What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2017 Tetőkert

what_can_there

Well-known member
Mai kepek, 12 hete nyomtam el a magokat.

picture.php


Nagyjabol ket hetuk van meg a sajat Ak auto magoknak, de nincs kizarva, hogy penesz miatt mar jovo hetvegen megkezdem az aratasukat. Jo hir szamomra, hogy a masodik szakaszban vetett magokbol az egyik noveny tulnotte az osszes tobbit, 70 centinel allt meg, szoval a sajat vonalbol is van jo alapom az xxl szelekciora.

picture.php


A magbankos fajtak meg maradnak par hetet, az Amnesia jol nez ki, a bugak jo tomorek, de valahogy kicsinek talalom, szoval mostantol meg 3 het.

picture.php


A Haze nagyot hizott a ket het alatt, igaz a viragzat eleg laza, de legalabb mar gyantasodik.

picture.php


Inditottam ujabb magokat a hetvegen, Erdpurt, Sweet Tooth auto, ezeket augusztus/szeptemberben fogom szedni, Malawi, Oldtimer's Haze, ezek lesznek az utolsokent aratva novemberben, es a honap vegen bedobom a Durbanokat is, ami kb. oktober elejen vegez majd.

picture.php
 
Last edited:

Pillang

Active member
Nagyon szépek. Szelektalasrol, saját mag előállításról írnál bővebben? Pl egy rudi, ha be porozza az automatát, akkor abból is auto lesz?
 

Pillang

Active member
Ezt tőlem kérdezed? Nekem sehonnan, az vezérelte a kérdésem, hogy az autós növik magjait, ha környékén élő vadak beoporozzák, érdemes elultetni, vagy sem, illetve hogy ami kikel, az szintén automata lesz-e.
 

what_can_there

Well-known member
Nagyon szépek. Szelektalasrol, saját mag előállításról írnál bővebben? Pl egy rudi, ha be porozza az automatát, akkor abból is auto lesz?

Autonak auto marad, vagy legalabbis nagyon korai, de az ilyen magokat csak korlatozottan hasznalnam, a hatas varhatoan gyengebb lesz, meg a gyantatermeles is. En mindig probalok ugy termekenyiteni, hogy ne legyen semmilyen mas pollenforras a kozelben. A szelektalast meg ugy fogom csinalni ennel a fajtanal, hogy ami a legkesobb all at viragzora, azt magositom, a tobbi, ami koran kezdi es kisebb marad, azok mennek siman viragra.
 

GK_420

Active member
Ezt tőlem kérdezed? Nekem sehonnan, az vezérelte a kérdésem, hogy az autós növik magjait, ha környékén élő vadak beoporozzák, érdemes elultetni, vagy sem, illetve hogy ami kikel, az szintén automata lesz-e.
Ha valakitől megvennéd pakkos mag lenne, elültetnéd? :D Kapálj fel egy útszéli sávot aztán szórd bele és jövőre meg szedd le sütinek jó lehet simán, de több energiát nem ér.
 

Pillang

Active member
Ha valakitől megvennéd pakkos mag lenne, elültetnéd? :D Kapálj fel egy útszéli sávot aztán szórd bele és jövőre meg szedd le sütinek jó lehet simán, de több energiát nem ér.

Igen, ez jó ötlet :) amúgy nem szoktam pakkost ültetni, leszamitva az első körömet, meg pár éve egy esetet, amikor találtam és el ültettem egy ritka nagy magot, hogy hátha lesz belőle egy 7m növény. De a környékemen él egy jó illatú, pirosodó levelű vadóc típus, ha valaha nemesitesre adom a fejem, (nem valószínű, de talán öreg koromra) akkor azzal kezdek majd valamit.
 

hobbi ur

Active member
öreg korunkra má bebasz az atom. vagy juszufék. láss hozzá :) az öreg Vladnak meg tisztelet! képeket má csináltam, lassan tőtögetem
 

what_can_there

Well-known member
Hoztam par kepet, a hetvegen keszultek, eddig nem volt idom atmeretezni meg feltolteni. 13 hetesek a lanyok, tegnap leszedtem mindet ketto kivetelevel. Ami maradt az a legnagyobb Ak meg a Haze, a tobbin megjelent a bugapenesz foltokban, igaz nem terjedt tul gyorsan, de nem akartam tobb veszteseget, az egyik Ak csucsabol mar igy is ki kellett vagni egy szep darabot.

picture.php


Ak csucsok:
picture.php

picture.php


Amnesia:
picture.php


Haze, ennek meg kell 2-3 het, nagyon zsenge:
picture.php


Bujnak az ujak is, kijott az egy szem malawi, van 6 db haze is, meg sweet tooth autok, erdpurtok, ezekkel folytatom majd jovo heten.
 

what_can_there

Well-known member
Leszaradtak az elsok, 7 darab ak-47 auto osszesen 244 gramm szarazat adott, a nagyobbak 54 es 65 grammot, a kisebbek 20-30 korul.

A het folyaman leszedtem a maradek harmat is, ezek meg szaradnak, de hasonlo sulyra szamitok. A Haze xxl is szepen behozta a vegere, kicsi maradt, de a viraga szep es valoban haze-re hajaz. Az illata fenyogyantahoz hasonlo, a buga laza, de jo gyantas, a magkopeny pedig jo nagy es a bibek rovidek.

picture.php


picture.php



Jonnek az ujak is, felso sorban a Durbanok, ezek csak a mult heten indultak, a kozepso sor kozepen Malawi, mellette a Haze-k, szeleken Erdpurt, also sor Sweet Tooth autok.

picture.php


picture.php


Erdpurt:

picture.php
 

what_can_there

Well-known member
Egy kis norbi update. Leszaradtak a masodik korben szedett autok is, az elobbihez nagyon hasonloan alakult a hozam.

Amnesia XXL: 53g
Haze XXL: 34g
AK auto: 41g

Kepeket majd hozok a szaritott bugakrol. Azt lehet mondani, hogy nalam 25 es 50 gramm kozott adnak az autok atlagban, 10 novenyrol szedtem 375-ot, ez nagyjabol az eves fogyasztasomat fedezi is.

A folytatas, Erdpurt+O.Haze:

picture.php

picture.php
 

what_can_there

Well-known member
Nagyot nottek a heten a novenyek, a tapozasnak es a jo idonek hala, ezert a kozep es kesoi eresu fajtakrol leszedtem a toppokat klonozashoz az earlyk pedig kaptak egy lightos supercroppot. Az autok mar 1-2 hete viragoznak, az Erdpurtok es a Durbanok jelenleg eppen eloviragoznak, a tobbi fajta novekedesi fazisban van. A kepek toppolas elott keszultek.

Mai allapot:
picture.php

picture.php


Sweet Tooth auto:
picture.php


Malawi:
picture.php


Oldtimer's Haze:
picture.php
 

what_can_there

Well-known member
Kis update, tortent par dolog. Mult hetvegen leszedtem a junius 18.-an inditott sweet tooth autokat, szepen le is szaradtak idokozben. Kicsit lazabb viragokat adott, mint az ak auto, de a gyanta meg tobb rajta es hatasra is legalabb olyan eros. A jobb oldali novenyen latszik feluton a bugapenesz, sargas-barnas folt, emiatt kezdtem el szedni oket, amugy maradhatott volna meg, ha nem lenne 90+ az RH.

picture.php


picture.php


picture.php


Jelenleg a durbanok a slager, kicsit csusznak a viragzassal, mivel jol vissza lettek metszve, de a hetvegen megvolt a pollinacio, szoval most mar csak a bugakra es a magokra varok. Bal szelen a lila szaru az egy erdpurt, kapott az is a pollenbol rendesen, mar latom rajta a magkezdemenyeket.

picture.php


picture.php
 

what_can_there

Well-known member
Hoztam par friss kepet, tegnap keszultek. A malawi, a pck meg a haze viragzik valos idoben a termeszetes fenyciklus szerint, az x18 meg az og kesobb kerultek ki klonrol, tehat azok kb. 4 het csuszasban vannak. A haze 2 hete szorja a pollent es meg egy hetig hagyom, szeretnem, hogy mind alaposan megtermekenyuljenek.

picture.php


Malawi
picture.php


PCK
picture.php


Haze
picture.php


OG Kush
picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top