What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
La chestia cu editarea titlului cred ca e min 1000 posturi sau un an, ca la mine merge sa-l (re)editez desi n-am mia de posturi. Care trece mai repede, mia sau anu'. :tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu cred ca tu aveai titlul deja modificat acu multi ani, si ti-a ramas acest drept, desi acum e rezervat doar pentru senior members. Care sigur se activeaza dupa 1 an SI 1000 posts. Pana la urma si omul in cauza are mult peste 1 an, doar ca nu are mia de posturi.
Acusi am verificat si tu esti senior member, deci ai avut probabil la un moment dat peste 1000 posts si in urma cleanupurilor de offtopic si threaduri vechi ai ramas sub.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Mai afumat decat hornu' vin sa fac urmatoarea declaratie:
Ce ma amuza explozia utilizarii SIL-ului.
SIL = Screw In Led - RO: Becul Led
Ceea ce practic e o tampenie, ca led e deja un acronim, dar noi dezvoltam limbaju' pana ne intra-n... :moon:
Ma uit la preturile de la panourile led ce au cazut, da' unii inca se tin batzoshi, cer 600usd pe un panou de 190W. La care adaugi vama, tva si costuri de transport, dar primesti si fituica cu instructiuni. :biggrin:
Pe un ton serios, inteleg necesitatea lui "mura-n gura" pt c-am umblat prin lume si stiu cu ce-i populata... :laughing:
Dar din *pdv-ul meu egoist, e fantastic sa pot cheltui - local, fara vama, tva si declaratii cu buletinu' undeva la 300 lei (60-65usd) plus ceva mestereala si fac un panou "di ai uai" da' moare lumea.
Ai nostri vasy2009sile, cadvruslos, cristocel si altii (nu neaparat in ordinea asta) m-au inspirat sa reintru in joc prin exemplul dat: grow-urile lor cu SIL (bec led).
Imi amintesc ca acum vreo 5 ani, imi curgeau balele la led-uri, da' ma lipeam de ele ca t..anu de munka.
Acum, le cumpar si le-nsurubez, pazea! :tiphat:

p.s.
O sa-mi bag in semnatura acronimul SIL, ca m-am opintit vreo saptamana pe forumuri si gugle pana am dat de o explicatie pertinenta a termenului. Si vb aia, nu cresc de ieri, dar am facut o pauza lunga, ledurile (bec) deabia si-au luat startul, pot si eu sa fac vant la cfl-uri si hid cu caldurili lor.

p.p.s.
*pdv = punct de vedere - acronim...:biggrin:

p.p.p.s.
Io-s fumat, voi?
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Succes cu planurile piramidoane!!
Eu cred că o să se merite!
E mult mai ușor de controlat temperatura in box , de la leduri in comparație cu alte surse de lumină (hps, hid,) etc!
Și care de multe ori sunt inferioare ca eficienta!

Și plus de asta le cam găsești mai pe oriunde, fara a fii suspect!
Acum sunt și destule magazine de specialitate deschise, in Romania nu știu dar peste hotare sunt mai peste tot!
Ți-ar mai trebuii și un filtru care e partea mai importantă!
Hai cred că știi deja!!
Și eu sunt spart, și mai ies afară sub cerul întunecat la un joint!
:smoker: :joint:


L.E.: Valeu ce ma omorât tinctura asta, am găsit o prin frigider de vre-un an !!!
Alcool 95grade ! Și nu am crezut că mă ia așa tare așa că am mai băgat și o pipă cu iarbă!
Mă omorât total!
:kos:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Arde explo!!!
Am inceput de dimineață cu tinctura!
Am băgat și un joint , sper sa pot munci până la sfârșitul programului!! :muahaha:
:smoker:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Succes cu planurile piramidoane!!
Eu cred că o să se merite!
E mult mai ușor de controlat temperatura in box , de la leduri in comparație cu alte surse de lumină (hps, hid,) etc!
Și care de multe ori sunt inferioare ca eficienta!

Și plus de asta le cam găsești mai pe oriunde, fara a fii suspect!
Acum sunt și destule magazine de specialitate deschise, in Romania nu știu dar peste hotare sunt mai peste tot!
Ți-ar mai trebuii și un filtru care e partea mai importantă!
Hai cred că știi deja!!
Și eu sunt spart, și mai ies afară sub cerul întunecat la un joint!
:smoker: :joint:


L.E.: Valeu ce ma omorât tinctura asta, am găsit o prin frigider de vre-un an !!!
Alcool 95grade ! Și nu am crezut că mă ia așa tare așa că am mai băgat și o pipă cu iarbă!
Mă omorât total!
:kos:
Ai pus destiu' pe rana vasi, exact temperatura joasa combinata cu eficienta luminii ma atrag la led, acu' sa vdm dac-o sa am succesuri.
Ink ma screm la amenajare...

95? Esti un erou. :biggrin:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
@piramidon
Pai tinctura e făcută cu alcool de 95 de grade !
Bineînțeles că nu am băut așa !!
Am turnat vreo 30 ml in cafea!!
Mă răsturnat cu picioarele în sus!
Am mai băgat și un cui pe urmă !

@explo
Dai tare tătica!
Eu nu îmi permit să mă omor chiar așa, pentru că sunt la serviciu!
Dai sa arză!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Si propun sa dam drumul la al2lea cui.. :joint:
Dar doar eu si vasy mai ardem ceva pe aici? Restul unde sunt? Mai e si weekend..
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Se pare că numai noi!!
Eu am ajuns la al doilea de mult!
Acum la mine arde al treilea!!
Pipe nu prea am băgat, parca mă ia mai bine la joint! :joint:
 
Top