor ha a ph miatt felvehetetlen állapotban van. egyébként a sziklevél amúgy is megmurdel (én ezt tapasztaltam) ha felhasználta a benne lévő tápanyagot ha nem, bár ebben a korban inkább akkor ha elhasználta, de kitudja....

:laughing: :laughing:
Nekem a viragzas 3-4. Heteben meg negybol harmon megvoltak a sziklevlek
 

GanjaFan4Ever

New member
Na miért akkor mikortól lehet szerinted nitrogén hiány? Két levélpárnál is lehet... A sziklevél meg elhal csak úgy mi? Ekkora hülyeségeket minek írsz le? Ha folyamatos elég tápanyagot kap a növény nem használja fel és a sziklevél simán megmarad még virágzásban is... Nem értem miért jó hülyeségeket írni amikor rég le van írva megindokolva a megoldás.


na szerintem nitrogén hiány lehet onnantól, amikor igazán elkezd nőni a növény kb a 3. levélpártól kezdve, előtte levélfelület sincs akkora ami annyi tápanyagot át tudna alakítani egy fény periódus alatt mint amennyit a sötét alatt felvesz (pont ezért lehet túltápozni, a levélben felhalmozódó tápanyagok túl magas koncentrációja miatt elhalnak a sejtek) és igen a sziklevél meg csak úgy elhal, mással mivel magyarázná professzor úr azt, hogy egy kb 1.5 hónapos növény elkezdi elhullatni a sziklevelet, valószínűleg nem abból 'táplálkozik' mikor folyamatos tápozás van. egyébként te meg elképzeled hogy leírtad a megoldást (amit nem vitatok, csak egy másik alternatívát vetettem fel, te meg szararcúkám itt hülyézel, meg fikázol) de fel sem merül az okos faszfejedben, hogy lehet nincs igazad.

morebuds: nem azt mondtam, hogy nem lehet olyan növény ami megtartja a szikleveleket a végéig, csak azt hogy nekem az eddigiek általában elhullatták felhasználás nélkül (az előbbi indokból gondolom, hogy nem használták fel) még strainen belül is vannak jelentős eltérések, hátmég kívül, nekem pl a túltáp csak az egyik növényt érintette a többit nem, pedig azok is ugyan úgy kapták.
 

tibi

New member
Üdv skacok!
Van pár növényem virágzás közben de elég csúnyácskák,mi lehet a baj
szekrényben,kókuszban nőnek a PH 6 körüli a táp canna coco
 

Attachments

  • 20161014_165904.jpg
    20161014_165904.jpg
    63.3 KB · Views: 55
  • 20161014_165928.jpg
    20161014_165928.jpg
    75.2 KB · Views: 48
  • 20161014_165951.jpg
    20161014_165951.jpg
    57.2 KB · Views: 49

Son of Soil

Member
Üdv skacok!
Van pár növényem virágzás közben de elég csúnyácskák,mi lehet a baj
szekrényben,kókuszban nőnek a PH 6 körüli a táp canna coco

Amit én látni vélek:
-takácsatkád van
-tripszed van
-szárpenész azon az alsó kis ágon
-túltáp már jópár hete
-nagyon kevés a fény a boxodban
 

Latest posts

Latest posts

Top