What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Teljesen az elejéről.

buddha91

Member
Sziasztok. Meguntam a vásárolgatást meg az utána járást állandóan.
Elhatároztam, most, hogy jön a jóidő, belefogok valami izgalmasba.
Faluban lakom, a házunk kerjtje végén kezdődik az erdő, észak-déli fekvésű szóval ha a szélére ültetem egész nap sütni fogja a nap.
Az első kérdésem az lenne, hogy ilyen helyre nekem automata feminizált kültéri magra van szükségem? bushdoctor-ról szeretnék rendelni 30-50 euró értékben magot.
Tudnátok nekem ajánlani? Köszi előre is.
 
F

FxMaster

autokban az a jó hogy korán már nyár elején lehet színi valód. De ha kezdő vagy akkor szerintem ne csak automatákat vegyél mert biztos nem fogod tudni végig vinni mind elfogadható hozammal :D én a helyedben vennék fotosokat is azokat sokkal könnyebb nevelni és többet is ad. Dutch Passion Auto Mazar nagyon jó fajta szanaszéjjel vág én csak ajánlani tudom.
 

buddha91

Member
Köszi az infókat. Az automatával tisztába vagyok, hogy mi, de fotosokat nem igazán tudom mit jelent. Ez jó lenne?
 

Pillang

Well-known member
Szia! Szerintem szánj rá egy napot és olvass utána, hogy legalább az alap fogalmakkal tisztában legyél. Amúgy a fotoperiodikus azt jelenti, hogy nem kezd el viragozni, csak amikor a nappalok rövidülnek, vagyis őszire lesz aratható növényed, jóval nagyobb a hozama, mint egy automatának, de vannak olyanok is köztük, amik Magyarországon nem igazán érnek be, illetve, ha korai virágzású, akkor jó eséllyel felmagosodik, mert a vadon növő kenderek beporozzák. Én most kaptam egy tippet, special queen a neve, royal queen seeds forgalmazza, elég olcsó, meg nem számítanak fel postaköltséget. Egy próbát megér. Sok sikert!
 

ZoldOvezet

Active member
Szia! Szerintem szánj rá egy napot és olvass utána, hogy legalább az alap fogalmakkal tisztában legyél. Amúgy a fotoperiodikus azt jelenti, hogy nem kezd el viragozni, csak amikor a nappalok rövidülnek, vagyis őszire lesz aratható növényed, jóval nagyobb a hozama, mint egy automatának, de vannak olyanok is köztük, amik Magyarországon nem igazán érnek be, illetve, ha korai virágzású, akkor jó eséllyel felmagosodik, mert a vadon növő kenderek beporozzák. Én most kaptam egy tippet, special queen a neve, royal queen seeds forgalmazza, elég olcsó, meg nem számítanak fel postaköltséget. Egy próbát megér. Sok sikert!

Én is hallottam és egyhelyről,méghozzá LEHET az én kérésemre Whip ajánlotta a special queent outba,a royal queen becsületes jó oldal..az sq-t meg bepróbálom én is,hiszek Whipnek
 

buddha91

Member
Ide le fogok írni mindent, csak még meg se rendeltem. Rá szánom a hétvégét, elolvasok mindent amit találok aztán meglátom. Nem kell sietnem vele, igaz? Április még időben lenne kiültetésre?
 

buddha91

Member
Azt olvastam, h vizbe rakom és ha elsüllyedt várok vele 2-3 órát majd 1cm melyre ültetem laza, nedves, nem vizes földbe. Korrekt?
 

GK_420

Active member
Nem. Egy estére vízben hagyod aztán átrakod egy vizes zsepibe és fél naponta ránézel. Ha kicsíráztak na akkor ülteted. Így nem ültetsz halott magot és az esélyeik is jóval nagyobbak. Előneveled pár hetet aztán 4-5 levélpárnál mehet ki.
 

GK_420

Active member
Szegényt összezavarjátok...bajro=kertrabló (szép új magyar kertész szinoníma xD)
Exkalapalattot is ajánlottátok már?
 

buddha91

Member
Jezusuom micsoda szakzsargon. Attól nem félek. 500 fős faluról van szó. Gaznak nezné az emberek 99%a, csak a cimborak ismernék fel, de ők nem fognak tudni róla, csak ha össze jött.
 

Son of Soil

Member
Tőlem bajro egy gepidát és egy csepelt vitt el, legszomorúbb, hogy észrevettem, utána futottam, csak nem értem utol, mert a elcsúsztam a szotyi héjon. :(
 

buddha91

Member
Lassan a mag rendelésnél tartok. Már jojózik a szemem az olvasástól. Legyetek szívesek nekem olyat ajánlani ami minnél hamarabb terem. Ami mellé tudok fotóst is venni, hogy hamar is tudjak szüretelni, meg nyár vége fele is. Köszi
 
Top