What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Egy kezdő szemével -> Northern Light Auto & Royal Cheese Auto - RQS

Status
Not open for further replies.

Overdose

New member
Egy kezdő szemével -> Northern Light Auto & Royal Cheese Auto - RQS

Sziasztok! Már régóta tervezgettem, hogy saját füvet termesztek magamnak, mivel ki volt a faszom azzal, hogy átbasznak a 0.7-ekkel meg a cukros gyeppel. Amúgy is imádom a kendert, szóval nekem ez egy nagyon nagy álmom volt, amit azt hittem sosem valósítok meg. Ha minden a terv szerint megy, akkor a naplót addig írom majd, míg a számban nem lesz betekerve a kis zözi, az elejétől a végéig mindent leírok, hátha segítek hasonlóan kezdő kollégáknak. Kezdjük:

A Royal Queen Seeds-től érkeztek hozzám a magok. 5db Northern Light Auto-t rendeltem, azt hiszem 35 euró volt. Kaptam mellé a beígért morzsin és 1 magon kívül még 2 baszom nagy posztert, kis táblácskát a növi mellé meg egy rakat szórólapot és matricát, meg is örültem hirtelen. A gift mag egy darab Royal Cheese Auto volt. 5-öt akartam vinni eredetileg a törvények miatt, meg csak elég az egy darabig, gondoltam. Aha.. 04. 20-án mentes ásványvízbe kerültek a drágák, mind az öt NL: Másnapra lementek a víz alá, szóval be is kerültek nedves papírtörlőbe. 22-én már 3 db csírázott, 2 meg sem moccant. 23-án mentek cserépbe a picik, a másik 2 mag még maradt a zsepiben. Sajnos a mai napig ott vannak mert semmi életjelet nem mutatnak, valszeg ebből reklamáció lesz. Arról nem is beszélve, hogy 2 hetet vártam a csomagra, míg Ausztriából 3-4 nap alatt megjön. A közeg 50% 6ph-s virágföld és 50% kertészeti perlit, amiért 5(!) kertészetben és virágboltban voltam, mire valahol volt raktáron! Az alibim paradicsom volt, szükség is volt rá, mert mindenhol nagy mosollyal kérdezték, hogy mégis, mi a rákhoz kell nekem mindez?! :D 3 hétig 20/4-ben nevelem elő őket, külön tápszer nélkül, csak vizet kapnak(a földben van valami műtrágya, parihoz ezt ajánlotta a kertész). A fényt egy 65W 3500 lumenes 6400k-s CFL fénycső adja amíg a Nap fel nem váltja a drágát. 5 helyett 3 növény kicsit elszomorít, így ma megy vízbe a Sajtos tesó is, hátha + egyel gazdagodunk. Minden esetre szar, hogy csak 3 lett az 5-ből. Az egyik magocska igen megindult, zsepiben reggelre már 2cm(!)-es csírája volt! A másik kettő épp, hogy csak éledezett. Ez a cserépben is meglátszik, a kis fürge igen elhúzott 4 nap alatt a haverjai mellett. Remélem, a Sajt is hamar összekapja magát és bővül a létszám. Na, de beszéljenek helyettem a képek végre! A képeken 4 napos NL Auto-k vannak:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

GK_420

Active member
A 6.5 pH-s (B) föld az ideálisabb, meg nem értem miért olyan furcsa, ha valaki földet, meg perlitet keres. De sok sikert, magokról senki nem tudhatja mennyire életképes előre, de szólj nekik.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ja hogyne.. most megtanulod legalább, csíráztatáshoz nem használsz többé ásványvizet.. nem értem miért nem jó az esővíz vagy desztilált víz ... olyan olcsók a magok, hogy kidobáljad őket ?
 
Status
Not open for further replies.
Top